Firma Wooden Spoon jest bułgarską firmą produkującą etyczne, organiczne kosmetyki. Jak o sobie mówią: „Wooden Spoon to nie tyle marka co filozofia życiowa, wierzą w synergię Natury i ludzi i że im bardziej oszczędzamy skarby natury, tym więcej otrzymamy w zamian”.

Miłość do ludzi oraz etyczna odpowiedzialność to podstawy działania firmy Wooden Spoon. To naturalna pielęgnacja skóry, w której wykorzystywane są surowe, nieprzetworzone oleje organiczne z cennymi, naturalnymi ekstraktami ziołowym. Taka pielęgnacja zapewnia wspaniałe odczucia dla ciała a także zapewnia utrzymanie zdrowej, odmłodzonej i miękkiej w dotyku skóry. Przy produkcji kosmetyków stosowne są przyjazne technologie zapewniające maksymalną ochronę naturalnych składników.

Wooden Spoon

 

W czym tkwi sekret produktów Wooden Spoon?

W kosmetykach nie jest używana woda do rozcieńczania składników a produkty powstają z ekologicznych maseł, olejków, wosku pszczelego i ziołowych ekstraktów. Zostały one bardzo starannie wybrane i sprawdzone aby zapewnić jak najwyższą jakość produktów.

Wykorzystywane masło nie jest podgrzewane ponad 38°C aby uniknąć zniszczenia wartościowych właściwości. Kosmetyki produkowane są w niewielkich ilościach ale regularnie aby zapewniść ich świeżość.

I co najważniejsze, produkty Wooden Spoon nie zawierają chemicznych, syntetycznych składników oraz ropy naftowej i jej pochodnych. Nie zwierają również silikonu, POGS, sztucznych barwników, składników GMO. W zamian znalazły się tu w 100% naturalne i organiczne masła i olejki, naturalne olejki eteryczne, ekologiczne ekstrakty.

Nasze etyczne podejście dotyczy całego procesu produkcji ale nie tylko.

Wszystkie uboczne lub niewykorzystane produkty poddawane są recyklingowi. Na każdym poziomie produkcji utrzymywane jest minimalne zużycie wody.

Wooden Spoon organizuje imprezy z dziećmi i rodzinami w trudnej sytuacji społecznej zbliżające i zaznajamiające z przyrodą. Zachęca do zdrowych zasad i innowacji, młode osoby związane z rynkiem kosmetycznym zawodowo.

Wśród produktów Wooden Spoon znalazły się kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, pielęgnacji ust, dla dzieci i zapewniające ochronę przed słońcem.

Adres producenta:

17, Eng. Georgi Belov Str., Sofia, Bulgaria
Telephone: +359 889 66 85 33

Strona internetowa: https://woodenspoon.eu/