Kosmetyki Speick to produkty firmy, która obchodziła w 2018 roku swoje 90-lecie działalności. Jest uznaną na niemieckim rynku marką szczycącą się kreowaniem produktów najwyższej jakości do pielęgnacji urody, które z pewnością dostarczą Twojej skórze wielu cennych witamin oraz wartościowych składników odżywczych. Produkty te zawdzięczają swoją zdrowotną moc oczywiście perfekcyjnie dobranym naturalnym ekstraktom roślinnym. Producent naturalnych kosmetyków firma Speick jest obecnie zarządzana przez trzecie pokolenie. Głównym prezesem jest Wikhart Teuffel będący wnukiem założyciela firmy Waltera Raua.

Producent kosmetyków naturalnych jest teraz w trzeciej generacji, zarządzany przez Wikharta Teuffela, wnuka założyciela Waltera Rau. Spójrzmy wstecz. Firma została założona w 1928 roku. Kiedy antropozof Walter Rau założył „WALTER RAU Fine Soap Works” gdzie tak naprawdę podejmował realne ryzyko w warunkach istniejącego wówczas kryzysu. Jako potomek firmy rodzinnej z siedzibą w Stuttgarcie, „United Soap Factories”, Rau chciał kontynuować tradycję robienia mydła przez swoich rodziców. Jednak to nie wystarczyło – marzył o produkcji czegoś więcej niż tylko mydła twarogowego, popularnego w tamtych czasach do prania ubrań. Jego pomysłem było wyprodukowanie delikatnego, naturalnego mydła do ciała. Pomysł ten został połączony ze szczególną fascynacją – Rau został zainspirowany unikalnymi, harmonizującymi właściwościami leczniczymi rośliny Speick (łac. Valeriana celtica) cenionej od wieków, która działa uspokajająco na centralny układ nerwowy, jednocześnie stymulując wegetatywny układ nerwowy. Jego wizją stało się wykorzystanie zalet tej prawie zapomnianej rośliny i ponowne udostępnienie jej ludziom.

Z tej fascynacji i wizji wyłonił się wyjątkowy produkt: mydło Speick. To naturalne, wyjątkowo łagodne mydło było rewolucją kosmetyczną – do pielęgnacji ciała – w przeciwieństwie do prania ubrań. Niemniej jednak Rau nie chciał, aby holistyczna filozofia jego produktu ograniczała się do jego produkcji i sprzedaży. Zamiast tego przedsiębiorca ukształtował całą firmę zgodnie z własnymi antropozoficznymi zasadami i perspektywą. Rau chciał stworzyć coś wartościowego dla ludzi, opartego na holistycznym zrozumieniu ludzkości i natury. Pracownicy zostali przeszkoleni podczas „godzin fabrycznych”, pracującym matkom zaoferowano firmową opiekę nad dziećmi i stworzono lokalne udogodnienia rekreacyjne.

„Być postrzeganym jako osoba o możliwości rozwoju i nauki ”- rozwój pracowników jest nadal ważny dla Wikharta Teuffela. Wnuk założyciela może przekonać się jak ważna jest stwierdzenie „tradycja ma przyszłość” dzięki rodzinom alpejskich w Karyntii w Austrii, które zbierają dziko rosnącą roślinę Speick. Rodzinne gospodarstwo zostało przejęte przez następne pokolenie, a wraz z nim żniwa Speick – ręcznie zbierane jak to miało miejsce od stuleci. Około 1800 metrów nad poziomem morza wysoko w rezerwacie biosfery w Górach Nock, zbiory Speick zapewniają, że rodziny te mają niezbędne, dodatkowe źródło dochodu.

Pracownicy rodzinnego biznesu, którzy odwiedzili Góry Nock i rolnicy alpejscy, którzy zbierają rośliny Speick pozostali świadomi ograniczonej dostępności zasobów naturalnych, jak w alpejskim ekosystemie gór Nock w Karyntii oraz tego jak „być człowiekiem” nierozerwalnie związanym z naturalnym wszechświatem. Speick kosmetyki naturalne dzisiaj. Jest to kontynuacja wizji realizowanej przez 90 lat, w połączeniu ze świadomością ekologicznej i społecznej tkanki, która łączy rodzinną firmę, alpejskich rolników i region Nock Mountains.

Speick

Ekologia, regionalność i ludzkość w Speick
Działania gospodarcze firmy Speick koncentrują się na wdrożeniu zdolnego, dedykowanego zarządzania firmą, przejrzystej struktury firmy z określonymi obowiązkami, a także zrównoważonych zasobów finansowych i wyznaczonych wyników gospodarczych z celami finansowymi. Ponieważ szacunek dla ekologii pomaga w utrzymaniu źródła utrzymania, celem biznesowym włodarzy firmy jest ochrona elementów podtrzymujących życie, takich jak ziemia, powietrze, woda i światło, oraz wykorzystywanie ich tak ostrożnie, jak to możliwe.

Energią, emisjami i odpadami należy również zarządzać w odpowiedzialny, zrównoważony sposób, zgodnie z obecnymi postępami. Dlatego w firmie Speick zwraca się równą uwagę na kwestię zachowania zasobów surowcowych. Zaangażowanie społeczne jest dla firmy bardzo ważne i stanowi centralny punkt jej działalności. W tym obszarze założeniem jest „bycie człowiekiem i ciągły rozwój”. Każda osoba jest traktowana jako jednostka i ma fundamentalne znaczenie w procesie pracy. Prawa i obawy siły roboczej są przedstawiane zarządzaniu za pośrednictwem przedstawicieli pracowników. Społeczność pracowników dba o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo każdego człowieka. Wybierając naszych partnerów biznesowych, przywiązuje się dużą wagę do uczciwego handlu i regionalności. Ceny muszą odpowiadać jakości produktów Speick. Odległości transportowe i równowaga ekologiczna są również ważnymi czynnikami decydującymi. Stosując te strategie właściciele firmy Speick są w stanie wzbudzić zaufanie konsumentów, co z kolei pozwala nam zapewnić długoterminową rentowność naszej firmy i wartości marki dla przyszłych pokoleń. Marka SPEICK oznacza zatem wszystkie te wartości i cechy. Wszystkie produkty odzwierciedlają wyniki naszych nagród. Wysoki procent naszych produktów został również oceniony przez magazyn ÖKO-Test i opatrzony pieczęcią BDIH dla certyfikowanych kosmetyków naturalnych.

SPEICK (VALERIANA CELTICA)
Speick jest jednym z najbardziej chronionych od wielu już lat alpejskich gatunków roślin. Jej łacińska nazwa to Valeriana Celtica („Valere” – „zdrowy” i „Celtica” – mająca pochodzenie celtyckie). Rodzimym jej środowiskiem są alpejskie zbocza w górach Nock w Karyntii znajdujące się na terenie Austrii. Miejscowi rolnicy posiadają specjalne pozwolenia określające ilość roślin jaką mogą zebrać podczas każdej jesieni, które są ekskluzywnym składnikiem naturalnych kosmetyków Speick. Owe zbiory określane jako “Speick Sting” są dokonywane ręcznie. Trwają z reguły tydzień i są ważnym i regularnym dodatkowym źródłem dochodu dla tych rolników, którzy żyją w nieco inny bardziej oszczędny sposób w górach. Valeriana Celtica jest byliną rosnąca do 30 cm. Jej kwitnienie przypada od maja do lipca. Kwiaty są dwupienne (pojedyncze kwiaty męskie lub żeńskie, ale tylko jedna płeć znajduje się na jednym pędzie, więc zarówno męskie jak i żeńskie rośliny muszą być uprawiane, jeśli wymagane są nasiona) i są zapylane przez owady. Speick (Valeriana Celtica) doskonale rośnie na glebach piaszczystych oraz średnich i ciężkich gliniastych preferujących wilgoć. Odpowiedni odczyn gleby to kwaśny i neutralny. Najbardziej ceniony na świecie przez przemysł kosmetyczny jest właściwie ekstrakt z tej rośliny. Zawiera on mnóstwo substancji czynnych mający zdrowotny wpływ dla naszego organizmu, a w szczególności na ośrodkowy układ nerwowy, przy jednoczesnym stymulowaniu autonomicznego układu nerwowego.

Producent kosmetyków naturalnych Speick właśnie w oparciu o zdrowotne właściwości tej byliny wykreował w 100% naturalne produkty do których zaliczają się kremy, balsamy do ciała, toniki do twarzy, dezodoranty, a także odżywki do włosów. Sztandarowym produktem firmy są oczywiście mydła, wykonywane według tradycyjnej receptury od ponad 80 lat. Ich specyfiką jest doskonała pielęgnacja i nawilżenie. Te właściwości powodują, że mydła najlepiej działają na skórę suchą i wrażliwą. Ponadto z powodzeniem mogą je stosować osoby o skórze skłonnej do alergii oraz dla delikatnej skóry dziecka. Naturalne kosmetyki Speick sa tworzone w trocse o następne pokolenia żyjące w zgodzie z naturą.

SPEICK – CERTYFIKATY
Wszystkie produkty marki Speick opatrzone są certyfikatem BDIH przyznawanym przez niemiecką organizację, która we współpracy z producentami kosmetyków naturalnych opracowała wytyczne do przyznawania tego certyfikatu ekologicznego. W 1996 roku, we współpracy z czołowymi producentami kosmetyków naturalnych, organizacja BDIH z siedzibą w Manheim w Niemczech opracowała kompleksowe wytyczne dla certyfikowanych kosmetyków naturalnych, pamiętając oczywiście o oczekiwaniach konsumentów. Na podstawie tych wytycznych, niezależny instytut przetestował ponad 2.000 produktów co do ich treści i metod produkcji. Znak BDIH na opakowaniu informuje konsumenta, że do produkcji kosmetyków zostały użyte tylko surowce naturalne, takie jak: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów oraz że proces produkcji tego kosmetyku jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Certyfikaty ekologiczne Speick

Dane producenta kosmetyków ekologicznych Speick

SPEICK Natural Cosmetics

Benzstraße 9
D-70771 Leinfelden-Echterdingen
Germany
Phone +49 711 16 13-0
Fax +49 711 16 13-100
info@speick.de
https://www.speick.de

Speick roślina
Speick roślina
Speick
Speick
Speick
Speick dezodoranty