Firma Argiletz została założona w 1953 roku w oparciu o silne przekonanie Jeana Heitza, że glina to bogaty, robolowy materiał oferujący szeroką gamę korzystnych efektów dla ludzi. Cała historia zaczęła się lata temu podczas II wojny światowej dzięki łagodnym, oszczędnym gestom matki. W lasach z Jury zwykła leczyć bojowników ruchu oporu dzięki silnym właściwościom leczniczym zielonej gliny illitowej, kojącego remedium znanego od czasów starożytnych, którą z łatwością mogła ukryć w swojej torbie. Jako prawdziwy pionier wraz z żoną Nadią, Jean Heitz rozszerza gamę produktów Argiletz: opracowuje nowe, łatwiejsze i bardziej ergonomiczne zastosowania w każdy sposób. Modernizuje procesy produkcyjne i wprowadza innowacje. Wdraża wysokiej jakości standardy kontroli. Firma rodzinna staje się kluczowym graczem w leczniczym wykorzystaniu gliny.
Argiletz
Suszenie słońcem

Wiele firm zużywa różne rodzaje energii, aby wysuszyć swoje surowce, dodatkowo emitując emisje CO2. Aby wysuszyć 50 000 ton, potrzebują 18 800 mwh rocznie gazu, który generuje 1 000 ton CO2 rocznie. W ciągu ostatnich 60 lat Argiletz wykorzystał słońce do wysuszenia ponad 100 000 ton zielonej glinki.

Standardy i certyfikaty

W 2007 roku ARGILETZ Laboratory jest pierwszą firmą z naturalnych i ekologicznych produktów, która uzyskała normę ISO 9001. Ten standard gwarantuje pełną identyfikowalność procesu jakości i pełne zadowolenie klientów. W 2013 roku ARGILETZ Laboratory uzyskało normę ISO 22716 odpowiadającą GMP (Good Manufacturing Practices) dla przemysłu kosmetycznego.

Proces przemysłowy z poszanowaniem środowiska

Filozofia ARGILETZ Laboratory opiera się na pięciu zasadach: przekonanie, antycypacja, hojność, sprawiedliwość i szacunek.

• 100% naturalne, niezjonizowane, nie zawierające środków konserwujących.

• Surowiec pochodzący wyłącznie z zakładu i królestwa minerałów.

• Surowiec pochodzący wyłącznie z roślin i królestw mineralnych.

• Brak testów na zwierzętach.

• Nie zanieczyszczające, nadające się do recyklingu opakowanie, farby warzywne.

• Zbiornik o pojemności 6000 L do zbierania wody deszczowej w celu dbania o tereny zielone.

Argiletz tworzy 100% naturalną pielęgnację ciała.

Nasza glina pochodzi od Matki Natury głównie z francuskiego tajnego kamieniołomu. Nasza glina jest naturalnie suszona w łagodnym słońcu, koncentrując w ten sposób jej aktywne składniki. Nasza glinka regeneruje się w kontakcie z wodą pobudzając sole mineralne. Wyciągamy czyste zasoby z Ziemi. Zobowiązujemy się do jej zachowania: konserwanty i opakowania zanieczyszczające są zabronione w naszych produktach.

Glina jest dla ciebie dobra.

Nasza glina jest lekka jak piórko, gdy jest super-napowietrzona lub ultra-wentylowana. Jest kremowa gdy jest używana jako pasta. Jest miękka jak pieszczota na twojej skórze, gdy jest rozprowadzana na naszych taśmach celulozowych. Argiletz dba o twoje ciało i umysł.

Glina Argiletz wykazuje swoje zaangażowanie w hojnym kosmetyku.

Nasza zielona glina illitowa, nasz ulubiony materiał jest suszona na słońcu. Jego składniki mineralne pięknie pielęgnują skórę każdego dnia. Lubimy też białą glinkę za jej miękkość i delikatność. Wzbogacona ekstraktami roślinnymi, delikatnie rozświetla Twoje życie. Naszą etyką jest oferowanie wszystkich korzyści płynących z Ziemi.

Gliniane rytuały według Argiletza

Gliniane rytuały Argiletz przechodzą z pokolenia na pokolenie. Glinka wzmacnia stawy, zmiękcza codzienne zadrapania, oczyszcza powietrze, oczyszcza cerę i pięknie pielęgnuje skórę. Gliniane rytuały są zawsze w ruchu, radosne i odważne, innowacyjne i wydajne. Aby glina mogła ujawnić wszystkie swoje uzdrawiające skarby i po prostu pozostać częścią codziennego życia, Argiletz rozwija nowe, przyjazne dla użytkownika praktyki i gesty.

Argiletz

Wszyscy pracują blisko. Współpraca w Lizy-sur-Ourq

Nasze laboratorium tworzy wszystkie formuły na miejscu, respektując unikalną naturę gliny, ale nieustannie poszerza jej potencjał i wymyśla nowe zastosowania. Nasza jednostka Lizy-sur-Ourcq przyjmuje dostawę i obrabia glinkę pochodzącą bezpośrednio z naszego kamieniołomu. Następnie jest rozpieszczana i suszona w tym miejscu. Później zespół produkcyjny miażdży, miele, miksuje i pakuje cenny materiał. Następnie, w samym sercu procesu, nasze zespoły wsparcia i sprzedaży zajmują się logistyką i dystrybucją naszej gamy produktów. Pod tym względem codziennie dzielimy te same wartości korporacyjne.

Kiedy lojalność rodzinna spotyka się z innowacją

Prawdziwe i zaangażowanie naszej firmy od samego początku utrzymuje silną lojalność rodzinną, unikając jednak codziennej rutyny. Kluczem do ciągłego sukcesu jest umiejętność otwierania się na nowości. Z tego powodu nasze zespoły zawsze składały się z osób pochodzących z całego świata, których profil i umiejętności są zróżnicowane i innowacyjne. Inwestujemy również w badania i rozwój nowych produktów i stale poszukujemy nowych źródeł gliny. Glinka wymaga zaangażowania, a przede wszystkim pasji.

Szacunek jest naszym pierwszym wymaganiem

Argiletz szanuje ludzi i naturę. Każdego dnia wdrażamy nowe procesy i technologie sterowania, dzięki czemu nasze produkty mogą spełniać nawet bardziej wymagające standardy. Byliśmy pierwszym producentem naturalnych, ekologicznych produktów, aby uzyskać normę ISO 9001 w 2007 roku. Nasze produkty są kontrolowane w partnerstwie przez IRM (Instytut Badań Mikrobiologicznych) zatwierdzony przez Cofrac (Francuski Komitet ds. Akredytacji Laboratoryjnej). Współpracujemy z INRA (Narodowy Instytut Badań Agronomicznych) i CNRS (Francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych) w celu usprawnienia podstawowych badań nad gliną. Dlatego szanujemy to co oferuje Ziemia.

Otwarci na wyobraźnię

Ciągle odkrywamy, wprowadzamy innowacje i współdzielimy: Argiletz tworzy nowe doświadczenia z gliną. Czerpiemy inspirację z naszej historii i wyobraźni, aby stworzyć ciało przyszłościowe, tworząc biodegradowalne paski z ultra-skoncentrowaną glinką, optymalizującą kontakt między skórą a gliną.

Nasza pasja do dawania i przekazywania

Glina jest hojnym materiałem. Po wymieszaniu z wodą glina regeneruje się w zaskakujących fakturach. Glina oczyszcza i ujawnia Twoje piękno w kontakcie ze skórą. Glina wzmacnia i koi w kontakcie z ciałem. Gesty są przekazywane, łączą młodzież ze starszymi. Argiletz podtrzymuje i dzieli się tymi gestami.

Zielona glina illitowa

Zielona glina illitowa jest jedną z kluczowych do pielęgnacji ciała Argiletz. Jean Heitz, nasz założyciel podróżował po terytorium francuskim, aby zidentyfikować depozyty. Ta glinka jest stymulująca, naturalnie bogata w jony i sole mineralne. Byliśmy lojalni wobec niego od początku istnienia naszej firmy.

Laboratoires ARGILETZ
14, route d’Échampeu
77440 LIZY-SUR-OURCQ
FRANCE
Tél. : 33 (0)1 60 61 20 88
Fax : 33 (0)1 60 61 27 39
http://www.argiletz.com/en/