Finclub jako firma ujrzała światło dzienne już na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku w miejscowości Wędrynia w czeskich Beskidach. Jej założycielem jest pan Jan Trojak, którego natchnęła do działania myśl o zdrowym czeskim społeczeństwie. Pragnął aby jak najwięcej osób zaczęło zdrowo się odżywiać i stosować jak najbardziej naturalne produkty kosmetyczne codziennego użytku, a przy okazji oczywiście zarobić jakieś z tego tytułu pieniądze. Początki jak zawsze były trudne, ponieważ wraz z żoną zastanawiali się z którym z państw rozpocząć współpracę. Jednym z nich okazała się Finlandia. Kraj charakteryzujący się ekologicznie czystą i zarazem piękną dziewicza przyrodą z mnóstwem jezior i lasów rzadko dotkniętych ludzką stopą czy zanieczyszczeniami w szczególności w północnej jej części. Czyste środowisko oraz zjawiska dni polarnych z długookresowym nasłonecznieniem kreuje optymalne warunki dla rozwoju niespotykanych nigdzie indziej ziół z wysoką zawartością substancji czynnych. Nazwa Finclub wzięła się ze początkowej współpracy z Finlandią.

Finclub

Aby cokolwiek zapoczątkować pierwsze kroki w tymże celu skierował do Pragi, w której to odwiedził Ambasadę Finlandii i spotkał w niej Arna Latvusa, czyli właściciela firmy Hankintatukku Oy. W tenże właśnie sposób rozpoczęła się dwudziestoletnia już „podróż” pana Jana w kierunku polepszenia zdrowia przyszłych pokoleń nie tylko swoich rodaków, ale także społeczeństw w innych krajach. Początkowo jak w każdym biznesie zamówienie było stosunkowo niewielkie, bo zaledwie za kilka tysięcy koron. Finclub z małej rodzinnej firmy rozrósł się do zadowalających już rozmiarów, bowiem stał się przedsięwzięciem międzynarodowym działającym obecnie w ośmiu krajach Europy Środkowej w tym w Polsce, Austrii, Niemczech, Rumunii, Chorwacji oraz na Słowacji i Węgrzech. Finclub nieskończenie i sukcesywnie powiększa swój asortyment naturalnych produktów. Początkowo w Europie działało zaledwie 5 centrów dystrybucyjnych, których do dnia dzisiejszego otworzono ponad 50.

Utworzona w tym celu spółka Finclub Poland bardzo prężnie rozwija się mimo co jakiś czas nadciągających fal kryzysu. Do chwili obecnej produkty firmy promowane są przez ponad 40 000 aktywnych członków działających na zasadach wielopoziomowego marketingu sieciowego MLM, który do firmy wprowadził jako jeden z pierwszych założyciel firmy Finclub pan Jan Trojak. Na sukces firmy składa się tak naprawdę wiele czynników, do których bez wątpienia należy bardzo wysoka jakość produktów i usług. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy są chociażby otrzymane przez Finclub certyfikaty ISO, TOP CZECH QUALITY oraz międzynarodowy certyfikat ratingowy AAA®, który w Czechach otrzymało tylko 0,2% najlepszych firm. Ponadto kluczowym czynnikiem jest także progresywny system sprzedaży opierający się na członkach będących swoistym motorem napędowym ciągle rosnącej sprzedaży. Roślinne składniki poddawane są licznym bardzo rygorystycznym kontrolom.

Największą podporą i gwarancją jakości sprzedawanych produktów jest bardzo szerokie gremium lekarskie w chwili obecnej zrzeszające aż 2500 lekarzy z kilku krajów, którzy doradzają, szkolą oraz prowadzą działalność opiniotwórczą. Gremium to zostało zapoczątkowane już na początku działalności firmy Finclub bo w 1994 roku. W tym też roku ukazał się pierwszy numer magazynu Finclub. Dzięki takiemu podejściu firma zapewnia swoim klientom dostęp do konsultacji lekarskich tak, aby wybrać jak najbardziej odpowiednie suplementy czy tez kosmetyki do swojego problemu zdrowotnego. W magazynie Finclub, który wydawany jest raz do roku zamieszczone są zazwyczaj specjalistyczne artykuły dotyczące sprzedawanych produktów.

Naturalne produkty Finclub jak już wspomnieliśmy są suplementami oraz kosmetykami posiadającymi oryginalny skład, który jest wykreowany zarówno w oparciu o najnowsze badania naukowe jak i potwierdzona ponad tysiącletnimi doświadczeniami medycyny naturalnej. Proces produkcji wszystkich produktów Finclub jest zgodny z tak zwaną praktyką dobrej produkcji GMP (Good Manufacturing Practice), która spełnia najostrzejsze pod tym względem normy jakości produkcji. Poszczególne składniki od samego zbioru aż po produkt końcowy są szczegółowo badane. Każdy z nich posiada swój „akt urodzenia”, który z kolei jest zgodny z GAP (Good Agricultural Practice), czyli z dobrą praktyką rolniczą. Fińska firma Hankintatukku Oy jest jedną z niewielu w Europie posiadająca tego typu certyfikat ekologiczny. Rewolucyjny system uprawy roślin przeznaczonych do produkcji kosmetyków oraz suplementów diety stanowi podporę ich jakości. Większość z hodowanych roślin jest uprawiana bez stosowania pestycydów w miejscach czystych nie zurbanizowanych. W większości są one zbierane ręcznie, aby w pełni zachować wszelkie właściwości czynne. Podobnie jest z procesem produkcyjnym. Należy w tym miejscu nadmienić, że żaden z produktów Finclub nigdy nie był testowany na zwierzętach, czego dowodem są złożone pisemne gwarancje przez producentów poszczególnych składników.

Do najważniejszych partnerów i dostawców marki Finclub należą firmy:
Hankintatukku Oy – firma produkująca naturalne suplementy diety, które oferuje Finclub. Należy ona do europejskich liderów w zakresie suplementów diety o zdrowej żywności.
2) Natura & Benessere – włoski dostawca 100% naturalnych kosmetyków z Aloe Vera,
3) Codina – niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwo założone już w 1889 roku w małej fabryce, które zajmuje się produkcją biodegradowalnych środków czystości, które produkowane i sprzedawane są pod marką La Oca.

Produkty Finclub

W sprzedaży dostępne są produkty z działu:
1) Zdrowie:
– Produkty roślinne i ziołowe,
– Produkty specjalne,
– Rozpuszczalne napoje witaminowe,
– Testy diagnostyczne.
– Witaminy,
– Minerały i pierwiastki śladowe,
– Lecytyna i produkty olejowe,

2) Uroda:
– Produkty z Aloe Vera,
– Perfumy,
– Wazeliny i żele do masażu.
– Produkty do pielęgnacji twarzy,
– Produkty do pielęgnacji ciała,
– Produkty do pielęgnacji włosów,

3) Dom:
– Odświeżacze powietrza,
– Środki myjące,
– Środki piorące,
– Środki do sanitariatów,
– Środki do mycia naczyń,
– Środki czyszczące,
– Pozostałe.

Finclub posiada wiele aktualnych certyfikatów potwierdzjących ich pro ekologiczną działalność.

– Międzynarodowy certyfikat AAA
Jest to przyznawany od roku 1908 certyfikat AAA będący w rzeczywistości silnym niezależnym ratingiem firm i spółek spełniających najostrzejsze kryteria ekonomiczne oraz warunki certyfikacji. Certyfikat z oceną A do AAA otrzymało wyłącznie 0,8% podmiotów działających na czeskim rynku. Prestiżową ocenę AAA otrzymuje tylko 0,2% najlepszych spółek.
– Certyfikat Jakości ISO Finclub Plus, a.s.
W czerwcu 2008 firma FINCLUB Plus, a.s. otrzymała Certyfikat Jakości wydany przez Jednostkę Certyfikacyjną TUV SUD CZECH. Certyfikat potwierdza, że FINCLUB Plus, s. a. wprowadziła i stosuje system zarządzania jakością zgodny z normami obowiązującymi w Republice Czeskiej i Europie ISO 9001:2001, w zakresie: zakupu towarów w celu ich dalszej sprzedaży i sprzedaż suplementów diety oraz kosmetyków, działalności pośredniczej oraz działalności reklamowej.
– Oświadczenie o powiadomieniu GIS
– Oświadczenie – kosmetyki
– Oświadczenie – środki czystości

Finclub

FINCLUB POLAND Sp. z o. o.
Tadeusza Kościuszki 33
43-400 Cieszyn
Poland
Tel.: +48 33 8520196
Fax: +48 33 8520196

FINCLUB plus, a.s.
CZECH REPUBLIC, Karvinská 21, 737 01 Český Těšín
tel.: 800 169 570, 558 711 550, 558 711 558
e-mail: finclub@finclub.cz, www.finclub.cz