W powojennej Wielkiej Brytanii produkcja witamin nie była tak prężnie rozwijającą się gałęzią przemysłu jaką jest dzisiaj. Witaminy były w większości ograniczone do niewielkich ilości witaminy A i D, a multiwitaminy były całkowicie obce. Zmęczony brakiem wiedzy na temat naturalnego zdrowia przemysłu farmaceutycznego, David Gaiman zwrócił się do dużej firmy farmaceutycznej i wynegocjował produkcję witaminy E o wysokiej dawce i trójczęściowej witaminy. Pierwotnie była ona przeznaczona dla niego i jego żony oraz dla przyjaciół i rodziny. Ale słowo wkrótce rozprzestrzeniło się w lokalnej społeczności, a w 1965 roku urodził się pomysł utworzenia firmy G&G suplementy. To była idealna współpraca męża i żony, którzy zaczęli sprzedawać swoje suplementy diety pocztą i mieszkańcom z ich domu w Sussex. W 1974 roku David i Sheila kupili swój pierwszy sklep na East Grinstead High Street, który sprzedawał własne preparaty witaminowe, a także inne produkty zdrowotne.

G&G

Nie minęło wiele czasu jak inni zauważyli sukces G&G dzięki wysokiej zawartości witamin i multiwitamin, a rynek suplementów znacznie się rozwinął. W miarę rozwoju rynku David zajmował w nim miejsce i nadal był pionierem oraz orędownikiem branży, koncentrując się na dostarczaniu produktów żywieniowych i informacji badawczych z całego świata praktykom, dietetykom i klinikom w Wielkiej Brytanii i Europie. David i jego firma G&G suplementy diety szybko zdobył godną pozazdroszczenia reputację zarówno w zakresie informacji jak i badań, który był w stanie dostarczyć wysokiej jakości swoje produkty.

W 1987 G&G przeniósł się do większych pomieszczeń i po raz pierwszy zaczął produkować własne witaminy. Dzięki przywództwu Davida zapotrzebowanie na markę własną G&G suplementy i doświadczenie produkcyjne wzrosło dramatycznie, a w 1997 roku przenieśli się do fabryki o powierzchni 31 000 stóp kwadratowych i zbudowali dostosowaną do potrzeb klienta przestrzeń czystą dla optymalnych linii produkcyjnych o wysokiej prędkości. To stąd G&G rozszerzył swoje ramię produkcji kontraktowej budując ją z rozmachem do obecnej wydajności.

David i Sheila dobrze wykorzystali swoją wiedzę i pozycję w terenie podejmując liczne działania humanitarne, aby zapewnić zdrowie najbardziej potrzebującym. Przede wszystkim, w latach 90. David i Sheila regularnie podróżowali do byłego Związku Radzieckiego na prośbę Prezydenta Radzieckiej Akademii Nauk Medycznych, aby wdrożyć i nadzorować program detoksykacji dla niektórych ofiar katastrofy w Czarnobylu. G&G suplementy diety sponsorowało to przedsięwzięcie, dostarczając pomoc finansową i zasoby w postaci witamin i minerałów niezbędnych do procesu detoksykacji.

G&G

David Gaiman zmarł 7 marca 2009 roku, ale jego przedsiębiorstwo i dziedzictwo filantropijne przetrwało dzięki rodzinie i firmie, którą założył pięćdziesiąt lat temu. Dzisiaj G&G suplementy diety nadal jest firmą rodzinną pod przywództwem Mauro Calcioli, zięcia Dawida. Mauro, którego mianowano na przewodniczącego w kwietniu 2009 r. Wspierają go jego żona Lizzy Calcioli i Sheila Gaiman. Sheila jest dziś jednym z najdłużej pracujących członków Royal Pharmaceutical Society of Great Britain.

W ciągu ostatnich pięciu dekad firma G&G wyrosła z przemysłu chałupniczego na jednego z największych producentów kapsułkowanych produktów witaminowych i mineralnych na brytyjskim rynku zdrowia. Dostarcza swoje produkty firmom i klinikom w ponad pięćdziesięciu krajach. Po drodze G&G przeszedł kamień milowy po wydarzeniach milowych i osiągnął kilka pierwszych punktów w stale rosnącej dziedzinie żywienia i zdrowia.

Nasza filozofia
Podstawową częścią filozofii G&G suplementy diety jest po prostu: rób to dobrze lub nie rób tego w ogóle. Nasze produkty tworzymy w sposób uczciwy, faworyzując produkty wysokiej jakości i skuteczne. Nigdy nie złożymy fałszywych oświadczeń dotyczących produktu. Nigdy nie użyjemy marketingu i chwytów do maskowania niedoborów produktu. Co najważniejsze, nigdy nie wydamy produktu, który nie jest zgodnie z naszą najlepszą wiedzą tak dobry jak to tylko możliwe. Nie zawsze jest to najszybsza, najłatwiejsza lub najbardziej opłacalna droga do zrobienia zdrowych produktów. Jest to jednak ta droga, którą wybraliśmy ponad pięćdziesiąt lat temu i nigdy nie spoglądaliśmy wstecz.

G&G

Mogłeś zauważyć, że nie robimy tabletek. Jest to również częścią naszej filozofii “rób to dobrze”. Tańsze i szybsze jest tworzenie tabletek niż kapsułkowane suplementy, ale te tabletki mają jedną istotną wadę, muszą być zlepione – a następnie muszą dobrze smakować, rozpuścić się z odpowiednią prędkością i zachować się przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Rezultatem jest często lista dwudziestu składników, podczas gdy możemy użyć jednego czystego składnika zamkniętego przez ekspertów w kapsule przyjaznej dla wegetarian. W przeciwieństwie do niektórych tabletek nasze kapsułki nigdy nie będą zawierały substancji słodzących, zbrylających ani innych niezdrowych dodatków. Używamy tylko aktywnych składników, a przy okazji uzupełniamy kapsułkę mąką ryżową – neutralnym i naturalnym bezglutenowym wypełniaczem, który nie wpłynie na poziom składników aktywnych.

Nasze produkty
Mamy ogromny wybór ponad 120 produktów dostępnych dla handlu, praktyków i ogółu społeczeństwa. Od wysokiej jakości podstawowych suplementów takich jak witaminy A do F, do naszych unikatowych formuł i bardziej egzotycznych produktów, takich jak astaksantyna z Nowej Zelandii, wykorzystaliśmy naszą rozległą wiedzę z branży suplementów, aby stworzyć jeden z najbardziej obfitych produktów w Wielkiej Brytanii. Jednym z naszych najbardziej udanych i pożądanych produktów jest EssentialFood, organiczna i opatentowana mieszanka wstępnie aktywowanego jęczmienia, komosy ryżowej, kurkumy, spiruliny i innych ziaren i roślin oraz ekologicznych witamin z grupy B z naturalnych źródeł. Zapewnia to wyjątkowe odżywianie, szczególnie po dodaniu do świeżego soku warzywnego. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie nowych i innowacyjnych produktów, takich jak nowo wydane pełnozakresowe wegańskie aminokwasy lub Meno-Time z deserem. Nasze witaminy i minerały są jednymi z najbardziej wysokiej jakości suplementów dostępnych w dowolnym miejscu na świecie.

Produkcja suplementów
Uzupełnienie produkcji jest ważną częścią naszej historii. W ciągu ostatnich 50 lat szczyciliśmy się oferowaniem najwyższej jakości suplementów witaminowo-mineralnych w kapsułkach i proszku. Jako producent witamin specjalistycznych zapewniamy pełną obsługę naszych klientów.

Wysokiej jakości produkcja suplementów
Suplementy zdrowotne powinny oferować najczystsze składniki bez użycia wypełniaczy i zaróbek. Aby to osiągnąć, nie produkujemy suplementów w postaci tabletek. Tabletki zazwyczaj wymagają dodatkowych składników, aby związać i uszczelnić formulację. Suplementy witaminowe i mineralne, które produkujemy, są w postaci czystego proszku lub kapsułek. Używamy tylko kapsułek, ponieważ nie wymagają one użycia dodatkowych składników poza określoną formułą. Zapewnia to suplement wysokiej jakości, który jest zdrowy i zwykle silniejszy niż odpowiednik w postaci tabletki. Ta wyjątkowo czysta metoda produkcji zapewnia, że twój suplement działa z ludzkim ciałem, utrzymując twoich klientów w dobrej kondycji.

G&G

Aby dowiedzieć się więcej o naszej produkcji suplementów, odwiedź naszą dedykowaną stronę producenta www.vitaminmanufacture.co.uk

Strona internetowa producenta: https://www.gandgvitamins.com/