Kosmetyki ekologiczne Ekologiczne kosmetyki Ekologiczne kosmetyki Naturalna ochrona przeciwsłoneczna
Kategorie

Madara

Madara MADARA to naturalne kosmetyki posiadające certyfikat Ecocert. Nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, środków konserwujących takich jak parabeny, bez oleju mineralnego, bez glikolu propylenowego i wielu innych syntetycznych składników. Kosmetyki Madara zawierają natomiast naturalne ekstrakty roślin rosnących w Europie północnej, specjalnie dobierane dla zapewnienia skuteczności działania kosmetyków. Ekstrakty roślinne przy połączeniu z innymi naturalnymi substancjami pozwoliły stworzyć wysokiej jakości i skuteczności linie kosmetyków naturalnych organicznych Madara.

Madara

Kosmetyki Madara

Kosmetyki Madara organic skincare - kosmetyki ekologiczne
MADARA to naturalne kosmetyki posiadające certyfikat Ecocert.  Nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, środków konserwujących takich jak parabeny, bez oleju mineralnego, bez glikolu propylenowego i wielu innych syntetycznych składników. Kosmetyki Madara zawierają natomiast naturalne ekstrakty roślin rosnących w Europie północnej, specjalnie dobierane dla zapewnienia skuteczności działania kosmetyków. Ekstrakty roślinne przy połączeniu z innymi naturalnymi substancjami pozwoliły stworzyć wysokiej jakości i skuteczności linie kosmetyków naturalnych organicznych Madara.

Twórcy kosmetyków naturalnych uważają, że najlepsza pielęgnacja skóry to rodzaj pielęgnacji, która jest głębsza niż skóra. Nie tylko po to, abyśmy wyglądali lepiej, ale abyśmy czuli się i działali lepiej. To jest opieka, dobre samopoczucie i poczucie własnej wartości, dbałość o wybory, które podejmujemy, wartości, które szanujemy i dbałość o ślad ekologiczny, który zostawiamy.

Dla ludzi skandynawskich, często zamkniętych w sobie i samotnych, to, co jest w środku, zawsze było ważniejsze od tego, jak wyglądamy. Dlatego nalegamy na naprawdę skuteczne składniki, uczciwe roszczenia, przyjazne dla środowiska opakowanie, opiekę, pasję i szacunek. Ponieważ promienne serce prowadzi do promiennej skóry.
 
Przez tysiące lat nasz surowy i zimny klimat na północy ewoluował rośliny o niezwykłych właściwościach. Te głębokie korzenie i gorzkie liście często leczyły rany i ratowały życie. A ciężko zdobyta wiedza i mądrość przeżycia, przekazywana z matki na córkę, z ojca na syna, jest nadal we krwi. Teraz w XXI wieku staramy się udowodnić, że natura daje nam wszystko to czego potrzebujemy. Badamy legendy o północnych leczniczych ziołach pod przenikliwym spojrzeniem lekarzy w ostrym świetle laboratoriów naukowych. W naszej niekończącej się próbie odkrycia więcej tego, co natura nadal kryje, walidacja naukowa jest koniecznością dla każdego z naszych wybranych składników i ostatecznych tworów. Co dziwne, to niedostatek zasobów i światła słonecznego, który uczynił nas doskonałymi perfekcjonistami skupionymi na detalach, designie, a przede wszystkim na jakości.
 
Czym dla ciebie jest luksus? Czy ma na sobie drogie sukienki? Lub nurkować nago w samotnym leśnym jeziorze o świcie? To może być jedno i drugie. Dla nas luksus oznacza nasze dzikie północne lasy i żyzną glebę. Nasze chłodne morza i rozległe, piaszczyste wybrzeża, gdzie siedzimy samotnie i patrzymy na cud zorzy polarnej. Nasze stare drewniane wiejskie domki, oddalone od siebie o milę. Luksus sezonów z naszymi złotymi jesionami, kryształowymi zimami, upragnionymi źródłami i boleśnie krótkimi północnymi latami. Luksus surowych, czystych i cennych naturalnych składników dopracowanych do ich najwyższego potencjału.
 
To właśnie jest pod naszą skórą.

Madara kosmetyki naturalne

Opakowania Madara ulegają recyklingowi i są przyjazne dla środowiska. Nie stosuje się eksperymentów na zwierzętach. Lata w północnej Europie są krótkie, więc rośliny, aby zwabić pszczoły i przygotować się już na kolejny okres kwitnienia, muszą skumulować siły i niezbędne substancje aby wykorzystać jak najlepiej ten krótki okres wiosny i lata. Dlatego rośliny, kwiaty i zioła z tych szerokości geograficznych są wyjątkowo obfite w aktywne substancje, a ekstrakty z nich pozyskiwane wykorzystywane w produkcji kosmetyków Madara wykazują wysoką skuteczność i siłę działania.

Madara kosmetyki organiczne      Madara naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne Madara mają za zadanie dbanie o zdrowie skóry. Syntetyczne kosmetyki zawierają mnóstwo substancji nie naturalnych, które są "obce" dla organizmu i skóry i mogą mieć negatywny wpływ na nią. Stosując syntetyczne kosmetyki na co dzień przekazujemy skórze szkodliwe substancje gromadzące się w organizmie i stanowiące zagrożenie również dla potomstwa. Stosując naturalne kosmetyki Madara unikamy takiego zagrożenia i wpływamy pielęgnacyjnie i leczniczo na skórę oraz organizm. Bogactwo natury w połączeniu z najnowszymi badaniami naukowymi nad wykorzystaniem roślinnych aktywnych składników sprawia, że możemy korzystać z dobrodziejstwa natury stosując kosmetyki Madara.

Firma Madara z Pracownią Metod bioanalitycznych i Biodosimetri na Uniwersytecie Łotwy i Uniwesytecie Stradins w Rydze przeprowadziła badania na zdolność substancji biologicznie czynnych roślin w przeciwdziałaniu starzenia. Efektem tego jest stworzony kompleks Galium 7 o działaniu przeciwstarzeniowym oparty na soku z brzozy .

Madara Time Miracle

Historia powstania firmy Madara
Wszystko zaczęło się od pasji czterech łotewskich kobiet do naturalnego i bardziej ekologicznego, piękniejszego stylu życia. A co za tym idzie czystszego i bezpieczniejszego. Inspiracją dla nich był kwiat przytuli - Madara - piękny i zielony. Założycielki Madary: Zane, Lotte, Paula i Liene stawiają na wysoką jakość produktów i uczciwą przedsiębiorczość.

Firma i Kosmetyki naturalne Madara zostały wielokrotnie już docenione i nagrodzone.

Madara założycielki

Certyfikaty ekologiczne Madara

 


Dane producenta kosmetyków ekologicznych Madara

Zobacz listę marek

Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }