dr Jacobs Madara Multimasking Treatment Set Lavera
Kategorie

Bio snail

Bio snail Bio Snail to włoski producent kosmetyków naturalnych, których skład w dużej mierze opiera się na filtracie ze śluzu ślimaka.

Bio Snail jako producent kosmetyków naturalnych do pielęgnacji twarzy podjął nigdy niekończącą się próbę znalezienia cudownego produktu, który powstrzymuje niewybaczalne zmarszczki i zniweluje wizualnie upływ czasu spowodowała, że firmy kosmetyczne sięgnęły po już dawno znany magiczny składnik: śluz ślimaka. Ślimaki do pielęgnacji skóry były wykorzystywane już od czasów starożytnych Greków, którzy najwyraźniej używali ich jako miazgi. W rzeczywistości istnieją traktaty o medycynie kiedy Hipokrates zalecał go jako środek o skutecznych właściwościach przeciwzapalnych i leczniczych dla skóry. W ostatnich latach stwierdzono,że również śluz ślimaka może pomóc w leczeniu trądziku i zmniejszyć zmarszczki. W jednym z badań stwierdzono, że może leczyć oparzenia, podczas gdy inni sugerują, że może też zmniejszać brodawki, ale były to badania na małą skalę.
 
Prawdziwy boom na ślimaki nastąpił jednak latach 80-tych kiedy to w Chile rodzina Bascuñán zasłynęła z hodowli ślimaków przeznaczonych do gastronomi na rynku francuskim. Poza walorami żywieniowymi zaczęto zwracać uwagę na niezwykle delikatną skórę tego bezkręgowca i zaczęto analizować efekty jego działania w przemyśle kosmetycznym. Firma Bio Snail stworzyła niepowtarzalną serię kilku kosmetyków opartą na jakościowej analizie chemicznej, która wykazała, że śluz ślimaka jest dość skomplikowaną kombinacją substancji czynnych takich jak alantoina, elastyna, kolagen, kwas glikolowy, kwas mlekowy, witaminy i minerały, które to z kolei przynoszą wymierne korzyści kosmetyczne przywracające skórze trądzikowej i dojrzałej właściwy koloryt i zdrowie.
 
Bio Snail
 
Firma Bio Snail bazując na tych doniesieniach naukowych wykorzystała w swoich produktach ten wyjątkowy, naturalny składnik.
 
Badania nad śluzem ślimaka przyniosły jeszcze fakty, że jest on bogaty w kwas hialuronowy, glikoproteiny, peptydy przeciwdrobnoustrojowe oraz miedziane. Skład ten daje ochronę skórze ślimaka przed uszkodzeniami, infekcjami, suchością oraz promieniami UV. Mucyna zawarta w śluzie ma przeciwstarzeniowe działanie i wspomaga produkcję kolagenu i elastyny w skórze oraz stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami, ma łagodzące i naprawcze działanie, przywraca nawilżenie.
 
Firma Bio Snail poza śluzem ślimaka zastosowała jeszcze inne naturalne składniki rezygnując z chemicznych dodatków aby stworzyć wyjątkowe produkty.
 
1. Śluz ślimaka (nazwa kosmetyczna, filtrat ślimaków) jest bogaty w składniki odżywcze takie jak kwas hialuronowy, glikoproteina, proteoglikany oraz peptydy przeciwdrobnoustrojowe i miedziane, z których wszystkie są powszechnie stosowane w produktach kosmetycznych i okazały się korzystne dla skóry. Te elementy pomagają chronić skórę ślimaka przed uszkodzeniem, infekcją, suchością i promieniowaniem UV.
 
2. Szlam ślimakowy zawiera 91-98% wody. Szlam jest filtrowany wielokrotnie, aby zwiększyć jego stężenie i zapewnić jego czystość. Niektóre produkty ze śluzem ślimaków zawierają aż 97% przefiltrowanej wydzieliny ślimaków. Jednakże przy poszukiwaniu dobrego produktu, należy wziąć pod uwagę spójność i jakość śluzu ślimaka. Jeśli chodzi o jakość to zawsze musimy się skupić aby składnik był jak najbardziej naturalny. Z pomoca w tym przypadku przychodzą produkty firmy Biosnail.
 
3. Ślimakowa mucyna jest znana ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych. Pomaga stymulować tworzenie się kolagenu i elastyny, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, łagodzi skórę, naprawia uszkodzone tkanki i przywraca nawilżenie. Może być stosowany do leczenia suchej skóry, zmarszczek i rozstępów, trądziku i trądziku różowatego, plam starczych, oparzeń, blizny, brodawek maszynki do golenia, a nawet płaskich brodawek.
 
4. Śluz ślimaka jest szeroko stosowany w produktach kosmetycznych takich jak surowice, maseczki do twarzy, środki nawilżające i kremy zanikające. Większość z nich ma neutralny wygląd, zapach i fakturę.
 
5. Uzdrowiska ślimakowe są dość popularne w Tajlandii i dotarły do największych krajów Azji, takich jak Japonia i Korea. Podczas sesji w centrum spa żywe ślimaki są nakładane na twarz klienta gdzie pozostawia się je aby się ślizgały po twarzy.
 
6. Korzystając z usług Spa należy pamiętać o tym, że ślimaki muszą być odpowiednio przygotowywane do tego typu pielęgnacji kosmetycznych. Muszą być naturalnie oczyszczane.
 
Zaleca się, aby wcześniej zacząć od nałożenia na skórę małej ilości kremu ze śluzu ślimaka na małej powierzchni, aby sprawdzić czy nie jest się na niego uczulonym.
 
 
Bio Snail
 
 
BIO SNAIL S.R.L.
Via Claudio Franchetti, 39 / Int. 2
P.IVA 04311810404
47834 Montefiore Conca (RN)
info@biosnail.it
+39 329 18 16 084
 
 
 
 

Zobacz listę marek

Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }