Masmi to firma z półwyspu iberyjskiego specjalizująca się w produkcji pełnej gamy produktów do higieny intymnej Feminine wykonanej ze 100% czystej bawełny organicznej, co pomaga zmniejszyć ryzyko podrażnień i alergii u kobiet które powodują zawarte w produktach konkurencji : chlor, celuloza, wiskoza, perfumy, dioksyn. Masmi oferuje najzdrowsze na rynku , wykonane wyłącznie z naturalnych i ekologicznych materiałów produkty do higieny intymnej dla kobiet. Najwyższej jakości produkty nie zawierają perfum, celulozy, wiskozy, dioksyn, itp., które mogą uszkodzić skórę kobiet, powodować stany zapalne i alergie. Produkty Masmi są w 100% biodegradowalne. Nasz zaawansowany proces produkcji i znajomość obróbki włókien pozwoliły nam opracować wewnętrzną technologię i szeroką gamę produktów wykonanych z czystej bawełny, która pod marką Masmi natural cotton, zaspokaja potrzeby wszystkich kobiet z korzyściami płynącymi z czystej bawełny. Wszystkie produkty ekologiczne Masmi zostały certyfikowane przez ICEA (Environmental and Ethical Certification Institute) i GOTS (Global Organic Standard). Produkty zostały również przetestowane jako hipoalergiczne “nie drażniące” przez laboratoria zewnętrzne. Nasza polityka zapewnia na rynku naturalną alternatywę dla intymnej higieny kobiecej z produktami na bazie czystej bawełny. W przeciwieństwie do znakomitej większości produktów do higieny intymnej, które można znaleźć na rynku, chłonne rdzenie naszych produktów wykonane są z czystych bawełnianych włókien naturalnych.

Masmi

Kierujemy się jako firma Masmi dwoma wyraźnymi celami:
1 – ZDROWIE: Alternatywna linia produktów, która pomaga zapobiegać niepotrzebnym podrażnieniom skóry, reakcjom alergicznym i narażeniu na dioksyny.
2 – ŚRODOWISKO: Alternatywna linia produktów wykonana z naturalnych materiałów i których produkcja ma mniejszy wpływ na środowisko.

Podpaski Masmi
Wszystkie produkty MASMI posiadają certyfikaty organiczne ICEA i GOTS Produkty zostały przetestowane dermatologicznie i są hypoalergiczne. Bawełna używana do produkcji wyrobów MASMI jest bielona (oczyszczona) bez użycia chloru (TCF) i dioksyn. W odróżnieniu do produktów form konkurencyjnych (wypełnienia z celulozy) produkty Masmi posiadają wypełnienia z Organicznej Bawełny. Masmi to zdrowszy, naturalny i ekologiczny wybór dla twojego zdrowia!!

Produkty Masmi obejmują pełną gamę tamponów, podpasek, płatków kosmetycznych, wkładek laktacyjnych wykonanych z 100% bawełny organicznej oraz Certified 100% bawełna naturalna. W przeciwieństwie do większości produktów “organicznych” higieny intymnej dostępnych na rynku, wkład chłonny i powłoka zewnętrzna wszystkich naszych produktów wykonane są z czystych naturalnych włókien bawełnianych a nie z puchu / pulpy celulozowej.

Dlaczego warto używać produktów Masmi ze 100% naturalnej bawełny organicznej ?
-Oddychająca – Najlepszy przepływ powietrza przez naturalne włókna.
-Gwarantuje optymalny poziom wilgotności z zewnątrz – aby ograniczyć odwodnienie skóry w miejscach intymnych.
-Kompatybilność PH – Ph naturalnej bawełny jest zgodne z fizjologicznym pH naszej skóry. W wyniku czego produkty Masmi nie zmieniają naturalnej kwasowość pochwy .
-Delikatna na skórze – produkty Masmi są miękkie i delikatne w kontakcie za skórą, gwarantują maksymalną ochronę.

Masmi podpaski

Korzyści z bawełny
Bawełna jest najczystszym włóknem puchowym, w ponad 95% o składzie puchu. Plantacje bawełny są niezbędne i korzystne dla naszego środowiska, aby stworzyć więcej O2 i bezpiecznie chronić warstwę ozonową. Celuloza jest często głównym składnikiem elektrod, które zwykle możemy znaleźć na rynku, szczególnie w przypadku “grubszych” wkładek. Pulchną pulpę można uzyskać z drzew w postaci drewnianych cząstek. Cząstki drewna pochodzące z drzewa zawierają około 50% puchu. Tak więc po przekształceniu z drewna w puszystą pulpę mamy przeciętnie 50% odpadów drzewa. Używając produktów bawełnianych pomagamy zapobiegać niepotrzebnemu zabijaniu drzew! Pulpa lub celuloza może być traktowana mechanicznie lub chemicznie. Produkty higieniczne przechodzą proces chemiczny o nazwie chemiczno-termomechaniczna celuloza. Silne chemikalia są używane w celu rozbicia włókien. Te chemikalia są niezdrowe dla ciała i naszego środowiska. Za pomocą produktów bawełnianych przyczyniasz się do zapobiegania ścinaniu drzew w celu uzyskania miazgi celulozowej.

Co to jest dioksyna i wiskoza / Rayon?

Tampony mogą zawierać dwie niebezpieczne substancje potencjalnie szkodliwe dla zdrowia:
• DIOXIN
• WIZKOZA lub RAYON

Materiały Viscose lub Rayon sprawiają, że tampony są bardziej niebezpieczne, ponieważ są bardzo chłonnymi włóknami. Włókna te przyklejają się do ściany pochwy (zwykle dzieje się tak, ponieważ tradycyjne tampony nie mają welonu ochronnego, aby chronić przed luźnymi włóknami). Z kolei pozostawione włókna zawierające dioksyny i syntetyki mogą stworzyć sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii powodujących TSS (Syndrom Szoku Toksycznego). Jest to szkodliwe dla każdej kobiety. Dioksyna jest produktem ubocznym chloru. Dioksyna jest ściśle związana z rakiem. Tradycyjne firmy używają chloru do wybielania swoich tamponów i podkładek. W związku z tym toksyczne i rakotwórcze właściwości dioksyn mogą również uszkadzać kobiece systemy rozrodcze. Jest związany z endometriozą i może nawet zmieniać układ immunologiczny. Naturalne tampony Masmi z bawełny są wykonane z bawełny organicznej, nie zawierają dioksyn i wiskozy.

Co to jest bawełna organiczna?
Bawełna organiczna to ta, którą uprawiano bez użycia pestycydów lub nawozów chemicznych. Dlatego bawełna organiczna ma mniejszy wpływ na środowisko. Niektóre z głównych zalet procesu produkcji bawełny organicznej, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska są:
– Wzmocnienie podłoża za pomocą płodozmianu (zamiast stosowania nawozów syntetycznych i monokultur)
– Skutecznie zatrzymuje wodę dzięki użyciu materiału organicznego w glebie (zamiast wymagać intensywnego nawadniania)
– Fizycznie usuwa chwasty i są one kontrolowane ręcznie (zamiast stosowania herbicydów)
– Zachowuje równowagę między szkodnikami a ich naturalnymi drapieżnikami poprzez zdrową glebę (zamiast używać środków owadobójczych, wysoce toksycznych pestycydów, aerozoli i zanieczyszczeń powietrza)
– Opiera się głównie na sezonowym zamrażaniu w celu defoliacji. Może być stymulowany przez gospodarkę wodną (zamiast zrywać toksycznymi chemikaliami)
– Nasiono nie jest sztucznie (zamiast fungicydów lub insektycydów i genetycznie zmodyfikowane)

Ponad 20% konsultacji ginekologicznych jest spowodowanych chorobami lub dyskomfortem sromu. Ponadto duża liczba tych chorób może poważnie wpłynąć na jakość życia kobiet. Z tego powodu nasza higiena intymna powinna być jednym z naszych największych problemów, ponieważ wiele z tych problemów może być spowodowanych niewłaściwą higieną lub nieodpowiednimi produktami dla naszej skóry.

Masmi tampony

Podrażnienie pochwy i pochwy
Każdego dnia więcej kobiet cierpi na podrażnienie sromu i pochwy w jakiejś formie (pośpiech, zapalenie, bolesność itp.); przyczyną jest stosowanie kobiecych środków higienicznych wykonanych z tworzyw sztucznych, wiskozy, celulozy, perfum i / lub superabsorbentu i innych produktów petrochemicznych. Składniki te w połączeniu z powszechnym codziennym stosowaniem wkładek higienicznych mogą stworzyć mikroklimat wilgoci, który jest idealną sytuacją dla rozprzestrzeniania się bakterii, grzybów i podrażnień.

Skóra sromu jest niezwykle wrażliwa. Ponieważ jest wilgotny i często poddawany tarciu podczas siedzenia i poruszania się ten delikatny obszar może łatwo ulec uszkodzeniu. Substancje chemiczne znajdujące się w podpaskach higienicznych, tamponach, wkładkach higienicznych, papierach toaletowych, mydłach do prania i detergentach kontaktujących się ze sromem mogą powodować podrażnienie. Ważne jest unikanie kontaktu z potencjalnymi środkami drażniącymi, które zawierają substancje chemiczne. Stosowanie naturalnych środków higieny Natural Cotton zapobiega lub nawet eliminuje ryzyko związane z tego rodzaju podrażnieniami i alergiami. Podrażnienie pochwy przez pochwę może pojawić się w każdym wieku u kobiet, ale najczęściej w okresie płodnym. Lata, w których kobiety mają cykl menstruacyjny. Trendy w modzie / urodzie dla kobiet dodatkowo zwiększają wrażliwość na podrażnienie pochwy i pochwy, co powoduje dalsze podrażnienia powodowane przez tradycyjne produkty higieniczne z syntetykiem. Naturalne właściwości bawełny dają wyjątkowe korzyści gdy są stosowane do produkcji naturalnych produktów higienicznych dla kobiet. Używanie bawełny pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii spowodowanych wystawieniem na działanie innych niż naturalne, konwencjonalnych składników produktów higieny kobiecej, takich jak celuloza, plastik, superabsorbenty i produkty petrochemiczne.

Strona internetowa producenta:

http://www.masminaturalcotton.com