Argital jako firma została utworzona w Mediolanie w 1979 roku przez Josepha Ferraro młodego biologa pełnego pomysłów, Graziellę jego kochającą towarzyszkę oraz Pietro Bianchi będącego liderem w dystrybucji produktów ekologicznych.

Wiara w powszechne składniki sprawiła, że postanowili wziąć pod uwagę glinę, która stała się później podstawowym składnikiem w realizowanych później innowacyjnych produktach kosmetycznych. Pierwszym krokiem było określenie miejsca, w którym można znaleźć najlepszą glinę: Sycylię. Od sukcesu do powodzenia Argital rozszerzył swoje badania do innych naturalnych składników aktywnych. Sformułowano ponad osiemdziesiąt produktów dla urody, higieny i dobrego samopoczucia ciała.

Argital

W ciągu kilku lat firma Argital stała się liderem w produkcji kosmetyków naturalnych opartych na zielonej glince. Oprócz wspomnianej glinki Argital używa tylko wybranych naturalnych składników do swoich produktów do zapachu stosując mieszanki czystych olejków eterycznych.

Jakość produktów zależy również od miejsca produkcji. Z tego powodu w 2005 r. firma przeniosła swoją siedzibę operacyjną na Sycylię w słonecznym, wentylowanym i czystym miejscu nad Morzem Śródziemnym oraz w pobliżu kamieniołomu, z którego wydobywano zieloną glinę. Obecnie w zakładzie pracuje 25 osób, młodych, zdolnych i umotywowanych.

Dziś Argital swoje naturalne kosmetyki dystrybuuje nie tylko we Włoszech, ale także do innych krajów takich jak: Szwajcaria, Niemcy, Austria, Hiszpania, Chorwacja, Macedonia, Estonia, Finlandia, Bułgaria, Słowenia, Polska, Węgry, Republika Czeska, Rumunia, Irlandia, Ukraina, Łotwa, Litwa, Tajwan, Japonia, Australia, Hongkong, USA i Rosja.

Kosmetyki Argital otrzymały poniższe certyfikaty jakości:

BDIH, europejska marka kosmetyków naturalnych;

DEMETER, międzynarodowa marka, która dziś oznacza również kosmetyki naturalne;

ICEA jest instytutem certyfikacji etycznej i środowiskowej, certyfikującym kosmetyki organiczne;

LAV jest marką stowarzyszenia, które broni życia i praw zwierząt.

ICEA VEGAN to marka produktów etycznych, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Argital wspiera pracę niektórych organizacji humanitarnych, które pomagają innym i niektórym stowarzyszeniom, które dbają o życie zwierząt i ochronę naszej planety.

Rzeczywisty dzisiejszy kontekst

Siły plastyczne gliny, światło słońca, upał Etny, wiatr, który opowiada swoje historie, płonące zachody słońca, nieustanny rytm fal Morza Śródziemnego, krajobrazy z wielowiekowymi drzewami oliwnymi i tkanką społeczną bogaty w ludzkość. Jest to kontekst, w którym Argital tworzy i produkuje, w skrajnym południowo-wschodniej części Sycylii surowiec swoich produktów kosmetycznych.

Wartości argitalne

Miłość i troska o człowieka: piękno i dobre samopoczucie osoby znajdują się w centrum działań firmy.

Miłość i troska o naturę: Demeter i certyfikowane biologicznie surowce są wykorzystywane do zapobiegania pustynnieniu.

Miłość i troska o środowisko: opakowanie można w 100% poddać recyklingowi. Formulacje produktów mają zerowy wpływ na środowisko lub są tak niskie jak to tylko możliwe.

Miłość i opieka nad zwierzętami: surowce i produkty Argital nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani nie są testowane na zwierzętach.

Działalność Argitalu

Euritmia

Eurhythmy, jak określił to jej założyciel Rudof Steiner są “widzialnym językiem”. Dziś praktykowane jest we wszystkich antropozoficznych szkołach na świecie. Eurytologia, którą praktykujemy w Argital ma na celu podniesienie poziomu świadomości osób pracujących w firmie i stworzenie głębszej harmonii między nimi.

Modelowanie

Modelowanie to sztuka, która pozwala osobie komunikować się za pomocą ruchu rąk z dwiema półkulami mózgowymi. Ruch prawej ręki stymuluje logiczne myślenie lewej półkuli, a ruch lewej ręki stymuluje artystyczne myślenie prawej półkuli. Modelując glinkę obiema rękami obie półkule są połączone, a pożądane formy artystyczne są również kształtowane za pomocą gliny.

Wtorkowe czytanie

W każdy wtorek czytamy razem werset medytacyjny zaczerpnięty z L’Anima e l’Argilla, który jest drukiem redagowanym przez Kalendarz dusz Rudolfa Steinera, który wierzy, że istnieje między duszą a glinianym światem. Stworzenie broszury L’Anima e l’Argilla ma na celu uczynienie z niej prezentu dla klientów, przyjaciół i każdego kto o to poprosi.

Triartykulacja społeczna

Od tego roku w Argital rozpoczęliśmy kurs triartykulacji społecznej zainspirowany zasadami antropozoficznymi zilustrowanymi przez Rudolfa Steinera w tekście “Kamienie węgielne gospodarki”.

Skóra jest progiem, przez który kosmetyki mogą przenikać nasze ciało, dlatego kosmetyk musi przede wszystkim być zdrowy.

Argital, zawsze, działa zgodnie z niektórymi podstawowymi zasadami:

– jakość surowców

– sposób w jaki pracują i łączą je ze współczuciem

– częstotliwość produkcji, aby zawsze zagwarantować maksymalną świeżość

– rodzaj opakowania, aby utrzymać produkt w jak najlepszych warunkach

– kontrole jakości na różnych etapach przetwarzania

– myśl za całą tą pracą. Zdrowy kosmetyk jest owocem zdrowej myśli.

Argital

Dynamizacja

Dynamizacja jest sposobem na zwiększenie funkcjonalności składników aktywnych.

Pielęgnacja opieki argitalnej

Produkcja odbywa się w małych partiach, aby zawsze zagwarantować maksymalną świeżość. Wszystkie produkty pakowane są w pojemniki z materiałów aluminiowych i szklanych podlegających recyklingowi, z wyjątkiem linii do czyszczenia włosów z prysznicem, która ze względów bezpieczeństwa pakowana jest w nadające się do recyklingu plastikowe butelki. Skład jest wskazany we wszystkich produktach w sposób skalarny zgodnie z europejskim kodem INCI.

Badania argitalne

Argital zawsze badał naturę Argilla, naturalnych surowców i związków między nimi, aby formułować zdrowe i skuteczne produkty. Rozwój nowych produktów prowadzony jest we współpracy z kilkoma włoskimi uniwersytetami, w których przeprowadzane są szeroko zakrojone testy i zastosowane nowoczesne technologie.

Badania antropozoficzne

U podstaw pracy Argitala znajduje się studium antropozofii, która traktuje człowieka jako harmonijną istotę, którą stanowi ciało, dusza i duch. W świetle antropozoficznej wiedzy dobrostan ciała i skóry jest odzwierciedleniem spokoju duszy i świadomości ducha, zdrowego stylu życia i zdrowej diety. Badaniom antropozoficznym towarzyszą eksperymentalne badania prowadzone w firmie i poza nią, w laboratoriach uniwersyteckich. Założyciel Rudolf Steiner nazwał antropozofię: “ścieżką wiedzy, która poprowadzi duchowość, która jest w człowieku, do duchowości, która jest we wszechświecie”.

Wrażliwa krystalizacja i dynamoliza kapilarna

Wrażliwa krystalizacja i dynamoliza kapilarna, opracowana przez Pfeiffera za radą Rudolfa Steinera, podkreślają obecność sił witalnych w produkcie, czy to jest jedzenie czy kosmetyk.

Surowce

Produkty Argital zawierają:

Zielona glinka w postaci proszku lub żelu. Żel Argilla jest rozpuszczalną w wodzie częścią zielonej glinki, jest bogaty w sole mineralne i oligoelementy;

Czyste złote olejki eteryczne. Złote olejki eteryczne są wynikiem długich badań prowadzonych przez Argital, począwszy od koncepcji trójdzielnej rośliny składającej się z kwiatu, liścia i korzenia. Badania te wykazały, że możliwe jest obudzenie w olejku eterycznym perfum i właściwości całej rośliny poprzez specjalny proces harmonizacji opatentowany przez Argital.

Czyste oleje roślinne, nośniki cieniutkiego ciepła gwiazdowego.

Demeter certyfikowane zioła oficjalne, organiczne lub ze spontanicznej kolekcji, używane w postaci wywarów. Zioła lecznicze są gwarancją dla konsumenta i znakiem szacunku dla ziemi.

Czysta woda źródlana. Jest to element, który niesie ze sobą czystość i witalność.

Naturalne witaminy stymulujące procesy.

Emulgatory roślinne i środki pianotwórcze jako podstawowe składniki kremów i szamponów.

Argital certyfikaty:

Argital certyfikaty