CannabiGold
Kategorie

Certyfikaty ekologiczne

CERTYFIKATY EKOLOGICZNE

Certyfikat ekologiczny jest dokumentem zaświadczającym, że dany produkt spełnia normy i kryteria stanowiące podstawę do nadania symbolu ekologicznego. Podstawowymi kryteriami, jakie stawiają jednostki certyfikujące producentom kosmetyków ekologicznych określają:

 • składniki dopuszczone do produkcji kosmetyków ekologicznych
 • procesy, które można stosować przy przetwarzaniu surowców
 • minimalną zawartość [%] składników naturalnych
 • dopuszczalny poziom składników syntetycznych (np. konserwantów)

Elementem procesu certyfikacyjnego jest poddanie się producenta regularnym audytom jednostki certyfikującej, które mają na celu zapewnić pełną zgodność ze wszystkimi kryteriami i regułami standardu.

 

CERYTIKAT EKOLOGICZNY ECOCERT

CERYTIKAT EKOLOGICZNY ECOCERT

Firma Ecocert od 2002 roku sprawdza jakość kosmetyków ekologicznych. Klasyfikuje na dwa rodzaje kosmetyków:
1. Znak: "Kosmetyki naturalne" – które, powinny posiadać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego oraz może być maksimum 5% składników syntetycznych.
2. Znak: "Kosmetyki naturalne ekologiczne" – które, powinny posiadać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego oraz minimum 50% naturalnych surowców pochodzących z upraw ekologicznych, a zawartość związków syntetycznych – to maksimum 5%.
W przypadku obydwu rodzajów kosmetyków obowiązują następujące zasady:
- zakaz stosowania składników GMO - surowców ( zarówno roślinnych jak i zwierzęcych ) modyfikowanych genetycznie
- zakaz stosowania syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
- zakaz naświetlania radioaktywnego w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego
- zakaz testowania kosmetyków i składników na zwierzętach
surowce zwierzęce (np. mleko, tłuszcze) mogą być pozyskiwanie wyłącznie z żywych zwierząt
- zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej, emulgatorów PEG, większości konserwantów (dozwolone są między innnymi: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas askorbinowy, kwas salicylowy oraz ich sole).
Ecocert jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem kontrolującym z główną siedzibą we Francji. Ecocert przyznało dotychczas certyfikaty ponad 1000 produktom.

Więcej informacji na stronie : www.ecocert.de

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY BDIH

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY BDIH

Niemiecka jednostka kontrolująca istniejąca od 1951 roku. Wymogi stawiane dla nadania certyfikatu BDIH są następujące:
- stosowanie do produkcji kosmetyków, roślinnych surowców pochodących z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów
- zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach w całym cyklu produkcji kosmetyków
- zakaz używania surowców pochodzących od martwych zwierząt ( np.: olej z żółwi, olej z norki, tłuszcz ze świstaka, kolagen odzwierzęcy)
- rezygnacja z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny oraz innych pochodnych ropy naftowej,
- stosowanie wyłącznie naturalnych metod konserwacji,
- dozwolone są konserwanty: kwas benzoesowy, alkohol benzoesowy, kwas askorbinowy, kwas salicylowy oraz ich sole
- zakaz stosowania produktów modyfikowanych genetycznie,
- rezygnacja z radioaktywnego naświetlania w celu odkażania surowców przy produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego,
- stosowanie ekologicznych i biodegradowalnych opakowań.

Więcej informacji na stronie: www.kontrollierte-naturkosmetik.de

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY SOIL ASSOCIATION

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY SOIL ASSOCIATION

Jest wiodąca Angielską organizacją certyfikująca dla produktów organicznych. Certyfikat zapewnia, że :
- produkt jest organiczny w 95%  lub
- jeżeli nie posiada wystarczającej ilości składników organicznych, to jest w 70% organiczny i ma opis składników organicznych,
- produkt nie był testowany na zwierzętach
- nie zawiera takich składników jak: parabeny, produkty pochodzenia petrochemicznego, sztuczne aromaty oraz detergenty,

Więcej informacji na stronie: www.soilassociation.org

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY COSMEBIO

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY COSMEBIO

Certyfikat – logo BIO lub ECO – który, gwarantuje, że kosmetyk zawiera głównie składniki naturalne oraz pochodzenia naturalnego. Kosmetyki, które  posiadają logo Cosmebio, spełniają następujące kryteria :
- posiadają co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, naturalnych lub z rolnictwa ekologicznego ( we wszystkich przypadkach odsetek jest jeszcze większy)
- mogą zawierać minimalną ilość syntetycznych substancji, które wciąż nie są dostępne w postaci naturalnej z wykluczeniem PEG, silikonów i pochodnych ropy naftowej
- zakaz stosowania takich konserwantów jak parabeny lub fenoksyetanol
- zakaz używania roślin genetycznie modyfikowanych
- zakaz stosowania syntetycznych barwników i zapachów
- opakowania muszą podlegać biodegradacji
- zakaz obróbki jonizacyjnej.

Więcej na stronie: www.cosmebio.org

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY ICEA

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY ICEA

Włoska organizacja certyfikująca żywność i kosmetyki, które produkowane są w sposób przyjazny dla środowiska.

Więcej informacji na stronie: www.icea.info

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY USDA ORGANIC

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY USDA ORGANIC

Certyfikat nadawany przez departament rolnictwa USA.  To jeden z najbardziej wymagających i kompleksowych systemów certyfikacji.  Kosmetyki z przyznanym certyfikatem USDA Organic posiadają co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego. Wszystkie składniki produktów dozwolone do stosowania przez USDA są również akceptowane przez FDA – jest to najbardziej restrykcyjna na świecie instytucja kontrolująca żywność i leki.

Więcej informacji na stronie: www.usda.gov

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY IHTK

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY IHTK

Logo „ króliczka z ochraniającą go dłonią” – jest to ekologiczny znak Międzynarodowego Związku Producentów Przeciwko Stosowaniu Testów na Zwierzętach w kosmetyce. Daje gwarancję, że dany produkt nie był testowany na zwierzętach oraz żaden z jego składników również i  produkt taki nie zawiera substancji pochodzących z martwych zwierząt.

Więcej informacji na stronie: www.ihtk.de

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY ICADA

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY ICADA

Niemiecka jednostka kontrolująca istniejąca od 1997 roku, ma na celu wyróżnienie producentów rzeczywiście naturalnych kosmetyków.  Kosmetyki takie muszą spełniać następujące kryteria:
- surowce roślinne stosowanie w produkcji muszą pochodzić z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów
- zakaz stosowania surowców pochodzących od martwych zwierząt ( tj. olej z żółwi, olej z norki, tłuszcz ze świstaka, kolagen zwierzęcy)
- surowce odzwierzęce mogą pochodzić tylko od żywych zwierząt ( np.: mleko, miód)
- zakaz stosowania testów na zwierzętach w całym cyklu produkcji kosmetyków
- nakaz stosowania ekologicznych, biodegradowalnych opakowań
- zakaz korzystania z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej

Więcej informacji na stronie: www.zertifizierte-naturkosmetik.eu

 

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY QUALITE FRANCE

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY QUALITE FRANCE

Francuska jednostka certyfikująca należąca do Bureau Veritas. Kosmetyki certyfikowane przez Qualite France posiadają znak Cosmebio i spełniają następujące kryteria:
- zawierają co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, z upraw naturalnych lub z upraw ekologicznych
- zakaz stosowania substancji z roślin genetycznie modyfikowanych
- zakaz stosowania syntetycznych barwników, zapachów i konserwantów ( parabenów)
- mogą zawierać minimalne ilości syntetycznych substancji, które wciąż nie są dostępne w postaci naturalnej z wyłączeniem PEG, silikonów i pochodnych ropy naftowej,
- nakaz stosowania opakowań biodegradowalnych

Więcej informacji na stronie: www.qualite-france.com

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY DEMETER

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY DEMETER

Niemieckie stowarzyszenie producentów ekologicznych istniejące od 1924 roku. Jest pionierem w sferze badań nad pochodzeniem kosmetyków. Tylko partnerzy przestrzegający restrykcyjnych kryteriów i systematycznie kontrolowani mają pozwolenie na używanie logo Demeter. Stowarzyszenie wymaga rezygnacji z syntetycznych nawozów, chemicznych środków ochrony roślin oraz nie stosowania sztucznych dodatków w przetwórstwie. Wszystko to po to, aby wspomagać procesy życiowe w ziemi i w pożywieniu.  Produkty posiadające certyfikat Demeter są wysokowartościowe.

Więcej na stronie: www.demeter.net

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY NATRUE

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY NATRUE

Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, które działa na rzecz ochrony najwyższych standardów dla kosmetyków naturalnych oraz ich składników. Certyfikacja kosmetyków naturalnych i organicznych podzielona jest na trzy poziomy oraz trzy znaki graficzne. Kosmetyki organiczne nie mogą zwierać w swoim składzie między innymi: pochodnych ropy naftowej ( np. parafiny, wazeliny), syntetycznych aromatów i barwników oraz konserwantów nieidentycznych z naturalnymi, nie mogą zawierać organizmów modyfikowanych genetycznie i surowców pochodzących z martwych zwierząt.
Logo Natrue z jedną gwiazdką – to znak kosmetyków naturalnych, w których składzie znajdują się prawie wyłącznie składniki naturalne lub pochodzenia naturalnego spełniające surowe wymogi Natrue. Przy produkcji składów kosmetyków naturalnych stosować można jedynie wodę i surowce odpowiadające trzem grupom: naturalne, identyczne z naturalnymi i niemal naturalne.
Logo Natrue z dwoma gwiazdkami – to znak kosmetyków naturalnych ze składnikami bio. Mają obowiązek spełniać wymagania stawiane kosmetykom naturalnym oraz w składzie zawierać między innymi 15% substancji naturalnych nie modyfikowanych chemicznie i maksymalnie 15% substancji niemal naturalnych. Oprócz tego minimum 70% naturalnych roślinnych składników występujących w kosmetyku musi pochodzić z upraw ekologicznych lub/i kontrolowanych dzikich upraw zgodnych z kryteriami przepisów ekologicznych Unii Europejskiej – EC 834/2007
Natrue z trzema gwiazdkami – to znak kosmetyków organicznych, spełniających wymagania dla kosmetyków naturalnych oraz zawierające w składzie minimum 20% substancji naturalnych niemodyfikowanych chemicznie oraz  maksymalnie 15% substancji niemal naturalnych.  Oprócz tego minimum 95% naturalnych roślinnych składników występujących w kosmetyku musi pochodzić z upraw ekologicznych lub/i kontrolowanych dzikich upraw zgodnych z kryteriami przepisów ekologicznych Unii Europejskiej – EC 834/2007 ( wymogi Natrue z 3 gwiazdkami są podobne do aktualnych wymogów ECOCERT I COSMEBIO)

Więcej informacji na stronie: www.natrue.org

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY VEGAN SOCIETY

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY VEGAN SOCIETY

Charytatywna organizacja istniejąca od 1944 roku. Znak Vegan Society zapewnia o spełnianiu szeregu standardów skupionych wokół idei – wolne od składników pochodzących od zwierząt oraz nie testowane na zwierzętach. Odnosi się to zarówno do samego produktu jak i do wszystkich komponentów użytych w produkcji.

Więcej na stornie: www.vegansociety.com

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY BIOGRO

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY BIOGRO

Organ certyfikujący w Nowej Zelandii, organizacja znana z wysokich standardów, regulująca zasady ekologicznego rolnictwa oraz hodowli. Certyfikuje wszelkie produkty ekologiczne łącznie z kosmetykami.

Więcej na stornie: www.biogro.co.nz

 

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY AIAB

CERTYFIKAT EKOLOGICZNY AIAB

Kryteria Cosmetics Bio AIAB zostały przygotowane przez Włoskie Stowarzyszenie na rzecz rolnictwa ekologicznego (AIAB).

Cele kryteriów:
- pozostać w zakresie pielęgnacji ciała przy użyciu produktów o niskim oddziaływaniu na środowisko i możliwości ochrony zdrowia konsumentów. Spełnianie oczekiwań konsumentów poprzez właściwe określenie, przejrzyste oraz kompletne Cosmetics Bio Ecology
- brak surowców "wysokiego ryzyka", czyli alergenów, substancji drażniących lub uznanych za szkodliwe dla zdrowia człowieka

- ograniczenie oddziaływania na środowisko z powodu nadmiernej ilości opakowań (opakowań jednostkowych) lub nienadających się do recyklingu

- ekologiczne kosmetyki z certyfikatem AIAB gwarantują: brak materiałów wątpliwych w produktach ekologicznych, tak samo w opakowaniach produktu

- zachęcamy do opakowań z odnawialnych surowców, materiałów do recyklingu.

- Certyfikat AIAB Ekologiczne kosmetyki uzyskuje się poprzez poszanowanie negatywnej listy substancji zakazanych, bez użycia GMO, bez korzystania z testów na zwierzętach, bez użycia promieniowania jonizującego,a z wykorzystaniem podstawowych produktów rolnych i zwierząt gospodarskich z rolnictwa ekologicznego.

- etykieta ekologicznego kosmetyku koniecznie musi zawierać wystarczającą ilość informacji, aby pomóc konsumentom zrozumieć, co to jest za składnik. Jeżeli wyjaśnienie nie może być na etykiecie, powinna ona się znajdować w materiałach informacyjnych (ulotkach, broszurach).

Więcej na stronie: www.aiabcampania.it

 
Metody płatności
 
 • W dzisiejszych czasach, ponieważ nie ma żadnej regulacji tego co naturalne. Zatem ekologiczne kosmetyki oznaczane są często certyfikatami odgrywającymi wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, aby zademonstrować absolutną przejrzystość i zaangażowanie producenta w tworzeniu przede wszystkim zdrowych kosmetyków oraz suplementów diety. Znajomość ogólnych zasad działania może pomóc nam w dokonywaniu właściwych wyborów przy zakupie.

  Oto niektóre wymagania, aby marka była zgodna z terminem kosmetyków ekologicznych:
  • Bez testowania na zwierzętach. Zarówno w składzie, przy produkcji jak i w testach żywotności muszą być wolne od okrucieństwa.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej, olejów silikonowych lub ich pochodnych.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach jak i w gotowym produkcie.
  • Wytwarzanie produktów musi być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.
  • Nie mogą to być składniki modyfikowane genetycznie (zgodnie z przepisami UE)
   
  Jak widać w tych zasadach korzyści płynące z kosmetyków ekologicznych obejmują wiele sektorów. Nie tylko naszego zdrowia, ale też wpływających zarówno na środowisko jak i na zwierzęta. Używane ekologiczne kosmetyki jak i suplementy diety o tych cechach oznaczają bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne zasady ekstraktów roślinnych obejmują ciebie dając ci to co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i urodę to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki ekologiczne oraz suplementy diety.

  Sklep z naturalnymi kosmetykami oraz suplementami diety Biosna powstał z pasji do natury i świadomości z dobrodziejstw wynikających z korzystania z czystych ekologicznie produktów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo certyfikowane ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety znanych marek, przy wyborze których kierowaliśmy się zawsze ich jakością i efektywnością. Wszystkie ekologiczne kosmetyki oraz suplementy diety, które sprzedajemy, spełniają najwyższe standardy jakości: nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ropopochodnych, nie są testowane na zwierzętach, bazują na surowcach pochodzenia roślinnego z kontrolowanych czystych biologicznie upraw lub z dziko rosnących roślin. Większość z nich posiada certyfikat organów certyfikujących takich jak Ecocert, BDIH, ICADA, Cosmebio, Soil Association. Ekologiczne kosmetyki i suplementy diety to przyszłość w codziennej pielęgnacji ciała oraz przyczynek do lepszego zdrowia przyszłych pokoleń.

   

  Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie i publikacja bez zgody autora zabronione.

 • Facebook Google Plus YouTube Twitter
 
@media all and (max-width: 537px) { .top-logo{ float:left; } }