CannabiGold
Kategorie

Ekia Cosmetiques

Ekia Cosmetiques Ekia Cosmetiques została stworzona w wyniku dwuletnich badań klinicznych przeprowadzonych przez duży szpital uniwersytecki. Uważana jest obecnie za eksperta w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej BIO we Francji. Ekia Cosmetiques, początkowo specjalizująca się w pielęgnacji skóry dojrzałej, rozciągnęła swoją ekspertyzę na dużo młodsze skóry i dziś przeznaczona jest dla wszystkich kobiet powyżej 35-tego roku życia, które poszukują fachowo opracowanej i skutecznej pielęgnacji z gwarancją Ecocert.

Kosmetyki Ekia

Ekia Cosmetiques została stworzona w wyniku dwuletnich badań klinicznych przeprowadzonych przez duży szpital uniwersytecki. Uważana jest obecnie za eksperta w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej BIO we Francji.

Ekia Cosmetiques, początkowo specjalizująca się w pielęgnacji skóry dojrzałej, rozciągnęła swoją ekspertyzę na dużo młodsze skóry i dziś przeznaczona jest dla wszystkich kobiet powyżej 35-tego roku życia, które poszukują fachowo opracowanej i skutecznej pielęgnacji z gwarancją Ecocert.

Poprzez zastosowanie naukowo-technicznej receptury i badania skuteczności klinicznej kosmetyków Ekia pokazuje, że bio kosmetyki mogą być bardziej skuteczne i równie przyjemne, jak kosmetyki konwencjonalne.

Carine Mudry, założycielka marki Ekia Cosmetiques, pojechała do serca dżungli amazońskiej, aby pozyskać cenny dla marki składnik aktywny o legendarnej nazwie Smocza Krew. Rregeneracja Twojej skóry przy pomocy aktywnego składnika, soku z drzewa Sangre de Drago, pochodzącego z Amazonii, używanego od wieków przez lokalnych mieszkańców dla jego doskonałych właściwości leczniczych. Jeszcze niedawno w ogóle nieznany w kosmetyce składnik pozwala na szybszą regenerację komórek skóry + 40 %.

Rezultaty badań przyjęte przez środowiska naukowe dowodzą, iż sok pozyskany ze smoczego drzewa jest najpotężniejszym antyoksydantem w świecie. Doskonale regeneruje komórki oraz wspomaga tworzenie kolagenu i elastyny: + 40 % komórek w ciągu 24 godzin!

Ekia Cosmetiques to jedna z niewielu marek, która udowadnia skuteczność swoich produktów. W potwierdzeniu i udowodnieniu skuteczności swoich produktów Ekia Cosmetiques poszła o krok dalej korzystając z pomiarów biometrologicznych (z pomocą specjalnych aparatów), a nie tylko poprzez auto-ewaluację.

„W Ekia Cosmetiques wierzymy, że natura jest doskonała. I nie potrzeba stosować chemii, aby pozyskać skuteczne składniki aktywne. Użytkownicy kosmetyków bio nie muszą, wybierając powrót do natury, rezygnować ze skutecznej pielęgnacji.

Ekia kosmetyki

Kosmetyki Ekia

 

Kosmetyki Ekia gwarantują, iż są "Z":

silnymi składnikami aktywnymi
olejkami roślinnymi bio najwyższej jakości
lekką i przyjemną konsystencją, naturalnym zapachem
badaniami skuteczności, rzetelnymi i naukowymi, a nie subiektywną samooceną
testami tolerancji skóry i oczu na wszystkie produkty
certyfikatem Ecocert i znakiem Cosmébio

Kosmetyki Ekia Zawsze "BEZ": testów na zwierzętach, pochodnych petrochemicznych, surowców genetycznie modyfikowanych, parabenów, fenoksyetanolów, ftalanów, nanocząsteczek, PEG i innych szkodliwych chemikaliów zakazanych przez Ecocert.

W Ekia Cosmetiques preferujemy bio "Z" zamiast "BEZ".

 

Smocza Krew - Sangre De Drago

Smocza Krew - Sangre De Drago. W związku z tym, że skóra dojrzała ma zwiększoną potrzebę regeneracji komórek, Ekia wyszukała w sercu dżungli amazońskiej potężny składnik aktywny o wyjątkowych właściwościach: sok Sangre De Drago (Smocza Krew), nazywany tak ze względu na intensywny czerwony kolor.

Croton Lechleri, smocze drzewo, którego sok jest pozyskiwany, to jeden z gatunków tzw. pionierów. W zniszczonych lasach to jedno z pierwszych drzew, które odradza się dzięki zdolnościom regeneracyjnym swoich soków.

Sok Smocza Krew (Sangre De Drago) posiada wyjątkowe właściwości lecznicze. Jest używany przez ludy Ameryki Łacińskiej zewnętrznie w celu przyśpieszenia gojenia ran i wewnętrznie w leczeniu np. infekcji.

W skórze właściwej komórki zwane fibroblastami produkują kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Badania naukowe udowadniają, że sok Smocza Krew silnie stymuluje regenerację tych komórek, szczególnie w skórze dojrzałej: 40 % nowych komórek w 24 godziny! Test in vitro. Wyniki uzyskane na fibroblastach skóry twarzy. Bogaty w polifenole i garbniki, sok ten ma także działanie ochronne i naprawcze (przeciwzapalne i lecznicze).

Sok Smocza Krew zawarty w produktach pielęgnacyjnych Ekia jest bez ekstrakcji, w najdroższej formie - w stanie surowym, ponieważ wykazano, że w takim stanie jest on cztery razy bardziej skuteczny, niż np. suszony i sproszkowany.

Każdy produkt pielęgnacyjny Ekia zawiera wartościowy składnik sok Smocza Krew, którego działanie wzmocnione jest przez unikalną kompozycję wyselekcjonowanych, wyjątkowych i o udowodnionej skuteczności składników aktywnych dodanych we właściwych proporcjach i zestawieniach.

Smocze Drzewo Croton Lechleri, zwane Sangre de Drago (hiszpański dialekt peruwiański) lub Sangre de Grado (dialekt ekwadorski) ma największe ze wszystkich roślin na świecie właściwości antyoksydacyjne (tysiące razy większe niż np. avocado). Działanie antyoksydacyjne opóźnia efekty starzenia (przeciwutlenianie komórkowe) neutralizując wolne rodniki tlenowe.

Badania przeprowadzone przez amerykańskie (Harvard), szwedzkie i japońskie uniwersytety na ponad 3000 cząstkach z całego świata pokazują, że sok Smocza Krew ma największe ze wszystkich właściwości antyoksydacyjne (ponad dwukrotnie większe niż zielona herbata).

Sangre De Drago - Smocza Krew

Smocza Krew Sangre De Drago

 

Kompleks Chronoresistance

Commipheroline. To wyciąg z korzenia drzewa uprawianego w Indiach - Commiphora Muku (na zdjęciu żywica Commiphora Muku). Ma działanie przeciwzmarszczkowe z efektem zwiększenia gęstości skóry (wzrost wielkości adypocytów w podskórnej warstwie tłuszczowej). Ten składnik aktywny zwalcza zwiotczenie skóry dogłębnie zagęszczając jej komórki. Wyciąg Commipheroline jest stosowany we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Fagus Sylvatica. Ekstrakt z pączków (pączki buka) wygładza zmarszczki poprawiając strukturę naskórka i jednocześnie poprawia nawilżenie skóry. Składnik ten zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Ekstrakt Samphire. Woda SAMPHIRE (criste marine) dodaje blasku i łagodzi zaburzenia pigmentacyjne. Samphire rozjaśnia skórę stymulując proces keratynizacji (keratynocyty wędrują ku powierzchni naskórka). Naturalny proces złuszczania się skóry jest poprawiony, a odcień jest świeższy i bardziej promienny. Poprawia koloryt skóry korygując zaburzenia pigmentacyjne, unifikuje i rozświetlaj cerę. Ekstrakt Samphire zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Naturalny kwas hialuronowy. Naturalny kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej (wnika w najgłębsze warstwy skóry) poprawia toniczność i pomaga w walce z suchością skóry. Naturalny kwas hialuronowy zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Olej z nasion Jojoba. Olej roślinny z nasion Jojoba Bio jest stosowany w kosmetyce dla jego doskonałych właściwości odżywczych i nawilżających. Olej z nasion Jojoba zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Olej z dzikiej róży. Olej roślinny z dzikiej róży Bio jest stosowany w kosmetyce z powodu doskonałych właściwości odżywczych i leczniczych. Olej z dzikiej róży zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Olej z awokado. Olej roślinny z awokado Bio jest stosowany w kosmetyce ze względu na jego doskonałe właściwości odżywczye i regeneracyjne. Olej z awokado zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Olej macadamia. Olej roślinny macadamia Bio jest stosowany w kosmetyce z uwagi na jego doskonałe właściwości odżywcze i regeneracyjne. Olej macadamia zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

Olej sezamowy. Olej roślinny sezamowy Bio jest stosowany w kosmetyce ze względu na jego doskonałe właściwości nawilżające i przeciwutleniające. Olej sezamowy zastosowany jest we wszystkich kremach Ekia, w składzie kompleksu Chronoresistance.

 

Kremy Ekia - Aktywne Składniki

Ekstrakt z pestek Pyrus Malus został zastosowany w Creme Initiale Ekia celem stymulacji naturalnych funkcji zachowanej skóry dojrzałej.
jablko. Działanie stymulujące.

Ekstrakt z pestek Pheonix Dactylifera został zastosowany w Creme Intense Ekia celem naprawy uszkodzonych naturalnych mechanizmów osłabionej skóry dojrzałej. Działanie naprawcze.

Ekstrakt z olejku z oliwek i jojoba został zastosowany w Creme Extreme Ekia celem dogłębnej rewitalizacji struktury dojrzałej skóry z niedoborem. Działanie rewitalizujące.

 

Serum Fermete Ekia - Aktywne Składniki

Acacia gum i polisacharydy są wykorzystane w Serum Fermete Ekia dla natychmiastowego efektu wygładzenia i napięcia powierzchni skóry. Natychmiastowe działanie liftingujące składników Acacia gum i polisacharydów wzmocnione jest przez dogłębne działanie zgęszczające komórki skóry ekstraktu z ERYNGIUM MARITIMUM, również zawartemu w Serum fermeté co czyni Serum fermeté kompletnym produktem pielęgnacyjnym o działaniu ujędrniającym na wielu poziomach skóry.

Ekstrakt z Eryngium Maritimum wykorzystany jest w Serum Fermete Ekia dla jego dogłębnego działania zagęszczającego komórki skóry. Skóra wsparta od wewnątrz jest bardziej jędrna i napięta. Działanie Ekstraktu z Eryngium Maritimum jest uzupełnione natychmiastowym działaniem liftingującym powierzchnię skóry ekstraktu acacia gum i polisacharydów, również wykorzystanymi w Serum Fermete Ekia, co czyni go kompletnym produktem pielęgnacyjnym o działaniu ujędrniającym na wielu poziomach skóry.

Naturalny kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej zastosowany w Serum Fermete Ekia pomaga zwalczać problem suchej skóry (bardzo silnie nawilża) i poprawia toniczność skóry.

 

Serum Eclat Ekia - Aktywne Składniki

Ekstrakt z Lukrecji został zastosowany w Serum Eclat Ekia celem dogłębnego korygowania zaburzeń pigmentacyjnych, hamuje procesy biologiczne odpowiedzialne za pojawianie się plam. W połączeniu z kwasami owocowymi, które naturalnie złuszczają martwe komórki skóry i z ekstraktem borówki brosznicy o działaniu ochronnym, ekstrakt z lukrecji umożliwia skuteczne działanie Serum Eclat Ekia.
lukrecja 

Ekstrakt z kwasów owocowych wykorzystany w Serum Eclat Ekia to naturalny składnik złuszczający, który natychmiast usuwa martwe komórki naskórka. Rozjaśnia i unifukuje koloryt skóry. W połączeniu z ekstraktem z lukrecji, który działa na procesy biologiczne odpowiedzialne za pojawianie się plam starczych i ekstratem z pestek borówki brusznicy o działaniu ochronnym, ekstrakt z kwasów owocowych umożliwia skuteczne działanie Serum Eclat Ekia.
kwasy owocowe 

Ekstrakt z pestek Vaccinium Vitis-Idaea wykorzystany w Serum Eclat Ekia celem utrzymania poziomu nawilżenia skóry gwarantuje promienną cerę i ochronnę przed szkoldliwym działaniem promieni UV. W połączeniu z ekstraktem z lukrecji, który działa na procesy biologiczne odpowiedzialne za pojawianie się plam starczych i ekstraktem kwasów owocowych, które naturalnie złuszczają martwe komórki skóry, ekstrakt borówki brusznicy umożliwia skuteczne działanie Serum Eclat Ekia.

Zobacz listę marek

Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }