Alva Naturkosmetik została założona w 1988 roku w Osnabrück w Niemczech przez Martina Plassonke. Jej założyciel już wcześniej był zaangażowany w działania proekologiczne. Chcąc propagować ekologię postanowił produkować i sprzedawać profesjonalne ekologiczne kosmetyki najwyższej jakości. Aby spełnić najwyższe wymogi jakości surowców Plassonke kupił w 1995 roku ekologiczną plantację drzew herbacianych w Australii.

Alva Naturkosmetik oferuje sprzedawcom detalicznym i konsumentom szeroki asortyment produktów: kosmetyki organiczne do pielęgnacji twarzy i ciała, dermokosmetyki, olejki, kosmetyki kolorowe a nawet suplementy diety. Firma obecnie posiada rozbudowaną sieć sprzedaży ponad 10 000 firmowych sklepów i jest obecna w 30 krajach, na 4 kontynentach. Produkty Alva można najczęściej spotkać w sklepach ze zdrową, naturalną żywnością, ekologicznych supermarketach oraz w perfumeriach.

Obok produkcji i sprzedaży wysokiej jakości ekologicznych produktów, firma kładzie ogromny nacisk na propagowanie ochrony środowiska. Jest obecna w specjalistycznych sklepach i na targach konsumenckich, gdzie służy profesjonalnym doradztwem. Dzięki proekologicznemu PR’owi udaje się pozyskiwać coraz większą ilość zwolenników ochrony środowiska.

Alva Naturkosmetik

Alva Naturkosmetik i ochrona środowiska Alva Naturkosmetik od wielu lat ma aktywny wkład w ochronę środowiska: jej celem jest produkcja kosmetyków najwyższej jakości, z naturalnych, najcenniejszych składników, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko. W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, wytwarzanych na szeroką skalę ze składników syntetycznych, Alva Naturkosmetik wykorzystuje naturalne składniki, głównie surowce, których cudowne właściwości są znane od tysięcy lat. Wszystkie składniki są przetwarzane w taki sposób, aby zachować ich naturalną postać i wartości. Na przykład jak najmniej oczyszcza oleje roślinne, ponieważ proces rafinacji pozbawia ich wielu ważnych składników. Naturalne surowce używane przez Alva Naturkosmetik wykraczają daleko poza pielęgnację skóry: w efekcie połączenia odpowiednich, cennych składników, produkty mają wręcz działanie dermatologiczne. Składniki używane do produkcji kosmetyków są bardzo dobrze wchłaniane przez skórę i dlatego dobrze na nią wpływają i skutecznie działają. Parafina – główny składnik standardowych kremów i lotionów, który pochodzi w przetwórstwa ropy naftowej, jest biologicznie martwy i nie jest w stanie dostarczyć skórze witamin, kwasów tłuszczowych i naturalnych pierwiastków śladowych, ponieważ ich nie zawiera. Skóra nie wchłania parafiny, a zatem blokuje ona pory. Skóra, której dostarcza się naturalnych surowców, jest w stanie prawidłowo funkcjonować i dobrze się regenerować. Im wyższa jest jakość składników, tym bardziej skuteczne jest ich działanie.

Alva Naturkosmetik i ich składniki Składniki kosmetyków Alva pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych lub z roślin dziko rosnących. Wszystkie składniki są starannie dobierane i wnikliwie testowane. Aby móc zaoferować najwyższą jakość produktów, do produkcji kosmetyków Alva stosuje się tylko najlepsze składniki.

Jako bazę kremów i balsamów, Alva stosuje głównie olej jojoba. Jest on o wiele droższym składnikiem niż parafina, czy olej słonecznikowy, używa również naturalną witaminę E, która jest także dużo bardziej kosztowna niż syntetyczna witamina E.

Kosmetyki Alva NIE ZAWIERAJĄ następujących substancji:

 mineralny olej i parafina, ponieważ blokują pory skóry,

 parabeny (konserwanty), ponieważ powodują reakcje alergiczne i podrażnienia skóry,

 środki powierzchniowo czynne: Laureth i Lauryl Sulphate, ponieważ naruszają one zawartość tłuszczu w skórze (wysuszają skórę) i sprawiają, że staje się ona podatna na łuszczenie, swędzenie i inne choroby,

 syntetyczne perfumowane utrwalacze oraz związki piżma, ponieważ mogą one spowodować poważne uszkodzenia skóry.

Wobec badań, rozwoju i produkcji kosmetyków Alva stosuje się rygorystyczne wymogi aby były one przyjazne dla środowiska. Każdy produkt przechodzi liczne, długotrwałe badania, w celu osiągnięcia najlepszej efektywności pod każdym względem – tolerancji przez skórę i komfortu użytkowania. Zespół odpowiedzialny za rozwój ściśle współpracuje z naukowcami i doświadczonymi lekarzami. Od pomysłu, poprzez badania, aż do seryjnej produkcji, zespół badawczy opracowuje produkty pod kontrolą akademickich ekspertów.

W procesie produkcji używane są naturalne substancje, które są znane i stosowane przez ludzi od zarania dziejów. Efekty działania tych skarbów natury, w przeciwieństwie do substancji syntetycznych, są zatem sprawdzone i doskonale znane jako dobre i skuteczne. Na przykład, w przypadku formaldehydu, który bardzo długo używano do produkcji kosmetyków, dopiero po 30 latach ustalono, że stosowanie go przez dłuższy czas jest szkodliwe zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Kosmetyki naturalne to nie tylko same kosmetyki, to również filozofia, która towarzyszy ich produkcji. Kosmetyki firmy ALVA produkowane są z kontrolowanych biologicznie czystych upraw, bez parafiny i z dodatkiem naturalnych olejków. ALVA jest prawdziwym naturalnym, ekologicznym kosmetykiem! Produkty bazują na surowcach pochodzenia roślinnego. Używane surowce pochodzą, o ile to możliwe z kontrolowanych czysto biologicznych upraw lub dziko rosnących roślin. ALVA bazuje zawsze na naturalnych olejkach roślinnych, całkowicie rezygnując z używania mineralnych olei jak parafina czy wazelina, a także z parabenów, powiązanych z sulfattensydów (np. Ammonium Lauryt Sulfat).

Alva kosmetyki nie są testowane na zwierzętach (wpisane są do rejestru “Pozytywna lista kosmetyków” deutschen Tierhilfswerk e.V – nie testowane na zwierzetach) i nie zawierają substancji zwierzęcych typu kolagen.

Certyfikaty ekologiczne:

Dane producenta Alva Naturkosmetik:

Alva Naturkosmetik Gmbh Gewerbepark 19 49143 Bissendorf

Fon: +49(0) 5402/64479 – 0 Fax Vertrieb: +49(0) 5402/64479 – 99 Email: info@alva.de strona: www.alva.de