John Masters Organics kosmetyki organiczne  i Filozofia Siłą przewodnią w tworzeniu naturalnych produktów do włosów John Masters Organics jest przede wszystkim dbanie o stan matki ziemi a tum samym o zdrowie przyszłych pokoleń. Firma już od 20 lat prężnie się rozwija kreując kolejne linie kosmetyków luksusowych traktujących ziemię z należytym szacunkiem. Obecny status firmy  jest wynikiem ciężkiej pracy wielu osób na całym świecie, które przekonują ludzi do stosowania kosmetyków pochodzenia organicznego.

Matka Ziemia jest tylko jedna zatem wszyscy powinni być zobligowani do starannej jej ochrony przez całe swoje życie. Produkty John Masters Organics są tworzone po to by zastąpić stosowane najczęściej przez ludzi produkty pochodzenia chemicznego. Matka natura hojnie nas wyposażyła we wszelkiego rodzaju  składniki mogące je w pełni zastąpić. Twórcy marki John Masters Organics są przekonani, że inni czują to samo i razem z ich filozofią stosują w swoim codziennym życiu tylko to co jest naprawdę zdrowe.

Wynikiem ciężkiej 20 letniej pracy w obronie naszego środowiska zdołało powstać ponad 50 całkowicie ekologicznych produktów pielęgnujących włosy oraz cerę twarzy.

John Masters Organics

John Masters Organics i super naturalne piękno Organiczne (przym.): surowce naturalne, których używa się do produkcji kosmetyków są wytwarzane w gospodarstwach rolnych, w których nie używa się do podniesienia plonów żadnych substancji chemicznych. Uprawy takie spełniają z reguły rygorystyczne kryteria w zakresie ochrony zwierząt i środowiska. Produkty z takich farm posiadają różnego rodzaju certyfikaty potwierdzające ich zdrowe pochodzenie.  Stosowanie mniej agresywnych praktyk rolnictwa ekologicznego na dłuższą metę pomaga w ochronie zasobów naturalnych, z których będą korzystały z pewnością przyszłe pokolenia.  Korzystanie z zasobów naturalnych zmniejsza w dużym stopniu ilość substancji chemicznych uwalnianych do środowiska i do wody pitnej.

Firma John Masters Organics kosmetyki organiczne jest ściśle zaangażowana z lokalnymi rolnikami, którzy wobec szacunku dla otoczenia wytwarzają swoje plony w jak najbardziej naturalny sposób. Jest to naprawdę inspirujące kiedy można z bliska popatrzeć na wielopokoleniowe gospodarstwa, w których to poszczególnego surowce zbierane są za pomocą średniowiecznych praktyk. Tylko tego typu postępowanie pozwala właśnie na zachowanie naturalności owoców natury. Dzięki ręcznie zbieranym a następnie destylowanym na zimno ekstraktom firma John Masters Organics kosmetyki naturalne jest w stanie zapewnić wysoki standard swoich produktów poprawiających zdrowie Twoich włosów i skóry.

Wszystkie składniki organiczne posiadają certyfikaty ekologiczne wielu organizacji trzymających piecze nad jakością produktów. Należa do nich Ecocert, Quality Assurance International, California Certified Organic Farmers, Crop Improvement Association Organic oraz co najważniejsze USDA.

Nie warto korzystać z agresywnych środków chemicznych w produktach do pielęgnacji ciała, gdyż zostały one stworzone jako tanie zamienniki związków chemicznych występujących w przyrodzie. Zrezygnowanie z ich zastosowania w życiu codziennym jest po prostu lepsze dla Twojego zmęczonego ciała i ziemi. Myjąc się ekologicznymi produktami sprawiasz, że ich składniki z powrotem wracają tak skąd je wydobyto, czyli do ziemi.

John Masters Organics

W obecnej chwili organizacja certyfikująca USDA zatwierdzająca do sprzedaży produkty spełniające drastyczne jadalne normy żywności dokonuje postępu każdego dnia. Praktycznie codziennie podnosi standardy dla branży kosmetycznej. Dla marki John Masters Organics kosmetyki organiczne najważniejszym celem jest otrzymanie certyfikatu ekologicznego dla każdego z kosmetyków. Wszystkie składniki muszą spełniać ściśle następujące wytyczne: 1. Wszystkie produkty muszą być wykonane z 70-100% składników organicznych. 2. Nie ma w nich laurylosiarczanu sodu, parabenów, MEA. 3. Nie ma w nich organizmów genetycznie zmodyfikowanych (GMO). 4. Żaden kosmetyk nie jest testowany na zwierzętach. 5. Brak sztucznych barwników, substancji zapachowych lub wypełniaczy. 6. Wszystkie ekstrakty roślinne i olejki eteryczne powinny być w miarę możliwości ekologiczne i z certyfikatem 7. Wszystkie olejki eteryczne stosowane muszą być destylowane parowo. 8. Wszystkie oleje roślinne muszą być tłoczony na zimno, a nie destylowane. Destylacja bowiem zabija terapeutyczne właściwości olejków roślinnych. 9. Wszystkie składniki muszą wykazywać zdrowotną korzyść dla włosów i skóry. 10. Wszystkie składniki muszą być zbierane w sposób przyjazny dla środowiska. 11. Wszystkie składniki muszą być biodegradowalne jeśli to możliwe.

Firma John Masters Organics bierze również czynny udział w tworzeniu kosmetyków  myjących dla zwierząt. Istnieją dwa produkty zatwierdzone przez organizację PETA, w których zastosowano do pielęgnacji ciała naszych pupili miodu i wosku pszczelego.

Marka John Masters Organics kosmetyki organiczne popiera proste i czyste podejście do tworzenia ekologicznych produktów, w których nie zobaczysz sztucznych barwników ani substancji zapachowych. Ponadto wszystkie opakowania zawierają minimalną ilość tuszu i w 100% są wykonane z makulatury i niebielonego papieru. Tworząc produkty i ich opakowania, które ulegają biodegradacji lub mogą być poddane recyklingowi możemy spać spokojnie. Dzięki takiemu postępowaniu to nie my przyczyniamy się do degradacji środowiska naturalnego, w którym żyjemy.

John Masters Organics

John, twórca amerykańskiego snu o zdrowym ciele i włosach. Rodzimym miastem Johna jest słynne z wodospadów miasto Niagara Falls w stanie Nowy York, w którym to pokonywał pierwsze kroki we fryzjerstwie. Jego kariera gwałtownie wzrosła już w 1970 roku kiedy to pracował w jednych z najlepszych salonów w Miami i Nowym Yorku. W latach 80-tych uznanie dla jego talentu ciągle wzrastało za pośrednictwem stylizacji fryzur wielu ówczesnych gwiazd. John zafascynowany był stosowaniem wszelkich organicznych produktów w swoim życiu prywatnym. Wówczas to zaczął zdawać sobie sprawę z poważnych zagrożeń związanych z korzystaniem ze środków higieny zawierających liczne chemikalia. Jego salon praktycznie z dnia na dzień stał się wolnym od wszelkich toksyn. Początkowo eksperymentował z ziołami i barwnikami opartymi na nietoksycznych właściwościach w swoim mieszkaniu, które było wykorzystywane początkowo jako jego salon fryzjerski.

W 1991 roku John stworzył swój pierwszy produkt organiczny. Była to odżywka do suchych włosów. Następnie szeroko zakrojone badania i testowanie olejków eterycznych, ekstraktów roślinnych i innych składników oczywiście pochodzenia organicznego spowodowały powstanie pierwszej kompleksowej i zarazem organicznej linii kosmetyków luksusowych do pielęgnacji włosów. Nadal pracując w swoim mieszkaniu zdołał przyciągnąć dużą i zróżnicowaną „świadomą” klientelę. W 1994 roku zdołał otworzyć swój pierwszy salon Soho.

Nadal pracuje cicho z jego mieszkania, Jana (i produktów), udało się przyciągnąć dużą i zróżnicowaną klientelę “świadome”, aw 1994 roku otworzył swój pierwszy salon Soho. Pod nazwą John Masters Organics, salon szybko zyskał uznanie jako jedyny “salon czystego powietrza” na Manhattanie, w którym to oferować będzie usługi pielęgnacji włosów i ciała, które nie uwalniają żadnych toksycznych substancji chemicznych i woni do powietrza.

W kolejnych latach wizjonerska koncepcja John Masters Organics nadal nabierała rozpędu. W 2001 roku salon przeniesiono z pierwotnego miejsca do obecnej lokalizacji na Sullivan 77 w Nowym Jorku. W tym samym też roku John uruchomił linie kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Jego produkty były odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na tego typu ekologiczne produkty. W 2004 roku marka John Masters Organics kosmetyki organiczne została laureatem nagrody za najlepszą linię produktów organicznych w Europie (Soil Association Award for Best Organic Product Line in Europe).

Obecnie marka kosmetyków John Masters Organics jest sprzedawana w 20 krajach. John Masters dzieli swój prywatny czas pomiędzy Nowym Jorkiem, a wiejską posiadłością. Jego marzeniem jest tworzenie najbardziej ekologicznych i naturalnych produktów dostępnych na rynku.

Produkty marki John Masters Organics są stosowane praktycznie wszędzie począwszy od studiów telewizyjnych po stylistów wielu znanych gwiazd Hollywoodu. Coraz większa świadomość poszczególnych celebrytów o stosowanych przez nich i na ich ciele kosmetyków sprawiła, że zaczęli oni zwracać uwagę na produkty organiczne. Gwiazdy ekranu same wyciągają wnioski z jakich kosmetyków przychodzi im korzystać i które przynoszą oczekiwane efekty. Do gwiazd, które mogą powiedzieć wiele o zdrowotnych właściwościach produktów John Masters Organics należą chociażby Jessica Alba, Alicia Silverstone, Oliver Thornton, Nelly Furtado, Jake Gyllenhaal.

Marka John Masters Organics kosmetyki organiczne przez wiele lat istnienia zdobyła ponad 40 prestiżowych nagród na całym świecie.

Certyfikaty ekologiczne: John Masters Organics certyfikaty