Zastosowanie olejków eterycznych w domu

Utrzymywanie powierzchni w czystości i odkażaniu jest ważniejsze niż kiedykolwiek, a utrzymanie zdrowego środowiska szkolnego jest szczególnie ważne. Jednak często jesteśmy zmuszeni wybierać pomiędzy ostrymi środkami chemicznymi, które działają dobrze, ale mają szkodliwe skutki uboczne, a naturalnymi środkami czyszczącymi, które są delikatne, ale nie tak skuteczne w czyszczeniu. Na szczęście naturalne środki czyszczące przeszły długą drogę, a stosowanie olejków eterycznych do naturalnego czyszczenia jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na zwiększenie siły czyszczenia oraz utrzymanie szkół w czystości i zdrowiu bez niektórych negatywnych skutków ubocznych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych naturalnych pomysłach na sprzątanie, które pomogą Ci utrzymać szkołę w czystości i zdrowiu.

W pewnym momencie używaliśmy środków czyszczących i byliśmy błogo nieświadomi ich wpływu na nasze zdrowie. Teraz wiemy, że substancje chemiczne zawarte w środkach czyszczących mogą podrażniać oczy i gardła oraz powodować inne problemy zdrowotne. Są również szkodliwe dla środowiska i przyczyniają się do zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza. Zapewnienie naszym dzieciom bezpieczeństwa i znalezienie najlepszych naturalnych środków czyszczących, które pomogą w utrzymaniu zdrowego środowiska szkolnego, wydaje się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Olejki eteryczne do naturalnego czyszczenia

Jednym ze sposobów zwiększenia skuteczności naturalnych środków czyszczących typu „zrób to sam” jest dodanie olejków eterycznych. Popularnym wyborem są olejki eteryczne do naturalnego czyszczenia, ponieważ wiele z nich ma korzystne właściwości. Oto kilka naszych ulubionych olejków eterycznych, które stanowią najlepsze naturalne produkty czyszczące:

Olejek eteryczny cytrynowy

Olejek cytrynowy doTerra znany jest ze swoich silnych, naturalnych właściwości oczyszczających. Można go stosować do usuwania tłuszczu, brudu i lepkich pozostałości. Zapewnia również świeży i podnoszący na duchu zapach, który sprawia, że ​​wszystko pachnie odnowieniem.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Dzięki swoim naturalnym właściwościom oczyszczającym olejek z drzewa herbacianego doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni. Można go dodawać do domowych środków czyszczących lub stosować jako naturalny środek czyszczący.

Olejek eteryczny z lawendy

Oprócz uspokajającego aromatu, olejek lawendowy ma również właściwości czyszczące. Można go stosować w sprayach do czyszczenia lub prania, aby nadać ubraniom świeży zapach.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Olejek miętowy ma szereg zastosowań. Chociaż my lubimy ten zapach, niektóre owady nie, a on działa jak naturalny środek odstraszający. Mięta pieprzowa może ożywić zmysły i jest przydatna do czyszczenia powierzchni.

Olejek eteryczny eukaliptusowy

Jeśli chcesz oddychać swobodnie, do naturalnych środków czyszczących dodaj olejek eukaliptusowy . Jest dobrze znany ze swojej zdolności odświeżania powietrza i może być stosowany w naturalnych odświeżaczach powietrza lub dodawany do roztworów czyszczących.

doTERRA On Guard ® Mieszanka ochronna

doTERRA On Guard to zastrzeżona mieszanka doTERRA. To potężna kombinacja olejków eterycznych, takich jak dzika pomarańcza, goździk, cynamon, eukaliptus i rozmaryn. Po spożyciu* wspiera zdrowy układ odpornościowy i może być stosowany do czyszczenia powierzchni, aby pomóc w utrzymaniu czystego i bezpiecznego środowiska.

Uwaga: Bez względu na to, jakiego oleju użyjesz w swoich ekologicznych środkach czyszczących, postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi prawidłowego rozcieńczania i środkami ostrożności. Przeczytaj instrukcje i wytyczne dotyczące stosowania każdego olejku eterycznego, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne czyszczenie.

 

Naturalne pomysły na sprzątanie pomieszczeń

Zamiast używać tradycyjnych środków czyszczących, szkoły mogą używać bardziej naturalnych środków czyszczących, takich jak ocet, soda oczyszczona i sok z cytryny, aby utrzymać czystość. Trochę dodatkowego wysiłku będzie bardzo pomocne, a poniższe naturalne produkty czyszczące typu „zrób to sam” zawierają olejki eteryczne. Są skutecznymi, przyjaznymi dla środowiska i bezpiecznymi alternatywami pomagającymi w utrzymaniu czystego i zdrowego środowiska szkolnego. Możesz użyć tej mieszanki w dyfuzorze lub wymieszać jeden z poniższych, aby oczyścić powierzchnie szkolne.

Uniwersalny spray czyszczący

Składniki:

Wskazówki:

Wymieszaj składniki w butelce ze sprayem i użyj.

Używa:

Tego ekologicznego środka czyszczącego można używać do czyszczenia biurek, krzeseł i innych powierzchni w salach lekcyjnych. Olejek eteryczny cytrynowy dodaje świeżego zapachu, jednocześnie pomagając w usuwaniu tłuszczu i brudu. Cytryna ma również właściwości oczyszczające. Ocet jest skutecznym środkiem czyszczącym, pozostawiającym połysk bez smug.

Chusteczki oczyszczające

Składniki:

Wskazówki:

Umieść stos chusteczek wielokrotnego użytku lub ręczników papierowych w pojemniku z szczelnie zamykaną pokrywką. W osobnej misce połącz składniki. Po wymieszaniu nałóż roztwór na chusteczki i poczekaj, aż się wchłoną. Zużyć natychmiast lub zamknąć pojemnik i użyć w razie potrzeby.

Używa:

Nic nie przebije wygody chusteczek oczyszczających, więc niestety te kupowane w sklepie mogą potencjalnie zaszkodzić zdrowiu Twojej rodziny. Te naturalne chusteczki czyszczące typu „zrób to sam” są równie wygodne w użyciu, ale nie zawierają środków chemicznych, których dzieci nie powinny dotykać ani oddychać. Chusteczki te mogą czyścić często dotykane powierzchnie, takie jak klamki i włączniki światła.

Odświeżacz powietrza

Składniki:

Wskazówki:

Wymieszaj składniki razem w małej butelce ze sprayem.

Używa:

Powietrze w klasach jest często przepełnione zapachami, ale większość z nich nie jest szczególnie przyjemna. Każdy z tych zapachów można stosować jako naturalne odświeżacze powietrza w klasach i pomieszczeniach ogólnodostępnych, aby odświeżyć otoczenie i stworzyć przyjemną i uspokajającą atmosferę.

Usuwacz lepkich pozostałości

Składniki:

Wskazówki:

Zmieszaj równe części oleju kokosowego i sody oczyszczonej w małej misce, aż utworzy się pasta. Dodaj kilka kropli olejku cytrynowego i dobrze wymieszaj. Nałóż mieszaninę na lepkie pozostałości na biurkach, szafkach lub innych powierzchniach. Pozostawić na kilka minut, następnie delikatnie przetrzeć szmatką lub gąbką, aby usunąć pozostałości. Wycierać czystą wilgotną szmatką.

Używa:

Pozostałości naklejek, guma i kto wie, co jeszcze można załatwić za pomocą naturalnych środków czyszczących typu „zrób to sam”, takich jak ten lepki środek do usuwania pozostałości. Używaj wszędzie tam, gdzie opuściły dzieci, ale pozostają lepkie pozostałości.

Odświeżacz do dywanów

Składniki:

  • 1 szklanka sody oczyszczonej
  • 10-15 kropli olejku eterycznego ( lawendowego , eukaliptusowego lub o wybranym zapachu)

Wskazówki:

Połącz sodę oczyszczoną i olejek eteryczny dōTERRA w słoiku (wystarczy słoik z pokrywką lub podobny pojemnik). Zabezpiecz pokrywkę i dobrze wstrząśnij, aby rozprowadzić olej i połączyć oba składniki. Posyp mieszanką dywany w klasach i korytarzach. Pozostaw na około 15 minut przed dokładnym odkurzeniem.

Używa:

Trudno znaleźć naturalny pomysł na czyszczenie dywanów, ale ten nie tylko usuwa nieprzyjemne zapachy z dywanów i dywaników, ale także pozostawia po sobie świeży zapach.

doTERRA On Guard ® Mgiełka odkażająca

Jeśli szukasz łatwego sposobu wykorzystania olejków eterycznych do naturalnego czyszczenia, mgiełka odkażająca doTERRA On Guard jest skuteczna i gotowa do użycia. Jest nasycony nawilżającym ekstraktem jabłkowym i zapewnia orzeźwiający, korzenny, cytrusowy aromat. Nie tylko ładnie pachnie, ale jest w 99,9% skuteczny przeciwko najpowszechniejszym zarazkom.† Zalecamy używanie go do mycia rąk, gdy nie mamy dostępu do mydła i wody. Świetnie nadaje się również do stosowania na dłonie po dotknięciu wyposażenia placu zabaw, klamek drzwi, wózków sklepowych i czegokolwiek innego, czego dzieci dotykają, szturchają lub szturchają palcami.

Wybór najlepszych naturalnych środków czyszczących dla szkół

Dzieci spędzają codziennie wiele godzin w szkole, w bliskim kontakcie z innymi dziećmi i dotykając WSZYSTKIEGO! Dlatego ważne jest utrzymanie szkoły i wszystkich jej powierzchni w czystości i bezpieczeństwie. Olejki eteryczne mają wspaniałe właściwości, które pomogą Ci chronić tych, których kochasz.

Zanim więc zdecydujesz się na środki czyszczące zawierające agresywne chemikalia i szkodliwe skutki uboczne, wypróbuj niektóre z naturalnych środków czyszczących dōTERRA DIY i podaruj je również klasie swojego dziecka. Dowiedz się więcej o zaletach olejków eterycznych w naturalnym czyszczeniu i zdobądź kilka do wypróbowania w doTERRA .

You cannot copy content of this page