Firma EDL Etamine du Lys powstała w 1995 r. Maine-et-Loire kiedy to produkty gospodarstwa domowego z petrochemii powodowały pierwsze konsekwencje dla zdrowia i środowiska: reakcje skórne, alergie, zanieczyszczenia rzek. Fala ekologiczna nie znała dotychczasowych reperkusji. Od tego czasu Etamine du Lys stała się prawdziwym prekursorem w tej dziedzinie. Marka podkreśliła swoje etyczne i ekologiczne podejście jako podstawową zasadę swojej działalności.

 

Produkcja odbywa się w Somloire i Anjou gdzie na światło dzienne wychodzą wydajne i naturalne produkty ekologiczne Etamine du Lys zaprojektowane zgodnie z wartościami, które są dla nas niezbędne. Nasze domowe środki czystości, skuteczne i naturalne, spełniają wszystkie potrzeby czystego, zdrowego domu i źródła dobrego samopoczucia. Każdy produkt jest ekologicznie zaprojektowany zgodnie z wartościami, które są dla Etamine du Lys najważniejsze.

Każdy produkt EDL ma bardzo mały wpływ na naszą cenną planetę. Opakowanie jest jednym z nich i zaproponowano kilka rozwiązań, czyli ponowne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu: od 2009 r., używane jest 25% plastiku z recyklingu w butelkach PET. Zatem wykorzystywany jest materiał zamiast tworzyć całkowicie nowy. Dzieje się tak w celu zmniejszenia ilości odpadów: niezależnie od tego, czy korzystasz z dużych pojemników, takich jak formaty 5L, czy też wybierzesz ultrakompaktowe rozwiązania, takie jak dolewki do koncentracji zaoszczędzamy do 75% plastiku!

Wykorzystuje się też więcej torebek na rzecz bardziej trwałych opakowań torebki! Mniej plastiku jest także bardziej ekonomiczne. Obniżając cenę za litr firma Etamine du Lys chce pomóc Ci w osiągnięciu większej ekologii.

Doświadczenie Etamine du Lys jako producenta daje gwarancję wysokiej jakości produktu, który pochodzi z surowca, poprzez jego produkcję, opakowanie aż do marketingu. Starannie dobierane są najlepsze składniki.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w higienie ekologicznej domu, Etamine du Lys opracowała prawdziwe doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki laboratorium badawczemu, laboratorium Alvend produkty EDL wytwarzane są we Francji. Nasz budynek produkcyjny o powierzchni 5500 m2 to kontrolowany i zatwierdzony przez ECOCERT ANSM (Krajowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych). Został zbudowany w sercu Anjou, zgodnie z kryteriami Wysokiej Jakości Środowiska. Priorytetem jakości jest to, że każdy produkt jest następnie sprawdzany, analizowany i zatwierdzany przez laboratorium jakości. Produkty EDL Etamine du Lys regularnie testują niezależne laboratoria, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność użytkownika.

Certyfikacja ekologiczna: dzięki 35 referencjom zgodnie z systemem referencyjnym ECOCERT w sprawie Ecodermatents masz gwarancję produktu przyjaznego dla środowiska, wyprodukowanego zgodnie z najlepszymi praktykami zielonej chemii.

Wszystkie produkty Etamine du Lys wyprodukowano we Francji: dzięki własnej lokalizacji produkcyjnej zlokalizowanej w ekologicznym budynku gdzie preferuje się także partnerów lokalnych i francuskich. EDL zobowiązuje się do zachowania różnorodności biologicznej i aktywnie uczestniczy w waloryzacji roślin w lokalnym sektorze.

Marka jest częścią polityki zrównoważonego rozwoju i zdecydowała się na dystrybucję swoich produktów w ekologicznych sklepach specjalistycznych. Nasza polityka społeczna, techniczna i ekonomiczna koncentruje się radykalnie na różnorodności, technice i poszanowaniu zasobów planety, aby zminimalizować wpływ na nasze środowisko.

Etyczna i odpowiedzialna firma Etamine du Lys rozwija produkty, które szanują życie i planetę. Ochrona zwierząt zawsze była priorytetem. NIE dla testów na zwierzętach. Zatem wszystkie produkty są bez składników zwierzęcych (z wyjątkiem miodu i wosku pszczelego). Są one kontrolowane i certyfikowane certyfikatek ekologicznym One Voice, aby zagwarantować, że produkt i surowiec użyty do produktu nie był testowany na zwierzętach.

Ponieważ niestety tylko kosmetyki sprzedawane w Unii Europejskiej od 11 marca 2013 roku korzystają z całkowitego zakazu doświadczeń na zwierzętach firma EDL daje 100% gwarancję, że jest tak również w przypadku jej produktów. Wspiera tym samym organizacje aktywistów, czyli międzynarodowe stowarzyszenie wolne od okrucieństwa PETA, wiodącą na świecie organizację, która kończy testy na zwierzętach na całym świecie.

Etamine du Lys i surowce
Odnawialne pochodzenie roślin i ich szybka biodegradowalność sprawiają, że są one kluczowymi składnikami naszych produktów. Dzisiaj formułujemy nasze produkty, koncentrując się na francuskich zasobach rolnych takich jak pszenica.

Preparaty stężone łączą zalety każdej rodziny roślin takich jak: bazy cukrowe, czyli buraki cukrowe; zboża, czyli pszenica i oleje, głównie kokosowe tworząc stężone bazy myjące, które czynią z nich udowodnioną skuteczność w działaniu.

Etamine du Lys

Jeśli chodzi natomiast o rośliny to w produktach EDL Etamine du Lys wybierane są takie, które posiadają uznane właściwości jako przyjazne dla skóry: rumianek, nagietek lub pszenica i owies. Pręciki lilii to produkty w całości skomponowane z oczyszczającymi podstawami pochodzenia roślinnego o doskonałej tolerancji skórnej.

Certyfikowane produkty do czyszczenia pomieszczeń Etamine du Lys dają pewność, że nie zawierają żadnych baz myjących pochodzących z przemysłu petrochemicznego, barwników i syntetycznych substancji zapachowych, substancji szkodliwych dla zdrowia, optycznych rozjaśniaczy, EDTA, boranów, GMO, formaldehów i PVC.

Optymalizując bogactwo składników aktywnych roślin wynaleźliśmy wiele innowacji w naszym laboratorium badawczym, które stworzyło jako pierwsze środek dezynfekujący bez chloru i pierwszy hipoalergiczny środek piorący. Tworzymy innowacyjne i skuteczne produkty roślinne dzięki naszej kontroli nad aktywnymi składnikami i esencjami obecnymi w roślinach. Nasze eksperymentalne gospodarstwo zlokalizowane w Somloire pozwala nam uprawiać we własnych ogrodach rośliny takie jak chociażby nagietki.

N jako naturalne
EDL Etamine du Lys daje ci korzyści ze świata roślin, rygorystycznie wybierając najlepsze składniki oferowane przez naturę. Odmawiamy jak już wcześniej wspomniano stosowania substancji niebezpiecznych sklasyfikowanych jako CMR (rakotwórcze, mutagenne, reprotoksyczne) lub podejrzewane o GMO, parabeny, ftalany, etery glikolowe, formaldehydy. Wiele produktów EDL nie zawiera alergenów i są testowane hipoalergicznie i dermatologicznie, aby zapewnić optymalną tolerancję skóry.

Stowarzyszenie PETA
Etamine du Lys idzie dalej. Nasza firma wspiera stowarzyszenie PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), które jest głównym światowym stowarzyszeniem zajmującym się ochroną praw zwierząt, a także międzynarodową kampanię bez okrucieństwa, aby zakończyć eksperymenty na zwierzętach na świecie.

Posprzątaj mój dom
Etamine du Lys słynie z tego, że jest najszerszą ofertą na rynku sprzątania ekologicznego! W ofercie Etamine du Lys znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do czyszczenia w domu, od najbardziej podstawowego produktu do najbardziej konkretnego! Nasz asortyment podzielony jest na 6 rodzin produktów.

Etamine du Lys oferuje pełną gamę przyjaznych dla środowiska środków czystości. Wyprodukowane we Francji te naturalne środki czyszczące zapewniają czysty, zdrowy i ekologiczny dom, dzięki czemu możesz zadbać o swoją rodzinę, zwierzęta i środowisko. W Etamine du Lys jesteśmy zaangażowani we produkcję we Francji i stosowanie składników roślinnych w produktach, które działają za każdym razem.

Produkty Etamine du Lys są przyjaznym dla środowiska sposobem czyszczenia w całym domu. Wybieraj spośród pomarańczy lub mięty jako środek do czyszczenia podłóg, środek czyszczący do podłóg i powierzchni oraz odtłuszczacz uniwersalny. Możesz również użyć odtłuszczacza uniwersalnego i mydła w płynie jako naturalnych uniwersalnych środków czyszczących.

Pożegnaj się ze smugami w Twoim oknie dzięki naszemu ekologicznemu zmywaczowi do szkła! W kuchni zmywacz do kuchni przeciera tłuszcz i usuwa kamień i nieprzyjemne zapachy. W przypadku urządzeń kuchennych dostępny jest produkt idealny do ceramicznych płyt kuchennych, a także do piekarnika i myjki do grilla.

Chcesz oczyścić, odkurzyć i wyczyścić swoją łazienkę? Środek do czyszczenia łazienki jest jedynym produktem, którego potrzebujesz! Środek do usuwania kamienia zawierający biały ocet działa wspaniale na ekranach prysznicowych i kranach. Jest idealny do czyszczenia stali nierdzewnej.

Myj toalety świeże i czyste dzięki naszym żelom toaletowym o zapachu fal morskich lub sosnowym.

Jeśli chodzi o czyszczenie podłogi istnieje produkt Etamine du Luys dla każdej powierzchni! Kafelki, podłogi lakierowane, linoleum, podłogi z tworzyw sztucznych, polerowane podłogi, chronione drewno itp. Sekret doskonałego czyszczenia polega na zrozumieniu różnych materiałów. Wszystkie nasze ekologiczne produkty do czyszczenia podłóg posiadają certyfikat Ecocert i One Voice (bez testów na zwierzętach).

Etamine du Lys środek czyszczący do podłóg i powierzchni z organicznym pomarańczowym olejkiem oczyszcza i odtłuszcza bez pozostawiania smug na podłogach. Może być również używany do czyszczenia kuchni (płyta ceramiczna, powierzchnia robocza) jak również do pielęgnacji dywanów, dywanów i tkanin.

Ze swojej strony, Etamine du Lys All purpose odtłuszczacz jest uniwersalnym naturalnym środkiem czyszczącym. Równie skuteczny na podłogach i powierzchniach, wyróżnia się również przy usuwaniu plam. Ma zapach organicznego olejku miętowego, który zapewnia czyste, naturalne i intensywnie świeże wykończenie w całym domu. Odtłuszczacz uniwersalny został wybrany najlepszym ekologicznym produktem w 2015 r. Przez 100-osobowy panel ekologicznych konsumentów.

Oryginalna ciecz w miękkim mydle czyści i chroni. Bogaty w organiczne siemię lniane i oliwę z oliwek, ten naturalny środek czyszczący chroni również Twoje podłogi. Organiczne, miękkie mydło dodaje blasku każdej powierzchni – kafelki, płytki podłogowe, marmur, kamień naturalny, ceramika, powierzchnie robocze itp.

Łącząc w parę środek czyszczący, taki jak zmywacz uniwersalny lub środek czyszczący do podłóg i powierzchni, środek czyszczący Hygiene + Purifying z miętowymi i organicznymi eukaliptusowymi olejkami eterycznymi oczyści i odświeży podłogi.

Etamine du Lys

EDL Etamine du Lys i powierzchnie okienne i szklane.

Uzyskanie wykończenia bez smug podczas czyszczenia okien to nie lada wyczyn. Ale to było wcześniej, niż miałeś Etamine du Lys Glass cleaner w swoim kącie. Ten ekologiczny produkt gospodarstwa domowego czyści i poleruje okna i wszystkie przeszklone powierzchnie, lustra i inne nowoczesne powierzchnie, aby nie pozostawiać smug i blasku. Środek do czyszczenia szkła jest również w skoncentrowanym wkładzie, aby rozcieńczyć w domu, oszczędzając pieniądze. Używa 80% mniej plastiku niż butelka z rozpylaczem 500 ml.

Wszystkie nasze ekologiczne produkty czyszczące Etamine du Lys do szklanych powierzchni posiadają certyfikat Ecocert, One Voice i Cruelty-free (bez testów na zwierzętach).

Kuchnia
W kuchni czystej, ekologicznej i wegańskiej od blatu do płyty grzejnej możesz liczyć na ekologiczne produkty czyszczące Etamine du Lys! Jak usunąć tłuszcz w mojej kuchni? Używając środka czyszczącego do kuchni, doskonałego środka odtłuszczającego i odkamieniającego, który zabija również nieprzyjemne zapachy na wszystkich zmywalnych powierzchniach kuchennych. Jego moc czyszcząca w połączeniu ze świeżym naturalnym zapachem organicznego olejku eukaliptusowego sprawi, że Twoja kuchnia zostanie wręcz wypolerowana. Ten produkt czyszczący jest bezpieczny w użyciu na naczynia gliniane, emaliowane, ze stali nierdzewnej, żywicy itp. Abyś mógł ponownie wykorzystać nasze opakowanie i zredukować ilość odpadów, oferujemy również środek do czyszczenia kuchni w 50-mililitrowym skoncentrowanym opakowaniu, aby rozcieńczyć w domu.

Etamine du Lys ceramiczne urządzenie do czyszczenia piekarnika zajmuje się czyszczeniem Twojej ceramicznej płyty grzejnej. Ekologiczny produkt gospodarstwa domowego oczyszcza, odtłuszcza, świeci i pielęgnuje Twoją ceramiczną płytę kuchenną, nie pozostawiając śladów i wykończenia bez smug.

Jak wyczyścić piekarnik? Ten ekologiczny produkt został opracowany bez użycia sody kaustycznej i służy do czyszczenia grilla, szklanych drzwi kominkowych, pieców (oprócz porowatych ścian wykończeniowych pieców samooczyszczających) oraz grilla. Dzięki zaawansowanej sile odtłuszczania usuwa wszelkie ślady dymu, sadzy i tłuszczu.

Nie ma sensu używanie ekologicznych produktów do czyszczenia, jeśli nadal spożywasz pestycydy podczas jedzenia owoców i warzyw. W rzeczywistości, owoce i warzywa mogą być gospodarzem dla wysokich poziomów mikroorganizmów i pozostałości. Etamine du Lys Mycie owoców i warzyw eliminuje zanieczyszczenie brudu z produktów spożywczych.

EDL Etamine du Lys w sypialni i pralni
Pranie bezpośrednio dotyka naszej skóry. Unikaj reakcji alergicznych na detergenty piorące, wybierając produkty ostrożnie. Jaki proszek do prania powinienem używać na ubraniu mojego dziecka? Proszek do prania lub płynny detergent? Linia do prania Etamine du Lys posiada certyfikat Ecocert i oferuje naturalne i bezpieczne produkty, które nie ograniczają efektywnego czyszczenia.

Proszek do prania jest idealny dla białych i nadaje się zarówno do prania w pralce, jak i do prania ręcznego. Płyn do prania doskonale czyści kolory i biel od 30 ° C. Chroń swoje ubrania za pomocą wełny i delikatnego detergentu do tkanin delikatnych, w tym jedwabiu, wełny i naturalnych włókien. Nadaje się również do ciemnych kolorów i czerni.

W przypadku wrażliwej skóry, Etamine du Lys zaleca nasz detergent do prania z mydłem Alep, który nie zawiera substancji zapachowych dzięki czemu nie zawiera alergenów. Zalecamy hipoalergiczny płyn do prania do prania dla niemowląt. Aby uzyskać bardziej miękkie, kondycjonowane pranie, po prostu dodaj odrobinę ekologicznego płynu zmiękczającego do detergentu! Wybieraj spośród następujących zapachów organicznych olejków eterycznych: odżywka do lawendy lub cytrusów. Wypróbuj również tabletki do zmiękczania wody Etamine du Lys, które zapobiegają osadzaniu się kamienia w pralce.

Toalety i łazienka
Spędzamy dużo życia w łazience. Czy to dla relaksu, czy dla dobrego samopoczucia, łazienka zasługuje na nieskazitelną czystość. Ekologiczne środki czyszczące EDL Etamine du Lys oczyści i odświeży Twoją łazienkę i uzyskają certyfikat One Voice & Cruelty-free (nie testowany na zwierzętach).

Środek czyszczący do łazienki to formuła 2 w 1, która odpowiada zmywarce do kuchni. Szybko działa, usuwa również kamień i dodaje połysku do emalii, fajansów, kranów, kabin prysznicowych itp. Ten ekologiczny produkt jest również w postaci 50 ml skoncentrowanego wkładu, aby rozcieńczyć w domu, tworząc 500 ml gotowego produktu. Dla czystej, lśniącej łazienki, środek do czyszczenia kamienia (stosowany również w kuchni) działa perfekcyjnie dzięki urządzeniu do czyszczenia łazienki. Ten potężny środek do usuwania kamienia z białym octem zwalcza kamień na podłogach, powierzchniach, kranach, rondlach itp.

 

Etamine du Lys

Ten naturalny środek czyszczący działa również na metal (100% stal nierdzewna, chrom, miedź i mosiądz), jak również na konserwację pralki i zmywarki (Nałóż kilka aerozoli do wnętrza maszyny przed uruchomieniem krótkiego pustego cyklu).

WC
Aktywny przy usuwaniu kamienia żelowy produkt do WC oczyszcza i błyszczy emalię toaletową pozostawiając słodki zapach sosny. Ten naturalny produkt może być użyty do czyszczenia sosnowego drewna toaletowego w celu usunięcia kamienia, oczyszczenia i pozostawienia świeżego zapachu. Kolejne fale oceanicznego żelu toaletowego są również dostępne jako oczyszczający środek czyszczący o świeżym morskim zapachu (olejki eteryczne z cytryny i herbaty z drzewa herbacianego).

 

Strona producenta:

https://etaminedulys.fr