Konjac Sponge Company to brytyjska firma będąca jednym z największych dystrybutorów i jednocześnie oferująca najwyższej jakości gąbki Konjac. Jakość poszczególnych produktów potwierdzone są licznymi certyfikatami ekologicznymi oraz zdobytymi licznymi nagrodami za wkład jaki poczyniły dbając o czystość naszego ciała. Ich produkcja odbywa się według wielce rygorystycznych standardów jakości i bezpieczeństwa. Gąbki firmy Konjac Company znacznie różnią się od tych spotykanych na rynku ich odpowiedników, bowiem należy tu nadmienić, iż to właśnie one są w 100% czyste. Nie znajdziecie w nich Państwo nawet najmniejszej domieszki nieporządanych mikroorganizmów. Są całkowicie wolne od zanieczyszczeń i ewentualnych bakterii szkodliwych dla ludzkiego ciała.

Konjac Sponge Company

W Japonii w związku z poszukiwaniem najbardziej ekologicznych akcesoriów myjących ludzkie ciało przeprowadzono szczegółowe badania produktów Konjac Company, które wykazały, że gąbki tej firmy są najbardziej delikatnymi i zarazem najlepiej oczyszczającymi akcesoriami myjącymi nie powodującymi żadnych najmniejszych uszkodzeń ciała. Mycie ciała dzięki nim staje się coraz bardziej perfekcyjne gdyż ich dogłębne działanie eliminuje wszelkie nieczystości przy zachowaniu wspomnianej wcześniej niezwykłej delikatności. Efekty są o wiele lepsze niż przy stosowaniu jakiejkolwiek innej gąbki.

Konjac Sponge Company to firma szczycąca się wykonaniem gąbek Konjac na bardzo wysokim poziomie. Aby sprostać temu standardowi firma Konjac Company do produkcji wybrała najlepszą fabrykę na świecie, w której zachowane są wszelkie warunki ku temu, aby uzyskać jak najczystszy produkt. Dokładnie przeanalizowano sam proces produkcji, warunki higieny, a także warunki pracownicze tejże fabryki. Gąbki Konjac swoje walory zawdzięczają sterylnemu środowisku, w którym są ręcznie wykonane przy zachowaniu najwyższych standardów czystości i higieny jakie zaleca Unia Europejska. Fabryka o której mowa znajduje się na południowo koreańskiej wyspie Jeju, która jest jednym z najczystszych zakątków świata. Dzięki naturalnemu i niezwykle czystemu środowisku jakie na niej panuje, wyspa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podobnież wyspa Jeju może także poszczycić się jedną z najczystszych wód na świecie.

Amorphophallus konjac (konjac) to bylina, która tak naprawdę już od dawna stosowana jest w Chinach, Japonii i Azji Południowo-Wschodniej zarówno jako źródło pokarmu jak i w tradycyjnej medycynie. Jako mąka używana jest w dalekowschodniej kuchni do robienia makaronu, przekąsek oraz tofu.

Bylina Amorphophallus konjac posiada odczyn zasadowy i jest bez wątpienia jednym z największych zbiorów składników odżywczych, minerałów i witamin takich jak na przykład miedź, żelazo, białko, węglowodany, cynk, fosfor oraz witaminy A, E, D, B1, B6, B12, witamina C i kwas foliowy. Konjac to w rzeczywistości 97% woda i 3% błonnik roślinny.

W tradycyjnej medycynie chińskiej z mąki wytwarza się żel, który jest wykorzystany do detoksykacji organizmu, a także eliminujący zastój krwi. Od ponad 2000 lat Amorphophallus konjac był zużywany przez rdzenną ludność Chin do leczenia astmy, kaszlu, przepukliny, bólu w piersiach, oparzeń, jak również do leczenia zaburzeń hematologicznych.

Konjac Sponge Company

W ciągu ostatnich dwóch dekad, oczyszczona mąka konjac, powszechnie znany jako konjac glukomannan (KGM) została wprowadzona na stosunkowo niewielką skalę w Stanach Zjednoczonych i Europie zarówno jako dodatek do żywności i suplementów diety. Produkt ten dostępny jest w postaci kapsułek lub w postaci mieszanki napojów i produktów żywnościowych. Badania kliniczne wykazały, że uzupełnienie diety w KGM znacząco obniża stężenie cholesterolu, poprawiając metabolizm węglowodanów oraz wspomagając ruch jelit i okrężnicy.

Normy dotyczące klasyfikacji zarówno mąki konjac i KGM zostały ustalone przez chińskie Ministerstwo Rolnictwa, Komisję Europejską i USA w tzw. Food Chemicals Codex. Jednakże, do tej pory nie ma na całym świecie uzgodnionych standardów regulujących jej ilość w poszczególnych produktach. Wskazuje to oczywiście na potrzebę harmonizacji mąki konjac ze standardami handlowymi w celu oceny i zapewnienia jakości istniejących i przyszłych produktów KGM.

Mimo powszechnego spożycia produktów konjac pochodnych w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej nie było ograniczonych badań dotyczących biologii, przetwarzania i uprawy tego gatunku na Zachodzie. Większość badań przeprowadzonych spoza Azji skupiły się na strukturalnej charakterystyce i właściwościach fizykochemicznych KGM.

Oryginalne gąbki Konjac są produktem głęboko oczyszczają, złuszczają i detoksykują skórę przywracając cerze oczekiwaną promienność. Konjac Sponge Co. jest dumna z tego, że jakość jej produktów jest praktycznie nie zagrożona. Skaczący królik oraz znak organizacji wegańskiej świadczą właśnie o zaangażowaniu w naturalną produkcje bez okrucieństwa na zwierzętach.

Wszystkie nasze gąbki są wykonane ręcznie i testowane pod kątem autentyczności i czystości. Są istnym przeciwieństwem tych produktów, które zazwyczaj produkowane są w nieetycznych fabrykach, w których nie panują rygorystyczne zasady czystości jak również materiały, z których są wykonane są bardzo słabej jakości. Konjac Company ciągle stara się podnosić i tak wyśrubowaną jakość swoich produktów ręcznie dopracowując strukturę komórkową starając się stworzyć jeszcze delikatniejsze gąbki o jeszcze większych właściwościach złuszczających i większej czystości. Jeżeli produkt nie nosi logo Konjac Sponge Company to nie jest jej oryginalnym produktem.

Adres producenta:

Konjac Sponge Co
25 Clarke Road Milton Keynes Buckighamshire
MK1 1LG United Kingdom
tel. +44 (0)1442 800 801
http://www.konjacspongecompany.com/