CannabiGold
Kategorie

Masmi

Masmi

Podpaski Masmi

Masmi to hiszpańska firma, specjalizująca się w produkcji pełnej gamy produktów do higieny intymnej Feminine wykonanej  ze 100% czystej bawełny organicznej, co pomaga zmniejszyć ryzyko podrażnień i alergii u kobiet ktore powoduja zawarte w produktach konkurencji : chlor, celuloza, wiskoza, perfumy, dioksyn. Masmi oferuje  najzdrowsze na rynku , wykonane wyłącznie z naturalnych i ekologicznych materiałów produkty do higieny intymnej dla kobiet. Najwyzszej jakości produkty nie zawierają perfum, celulozy, wiskozy, dioksyn, itp., które mogą uszkodzić skórę kobiet, powodowac stany zaplane i alergie. Produkty Masmi sa w 100% bidegradowalne. Nasz zaawansowany proces produkcji i znajomość obróbki włókien pozwoliły nam opracować wewnętrzną technologię i szeroką gamę produktów wykonanych z czystej bawełny, która pod marką Masmi natural cotton, zaspokaja potrzeby wszystkich kobiet z korzyściami płynącymi z czystej bawełny. Wszystkie produkty ekologiczne Masmi zostały certyfikowane przez ICEA (Environmental and Ethical Certification Institute) i GOTS (Global Organic Standard). Produkty zostały również przetestowane jako hipoalergiczne "nie drażniące" przez laboratoria zewnętrzne. Nasza polityka zapewnia na rynku naturalną alternatywę dla intymnej higieny kobiecej z produktami na bazie czystej bawełny. W przeciwieństwie do znakomitej większości produktów do higieny intymnej, które można znaleźć na rynku, chłonne rdzenie naszych produktów wykonane są z czystych bawełnianych włókien naturalnych.

Kierujemy się jako firma Masmi dwoma wyraźnymi celami:

1 - ZDROWIE: Alternatywna linia produktów, która pomaga zapobiegać niepotrzebnym podrażnieniom skóry, reakcjom alergicznym i narażeniu na dioksyny.

2 - ŚRODOWISKO: Alternatywna linia produktów wykonana z naturalnych materiałów i których produkcja ma mniejszy wpływ na środowisko.

 

Podpaski Masmi

Wszystkie  produkty MASMI  posiadaja certyfikaty organiczne ICEA i GOTS  Produkty zostały przetestowane dermatologicznie i są hypoalergiczne. Bawełna uzywana do produkcji  wyrobów MASMI jest bielona (oczyszczona )bez uzycia chloru  (TCF) i dioksyn. W odroznieniu do produktów form konkurencyjnych (wypełnienia z celulozy) produkty Masmi posiadaja wypełnienia z Organicznej Bawełny. Masmi to zdrowszy, naturalny i ekologiczny wybór dla twojego zdrowia !!

Produkty Masmi obejmują pełną gamę tamponów, podpasek, platków kosmetycznych, wkładek laktacyjnych wykonanych z 100% bawełny organicznej oraz Certified 100% bawełna naturalna. W przeciwieństwie do większości produktów "organicznych" higieny intymnej dostępnych na rynku, wkład chłonny i powłoka zewnętrzna wszystkich naszych produktów wykonane są z czystych naturalnych włókien bawełnianych a nie z  puchu / pulpy celulozowej.

Dlaczego warto używac produktów Masmi ze 100% naturalnej bawełny organicznej ?
-Oddychająca - Najlepszy przepływ powietrza przez naturalne  włókna.
-Gwarantuje optymalny poziom wilgotności z zewnątrz - aby ograniczyć odwodnienie skóry w miejscach intymnych.
-Kompatybilność PH - Ph naturalnej bawełny jest  zgodne z  fizjologicznym pH naszej skóry. W wyniku czego produkty Masmi nie zmieniają naturalnej kwasowość pochwy .
-Delikatna na skórze - produkty Masmi są miękkie i delikatne w kontakcie za skórą, gwarantuja  maksymalną ochronę.

Korzyści z bawełny

Bawełna jest najczystszym włóknem puchowym, w ponad 95% o składzie puchu. Plantacje bawełny są niezbędne i korzystne dla naszego środowiska, aby stworzyć więcej O2 i bezpiecznie chronić warstwę ozonową. Celuloza jest często głównym składnikiem elektrod, które zwykle możemy znaleźć na rynku, szczególnie w przypadku "grubszych" wkładek. Pulchną pulpę można uzyskać z drzew w postaci drewnianych cząstek. Cząstki drewna pochodzące z drzewa zawierają około 50% puchu. Tak więc po przekształceniu z drewna w puszystą pulpę mamy przeciętnie 50% odpadów drzewa. Używając produktów bawełnianych pomagamy zapobiegać niepotrzebnemu zabijaniu drzew! Pulpa lub celuloza może być traktowana mechanicznie lub chemicznie. Produkty higieniczne przechodzą proces chemiczny o nazwie chemiczno-termomechaniczna celuloza. Silne chemikalia są używane w celu rozbicia włókien. Te chemikalia są niezdrowe dla ciała i naszego środowiska. Za pomocą produktów bawełnianych przyczyniasz się do zapobiegania ścinaniu drzew w celu uzyskania miazgi celulozowej.

 

Tampony Masmi

Co to jest dioksyna i wiskoza / Rayon?

Tampony mogą zawierać dwie niebezpieczne substancje potencjalnie szkodliwe dla zdrowia::

• DIOXIN

• WIZKOZA lub RAYON

Materiały Viscose lub Rayon sprawiają, że tampony są bardziej niebezpieczne, ponieważ są bardzo chłonnymi włóknami. Włókna te przyklejają się do ściany pochwy (zwykle dzieje się tak, ponieważ tradycyjne tampony nie mają welonu ochronnego, aby chronić przed luźnymi włóknami). Z kolei pozostawione włókna zawierające dioksyny i syntetyki mogą stworzyć sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii powodujących TSS (Syndrom Szoku Toksycznego). Jest to szkodliwe dla każdej kobiety. Dioksyna jest produktem ubocznym chloru. Dioksyna jest ściśle związana z rakiem. Tradycyjne firmy używają chloru do wybielania swoich tamponów i podkładek. W związku z tym toksyczne i rakotwórcze właściwości dioksyn mogą również uszkadzać kobiece systemy rozrodcze. Jest związany z endometriozą i może nawet zmieniać układ immunologiczny. Naturalne tampony Masmi z bawełny są wykonane z bawełny organicznej, nie zawierają dioksyn i wiskozy.

Co to jest bawełna organiczna?
Bawełna organiczna to ta, którą uprawiano bez użycia pestycydów lub nawozów chemicznych. Dlatego bawełna organiczna ma mniejszy wpływ na środowisko. Niektóre z głównych zalet procesu produkcji bawełny organicznej, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska są:
- Wzmocnienie podłoża za pomocą płodozmianu (zamiast stosowania nawozów syntetycznych i monokultur)
- Skutecznie zatrzymuje wodę dzięki użyciu materiału organicznego w glebie (zamiast wymagać intensywnego nawadniania)
- Fizycznie usuwa chwasty i są one kontrolowane ręcznie (zamiast stosowania herbicydów)
- Zachowuje równowagę między szkodnikami a ich naturalnymi drapieżnikami poprzez zdrową glebę (zamiast używać środków owadobójczych, wysoce toksycznych pestycydów, aerozoli i zanieczyszczeń powietrza)
- Opiera się głównie na sezonowym zamrażaniu w celu defoliacji. Może być stymulowany przez gospodarkę wodną (zamiast zrywać toksycznymi chemikaliami)
- Nasiono nie jest sztucznie (zamiast fungicydów lub insektycydów i genetycznie zmodyfikowane)
 
Ponad 20% konsultacji ginekologicznych jest spowodowanych chorobami lub dyskomfortem sromu. Ponadto duża liczba tych chorób może poważnie wpłynąć na jakość życia kobiet. Z tego powodu nasza higiena intymna powinna być jednym z naszych największych problemów, ponieważ wiele z tych problemów może być spowodowanych niewłaściwą higieną lub nieodpowiednimi produktami dla naszej skóry.
 
Podrażnienie pochwy i pochwy
Każdego dnia więcej kobiet cierpi na podrażnienie sromu i pochwy w jakiejś formie (pośpiech, zapalenie, bolesność itp.); przyczyną jest stosowanie kobiecych środków higienicznych wykonanych z tworzyw sztucznych, wiskozy, celulozy, perfum i / lub superabsorbentu i innych produktów petrochemicznych. Składniki te w połączeniu z powszechnym codziennym stosowaniem wkładek higienicznych mogą stworzyć mikroklimat wilgoci, który jest idealną sytuacją dla rozprzestrzeniania się bakterii, grzybów i podrażnień.
 
Skóra sromu jest niezwykle wrażliwa. Ponieważ jest wilgotny i często poddawany tarciu podczas siedzenia i poruszania się ten delikatny obszar może łatwo ulec uszkodzeniu. Substancje chemiczne znajdujące się w podpaskach higienicznych, tamponach, wkładkach higienicznych, papierach toaletowych, mydłach do prania i detergentach kontaktujących się ze sromem mogą powodować podrażnienie. Ważne jest unikanie kontaktu z potencjalnymi środkami drażniącymi, które zawierają substancje chemiczne. Stosowanie naturalnych środków higieny Natural Cotton zapobiega lub nawet eliminuje ryzyko związane z tego rodzaju podrażnieniami i alergiami. Podrażnienie pochwy przez pochwę może pojawić się w każdym wieku u kobiet, ale najczęściej w okresie płodnym. Lata, w których kobiety mają cykl menstruacyjny. Trendy w modzie / urodzie dla kobiet dodatkowo zwiększają wrażliwość na podrażnienie pochwy i pochwy, co powoduje dalsze podrażnienia powodowane przez tradycyjne produkty higieniczne z syntetykiem. Naturalne właściwości bawełny dają wyjątkowe korzyści gdy są stosowane do produkcji naturalnych produktów higienicznych dla kobiet. Używanie bawełny pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii spowodowanych wystawieniem na działanie innych niż naturalne, konwencjonalnych składników produktów higieny kobiecej, takich jak celuloza, plastik, superabsorbenty i produkty petrochemiczne.

Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }