Sanotint liposomalna witamina c Madara SOS Pukka Herbs Reklama
Kategorie

Speick

Speick Firma Speick obchodziła w 2008 roku swoje 80-lecie działalności. Jest uznaną na niemieckim rynku marką szczycącą się kreowaniem produktów najwyższej jakości do pielęgnacji urody, które z pewnością dostarczą Twojej skórze wielu cennych witamin oraz wartościowych składników odżywczych. Produkty te zawdzięczają swoją zdrowotną moc oczywiście perfekcyjnie dobranym naturalnym ekstraktom roślinnym. Producent naturalnych kosmetyków firma Speick jest obecnie zarządzana przez trzecie pokolenie. Głównym prezesem jest Wikhart Teuffel będący wnukiem założyciela firmy Waltera Raua.

Kosmetyki Speick

Kosmetyki Speick. Firma Speick obchodziła w 2008 roku swoje 80-lecie działalności. Jest uznaną na niemieckim rynku marką szczycącą się kreowaniem produktów najwyższej jakości do pielęgnacji urody, które z pewnością dostarczą Twojej skórze wielu cennych witamin oraz wartościowych składników odżywczych.  Produkty te zawdzięczają swoją zdrowotną moc oczywiście perfekcyjnie dobranym naturalnym ekstraktom roślinnym. Producent naturalnych kosmetyków firma Speick  jest obecnie zarządzana przez trzecie pokolenie. Głównym prezesem jest Wikhart Teuffel będący wnukiem założyciela firmy Waltera Raua.

Speick (Valeriana Celtica)

Speick jest jednym z najbardziej chronionych od wielu już lat alpejskich gatunków roślin. Jej łacińska nazwa to Valeriana Celtica („Valere” – „zdrowy” i „Celtica” – mająca pochodzenie celtyckie). Rodzimym jej środowiskiem są alpejskie zbocza w górach Nock w Karyntii znajdujące się na terenie Austrii. Miejscowi rolnicy posiadają specjalne pozwolenia określające ilość roślin jaką mogą zebrać podczas każdej jesieni, które są ekskluzywnym składnikiem naturalnych kosmetyków Speick. Owe zbiory określane jako "Speick Sting" są dokonywane ręcznie. Trwają z reguły tydzień i są ważnym i regularnym dodatkowym źródłem dochodu dla tych rolników, którzy żyją w nieco inny bardziej oszczędny sposób w górach. Valeriana Celtica jest byliną rosnąca do 30 cm. Jej kwitnienie przypada od maja do lipca. Kwiaty są dwupienne (pojedyncze kwiaty męskie lub żeńskie, ale tylko jedna płeć znajduje się na jednym pędzie, więc zarówno męskie jak i żeńskie rośliny muszą być uprawiane, jeśli wymagane są nasiona) i są zapylane przez owady. Speick (Valeriana Celtica) doskonale rośnie na glebach piaszczystych oraz średnich i ciężkich gliniastych preferujących wilgoć. Odpowiedni odczyn gleby to kwaśny i neutralny. Najbardziej ceniony na świecie przez przemysł kosmetyczny jest właściwie ekstrakt z tej rośliny. Zawiera on mnóstwo substancji czynnych mający zdrowotny wpływ dla naszego organizmu, a w szczególności na ośrodkowy układ nerwowy, przy jednoczesnym stymulowaniu autonomicznego układu nerwowego.

       

Producent kosmetyków naturalnych Speick właśnie w oparciu o zdrowotne właściwości tej byliny wykreował w 100% naturalne produkty do których zaliczają się kremy, balsamy do ciała, toniki do twarzy, dezodoranty, a także odżywki do włosów. Sztandarowym produktem firmy są oczywiście mydła, wykonywane według tradycyjnej receptury od ponad 80 lat. Ich specyfiką jest doskonała pielęgnacja i nawilżenie. Te właściwości powodują, że mydła najlepiej  działają na skórę suchą i wrażliwą. Ponadto z powodzeniem mogą je stosować osoby o skórze skłonnej do alergii oraz dla delikatnej skóry dziecka. Naturalne kosmetyki Speick sa tworzone w trocse o następne pokolenia żyjące w zgodzie z naturą.

         

 

Speick - Certyfikaty

Wszystkie produkty marki Speick opatrzone są certyfikatem BDIH przyznawanym przez niemiecką organizację, która we współpracy z producentami kosmetyków naturalnych opracowała wytyczne do przyznawania tego certyfikatu ekologicznego. W 1996 roku, we współpracy z czołowymi producentami kosmetyków naturalnych, organizacja BDIH z siedzibą w Manheim w Niemczech opracowała kompleksowe wytyczne dla certyfikowanych kosmetyków naturalnych, pamiętając oczywiście o oczekiwaniach konsumentów. Na podstawie tych wytycznych, niezależny instytut przetestował ponad 2.000 produktów co do ich treści i metod produkcji. Znak BDIH na opakowaniu informuje konsumenta, że do produkcji kosmetyków zostały użyte tylko surowce naturalne, takie jak: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki  eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów oraz że proces produkcji tego kosmetyku jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

    

Certyfikaty ekologiczne Speick

 


Dane producenta kosmetyków ekologicznych Speick

 

Zobacz listę marek

Metody płatności
 
  • Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane produkty znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie naturalne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

     

    Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

  • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }