Madara to naturalne kosmetyki posiadające certyfikat Ecocert. Nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, środków konserwujących takich jak parabeny, bez oleju mineralnego, bez glikolu propylenowego i wielu innych syntetycznych składników. Kosmetyki Madara zawierają natomiast naturalne ekstrakty roślin rosnących w Europie północnej, specjalnie dobierane dla zapewnienia skuteczności działania kosmetyków. Ekstrakty roślinne przy połączeniu z innymi naturalnymi substancjami pozwoliły stworzyć wysokiej jakości i skuteczności linie kosmetyków naturalnych organicznych Madara.

Madara

Twórcy kosmetyków naturalnych uważają, że najlepsza pielęgnacja skóry to rodzaj pielęgnacji, która jest głębsza niż skóra. Nie tylko po to, abyśmy wyglądali lepiej, ale abyśmy czuli się i działali lepiej. To jest opieka, dobre samopoczucie i poczucie własnej wartości, dbałość o wybory, które podejmujemy, wartości, które szanujemy i dbałość o ślad ekologiczny, który zostawiamy.

Dla ludzi skandynawskich, często zamkniętych w sobie i samotnych, to, co jest w środku, zawsze było ważniejsze od tego, jak wyglądamy. Dlatego nalegamy na naprawdę skuteczne składniki, uczciwe roszczenia, przyjazne dla środowiska opakowanie, opiekę, pasję i szacunek. Ponieważ promienne serce prowadzi do promiennej skóry.

Madara

Przez tysiące lat nasz surowy i zimny klimat na północy ewoluował rośliny o niezwykłych właściwościach. Te głębokie korzenie i gorzkie liście często leczyły rany i ratowały życie. A ciężko zdobyta wiedza i mądrość przeżycia, przekazywana z matki na córkę, z ojca na syna, jest nadal we krwi. Teraz w XXI wieku staramy się udowodnić, że natura daje nam wszystko to czego potrzebujemy. Badamy legendy o północnych leczniczych ziołach pod przenikliwym spojrzeniem lekarzy w ostrym świetle laboratoriów naukowych. W naszej niekończącej się próbie odkrycia więcej tego, co natura nadal kryje, walidacja naukowa jest koniecznością dla każdego z naszych wybranych składników i ostatecznych tworów. Co dziwne, to niedostatek zasobów i światła słonecznego, który uczynił nas doskonałymi perfekcjonistami skupionymi na detalach, designie, a przede wszystkim na jakości.

Czym dla ciebie jest luksus? Czy ma na sobie drogie sukienki? Lub nurkować nago w samotnym leśnym jeziorze o świcie? To może być jedno i drugie. Dla nas luksus oznacza nasze dzikie północne lasy i żyzną glebę. Nasze chłodne morza i rozległe, piaszczyste wybrzeża, gdzie siedzimy samotnie i patrzymy na cud zorzy polarnej. Nasze stare drewniane wiejskie domki, oddalone od siebie o milę. Luksus sezonów z naszymi złotymi jesionami, kryształowymi zimami, upragnionymi źródłami i boleśnie krótkimi północnymi latami. Luksus surowych, czystych i cennych naturalnych składników dopracowanych do ich najwyższego potencjału.

Opakowania Madara ulegają recyklingowi i są przyjazne dla środowiska. Nie stosuje się eksperymentów na zwierzętach. Lata w północnej Europie są krótkie, więc rośliny, aby zwabić pszczoły i przygotować się już na kolejny okres kwitnienia, muszą skumulować siły i niezbędne substancje aby wykorzystać jak najlepiej ten krótki okres wiosny i lata. Dlatego rośliny, kwiaty i zioła z tych szerokości geograficznych są wyjątkowo obfite w aktywne substancje, a ekstrakty z nich pozyskiwane wykorzystywane w produkcji kosmetyków Madara wykazują wysoką skuteczność i siłę działania.

Madara

Kosmetyki naturalne Madara mają za zadanie dbanie o zdrowie skóry. Syntetyczne kosmetyki zawierają mnóstwo substancji nie naturalnych, które są “obce” dla organizmu i skóry i mogą mieć negatywny wpływ na nią. Stosując syntetyczne kosmetyki na co dzień przekazujemy skórze szkodliwe substancje gromadzące się w organizmie i stanowiące zagrożenie również dla potomstwa. Stosując naturalne kosmetyki Madara unikamy takiego zagrożenia i wpływamy pielęgnacyjnie i leczniczo na skórę oraz organizm. Bogactwo natury w połączeniu z najnowszymi badaniami naukowymi nad wykorzystaniem roślinnych aktywnych składników sprawia, że możemy korzystać z dobrodziejstwa natury stosując kosmetyki Madara.

Firma Madara z Pracownią Metod bioanalitycznych i Biodosimetri na Uniwersytecie Łotwy i Uniwesytecie Stradins w Rydze przeprowadziła badania na zdolność substancji biologicznie czynnych roślin w przeciwdziałaniu starzenia. Efektem tego jest stworzony kompleks Galium 7 o działaniu przeciwstarzeniowym oparty na soku z brzozy .

Historia powstania firmy Madara
Wszystko zaczęło się od pasji czterech łotewskich kobiet do naturalnego i bardziej ekologicznego, piękniejszego stylu życia. A co za tym idzie czystszego i bezpieczniejszego. Inspiracją dla nich był kwiat przytuli – Madara – piękny i zielony. Założycielki Madary: Zane, Lotte, Paula i Liene stawiają na wysoką jakość produktów i uczciwą przedsiębiorczość.

Firma i Kosmetyki naturalne Madara zostały wielokrotnie już docenione i nagrodzone.

Dane producenta kosmetyków ekologicznych Madara

https://www.madaracosmetics.com

Madara kosmetyki
kosmetyki Madara