Założona jesienią 1991 roku jako rumuńsko-niemiecka spółka joint venture PlantExtrakt z siedzibą w Radaia, 14 km od Cluj Napoca na niezanieczyszczonym terenie w środku natury. Plantextrakt Laboratories ma ponad 27 lat doświadczenia w przetwórstwie roślin. Realizuje suplementy diety fitoterapeutyczne, gemoterapeutyczne i homeopatyczne. Platforma przemysłowa ma powierzchnię 38 000 m2, z czego 3500 m2 to hale produkcyjne i magazyny, a na powierzchni ponad 12 hektarów znajdują się uprawy roślin leczniczych. W latach 1992–1995 firma działała wyłącznie poprzez eksport surowców do homeopatii – nalewki macierzyste – na rynki farmaceutyczne w Europie Zachodniej (Niemcy, Austria, Włochy) i Daleki Wschód (Indie, Pakistan).

PlantExtrakt

Od 1995 roku produkty fitoterapeutyczne PlantExtrakt zostały dopuszczone do obrotu na rumuńskim rynku farmaceutycznym, a od 1996 roku leki homeopatyczne zostały wprowadzone na rynek w dwóch postaciach farmaceutycznych: granulki homeopatyczne i krople homeopatyczne.

Spełnione warunki gwarantujące jakość produktów wytwarzanych w Plantextrakt są liczne:
– proces produkcji odbywa się od zbioru roślin ze spontanicznej flory i z własnych upraw
– uprawy i obszary zbiorów są certyfikowane ekologicznie
– rośliny zbierane tylko przez pracowników rolnych Plantextrakt są dokładnie sprawdzane przez doświadczonych botaników
– przetwarzanie roślin jest zazwyczaj przeprowadzane w ponad 90%. Rośliny są świeże (bez poddawania procesowi suszenia)
-uzyskane produkty naturalne są analizowane przez nowoczesne techniki w laboratoriach kontroli jakości firmy
– przepływy produkcji i kontroli jakości posiadają certyfikat GMP – międzynarodowy certyfikat farmaceutyczny dla dobrej praktyki produkcyjnej, potwierdzenie spełnienia wszystkich warunków technicznych, materiałowych i ludzkich dla produkcji wysokiej jakości produktów.

PlantExtrakt Polygemma

Świeża obróbka i ekstrakcja na zimno (metoda produkcji Plantextrakt) utrzymuje niezmieniony fitokompleks odpowiedzialny za działanie terapeutyczne.

Rocznie PlantExtrakt jest kontrolowany przez zewnętrznych odbiorców w ramach zorganizowanego programu kontroli jakości. Celem jest analiza gleb w uprawach ekologicznych i obszarach zbiorów, śledzenie produkcji w ewidencji produkcji i zapisach jakości w celu spełnienia określonych warunków pracy, a w szczególności systemu zarządzania jakością.

Książka „Gemoterapia w Rumunii” – strony historii najnowszej – 1979 – 2016

PlantExtrakt książka

Gemoterapia jest młodą gałęzią fitoterapii, która pojawiła się dopiero od dziesięcioleci w terapii uzupełniającej, ale szybko podbiła lekarzy, farmaceutów i pacjentów, ze względu na jej skuteczność, łatwość stosowania i zwiększoną biodostępność.

Rumuńscy specjaliści byli jednymi z pierwszych na świecie, którzy znali możliwości gemoterapii – do czego dodała ogromną przewagę wynikającą z istnienia lokalnego producenta wysokiej jakości ekstraktów gemoterapeutycznych – Plantextrakt Laboratories.

Polecam ci, abyś leniwie chodził po pięknych stronach tej szczególnej księgi duszy stojącej obok niej jako drogi i dobry przyjaciel, który może zmienić twoją energię na wyższą wibrację i może przypomnieć sobie nadzieję MIŁOŚCI, MIŁOŚCI i ŻYCIA – czasami, kiedy o nich zapomniałeś.

Tak więc można znaleźć fascynujące historie od dr Teodora Caby – pierwszego lekarza, który napisał o gemoterapii w Rumunii, od farmaceuty Horii Bucur, która przygotowała kilka ekstraktów gemoterapeutycznych w aptece w latach 70-tych lub od inżyniera agronom Alexandru Tokes, który jest zaangażowany w Plantextrakt w sadzeniu roślin od ponad 20 lat, a także od kolegów z całej Rumunii i kolegów z zagranicy – od dr Fernando Piterà z Włoch, Nicka Churchilla z Anglii lub Lauren Hubele z USA.

Ze wszystkich „historycznych” książek szczególnie drogich, które nadają życie kilku pokoleniom – o wszystkich spotkaniach Matki Natury w rozwoju gemoterapii z moimi wspaniałymi kolegami i nauczycielami. Dorobek zamieszczony w książce koordynowała pani farmaceuta Carmen Ponoran, która współpracowała przy wywiadach z psychologiem Ancą Ardeleanu, a rozdziały informacji naukowej dr Fernando Piterà, dr Didi Surcel, gospodarstwo rolne. Valentina Soroceanu i chemik. gospodarstwo. Neli Olah. Książka została wydana w uroczystej oprawie podczas VII Krajowej Konferencji na temat Gemoterapii z uczestnictwem międzynarodowym, która odbyła się w Cluj-Napoca. To książka pełna emocji, słów duszy i dużo pozytywnej energii. Każda historia, każdy wywiad i każda interwencja w książkę przynosi czytelnikowi wibrację nadziei, entuzjazmu, radości życia i doświadczenia życia. Każdy kto został „dotknięty” przez dzieci natury – pąki – gemoterapii – zamienił się w „ambasadora” Natury – przynosząc nie tylko wiedzę naukową i praktyczne umiejętności medyczne – ale także poziom wibracji duszy i serca światło i życie, znalezione w pąkach. Czytając ją odkryjemy historię rodziny dusz – ale także historię wspólnej pasji – która związała i związała ludzi z różnych czasów i różnych lokalizacji geograficznych: gemoterapię i magię działania pąków!

Adres producenta:
Laboratoarele Plantextrakt
Rădaia fn, 407059
Cluj-Napoca, Romania

Strona internetowa producenta: https://www.plantextrakt.ro/