Ekologiczne kosmetyki Kosmetyki ekologiczne Ekologiczne kosmetyki
Kategorie

Lakshmi

Lakshmi LAKSHMI to kosmetyki pielęgnacyjne do codziennego stosowania oraz profesjonalne produkty stosowane w ekskluzywnych SPA w wielu krajach Europy także i w Polsce. Stworzone według ajurwedyjskich receptur, w 100 % naturalne i posiadające certyfikat ekologicznej jakości ICEA (Institute for Ethical and Environmental Certification) oraz AIAB (Italian Association of Organic Farming), zapewniające poszanowanie zdrowia ludzi i środowiska oraz gwarantujące użycie surowców pochodzenia naturalnego i redukcję ich wpływu na środowisko. Kosmetyki Lakshmi tworzone są z radością, z wykorzystaniem czystych, bardzo odżywczych naturalnych surowców: ziół, kwiatów, nasion, owoców, produktów pszczelich.

LAKSHMI to kosmetyki pielęgnacyjne do codziennego stosowania oraz profesjonalne produkty stosowane w ekskluzywnych SPA w wielu krajach Europy także i w Polsce. Stworzone według ajurwedyjskich receptur,  w 100 % naturalne i posiadające certyfikat ekologicznej jakości ICEA (Institute for Ethical and Environmental Certification) oraz AIAB (Italian Association of Organic Farming), zapewniające poszanowanie zdrowia ludzi i środowiska oraz  gwarantujące użycie surowców pochodzenia naturalnego i redukcję ich wpływu na środowisko. Ani produkty finalne ani poszczególne składniki nie są testowane na zwierzętach. Kosmetyki Lakshmi tworzone są z radością, z wykorzystaniem czystych, bardzo odżywczych naturalnych surowców: ziół, kwiatów, nasion, owoców, produktów pszczelich. Wykorzystywane są takie cenne naturalne komponenty jak: masło shea, olej jojoba, sezam, wąkrotka azjatycka ( zwana zielem tygrysim), róża, mirra, naturalne olejki eteryczne.

Tylko naturalne konserwanty.
Kosmetyki Lakshmi wytwarzane są bez użycia sztucznych konserwantów a z użyciem jedynie naturalnych takich jak ekstrakt z pestek grejpfruta, glikol z soi, olejki eteryczne. Stosowanie naturalnych konserwantów nie skutkuje żadnymi negatywnymi reakcjami ubocznymi jak to jest w przypadku chemicznych środków konserwujących. Badania przeprowadzone w USA dotyczące działania ekstraktu z pestek grejpfruta wykazały jego dobroczynny wpływ na skórę.

Tylko naturalne zapachy.
Kosmetyki Lakshmi charakteryzują się wspaniałymi zapachami pochodzącymi od zawartych naturalnych olejków eterycznych, które podnoszą jeszcze skuteczność produktów. Nie zawierają żadnych syntetycznych, podrażniających aromatów.

Doskonałe nawilżenie.
Dzięki takim składnikom jak sok z aloesu, wyciąg z malwy i prawoślazu, kosmetyki Lakshmi uzyskują dodatkowe naturalne intensywnie nawilżające komponenty.

Bez wazelin.
Lakshmi nie stosuje żadnych syntetycznych silikonów ani dimetikonu. W składzie znajdziemy szlachetne roślinne olejki tłoczone na zimno, takie jak: jojoba, masło Karite, olejek z dzikiej róży nieprzetworzony, olejek z rośliny neem (Miodła indyjska) i olejek z sezamu dojrzewającego przygotowywany według starej recepty ayurwedyjskiej. Lakshmi nie używa tłuszczów zwierzęcych a roślinne olejki są w 100% czyste i naturalne, nie rozcieńczone, nie przetworzone, pozbawione limonenów. Zawierają informację o biologicznym i naturalnym pochodzeniu oraz o miejscu wytwarzania. Produkowane są poprzez parowanie i bez rozpuszczalników.  Zawierają nazwę botaniczną i definicję biochemiczną ( chemotyp) na przykład Rozmaryn z Borneo: rosmarinus officinalis borneon. Brak nazwy botanicznej wskazuje na gorszą jakość lub podróbkę.

Naturalny sok z aloesu.
W kosmetykach Lakshmi wykorzystywany jest tylko naturalny sok z aloesu bez syntetycznych dodatków, bez sorbitolu i gliceryny. Chemia naśladuje naturę ale jej nie zastępuje i może mieć działanie uboczne.

Ekstrakty z ziół.
Lakshmi wprowadza w Europie glicerynowe ekstrakty z ziół. Do tej pory ekstraktami z ziół były tylko glikole, otrzymywane z glikolu propylenowego (syntetyk). Firma LAKSHMI jest szczęśliwa, że może zaoferować ekstrakty z ziół otrzymane z certyfikowanej gliceryny roślinnej, bez dodatku glikolu propylenowego. Ponadto rośliny pochodzą z upraw biologicznych oraz z dzikich plantacji, rosną one w warunkach naturalnych co zapewnia dużą witalność i niezwykłe zdolności funkcjonalne.

Bez sztucznych barwników.
Kosmetyki Lakshmi swój kolor zawdzięczają jedynie naturalnym komponentom jak: kurkuma, henna, chlorofil i aloes. Dlatego delikatne zabarwienie może się zmieniać w czasie.

SLS Free.
Kosmetyki Lakshmi nie zawierają laurylosiarczanu sodowego a także pochodnych ropy naftowej ani olejów mineralnych.

Roślinne liposomy.
Kremy Lakshmi są na bazie liposomów roślinnych - fito-liposomów, które są skutecznym środkiem przeciwdziałającym powstawaniu zmarszczek oraz zapobiegają utracie nawilżenia skóry.

Kamienie szlachetne.

Wśród składników kosmetyków Lakshmi są również minerały i kamienie szlachetne o szczególnych właściowściach i oddziaływaniu na skórę i tkanki podskórne. Zawarte są takie kamienie jak: linia Vata: malachit, szmaragd, koral, linia Pitta: hematyt, topaz, diament, linia Kapha: cynkit, rubin, opal,

Mądrość Ayurwedy.
Produkty Lakshmi w celu stworzenia wewnętrznej równowagi wynikającej z piękna i dobrego zdrowia są podzielone i rozróżniane według dosz: Vata, Pitta, Kapha. Niektóre cenne receptury i instrukcje firma Lakshmi wykorzystała z mądrości Ayuwerdyjskiej, między innymi w zakresie przetwarzania oleju z sezamu i zastosowania składników z ziół.

Firma Lakshmi wykorzystuje cenne i niezbędne dla pięknego wyglądu, dobrego samopoczucia oraz niezbędne dla zdrowia Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe ( NNKT ). Występują one w naturze ale tylko w roślinach, nie ma ich w substancjach pochodzenia zwierzęcego ani tym bardziej w syntetycznych, ropopochodnych i pochodzących z olejów mineralnych komponentach. Błony komórkowe są w dużej części zbudowane z NNKT a nasza fizjologia nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować i musimy je dostarczać z zewnątrz. A znajdują się one tylko w roślinnych olejach tłoczonych na zimno oraz w ziołach. Są niezbędna dla regeneracji komórkowej i odgrywają kluczową rolę w przeciwdziałaniu zmarszczkom i starzeniu się skóry.

Lakshmi to kosmetyki tworzone z radością - Naturalne kosmetyki dla zawodowej estetyki

Nie zawierają:
politlenku etylenu, silikonów, estrów kwasu akrylowego, EDTA (kwas etylenodiaminotetraoctowy), glikolu propylenowego, itd.
syntetycznych zapachów
wazeliny
chemicznych konserwantów
dodecylosiarczanu sodu
syntetycznych barwników
składników pochodzenia zwierzęcego

Zawierają całe bogactwo natury:

wykorzystywane rośliny pochodzą z upraw biodynamicznych, biologicznych i naturalnych
tylko roślinne emulgatory
naturalne konserwanty dopuszczone przez jednostki certyfikujące Co.co.nat/So.cert, takie jak: wyciąg z nasion grejpfruta, witaminę A, E i C
w 100% czyste i naturalne olejki eteryczne
olejki roślinne tłoczone są na zimno
stosujemy mądre połączenie roślin, olejków eterycznych oraz naturalnych wyciągów roślinnych
ważne wskazania Ajurwedy
stosowane są cenne liposomy kiełków pszenicy, które transportują do skóry cenne substancje nawilżające, odżywcze i odbudowujące
stosowane wyciągi roślinne działają w sposób skuteczny i zrównoważony, bez efektów ubocznych, posiadają certyfikat biologicznego pochodzenia i zrównoważonego rozwoju

Lakshmi jest przeciw manipulacjom genetycznym oraz testom na zwierzętach.

Hołduje fundamentalnym zasadom najwyższej jakości.

Opis typów osobowości psychofizycznej, tzw. doszy


Typ VATA - ich żywioł to powietrze
- główne cechy to ruchliwość, szybkość, szczupłość
- jest miła i pełna entuzjazmu
- ma tendencję do nerwowości
- miewa problemy ze snem oraz z nieregularnym jedzeniem
- ma suchą skórę i zbyt małe wydzielanie sebum

VATA - linia kosmetyków dla skóry normalnej i suchej.

 


Typ PITTA - ich żywioły to ogień i woda
- główne cechy to energiczność, wrażliwość na gorąco, płynność
- średnia budowa ciała
- miewa skłonność do zapaleń skóry
- wrażliwa na wysoką temperaturę i upały
- ma skórę wrażliwą

PITTA - LINIA KOSMETYKÓW DLA SKÓRY NORMALNEJ I WRAŻLIWEJ.

 

Typ KAPHA - ich żywioł to woda i ziemia
- główne cechy to powolność, wytrwałość, odporność
- osobowość odporna i trudna do wyprowadzenia z równowagi
- dobra i długotrwała pamięć
- tendencja do nadwagi
- stabilna budowa ciała
- troskliwa, tolerancyjna, delikatna
- ma skórę tłustą, trądzikową i zbyt duże wydzielanie sebum

KAPHA - LINIA KOSMETYKÓW DLA CERY TŁUSTEJ, TRĄDZIKOWEJ.

Lakshmi cechy

WKRÓTCE PEŁNA OFERTA PRODUKTÓW LAKSHMI

Zobacz listę marek

Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }