Medi Hemp OkiOki Chireureu Larens Hair HyggeColour
Kategorie

Bionica

Bionica Początkowo rodzinna firma Bionica działała jedynie na rynku lokalnym. Po pierwsze ze względu na ograniczoną ilość produktów jaką oferowała, a po drugie jak wcześniej powiedziano była ona dopiero na początku swojej drogi w tymże ekologicznym skądinąd temacie. Początkowo sformułowana misja firmy - dostarczanie na polski rynek żywności, która pozwala zachować zdrowie lub do zdrowia powrócić - stała się swoistym drogowskazem dla kolejnych działań bowiem z czasem okazała się bardzo atrakcyjna dla klientów firmy Bionica. Dalsze miesiące pokazały, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ rozwój firmy stał się faktem.

Firma Bionica zrodziła się dzięki dr Szymonowi j. Borysowi, którego wiedza i specjalizacja w sprzedaży żywności ekologicznej zaważyła, że zdecydował się ją otworzyć. Studiował w Amsterdamie w Kushi Institute na którym jeszcze mocniej uświadomił sobie wpływ odżywiania na ludzkie zdrowie. Siedziba firmy Bionica znajduje się od 1999 roku w Złotoryi niezwykle urokliwym miasteczku usytuowanym na Pogórzu Kaczawskim słynącym z co roku organizowanym mistrzostwom w płukaniu złota, przepięknych widoków oraz niezwykle przyjaznej atmosfery dla inwestorów.
 
Początkowo rodzinna firma Bionica działała jedynie na rynku lokalnym. Po pierwsze ze względu na ograniczoną ilość produktów jaką oferowała, a po drugie jak wcześniej powiedziano była ona dopiero na początku swojej drogi w tymże ekologicznym skądinąd temacie. Początkowo sformułowana misja firmy - dostarczanie na polski rynek żywności, która pozwala zachować zdrowie lub do zdrowia powrócić - stała się swoistym drogowskazem dla kolejnych działań bowiem z czasem okazała się bardzo atrakcyjna dla klientów firmy Bionica. Dalsze miesiące pokazały, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ rozwój firmy stał się faktem.
 
Bionica
 
ROZWÓJ
Bionica już w latach 2000-2005 weszła prężnie na rynek krajowy zwiększając dynamicznie w tym czasie zatrudnienie oraz zakupując nowe urządzenia tym samym zwiększając swoją ofertę produktową i możliwości marketingowe. Konsekwencja w działaniu i realizowaniu przyjętej wcześnie strategii sprawiła, że Bionica zaczęła poszukiwać i dystrybuować w Polsce żywność z najdalszych zakątków Ziemi, która znana była z potwierdzonych właściwości zdrowotnych i smakowych.
 
Prezes firmy Bionica zgodnie oczywiście z przyjętymi założeniami czerpie i rozwija wiedzę z wielu tak naprawdę kultur biorąc pod uwagę jedynie te produkty spożywcze, które mogą przynieść korzyść zdrowotną w naszej strefie klimatycznej rozumiejąc przy okazji kontekst ich leczniczego działania w otoczeniu w jakim wyrosły. Firma Bionica najczęściej współpracuje z małymi firmami rodzinnymi, które od często pokoleń wytwarzają żywność w oparciu walory naturalne i tworzone według dawno już sprawdzonych receptur swoich przodków. Żywność często jest wielce unikatowym produktem, którego nie spotkamy nigdzie indziej. Wprowadzając tego typu naturalne produkty na rynek Bionica daje tym samym szanse na reintegracje tychże dawno zapomnianych składników z nasza codzienna dietą. Można tu dodać, że często zapomniane przez wszystkich przepisy po wielu latach odzyskują swoją świetność w przywracaniu nam należytego zdrowia. Właściciele firmy Bionica w swoich kryteriach doboru kontrahentów kierują się zasadą uczciwego handlu (fair trade) oraz tym skąd tak naprawdę pochodzą produkty środowiska naturalnego. Czy tam gdzie rosną zachowane są podstawowe zasady upraw i ich późniejszych zbiorów często wykonywanych starą ręczną metodą. Wszystkie składniki poszczególnych produktów pochodzą tylko i wyłącznie z gospodarstw, w których żadna miarą nie korzysta się z chemicznych ulepszaczy.
 
PODNOSZENIE JAKOŚCI
Główną zasadą działania firmy Bionica jest stała poprawa jakości produktów oraz usług ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo zdrowotne. Dzieje się to dzięki wszechstronnemu zaangażowaniu pracowników działających na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa. W 2004 r. Bionica może poszczycić się niebywałym sukcesem, ponieważ jako pierwszy hurtownik w Polsce – uzyskała certyfikat ekologiczny jakości Agro Bio Test nr 04904-B.
 
Ponadto chcąc dalej się rozwijać i tym samym coraz lepiej dbać o zdrowie swoich przyszłych klientów i pracowników w celu prawidłowej higienizacji zakładu wdrożono Dobrą Praktykę Higieniczną (GHP), obejmującą swymi zapisami wymagania Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Ze względu na trudność określenia różnic pomiędzy GMP i GHP zapisy połączono razem, tworząc Księgę Dobrych Praktyk (GP). Konfekcjonowanie żywności prowadzone jest zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej i Higienicznej oraz przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Kierownictwo firmy Bionica Sp z o.o. opracowało i wdrożyło system jakości oparty na monitorowaniu i analizie krytycznych punktów zagrożeń. System ten funkcjonuje zgodnie z 7 zasadami HACCP podanymi przez Codex Alimentarius, co zostało udokumentowane w Księdze Jakości HACCP.
 
Kolejne lata 2005-2009 to czas wzmożonych inwestycji, które w jeszcze lepszy sposób umożliwiły współpracę zarówno z Dostawcami jak i Klientami firmy Bionica. W tymże okresie uruchomiono nowoczesną linię pakującą, oddano do użytku nowy magazyn oraz wprowadzono nowe opakowania spełniające najnowsze standardy. Do kolejnych równie istotnych jeśli chodzi o rozwój firmy Bionica działań było stworzenie własnej kampanii informacyjnej przede wszystkim służącej propagowaniu wiedzy na temat zdrowego odżywiania. W tejże kampanii włodarze firmy pragną uświadomić ludziom, że właściwa dieta jest jednym z istotniejszych elementów odpowiedzialnych za zdrowie fizyczne oraz psychiczną kondycję człowieka. Zapobiega wielu chorobom, pozwala przezwyciężać rozmaite dolegliwości, zapewnia witalność i dobre samopoczucie.
 
Bionica zdrowa żywność
 
 

Zobacz listę marek

Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }