Terezia Company, która została załozona w 1990 roku. Wierzymy, że historia firmy jest bardzo cenna, aby zrozumieć jej filozofię i cele. W 2004 roku nasza firma Terezia Company jako pierwsza wprowadziła na rynek boczniaki w kapsułkach w postaci suplementów diety. Ale w tym czasie ludzie nie znali jego skutków i musiałem prowadzić ciągłą edukację na wielu wystawach i targach. Dopiero po kilku latach nastąpił przełom, dzięki możliwości pisania ciekawych artykułów o ostrydze w różnych czasopismach bez żadnych ograniczeń, a tym samym promowania jej efektów i naszego produktu. Stopniowo zacząłem odkrywać inne naturalne składniki, które zasugerowałem z najwyższą starannością, aby pomóc ludziom w jak największym stopniu. Dziś Terezia Company ma w swoim portfolio ponad 50 produktów, badania kliniczne wybranych produktów i co roku opracowujemy i sprzedajemy 1-2 nowe produkty o unikalnym składzie.

TEREZIA COMPANY S.R.O. HISTORIA
Pozwól, że przedstawimy Państwu czeską rodzinną firmę Terezia Company s.r.o., która została załozona w 1990 roku. Wierzymy, że historia firmy jest bardzo cenna, aby zrozumieć jej filozofię i cele.

Ponad 30 lat temu lekarze zdiagnozowali u właściciela firmy postępujące zapalenie wielostawowe, poważną autoimmunologiczną chorobę stawów, która uniemożliwiła mu chodzenie przez dwa lata i opiekę nad jego dwójką małych dzieci. Ze względu na zdrowie studiował on niezliczone materiały i wszelkiego rodzaju porady, które mogłyby mu w jakikolwiek sposób pomóc. Stwierdzając, że właściwa dieta jest bardzo ważna, postanowił zacząć tworzyć własne mieszanki przyprawowe VEGI bez chemikaliów, cukru, glutenu i glutaminianu sodu, które były obecne w prawie wszystkich produktach w tym czasie i które nie przyniosły korzyści ciału.

W 2004 roku nasza firma Terezia Company s.r.o. jako pierwsza wprowadziła na rynek boczniaki w kapsułkach w postaci suplementów diety. Ale w tym czasie ludzie nie znali jego skutków i musiałem prowadzić ciągłą edukację na wielu wystawach i targach. Dopiero po kilku latach nastąpił przełom, dzięki możliwości pisania ciekawych artykułów o ostrydze w różnych czasopismach bez żadnych ograniczeń, a tym samym promowania jej efektów i naszego produktu. Stopniowo zacząłem odkrywać inne naturalne składniki, które zasugerowałem z najwyższą starannością, aby pomóc ludziom w jak największym stopniu. Dziś Terezia Company s.r.o. ma w swoim portfolio ponad 50 produktów, badania kliniczne wybranych produktów i co roku opracowujemy i sprzedajemy 1-2 nowe produkty o unikalnym składzie.

Terezia Company sro

Aby zadeklarować 100% jakość i czystość naszych produktów, posiadamy własne zakłady produkcyjne pod stałą kontrolą Czeskiego Urzędu Kontroli Rolnictwa i Żywności z certyfikatem HACCP (System analizy ryzyka i krytyczne punkty kontroli). Ściśle wykonujemy wstępną kontrolę wszystkich surowców, kontrolę poszczególnych procesów produkcyjnych i końcową kontrolę gotowych produktów. Wszystkie suplementy diety podlegają procesowi zatwierdzenia przez Narodowy Instytut Zdrowia ds. Bezpieczeństwa Zdrowia Człowieka i są zgłaszane Ministerstwu Rolnictwa Republiki Czeskiej. Każda partia jest wspierana przez analizy laboratoryjne metali ciężkich, grzybów i innych patogenów.

Surowce wchodzące do procesu produkcyjnego pochodzą od certyfikowanych producentów z UE i sprawdzonych dostawców. W przypadku wszystkich surowców wejściowych monitorujemy substancje czynne i wybieramy surowce o najwyższej zawartości. Na przykład, zgodnie z długoterminowymi badaniami, znamy dokładny szczep ostryg, który zawiera najwyższą zawartość beta-glukanu (jednej z wielu substancji aktywnych w ostrydze), dzięki czemu nasza ostryga jest jedną z najbardziej skutecznych.

Podstawową filozofią produktów Terezia Company sprzedawanych w aptekach jest to, że nie używamy dodatków, środków wiążących ani innych substancji, które ułatwiają proces produkcji. Z powodu całkowitego braku tych środków pomocniczych cały proces produkcyjny jest bardzo czasochłonny i przeszkolony. Nie stosujemy dodatków z dwóch głównych powodów, po pierwsze dlatego, że staramy się, aby produkty były w 100% naturalne, aby były odpowiednie dla wszystkich, a po drugie, że większość spoiw i dodatków w produktach ma skutki uboczne i neguje pozytywne działanie naturalnych surowców.

BADANIA KLINICZNE TEREZIA COMPANY S.R.O.
Pożyteczne grzyby mają tradycję ponad 4000 lat i ich skuteczność nie musi już być sprawdzana, ale jako producenci suplementów diety często spotykamy się z opinią, że produkty, suplementy diety są nieskuteczne. Jako jeden z nielicznych producentów suplementów diety przeprowadziliśmy kilka prób klinicznych, z których jeden został niedawno zakończony Immune Boost (obecnie BABYIMUN), odpowiedni dla dzieci powyżej 1 roku, zawierający naturalny koncentrat owocowy i boczniak z deklarowaną zawartością beta-glukanów i jest wolny od sorbinianu potasu oraz jakichkolwiek substancji słodzących i konserwujących. Celowo wybraliśmy 150 pacjentów pediatrycznych w wieku 1-7 lat, którzy byli wielokrotnie chorzy 4-6 razy w roku (częste występowanie chorób układu oddechowego). Testowaliśmy 19 parametrów immunologicznych krwi pod nadzorem jednego z najbardziej doświadczonych immunologów na Słowacji, prof. Šustrové. Wyniki były dosłownie zdumiewające, po 6 miesiącach obserwacji 89% pacjentów nie chorowało na układ oddechowy, a ich odporność była doskonała. I jak dobrze wiadomo, trudno jest mówić o efekcie placebo u dwuletniego dziecka, wyniki są bardziej cenne.

Jestem dumny, że mogliśmy przetrwać trudne okresy, a tysiące zadowolonych klientów są dowodem, że jesteśmy na dobrej drodze, aby w naturalny sposób przyczyniać się do zdrowia fizycznego i psychicznego wszystkich pokoleń.

JAK TWORZYMY NASZE PRODUKTY
Wysoka jakość i czystość naturalnych surowców oraz zadowolenie klienta to nasz najwyższy priorytet. Używamy tylko najwyższej jakości surowców od sprawdzonych dostawców i mamy kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

Terezia Company sro

JAKOŚĆ SUROWCA JEST PODSTAWĄ
Surowce pochodzą tylko od sprawdzonych dostawców i przechodzą szereg badań laboratoryjnych na wiele substancji aktywnych

JAKOŚĆ ZAWSZE PIERWSZA
Podstawą każdego z naszych produktów jest wysokiej jakości surowiec. Ponieważ produkujemy suplementy diety, które naprawdę mają coś dawać i pomagać ludzkiemu ciału, surowiec jest logicznie najważniejszą rzeczą, na której nam zależy. Każdy naturalny surowiec, którego używamy do naszych produktów pochodzi od sprawdzonych od dawna dostawców w Czechach, krajach UE lub na Syberii. Jesteśmy w bliskim kontakcie z dostawcami i nie jesteśmy anonimowymi dostawcami, regularnie sprawdzamy czy wymagane standardy są nadal na najwyższym możliwym poziomie. Regularnie przychodzimy do naszych dostawców, aby upewnić się, że nadal przestrzegane są wysokie standardy uprawy bez substancji chemicznych. Jeśli chodzi o grzyby, wiele z nich jest nawet uprawianych bezpośrednio dla nas. W przypadku boczniaków we współpracy z ekspertami uniwersyteckimi znaleźliśmy szczep ostryg o najwyższej zawartości substancji czynnych, które stosujemy w naszych produktach.

TESTOWANIE SUROWCÓW
Testujemy wszystkie nasze surowce dla każdej partii produktu (i nie raz w roku lub rzadziej jak zwykle), ponieważ tylko wtedy możemy być pewni, że każdy produkt dostarczamy klientowi w najwyższej możliwej jakości i czystości. Kontrola surowców polega na testowaniu mikrobiologicznym przez certyfikowane laboratorium metali ciężkich, grzybów i mikroorganizmów chorobotwórczych. Chociaż jest to dość drogi proces, jest to dla nas oczywiste.

PROCEDURY TECHNOLOGICZNE I PRODUKCJA. CAŁA GRZYBNIA JEST WIĘCEJ NIŻ WYCIĄG
Od samego początku jesteśmy przekonani, że właściwy sposób oferowania ludziom zdrowych grzybów i roślin jest taki sam, jak oferuje nam natura. Nie chcemy pozbawiać ludzi tego co stworzyła natura, po prostu chcemy być pomostem między naturą a klientami. Każdy grzyb lub roślina zawiera kompleks korzyści zdrowotnych. To nie tylko krzyk, ale zostało to udowodnione przez niezliczone badania nad każdym rodzajem grzyba. Tradycyjna medycyna chińska zna to od dawna i została udowodniona przez tysiące lat, na długo przed pojawieniem się jakichkolwiek nowoczesnych metod, które mogłyby udowodnić obecność substancji w ciele i jej działanie.

W naszych suplementach diety zawsze znajdziesz cały grzyb z zachowaniem wszystkich substancji, ponieważ są one zawarte w grzybie w optymalnej proporcji dla ludzkiego organizmu. Odwrotnym podejściem jest ekstrakcja. Co dzieje się podczas ekstrakcji? Tylko jedna substancja (np. Betaglukan) jest ekstrahowana z grzyba, a druga jest niepotrzebnie tracona. Na przykład nasz 100% boczniak zawiera nie tylko betaglukany, ale także lowastatynę, błonnik grzybowy, witaminy B, D, C i K, pierwiastki śladowe (miedź, chrom, cynk, selen i jod), których działanie wzajemnie się wspiera. Podczas ekstrakcji pozbawilibyśmy naszych klientów tych cennych substancji.

„Ekstrakty uzyskane z grzyba to zwykli soliści, podczas gdy grzyb używany jako całość jest dobrze skoordynowaną orkiestrą symfoniczną”.

S.T. Chang, profesor biologii, wiceprezes Światowego Towarzystwa Biotechnologii Grzybów, członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Towarzystwa Badań i Grzybów

LIOFILIZACJA – GWARANCJA OCHRONY WSZYSTKICH SUBSTANCJI AKTYWNYCH
Aby móc uformować gąbkę w postaci gąbki w proszku i umieścić ją w kapsułkach, musi ona przejść proces suszenia. Nasza firma zdecydowała się na zastosowanie tzw. liofilizacji, która jest procesem produkcyjnym, w którym woda nie jest usuwana przez odparowanie, ale przez sublimację lodu z żywności [tj. natychmiastowe bezpośrednie przejście lodu (woda stała) do fazy gazowej bez stopienia lodu]. Dzięki odpowiedniemu początkowemu zamrożeniu żywność zostaje doprowadzona do stanu stałego, zachowując oryginalną strukturę, kolor, smak i zapach, a przede wszystkim wszystkie aktywne składniki suszonych owoców. Dzięki liofilizacji możliwe jest wytworzenie czysto naturalnego produktu bez dalszych dodatków i barwników.

WŁASNA PRODUKCJA CERTYFIKOWANA
Aby być w 100% pewnym, że nasze sprawdzone surowce nie ulegną degradacji w procesie produkcyjnym, a tym samym mieć prawdziwą kontrolę nad całym procesem produkcyjnym naszego suplementu diety, zdecydowaliśmy się na własną produkcję, która znajduje się w Brandýs nad Labem. Jest to produkcja z certyfikatem HACCP. Jest to system, którego kwalifikowane stosowanie prowadzi do zwiększonej ochrony zdrowia konsumentów. System HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczny Punkt Kontroli) opiera się na wiedzy o punktach krytycznych, tj. punktach, w których jest największa możliwość zanieczyszczenia łańcucha pokarmowego, mikrobiologicznego, chemicznego lub fizycznego. Punkty te stają się najważniejszym punktem kontrolnym, odpowiednio monitorowanym i ocenianym. Kontrolowane w taki sposób, aby możliwe zanieczyszczenie zostało wyeliminowane (obejmuje to na przykład przestrzeganie procedur technologicznych – obróbka cieplna, chłodzenie, zamrażanie, obchodzenie się z surowcami, przekraczanie czystych i nieczystych części zakładu itp.). W produkcji odbywa się mieszanie surowców, maszyn i kapsułek ręcznych, tworzenie pęcherzy i kompletowanie opakowań dla klienta końcowego.

Terezia Company certyfikat HACCP ISO
Terezia Company Certyfikat KEZ
Terezia Company

BEZ CHEMII
Wykazano, że substancje chemiczne występujące w środkach farmaceutycznych i niektórych suplementach diety są szkodliwe dla organizmu ludzkiego. Ale chcemy pomagać ludziom, a nie krzywdzić ich. Dlatego nie używamy konserwantów ani dodanych barwników ani chemicznych środków wiążących, które tylko przyspieszają proces produkcji. Wyraźnie traktujemy priorytetowo czystość i jakość.

PRODUKTY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DLA WSZYSTKICH POKOLEŃ
Wszystkie nasze suplementy diety posiadają certyfikat bezpieczeństwa zdrowotnego wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Pradze. Chociaż ten certyfikat nie jest warunkiem, aby móc sprzedawać produkt, jest to naturalne podejście, aby niezależna, renomowana instytucja potwierdziła, że nasze produkty są bezpieczne. W przypadku wybranych produktów dla dzieci mamy również ocenę Czeskiego Towarzystwa Pediatrycznego, ponieważ rodzice bardzo ostrożnie wybierają suplementy diety dla dzieci i muszą mieć pewność, że dają im to, co najlepsze.

KONTAKT
TEREZIA COMPANY s.r.o.
Na wzgórzu 997/14
141 00 Praga 4 – Michle

E-mail: info@terezia.eu
Telefon: +420 261 221 277
Strona internetowa: https://www.terezia.eu/