Absolute Organic są marką kosmetyków naturalnych produkowaną przez izraelską firmę B.4.U. (Be For You) Ltd. Company. B.4.U. to rodzinna firma założona w 1999 roku, zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków opartych na składnikach naturalnych. Absolute Organic to linia certyfikowanych kosmetyków organicznych, w której każdy produkt zawiera 60 – 90 % składników organicznych. Wszystkie produkty tej linii posiadają certyfikat Ecocert.

Absolute Organic są najlepszym rozwiązaniem dla osób szukających najlepszego stosunku jakości do ceny, w średniej kategorii cenowej produktów wyższej jakości. Kosmetyki organiczne Absolute Organic wzbogacone są w szałwię, czyli bogate źródło roślinne kwasów Omega 3 i Omega 6 będące naturalnym składnikiem wzmacniającym strukturę skóry i regulującym niedobór odżywczy cery. Zawierają także aktywny składnik Nectapure, który jest znaną mieszanką ekstraktów z roślin pochodzących z Alp Szwajcarskich, starannie dobranych ze względu na ich właściwości przeciwdziałające szkodliwemu efektowi zanieczyszczenia cery oraz chroniące ją przed stresem tlenowym.

Znakomite połączenie aktywnych składników, takich jak kwasy Omega 3 i Omega 6 oraz znanych ekstraktów z roślin pochodzących z Alp Szwajcarskich jest prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry:

Szałwia to organiczne źródło roślinne Omega 3 i Omega 6. Szałwia jest panaceum znanym od 3000 lat na całym świecie. Znajduje ona zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Zawiera zbalansowaną ilość kwasów Omega 3 i Omega 6, dzięki czemu działa jako antyoksydant, środek nawilżający, wygładzający skórę, opóźniający pojawienie się zmarszczek, a także chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

Omega 3 i Omega 6 są kwasami tłuszczowymi, których ludzkie ciało nie jest w stanie syntetyzować i dlatego też należy dostarczać je poprzez inne źródła. Zawarte w kosmetyku Absolute Organicwchłaniane są praktycznie przez wszystkie komórki ciała wpływając korzystnie na wiele sposobów. Omega 6 jest niezbędnym składnikiem ceramidów. Zapobiega on również suchości cery, szkodliwym promieniom UV i stanom zapalnym. Omega 3 hamuje procesy zapalne, inicjuje aktywność antyoksydacyjną i chroni skórę przed utratą kolagenu.

Buddleja Davidii i Thymus Vulgaris starannie dobiera się ze względu na ich właściwości przeciwdziałania szkodliwym efektom zanieczyszczenia skóry. Buddleja Davidii, znany również jako Butterfly Bush, dzięki swoim właściwościom jest w stanie przyciągnąć wszystkie rodzaje motyli dostarczając im delikatnego nektaru. W Alpach Thymus Vulgaris jest pożywieniem ptilocephala pyrenaella, rzadkiego motyla występującego jedynie w kilku alpejskich dolinach.

Nectapure to naturalna ochrona przeciw codziennemu miejskiemu stresowi. To synergistyczna mieszanka tych dwóch roślin, wykazuje wysoką aktywność podczas testu ochrony ozonu. Ozon jest najsilniejszym oksydantem, reaktywną formą tlenu, produkowaną podczas reakcji fotochemicznych i palenia papierosów, które znacznie zwiększają ”stres tlenowy” ludzkiej skóry i powodują jej przedwczesne starzenie się. Kosmetyki zawierające składniki chroniące przed ozonem, takie jak Necapture Absolute Organic zapobiegają zmarszczkom, utracie elastyczności i witalności cery. Skuteczność antyoksydacyjną Nectapure potwierdzono testem in-vitro. Badania dowiodły, że Nectapure ma doskonałe właściwości nawilżające, dzięki czemu jest stosowany we wszystkich rodzajach produktów Absolute Organic.

Inne aktywne składniki znajdujące się w serii produktów Absolute Organic:

Organiczny ekstrakt aloe vera znany ze swoich unikalnych właściwości łagodzenia i nawilżania suchej, podrażnione i uszkodzonej skóry. Ta magiczna roślina działa na wiele sposobów: jako antyoksydant i środek przeciwzapalny. Usuwa ona również martwe komórki, pomagając odbudować fakturę skóry i zmniejszyć ilość blizn, plam, pryszczy i innych znamion.

Organiczne masło shea to znakomity składnik do zastosowań kosmetycznych. Przenika głęboko w skórę, odnawia zniszczone komórki i przywraca skórze elastyczność. Chroni również przed promieniowaniem UV, dostarcza skórze niezbędnego nawilżenia i odświeża ją.

Organiczna oliwa z oliwek jest bogata w witaminę E, prowitaminę A i Retinol, które wygładzają, chronią i poprawiają fakturę skóry. Pomaga utrzymać elastyczność skóry, odżywia ją i wspiera jej odnowę. Szczególnie pomocna dla bardzo suchej skóry.

Organiczny olejek jojoba nazywany jest wielkim skarbem dla skóry ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Jest to naturalny środek zmiękczający, dzięki któremu skóra jest delikatna, czysta i zdrowa. Jest to również wspaniały środek nawilżający, który chroni skórę i pomaga likwidować blizny.

Organiczny olejek makadamia ma lekką konsystencję, która szybko wchłania się w powierzchnię skóry. Tonizuje suchą skórę, pozostawiając ją delikatnie wypielęgnowaną. Ma on również zastosowanie, jako leczniczy olejek na blizny, poparzenia, niewielkie rany i inne podrażnienia.

Organiczny skwalen roślinny dzięki naturalnemu podobieństwu do skóry pomaga pozbyć się wielu problemów. Łatwo się rozprowadza i wchłania w powierzchnię skóry. Pomaga zapobiegać utracie wilgotności, przywraca jej giętkość i sprężystość. Skwalen odgrywa ważną rolę w likwidowaniu bakterii i ochronie przed promieniowaniem słonecznym.

Absolute Organic i pielęgnacja przeciwzmarszczkowa
W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów preferuje produkty organiczne, które nie zawierają składników syntetycznych i chemicznych. Jednakże, jeśli chodzi o właściwości przeciwdziałania starzeniu się w odniesieniu do kosmetyków zaawansowanych syntetycznie, konsumenci nie idą tak łatwo na kompromis. Rozwój technologiczny ostatniego czasu pozwolił niektórym wiodącym laboratoriom na świecie na wytworzenie zaawansowanych certyfikowanych organicznych i naturalnych składników przeciwdziałających starzeniu się skóry. Zawierające minimum 90 % organicznych substancji produkty Absolute Organic są najlepszymi organicznymi produktami opracowanymi na bazie najbardziej innowacyjnych i silnie aktywnych składnikach hamujących proces starzenia się skóry. Jakość i korzystny wpływ tych składników udowodniono za pomocą testów skuteczności. Dzięki tym składnikom Absolute Organic jest w stanie przedstawić najbardziej innowacyjne organiczne produkty i osiągnąć następujące cele:

  • Zmniejszyć głębokość zmarszczek, drobnych bruzd i innych oznak starzenia się cery.
  • Zwiększyć jędrność skóry, tak aby miała młodzieńczy wygląd.
  • Zwiększyć syntezę kolagenu.
  • Utrzymywać naturalny poziom nawilżenia skóry.
  • Działać przeciwutleniająco i chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV.
  • Zmniejszać ilość sebum w skórze tłustej.

Te niezwykle skuteczne składniki, wraz z delikatną i pielęgnującą konsystencją oraz łatwo wchłaniającą się formułą, tworzą jedyny w swoim rodzaju organiczny asortyment produktów przeciwdziałających starzeniu się skóry, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Seria kosmetyków przeciwzmarszczkowych Absolute Organic opiera się na bazie różnorodnych aktywnych składników dających pełne i wszechstronne efekty:

IBR-Dormin spowalnia proliferację komórek. Spowalnianie proliferacji komórek jest odpowiedzią na proces starzenia się skóry. Dorminy są naturalnymi ekstraktami z bulw narcyza, które są w stanie spowolnić proliferację komórek oraz odmłodzić skórę. Większość przypadków wysokiej proliferacji komórek odnosi się do braku równowagi, zaburzeń lub zjawiska prowadzącego do przedwczesnego starzenia się skóry. Spowolnienie proliferacji komórek wydaje się być logicznym krokiem w celu odwrócenia lub spowolnienia procesu starzenia się. Zostało to również naukowo udowodnione przez teorię Hyflick’a na temat ograniczonej zdolności komórek do replikowania się. Według jego teorii, spowalnianie proliferacji komórki zachowuje młodzieńczy ośrodek komórki, dzięki czemu opóźnia się proces starzenia skóry.

Vitanol BIO to aktywny składnik podobny do Retinolu. Przeciwdziała starzeniu się skóry. Retinol jest składnikiem, do którego odwołuje się i poleca ze względu na jego właściwości naprawcze. Vitanol BIO wypełnia należycie rolę Retinolu. Ten aktywny składnik stymuluje metabolizm skóry i skutecznie walczy ze zmarszczkami. Vitanol BIO znacząco pobudza syntezę kolagenu typu I i hamuje proces metaloproteinazy odpowiedzialnej za jego rozkład. Vitanol BIO poprawia ogólnie wygląd dojrzałej skóry i posiada właściwości przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek. Po upływie 28 dni, w ciągu których aplikowano produkt i porównano go z placebo, wykazały, że Vitanol BIO znacznie zmniejsza:

Ilość zmarszczek o 19 %
Całkowitą powierzchnię zmarszczek o 26 %
Całkowitą długość zmarszczek o 22 %

ABSOLUTE ORGANIC KOSMETYKI ORGANICZNE
Nectapure ochronny kompleks przeciw miejskiemu stresowi. To naturalne leczenie miejskiego stresu. W czasie badań nad roślinami potrafiącymi wyszukać rodniki, Buddleja Davidii (Budleja Dawida) i Thymus Vulgaris (tymianek właściwy) wykazują niezwykłe własciwości. Dobrano je staranie ze względu na ich przeciwdziałanie zanieczyszczeniom, które są szkodliwe dla skóry. Ozon jest najsilniejszym oksydantem, reaktywną formą tlenu, produkowaną podczas reakcji fotochemicznych i palenia papierosów. Rodniki te atakują biomolekuły naszej skóry (lipidy, kolagen, DNA) i powodują jej przedwczesne starzenie się. Synergistyczne połączenie obu roślin wykazuje niezwykłe działanie w teście ochrony przed ozonem. Kosmetyki zawierające składniki chroniące przed ozonem chronią przed zmarszczkami, utratą elastyczności i witalności skóry.

Coheliss BIO to efekt ujędrnienia i długotrwałego przeciwdziałania zmarszczkom. Ten aktywny składnik bogaty jest w arabinoksylany uzyskiwane z ziaren żyta z upraw ekologicznych. Zwiększa to naturalny mechanizm skóry odpowiedzialny za odporność i odbudowę naturalnych właściwości liftingujących. Badania in-vitro dowodzą, że Coheliss Bio prowadzi do znacznego wzrostu w syntezie włókien SMA odpowiedzialnych za produkcję kurczliwych sił fibroblastów. Testowany na ochotnikach Coheliss BIO obniżył ilość zmarszczek i wzmocnił tkanki skórne, równocześnie zwiększając uelastycznienie skóry oraz jej napięcie po upływie 56 dni, w ciągu których aplikowano ten składnik dwa razy dziennie.

Bamboosilk i Ricesilk to idealne organiczne rozwiązanie dla tłustej skóry. Sebum bierze udział w nawilżaniu skóry i chroni ją przed infekcjami bakteryjnymi. Jednakże, kiedy sebum jest wydzielane nadmiernie, uwydatnia się to za pomocą połysku na twarzy i może prowadzić do problemów związanych z trądzikiem. Bamboosilk i Ricesilk to mikronizowany biały proszek bogaty w naturalną krzemionkę i będący w stanie pochłaniać zbyt duże ilości sebum. Dzięki ich unikalnemu składowi, mieszanka ta matuje skórę, równocześnie nadając długotrwałe i wyjątkowe uczucie jedwabistej gładkości. Skóra jest odpowiednio nawilżona, zdrowsza i lepiej chroniona.

Eeasyliance to natychmiastowy ujędrniacz skóry. Easyliance jest synergią hydrolizowanych biopolimerów i gumy akacjowej zbieranej w Afryce za pomocą metod przyjaznych dla środowiska. Ten naturalny ujędrniacz pozwala na lifting cery, którego efekty widoczne są błyskawicznie. Easyliance wygładza skórę poprzez efekt, który uzyskuje się za pomocą obu struktur polimerycznych. Jest on adsorbowany i rozprowadzany na powierzchni skóry tworząc siateczkę. Kiedy zasycha, warstwa polimeryczna Easyliance wchłania się w skórę i rozciąga ją. Test in vivo dowodzi, że Easyliance znacznie wygładza skórę i powoduje natychmiastowy i widoczny efekt liftingu.

Epica to kompleks roślinny przeciwdziałający starzeniu się skóry. Organiczna Epica jest wytwarzana za pomocą techniki ekstrakcji bazującej na mieszaninie liści kory sosnowej i czarnej porzeczki. Naturalne właściwości tych dwóch roślin są synergetyczne. Organiczna Epica jest kluczowym aktywnym składnikiem odpowiedzialnym za odbudowę lub utrzymanie odpowiedniej struktury skóry. Organiczna Epica działa na zasadzie trapera polując na wolne rodniki poprzez hamowanie powstawania jonów azotu. Te skuteczne działania przeciwko wolnym rodnikom i czynnikom zewnętrznym chronią przed przedwczesnym starzeniem się skóry oraz opóźniają jego oznaki. Badania kliniczne dowiodły, że kompleks ten zmniejsza ilość zmarszczek o 55 % i głębokość bruzd po upływie 30 dni od pierwszego użycia.

Certyfikaty ekologiczne:

Absolute Organic certyfikaty ekologiczne

Dane producenta Absolute Organics:

Address: 6 Hahazav St.
Azur 58001
Israel
Telefon: 972-3-5581333
Fax: 972-3-5585333
Email: info@b4you.co.il
strona: www.b4you.co.il