Balm Balm ekologiczne kosmetyki to wyjątkowe produkty nie zawierające w ogóle sztucznych dodatków i sztucznych konserwantów. Nie ma tu także konserwantów pochodzenia naturalnego. Są w 100 % naturalne i 100 % składu pochodzi z rolnictwa organicznego. To są wyjątkowe cechy, którymi mogą się poszczycić bardzo nieliczne marki kosmetyczne na świecie. Potwierdzeniem jakości kosmetyków Balm Balm jest też posiadany certyfikat Soil Association Organic oraz nagroda od tej organizacji za “Najlepszy Organiczny Produkt do Pielęgnacji” dla Różanego balsamu do twarzy Balm Balm. Wyjątkową cechą jest również brak dodatku wody w kosmetykach.
Balm Balm

W składzie kosmetyków Balm Balm znajdują się naturalne oleje roślinne a zapachy ich pochodzą z dodatku olejków eterycznych. Z myślą o wrażliwej skórze najmłodszych, powstały ultra delikatne i bezzapachowe balsamy i olejki. Są one szczególnie przydatne przy problemach skórnych takich jak atopowe zapalenie skóry (AZS) lub egzema.

Opakowania produktów Balm Balm są przyjazne środowisku i w 100% podlegają recykligowi a cały proces produkcji jest ekologiczny. Balm Balm to wyjątkowe ekologiczne kosmetyki. Balsamy są wielofunkcyjne i mogą być używane od stóp do głów.

Wszystkie produkty Balm Balm mają wielorakie zastosowania. Poniżej kilka propozycji Balm Balm:

Bezzapachowy balsam Balm Balm. Możesz stworzyć balsam o ulubionym zapachu. W tym celu wybierz odpowiedni olejek eteryczny, zdejmij wieczko balsamu, podgrzej opakowanie (zanurzając je na przykład w ciepłej wodzie), aż konsystencja zrobi się płynna. Następnie dodaj jedną kroplę swojego ulubionego olejku eterycznego. Wymieszaj końcówką łyżeczki i po ostygnięciu włóż do lodówki aż zgęstnieje. Gotowe.

Pielęgnacji skórek. Na paznokcie oraz skórki nałóż niewielką ilość balsamu. Odczekaj kilka minut, a następnie odsuń je patyczkiem. Balsam Balm Balm zmiękczy odżywi paznokcie oraz skórki. Kuracje możesz powtarzać jak często potrzebujesz.

Ciemieniuszka u dzieci. Balsam Balm Balm rozsmaruj i wetrzyj w miejsca występowania ciemieniuszki na główce dziecka. Balsam jest całkowicie bezpieczny i nie ma potrzeby zmywania go. Wspaniale odżywi i nawilży skórę.

Krem pod pieluszkę. Bezzapachowy balsam do twarzy lub ust sprawdza się w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka, zarówno pod pieluszkę jak i łagodząc wszelkie podrażnienia skóry. Łagodzi i nawilża.

Krem na brwi. Masz problem z niesfornymi brwiami. Nałóż odrobinę balsamu i problem z głowy. Tak samo możesz stosować na włosy.

Odżywka na rzęsy. Chcesz wzmocnić swoje rzęsy? Nakładaj bezzapachowy balsam na rzęsy na noc a odżywcze składniki będą pracować gdy Ty będziesz spać. Możesz balsam położyć również na skórę po oczy.

Problem z szorstką i pękającą skórą pięt i łokci? Systematycznie wcieraj w te miejsca balsam a już po kilku dniach zobaczysz znaczną różnicę.


Balm Balm

Mamy nadzieję, że dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o nas tutaj. Jeśli czegoś brakuje, daj nam znać e-mailem lub zadzwoń, a my postaramy się pomóc. Balm Balm zawiera trzy logotypy na opakowaniu. To są;

SOIL ASSOCIATION: Jest to wiodący organ certyfikacji ekologicznej w Wielkiej Brytanii i większość (ale nie wszystkie) z naszych wymienionych produktów jest przez nich certyfikowanych.

BUAV: skaczący królik pokazuje, że jesteśmy częścią kampanii przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt i nie przeprowadzamy testów na zwierzętach w KAŻDYM z naszych produktów.

REAL BEAUTY MANIFESTO: Manifest Real Beauty został założony w 2015 roku w celu zjednoczenia naturalnych i organicznych marek kosmetycznych w celu wsparcia bardziej holistycznej wizji uczciwości, społeczności i zrównoważonego rozwoju.

Co mamy stać?

Transparentność i czystość. Nie jesteśmy w żadnym wypadku fanatykami – ale jesteśmy zdecydowani, że wszystko co robimy jest proste z każdym wyraźnie opisanym składnikiem bez ukrytych “złośliwości”. Fakt, że każdy produkt, który tworzymy, jest w 100% ekologiczny, a 100% naturalny sprawia, że jest to dla nas łatwe! Gdy zapoznasz się z naszymi produktami online, zamieściliśmy listę wszystkich składników i wiele wskazówek i zastosowań firmy Glenda. Posiadamy certyfikat organizacji Soil Association, dzięki czemu wiecie, że:

a) Nasz składnik i łańcuch procesów produkcyjnych są badane i weryfikowane co roku.

b) Śledzone są nasze partie produktów i ich śledzenie w każdym zamówieniu.

Być zieleni jak możemy!

Jesteśmy firmą rodzinną i staramy się jak najbardziej ograniczyć ślad ekologiczny dzięki Balm Balm. Używamy opakowań nadających się do recyklingu i jesteśmy dumni, że od września 2009 r. Wszystkie nowe opakowania są zatwierdzone przez FSC i że naszym producentem jest firma Carbon Neutral.

Stworzenie Balm Balm

Glenda Taylor była założycielką Balm Balm. Była specjalistką od aromaterapii, perfum i naturalnychpreparatów. W 2005 roku założyła firmę Balm Balm, w 100% organiczną firmę zajmującą się pielęgnacją skóry. Balm Balm jest rezultatem marzenia Glendy, aby stworzyć niedrogi i w 100% organiczny asortyment produktów do pielęgnacji skóry z szerokim zakresem certyfikacji stowarzyszenia Soil Association.

Czym jest balsam Balm Balm?

Balsam Balm Balm to połączenie maseł, olejków i wosków używanych w pielęgnacji skóry jako baza, do której dodawane są olejki eteryczne lub inne składniki aktywne. Kremy mają podobne składniki, ale zawierają również wodę. Oznacza to, że potrzebują środków konserwujących jako środków przeciwdrobnoustrojowych, aby uniknąć zbijania się śmietanki w przeciwieństwie do balsamów, które nie zawierają wody.

Fantastyczna piątka

Nasza baza balsamiczna składa się z 5 składników, z których każdy jest dobry dla Twojej skóry:

Pierwszy to organiczne masło Shea. Masło shea jest tłuszczem pozyskanym z orzecha afrykańskiego drzewa shea (Vitellaria paradoxa). Surowe masło Shea ma kolor żółty, który staje się biały po rafinacji. Duża ilość naturalnych witamin i kwasów tłuszczowych w masła Shea sprawia, że jest niezwykle odżywczy dla Twojej skóry.

Drugim jest wosk pszczeli. Wosk pszczeli tworzy barierę ochronną, która pomaga chronić skórę, jednocześnie utrzymując wilgoć i zmniejszając suchość. Wosk pszczeli jest również naturalnym środkiem nawilżającym, co oznacza, że “przyciąga” wilgoć.

Trzecim składnikiem jest olej z nagietka. Olejek z nagietka pomaga wysuszyć lub uszkodzić skórę i wspomaga regenerację skóry dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym.

Czwartym na liście jest olej słonecznikowy. Olej słonecznikowy ma wysoką zawartość witaminy E, A, C i D i jest tak delikatny, że często jest stosowany u niemowląt. Możesz nawet nakładać go bezpośrednio na twarz jako przeciwutleniający olej do twarzy przed włożeniem go do sałatki!

Ostatni, ale na pewno nie najmniej ważny, jest olej z Jojoby. Olej jojoba jest bogaty w witaminę E i ma właściwości antybakteryjne i działa jako środek przeciwzapalny, łagodząc podrażnioną skórę i skórę cierpiącą na trądzik.

Kremy a balsamy Balm Balm

Możesz znaleźć teksturę Balm Balm trochę niezwykłą na początek. Kremy do twarzy zawierają  zazwyczaj wodę. Woda jest w porządku, ale aby zachować produkt zawierający wodę, potrzebne są chemiczne środki konserwujące. Nie używaliśmy żadnej wody, co oznacza, że nie musimy używać żadnych chemikaliów! Oznacza to, że wszystkie nasze produkty są naturalne i dlatego naprawdę dobre dla Ciebie. Brak wody powoduje, że tekstura “balsamu”, a więc nazwa Balm Balm. Po prostu dostosowujemy stosunek wosków do olejów tak, aby nasze produkty były “twardsze” dla naszych balsamów do ust lub “bardziej miękkie” dla naszych balsamów do twarzy.

Uspokój się!

Aby przedłużyć życie Balm Balm, po prostu utrzymuj je w chłodzie. Będą topnieć w temperaturze około 32 stopni, ale nie martw się po prostu włóż je do lodówki, a wkrótce znowu staną się twardsze.

Ziarnistość jest dobra!

Po utwardzeniu balsamu Balm Balm może być trochę bardziej ziarnisty. Jest tak dlatego, że zbyt szybko się zahartował, ale nie stanowi to żadnego problemu. W rzeczywistości jest to przyjemna tekstura, która szybko rozpływa się. To po prostu ze względu na brak nieprzyjemnych chemicznych emulgatorów, więc ciesz się żwawością, wiedząc, że jest to mały sposób przypominania ci, że Balm Balm jest całkowicie naturalny!

Balm Balm
Certyfikaty ekologiczne:
Balm Balm ekologiczne certyfikaty
Dane producenta Balm Balm:
strona: www.balmbalm.com