Santaverde Naturkosmetik jest niemiecką firmą kosmetyczną o ponad 25 letniej tradycji. Swą przygodę w świecie kosmetyków właścicielka Sabine Beer rozpoczęła na plantacji w Andaluzji gdzie prowadzona jest do dnia dzisiejszego ekologiczna uprawa aloesu oczywiście tylko na potrzeby produkcji najczystszych kosmetyków naturalnych. Pierwsze sadzonki aloesu posadzono w glebie już w 1986 roku. Właścicielka Sabine Beer w oparciu o osobiste wrażenia i badanie wpływu na jej skórę stworzyła jedyne w swoim rodzaju receptury produktów Santaverde. Od 2007 roku w składzie wielu kosmetyków pojawiły się owoce nerkowca – surowca, który został odkryty w Brazylii. To dzięki własnym uprawom ekologicznym roślin kontrolowane są praktycznie wszystkie etapy produkcji dzięki czemu firma Santaverde jest w stanie zagwarantować najwyższej jakości produkty. Stężenie alwerozy w produktach Santaverde jest na poziomie 1200 mg/l.

Santaverde Naturkosmetik

Kosmetyki Santaverde
1985 Sabine Beer wraz z mężem kupują farmę w Esteponie w Andaluzji (Hiszpania). Ma być to ich prywatne miejsce wakacyjne na Costa del Sol. Sąsiedzi pochodzący z Teksasu dają Sabine Beer świeży liść aloesu w celu nawilżenia jej suchej i podrażnionej skóry. Efekt działania rośliny przekonuje S. Beer do tego stopnia, że zaczyna używać kosmetyków na bazie aloesu nawet po powrocie do Niemiec. Jest jednak rozczarowana, ponieważ zawartość aloesu w kosmetykach dostępnych na rynku jest bardzo niska. Wtenczas przychodzi pomysł produkcji ….. organiczne kosmetyki na bazie czystego i świeżego aloesu.

1986 Ten rok oznacza początek własnej, całkowicie kontrolowanej uprawy roślin aloesu. Na początku posadzono 4 000 sadzonek na dwóch hektarach ziemi na farmie.Teraz jest tam około 20 000 dorosłych już roślin.

10.06.1986 Oficjalna data powstania firmy Santaverde GmbH.

1990 Zerwanie pierwszej dojrzałej sadzonki aloesu po 4 latach wzrostu.

1991 Odkrycie własnych metod produkcji żelu aloesowego bez żadnych dodatków.

1994 Stworzenie pierwszego naturalnego produktu Santaverde: napój z aloesu upiększający skórę.

1995 Powstanie nowej receptury kosmetyków naturalnych. Czysty organiczny sok z aloesu, który zastępuje w produktach wodę.

1997 Pierwsze produkty Santaverde zostają wprowadzone do aptek oraz sklepów z naturalną żywnością i kosmetykami naturalnymi.

2003 Santaverde zostaje przyznane pierwsze badawcze subsydium Unii Europejskiej na przetwarzanie świeżych liści aloesu w celu uzyskania łagodnej substancji czynnej.

Organiczne kosmetyki Santaverde Naturkosmetik
2005 Drugie badawcze subsydium Unii Europejskiej potwierdzające skuteczność oraz niezwykłe działanie receptury kosmetyków Santaverde.

2006 Wprowadzenie zmodyfikowanej marki Santaverde oraz nowych innowacyjnych kosmetyków naturalnych.

2007 Budowa laboratorium produkcyjnego, sklepu i sal wykładowych na farmie Santaverde w Hiszpanii. Brazylia: Santaverde przejmuje opuszczoną plantację owoców nerkowca w północno-wschodniej Brazylii, gdzie rozwija nową, luksusową linię kosmetyków przeciwstarzeniowych Xingu.

2008 Po rozpoczęciu sprzedaży w domu towarowym Alsterhaus w Hamburgu i w Galeries Lafayette w Berlinie, Santaverde otwiera swoje kolejne stoisko w KaDeWe w Berlinie.

2010 Inauguracja profesjonalnej linii kosmetyków Santaverde Green Spa. Marka oferuje teraz swoje zabiegi, szkolenia dla kosmetyczek i personelu spa w swojej akademii w Hamburgu. Klasyczne produkty Santaverde uzyskują ocenę “bardzo dobry” w teście Öko i zostają zwycięzcami testu Stiftung Warentest.

Organiczne kosmetyki Santaverde Sabine Beer Santaverde w latach 80-tych organiczne kosmetyki Santaverde w latach 90-tych Santaverde obecnie

Santaverde Naturkosmetik – Misja
Misją firmy Santaverde Naturkosmetik jest połączenie od dawna stosowanej starożytnej wiedzy o uzdrawianiu w powiązaniu z nowoczesną technologią, która wyszła na przeciw wynikom badań nad starzeniem się skóry oraz tworzeniu w 100% naturalnych i wyjątkowo skutecznych kosmetyków spełniających wymagania nowoczesnych kobiet i mężczyzn. Połączenie racjonalnej wiedzy naukowej i magicznej mądrości przyrody, z uwzględnieniem odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Organiczne kosmetyki Santaverde są wizjonerskim pomysłem na naturalne zwalczanie defektów skórnych.

Santaverde Naturkosmetik – Filozofia
Aby stworzony kosmetyk był skuteczny w swoim działaniu i aby jego wpływ na organizm człowieka był całkowicie naturalnym procesem musi być stworzony wyłącznie z najczystszych biologicznie składników. Powodem tego stanu rzeczy jest wykorzystanie w kosmetykach Santaverde wyłącznie pozyskiwanych z własnych upraw soków roślinnych oraz najświeższych olei i wyciągów roślinnych najwyższej jakości – i ani kropli wody. Stosując się do odwiecznych zasad ziołolecznictwa europejskiego, wykorzystujemy naturalne surowce roślinne w stanie jak najmniej przetworzonym wykorzystując przy tym synergię składników kosmetyków. Organiczne kosmetyki Santaverde są jedyne w swoim rodzaju.

Santaverde Naturkosmetik – Wizja
Rozwój współpracy z wieloma firmami, które w swoim wzorcu działania skoncentrowały się przede wszystkim na potrzebach ludzi. Zacieśnianie tych więzów jest priorytetem, gdyż tylko wzajemne działanie łączące często potencjał poszczególnych sukcesów ekonomicznych z dokonaniami społecznymi i ekologicznymi może przynieść długotrwały rozwój ich wszystkich.

Plantacja Santaverde w Brazylii
W 2007 roku na południe od brazylijskiego miasta Fortaleza właściciele Santaverde odkryli dawno opuszczoną starą plantację o niezwykłym bogactwie dziko rosnących roślin: palm cupuacu, drzew mango i krzewów murici wśród kwitnących marakui i ogromnych drzew nerkowca. Najcenniejszą wśród nich rośliną pod względem właściwości kosmetycznych okazało się drzewo nerkowca. Jest to doskonały wytwór matki natury, który jest niezwykle bogaty w witaminy, minerały, a przede wszystkim silne przeciwutleniacze. Tubylcy od dawien dawna znali zastosowanie tej rośliny. Używali jej podczas rytuałów plemiennych oraz do celów oczywiście medycznych. Uzupełnieniem substancji czynnych zawartych w owocu nerkowca są liczne wiekowe rośliny pochodzące z lasu tropikalnego rosnącego tuż przy brzegu rzeki Xingu . To z nich właśnie pozyskuje się drogocenne oleje i wyciągi o wyjątkowych właściwościach przeciwutleniających, które stosujemy w organicznych kosmetykach z linii xingu. Xingu jest jedną ze świętych rzek miejscowej ludności. Odpowiada za energię życiową i nieskończoną płodność. Dzięki temu właśnie stąd pochodzi nazwa linii kosmetyków Santeverde.

Plantacja Santaverde w Brazylii, na której uprawiane są owoce nerkowca wykorzystywane w procesie produkcji kosmetyków z linii xingu, przechodzi obecnie procedurę certyfikacji sprawiedliwego handlu (Fair Trade). Produkcja i sprzedaż prowadzone w oparciu o ceny gwarantowane i zasady sprawiedliwego handlu to dla mieszkańców krajów wschodzących i rozwijających się szansa na poprawę warunków życia i zatrudnienia dzięki własnej pracy.

Santaverde Naturkosmetik

Plantacja Santaverde w Hiszpanii
Wiecznie zielona oaza Santaverde położona jest w miejscowości Costa del Sol w malowniczej hiszpańskiej Andaluzji. Praktycznie wszystkie wysiłki skupiają się na tym cennym surowcu jakim jest aloes. Pielęgnacja roślin odbywa się przez cały rok i wyłącznie ręcznie co jest zgodne z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wypracowanie upraw ekologicznych wymaga mnóstwa czasu gdyż rośliny muszą czerpać swoje siły witalne w odpowiednim dla siebie rytmie w powiązaniu oczywiście ze słońcem i glebą. To dzięki temu nasza skóra ma zapewniony zdrowy i wyjątkowy blask. Najbardziej słonecznym miesiącem jest lipiec, który to wyznacza początek zbiorów. Zbiór również odbywa się za pomocą rąk ludzkich, gdyż tylko taki proces zbioru liści zapobiega w znacznej mierze uszkodzeniu rośliny macierzystej. Świeżo zebrane liście natychmiast po zebraniu trafiają do wstępnej obróbki bezpośrednio na plantacji.

Brazylijski projekt na rzecz rozwoju
Właściciele firmy Santeverde zdecydowali się przeznaczyć część swoich zysków ze sprzedaży kosmetyków linii Xingu aby wspomóc finansowo projekty realizowane na tym obszarze. Mowa tu o 10 procentowym zysku, który w głównej mierze zasila konto projektu Caatinga, którego celem jest między innymi rzeczywiste równouprawnienie dziewcząt i kobiet zapewniające im równy dostęp do opieki zdrowotnej i wykształcenia. Do tej decyzji o pomocy finansowej skłoniła decydentów Santeverde bezinteresowna pomoc przy przekazywaniu drogocennej wiedzy na temat tworzenia receptur skutecznych kosmetyków naturalnych oraz właściwości roślin leczniczych. Wspomagane są także programy mikropożyczek, które zapewniają możliwość utrzymania się dzięki własnej przedsiębiorczości. Kosmetyki Santaverde tworzone sa przez równouprawnione społeczeństwo.

Zobowiązania firmy Santaverde Naturkosmetik
Firma Santeverde naturkosmetik pragnąc tworzyć całkowicie naturalne produkty kosmetyczne wybrała model biznesowy oparty na wspieraniu i propagowaniu inicjatyw ekologicznych i społecznych. Ma to oczywiście na celu pozyskiwanie jak najwięcej składników z kontrolowanych upraw ekologicznych, a także ze zbiorów roślin dziko rosnących. Priorytetem jest także przystąpienie do programów sprawiedliwego handlu, aby tym samym wspierać uczciwe lokalne projekty w procesie zaopatrzenia firmy w potrzebne surowce.

Ochrona zwierząt
Poczucie odpowiedzialności za dobro zwierząt oraz zasady etyczne, którymi zawsze kierują się właściciele firmy Santaverde sprawiło, że na każdym firmowym produkcie widnieje logo przedstawiające królika w skoku. Jest to rozpoznawalne na całym świecie oznakowanie kosmetyków wyprodukowanych bez zadawania cierpienia zwierzętom. W Esteponie w słynnej Andaluzji gdzie leży plantacja aloesu Santaverde firma wspiera organizację Adana, która to ze szczególnym oddaniem i poświęceniem podchodzi do bezdomnych zwierząt. Kiedy tylko jest to możliwe zwierzęta zabierane są na farmę aby zaznały trochę ludzkiego ciepła i zainteresowania. Kosmetyki Santaverde są idealnym odzwierciedleniem daru natury jakim jest aloes.

Ekologiczne uprawy surowców z własnych plantacji w Andaluzji
Ekologiczna uprawa na naszych farmach przyczynia się do ochrony dalszych obszarów rolniczych na całym świecie przed nadmiernym nawożeniem i zatruciem przez środki ochrony roślin oraz do utrzymania zagrożonej bioróżnorodności. Idea ekologii znajduje u nas zastosowanie także przy produkcji opakowań i reklamie. Do wytwarzania papieru, który stosujemy do opakowań i druku materiałów reklamowych, używamy wyłącznie surowca pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej uwzględniającej społeczne i ekonomiczne aspekty wykorzystania zasobów leśnych. Zabronione jest, między innymi, wylesianie i stosowanie modyfikacji genetycznej. Zwyczajowe prawa ludności tubylczej są przestrzegane a typy drzew dobierane pod kątem ich lokalizacji. Materiały do opakowań i reklamy są produkowane przy użyciu nieszkodliwych dla środowiska farb na bazie oleju roślinnego. Projekty drukowane do celów reklamy są wdrażane w sposób neutralny dla klimatu.

Organiczne kosmetyki i zasada formulacji
Zasada jest jedna. Mianowicie wszystkie organiczne kosmetyki Santaverde zawierają czyste soki i oleje roślinne, delikatne destylaty i cenne ekstrakty roślinne. Natomiast idea tkwi w szczegółach. Przy produkcji każdej formulacji nie wykorzystuje się ani jednej kropli wody. Większość używanych surowców pochodzi z certyfikowanych upraw oraz certyfikowanych dzikich zbiorów. Praktycznie wiedza twórców Santaverde naturkosmetik jest znikoma w zakresie korzystania z substancji chemiczno-syntetycznych, gdyż jest to dla właścicieli i pracowników temat tabu.

Naturalnie konserwowane
Aby przedłużyć trwałość i świeżość, produkty Santaverde są konserwowane ale tylko i wyłącznie naturalnymi składnikami dopuszczonymi do używania przez takie jednostki certyfikujące jak BDIH, NATRUE a są to: alkohol np. destylat winny, olejki eteryczne np(olej z pestek winogron), zagęszczacze (palmitynian askorbylu), stabilizatory, (poliglocerol pochodzenia roślinnego), substancje żelujące (maltodekstryna,ksantan), substancje konserwujące kwas lewulinowy, kwas anyżowy.

Podstawowa formulacja
Konwencjonalna formulacja kosmetyków zawiera 60-80% czystej wody (Aqua). Głównym składnikiem wszystkich produktów Santaverde jest sok aloesowy (Aloe barbadensis Miller) o wysokiej zawartości substancji czynnych pozyskiwany z własnych upraw organicznych w Andaluzji, którym zastąpiono powszechnie wykorzystywaną w kosmetykach wodę. W przeciwieństwie do wody, czysty sok roślinny zawiera całe bogactwo wartościowych składników występujących w świeżo zebranych liściach aloesu, w tym polisacharydy (aloweroza), aminokwasy egzogenne, enzymy, sole mineralne, witaminy oraz przeciwutleniacze, szczególnie wysoko cenione w produktach do pielęgnacji skóry. Organiczne kosmetyki Santaverde to bogactow natury.

Formulacja Xingu
Podstawowym składnikiem naszych kosmetyków z linii xingu jest unikalny eliksir roślinny uzyskiwany ze świeżego soku z owoców nerkowca i miąższu z ręcznie obranych liści aloesu. Podobnie jak czysty sok aloesowy, zastępuje on w składzie produktów zazwyczaj stosowaną wodę intensyfikując i przedłużając ich dobroczynne działanie. Eliksir zawiera optymalny zestaw naturalnych substancji opóźniających proces starzenia i składników odżywczych niezbędnych do codziennej pielęgnacji, której Twoja skóra potrzebuje każdego dnia. Ten bogaty w składniki odżywcze eliksir uzupełniony cennymi przeciwutleniającymi olejami roślinnymi i ekstraktami z brazylijskich lasów deszczowych położonych przy rzece Xingu, które są wykorzystywane jako tradycyjne substancje kosmetyczne przez ludność mieszkającą tam od wieków. W ten sposób uzyskujemy wyjątkowy kompleks życiodajnych substancji skutecznie zabezpieczający skórę przed działaniem głównego czynnika odpowiedzialnego za proces starzenia – stresu oksydacyjnego, którego działanie zostało naukowo udowodnione. Kosmetyki Santaverde.

 

Certyfikaty ekologiczne Santaverde