AB Natura

AB-Natura to polska marka kosmetyków zawierających w minimum 94% naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Chronią skórę przed działaniem niekorzystnych czynników tworząc ochronny film i nie pozostawiając przy tym tłustej warstwy. Kremy stanowią bardzo dobrą bazę po makijaż.

AB Natura kosmetyki

Aliness ® spełnia najwyższe europejskie standardy produkcji i magazynowania bazujące na standardzie farmaceutycznym GMP oraz HACCP. Posiadamy własną produkcję, nowoczesny zakład orz magazyn surowców i wyrobów gotowych, własny dział rozwoju oraz kadrę doświadczonych technologów i specjalistów produkcyjnych, co umożliwia nam szybkie reagowanie na potrzeby konsumentów oraz dochowanie wysokich standardów jakościowych i powtarzalności produkowanych produktów. Właścicielem marki Aliness jest firma Medicaline, która od wielu lat zajmuje się opracowywaniem zaawansowanych technologii produkcji. Jesteśmy Polską firmą opartą o polski kapitał. Jako nieliczni w tej branży posiadamy nowoczesny zakład produkcyjny oraz zaplecze rozwojowo-badawcze, które się mieści w Karczewie pod Warszawą. Aliness ® to najwyższa jakość, zaufanie i bezpieczeństwo.
 
 
 
ALKAEST Similia s.r.l.
ALKAEST Similia s.r.l. to włoskie laboratorium, które obecnie przygotowuje 22 Spagiryczne kwintesencje przy użyciu jednego warzywa dla każdego preparatu i kwintesencji złożonej z pięciu warzyw o nazwie gorące nasiona. Spagiryczna kwintesencja zawiera alkohol, olejek eteryczny, sole mineralne. Alkohol to endogeniczna produkcja, uzyskiwana w drodze fermentacji pojedynczej rośliny, która jest brana pod uwagę. Ten alkohol nie ma wspólnych cech alkoholu farmaceutycznego.
Attitude Clean Logo

Firma Clean Attitude tworzy produkty, które nie są produkowane w oparciu o wielkość rynku, ale według potrzeb naszych rodzin i przyjaciół. Nie tworzymy produktów pod wpływem nacisków producentów komponentów chemicznych, którzy notabene mocno lobbują rządy, aby stosować chemiczne odrzuty z produkcji w środkach czystości. Pozwala to utrzymać kontrolę nad naszą kreatywnością, samodzielnością i swobodą w wymyślaniu własnej wizji pozytywnego życia. Celem marki Attitude jest żyć świadomie i pozostać w kontakcie z tym, co jest naprawdę ważne. Dziś bierzemy dodatkową odpowiedzialność za ochronę naszych rodzin i naszych dzieci. W naszej wizji cenimy to, że nasze życie jest czystsze oraz że nadchodząca przyszłość będzie bardziej szczęśliwa niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj więcej

Argiletz logo
Firma Argiletz została założona w 1953 roku w oparciu o silne przekonanie Jeana Heitza, że glina to bogaty, robolowy materiał oferujący szeroką gamę korzystnych efektów dla ludzi. Cała historia zaczęła się lata temu podczas II wojny światowej dzięki łagodnym, oszczędnym gestom matki. W lasach z Jury zwykła leczyć bojowników ruchu oporu dzięki silnym właściwościom leczniczym zielonej gliny illitowej, kojącego remedium znanego od czasów starożytnych, którą z łatwością mogła ukryć w swojej torbie. Jako prawdziwy pionier wraz z żoną Nadią, Jean Heitz rozszerza gamę produktów Argiletz: opracowuje nowe, łatwiejsze i bardziej ergonomiczne zastosowania w każdy sposób. Modernizuje procesy produkcyjne i wprowadza innowacje. Wdraża wysokiej jakości standardy kontroli. Firma rodzinna staje się kluczowym graczem w leczniczym wykorzystaniu gliny.

Czytaj więcej

Argital logo

Argital jako firma została utworzona w Mediolanie w 1979 roku przez Josepha Ferraro młodego biologa pełnego pomysłów, Graziellę jego kochającą towarzyszkę oraz Pietro Bianchi będącego liderem w dystrybucji produktów ekologicznych. Wiara w powszechne składniki sprawiła, że postanowili wziąć pod uwagę glinę, która stała się później podstawowym składnikiem w realizowanych później innowacyjnych produktach kosmetycznych. Pierwszym krokiem było określenie miejsca, w którym można znaleźć najlepszą glinę: Sycylię. Od sukcesu do powodzenia Argital rozszerzył swoje badania do innych naturalnych składników aktywnych. Sformułowano ponad osiemdziesiąt produktów dla urody, higieny i dobrego samopoczucia ciała.

Czytaj więcej

Do wyjątkowych produktów linii Baby Bear można zaliczyć orzechy piorące, które cieszą się coraz większą popularnością. Są alternatywą dla chemii stosowanej dotychczas w naszych domach. Coraz częściej sięgamy do starych sprawdzonych metod, które pomagają zachować czystość, nie degradując przy tym środowiska naturalnego. W Indiach i Nepalu już od wieków orzechy były wykorzystywane jako naturalny środek piorący. Łupiny orzechów zawierają saponinę, czyli substancję, która jest naturalnym detergentem i ma działanie odtłuszczające, a w kontakcie z wodą tworzy naturalny roztwór mydlany. Wywar z łupinek orzechów ma bardzo pozytywne oddziaływanie na bóle stawów, polecany jest dla osób z chorobami skóry jak np. atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Co ciekawe, saponiny mają również właściwości antystresowe, a w ajurwedzie są stosowane w dziesiątkach mieszanek ziołowych chroniących i oczyszczających organy wewnętrzne człowieka. Skorupki orzechów po użyciu można wyrzucić na kompost.

Czytaj więcej

Balm Balm logo

Balm Balm to wyjątkowe naturalne ekologiczne kosmetyki nie zawierające w ogóle sztucznych dodatków i sztucznych konserwantów. Nie ma tu także konserwantów pochodzenia naturalnego. Są w 100 % naturalne i 100 % składu pochodzi z rolnictwa organicznego. To są wyjątkowe cechy, którymi mogą się poszczycić bardzo nieliczne marki kosmetyczne na świecie. Potwierdzeniem jakości kosmetyków Balm Balm jest też posiadany certyfikat Soil Association Organic oraz nagroda od tej organizacji za “Najlepszy Organiczny Produkt do Pielęgnacji” dla Różanego balsamu do twarzy Balm Balm. Wyjątkową cechą jest również brak dodatku wody w kosmetykach. 

Czytaj więcej

BetterYou

Wierzymy, że najpierw należy wprowadzić do swojego zwyczaju zdrowe odżywianie, a następnie wykorzystać nasz asortyment dzięki, któremu można uzupełnić “luki” żywieniowe, które notabene sa nieuniknione. Nasze produkty wykorzystują najszybsze i najbardziej niezawodne mechanizmy wprowadzające odżywcze oraz lecznicze składniki poprzez skórę (przez skórne dostarczanie magnezu) i oraz pod językowa aplikacja witamin. Syntetyczny to nie jest słowo, którego używamy do opisania naszych suplementów diety. Naszą pasją jest znaleźć składniki, które są dobrze absorbowane i wykorzystane przez organizm. Szukamy składników pochodzących z żywności i są w 100% naturalne. Nasze naturalne suplementy diety są przeznaczone do powszechnej akceptacji, a tam gdzie to możliwe nasze produkty są odpowiednie dla wegetarian, wegan i osób będących na diecie gdyż są chorzy na cukrzyce bądź celiakie.

Czytaj więcej

https://biosna.pl/nasze-marki/bio2you-2Bio2You łączy uzdrawiającą energię natury z mądrością nauki. Świat jest pełen cudów, dzięki którym zakochujemy się w życiu i chwytamy go całym sercem. Żyć i spełnić marzenie po śnie! My, twórcy Bio2You, cieszymy się, że mamy okazję podzielić się jednym z nich – rokitnikiem i jego siłą natury. Nieustannie ulepszamy nasze produkty, korzystając z najnowszych innowacji, bowiem wiemy, że kosmetyki naturalne mogą być zarówno skuteczne, jak i nowoczesne.

Czytaj więcej

Biovie

Biovie to ekologiczne podejście do prania, sprzątania, zmywania. Marka związana jest z firmą Lea Nature, która może się pochwalić produkcją również kosmetyków So Bio. Założeniem Biovie jest szeroko pojęta dbałość o środowisko. Ekologiczne środki czystości i inne produkty nie zawierają fosforanów, EDTA, NTA, eteru glikolu, sztucznych barwników, syntetycznych zapachów, enzymów pochodzących z GMO. Środki powierzchniowo czynne są roślinnego pochodzenia a opakowania nadają się do recyklingu. Biovie to środki czystości pochodzenia roślinnego, ulegające łatwo biodegradacji nie mając przy tym prawie wpływu na środowisko. To produkty nietestowane na zwierzętach. 1% z obrotów firmy Biovie przeznaczane jest na ochronę środowiska. Ekologiczne środki czystości Biovie z pewnością spełnią pokładane wobec nich oczekiwania.

Czytaj więcej

Bjobj

Bjobj to marka ekologicznych kosmetyków dla całej rodziny, która została stworzona przez firmę Sanecovit, dla której temat bioekologii stanowi kluczowy kierunek działania. Firma Sanecovit skupia swoje działania wokół kosmetyków naturalnych oraz ekologicznych detergentów. Działa dynamicznie i elastycznie. Prowadzone badania, uczciwość, przejrzystość działania i współpraca ze specjalistami, sprawia, że firma współpracuje z największymi dystrybutorami w dziedzinie produktów naturalnych specjalistycznych. Produkty Sanetovit posiadają certyfikaty jakości potwierdzające ich jakość oraz dające gwarancje konsumentom bezpieczeństwa stosowania. Są tworzone z największym zaangażowaniem i pasją, dzięki czemu powstają kosmetyki oryginalne, innowacyjne i niezwykle bogate w wartościowe naturalne aktywne składniki.

Czytaj więcej

Cannabigold

CannabiGold suplementy diety zawierają odmiany konopi, które charakteryzują się wysoką zawartością CBD oraz innych kannabinoidów naturalnie występujących w konopiach. Badamy nasze olejki na każdym etapie produkcji, by kontrolować parametry uzyskiwanych ekstraktów czy izolatów z konopi. Dzięki temu jesteśmy pewni, że produkty CannabiGold charakteryzuje najwyższa jakość, czystość i gwarantowane stężenie CBD. Naturalnie i czysto to dla nas bardzo ważna deklaracja. Wybieramy jedynie certyfikowane konopie włókniste hodowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rolnictwa, uprawiane na terenie UE. Wysoko wykwalifikowana kadra naukowa pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami w naszych laboratoriach. Chcemy tworzyć najlepsze produkty z konopi i spełniać wysokie wymagania naszych klientów. Sami dobieramy i przetwarzamy rośliny – to daje nam pewność, że CannabiGold suplementy diety są konkurencyjne na rynku. 

Czytaj więcej

Cemon logo

Utworzenie firmy Cemon miało dużo wcześniej swoje początki w istniejących dużo wcześniej instytucjach medycznych. Pierwszym krokiem w celu zainicjowania wspomnianej firmy było utworzenie Włoskiej Akademii Medycyny Homeopatycznej (AIMOH) już w 1954 roku w Rzymie przez profesora Antonio Negro. Drugim krokiem było utworzenie w 1947 roku Instytutu Medycyny Homeopatycznej (IMO). Dopiero w okresie powojennym postawiono trzeci niezwykły krok do przezwyciężenia braku informacji oraz usług dotyczących medycyny homeopatycznej, który notabene był podstawą do utworzenia Cemon w 1970 r. Głównymi tego sprawcami byli Adele Alma Rodriguez oraz wspomniany wcześniej z profesor Antonio Negro z Centrum Medycyny Homeopatycznej ” Tommaso Cigliano ” w Neapolu. Celem oczywiście było nauczanie i rozprzestrzenianie leków homeopatycznych.

Czytaj więcej

To, co od razu nam się podobało w Chireureu Paint Soap, to aspekt oszczędzania czasu. Koreańska pielęgnacja skóry znana jest z dłuższych procedur. Ale sprytni faceci z Chireureu rozpoznali współczesny biedny styl życia. Dlatego Chireureu wymyślił sposób na jak najlepsze wykorzystanie czasu i naturalnej pielęgnacji skóry! Sprytny i pozbawiony plastiku system mydła, w którym jest zabawny, skuteczny i szybki. Mydła do makijażu Chireureu Paint Soap skutecznie oczyszczają, nawilżają i działają jak maska na twarz. Składniki mają korzystne właściwości pielęgnacyjne i nie zawierają nieprzyjemnych składników. Mimo jasnych kolorów, są naprawdę naturalne! Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy wyłącznymi dystrybutorami tego wspaniałego nowego asortymentu.

Czytaj więcej

Ekobrykiet COCOheat z Łupin Orzecha Kokosowego. Cocoheat to absolutna nowość na polskim rynku, posiada unikalne właściwości wykonany w 100 % z odnawialnych surowców: nie wymagający wycinki drzew, chroniący lasy i dbający o przyszłość naszej planety, wyłącznie naturalne składniki roślinne: 96 % węgla z łupin orzecha kokosowego, 4 % tapioki (naturalnej skrobi z egzotycznego manioku), brak kopcących żywic i innych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych i syntetycznych, skład gwarantujący grillowanie bez drażniących zapachów i dymu (produkt idealny dla alergików). Dym powstający przy spalaniu brykietów i węgla drzewnego przenosi szkodliwe substancje do potraw…

Czytaj więcej

Coslys logo

Coslys gwarantuje, że kosmetyki nie zawierają S.L.S. (Sodium Laureth Sulfate) oraz parabenów i fenoksyetanoli. Wszyskie produkty są certyfikowane przez Ecocert. W celu zachowania w jak największym stopniu naturalnych właściwości używanych składników laboratoria COSLYS starają się wykorzystywać proste i nieagresywne metody przetwarzania. Kosmetyki francuskiej marki COSLYS zostały docenione przez francuskich ekspertów branży kosmetycznej i zostały wyróżnione w „Le Palmarès 2009 des cosmétiques”

Czytaj więcej

dr Jacobs

Wiedza w służbie zdrowia to motto firmy dr Jacobs, a to oznacza dla nas: rozwój żywności i koncepcji łączących zdrowie i przyjemność. Bierzemy odpowiedzialność za ludzi, zwierzęta i przyrodę. Dr Jacobs Medical GmbH została założona w 1997 roku przez doktorów medycyny Ludwiga i Karla Jacob. Ważne jest dla założycieli, kierownictwa i pracowników, aby przekazywali swoją wiedzę w służbie bliźnim i ich zdrowiu. Do dziś firma dr Jacobs jest tworzona przez ludzi, którzy w rzeczywistości tworzą jedną wielką rodzinę.

Elena

Firma Elena jest producentom produktów liofilizowanych już od 1989 roku. Wówczas to założyciel pan Franciszek Siegień zakłada firmę pod pierwszą nazwą WPPH Elena Import-Export Franciszek Siegień, która rozwija się aż po dziś dzień. Elena to jedna jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm produkujących liofilizaty oraz naturalne suplementy diety w specjalnej formule opartej na rybach gwarantujących wysoka jakość odwzorowaną w pozytywnym oddziaływaniu na nasz organizm. Jej historia jest godna naśladowania dlatego tez pozwoliłem sobie na jej uszczegółowienie.

Czytaj więcej

Etamine du Lys

Wiedza w służbie zdrowia to motto firmy dr Jacobs, a to oznacza dla nas: rozwój żywności i koncepcji łączących zdrowie i przyjemność. Bierzemy odpowiedzialność za ludzi, zwierzęta i przyrodę. Dr Jacobs Medical GmbH została założona w 1997 roku przez doktorów medycyny Ludwiga i Karla Jacob. Ważne jest dla założycieli, kierownictwa i pracowników, aby przekazywali swoją wiedzę w służbie bliźnim i ich zdrowiu. Do dziś firma dr Jacobs jest tworzona przez ludzi, którzy w rzeczywistości tworzą jedną wielką rodzinę.

Czytaj więcej

Finclub

Finclub jako firma ujrzała światło dzienne już na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku w miejscowości Wędrynia w czeskich Beskidach. Jej założycielem jest pan Jan Trojak, którego natchnęła do działania myśl o zdrowym czeskim społeczeństwie. Pragnął aby jak najwięcej osób zaczęło zdrowo się odżywiać i stosować jak najbardziej naturalne produkty kosmetyczne codziennego użytku, a przy okazji oczywiście zarobić jakieś z tego tytułu pieniądze. Początki jak zawsze były trudne, ponieważ wraz z żoną zastanawiali się z którym z państw rozpocząć współpracę. Jednym z nich okazała się Finlandia. Kraj charakteryzujący się ekologicznie czystą i zarazem piękną dziewicza przyrodą z mnóstwem jezior i lasów rzadko dotkniętych ludzką stopą czy zanieczyszczeniami w szczególności w północnej jej części. Czyste środowisko oraz zjawiska dni polarnych z długookresowym nasłonecznieniem kreuje optymalne warunki dla rozwoju niespotykanych nigdzie indziej ziół z wysoką zawartością substancji czynnych. Nazwa Finclub wzięła się ze początkowej współpracy z Finlandią.

Czytaj więcej

Florascent

Florascent Parfumeurs jest niemiecką manufakturą perfumeryjną tworzącą kolekcje szlachetnych naturalnych perfum w oparciu o XVII – wieczną tradycję sztuki tworzenia zapachów bazującą na naturalnych komponentach. Ta tradycja zobowiązuje do stosowania wyłącznie cennych, esencji kwiatowych. Firma Florascent samodzielnie wytwarza maceraty z wonnych roślin. Dzięki wyjątkowym i efektywnym procesom destylacji i ekstrakcji surowce do produkcji perfum zachowują swoją naturalność i niezafałszowaną emanację.

Czytaj więcej

Fushi Wellbeing Logo

Firma Fushi przy tworzeniu swoich produktów czerpie inspirację z wybitnej ajurwedyjskiej wiedzy o naturalnych terapiach dla zdrowia i piękna. Wszystkie oleje są świeżo wyciskane z sezonowych zbiorów orzechów i nasion, aby zachować w pełni swoją moc przy naturalnej pielęgnacji zarówno ciała jak i włosów. Firma Fushi angażuje się w ochronę środowiska postępując zgodnie z zasadą 3PR. Zasada ta sprawia, że do produkcji własnych kosmetyków oraz suplementów diety wykorzystuje mniej zasobów naturalnych, które często są wielokrotnie używane jeśli tylko jest to możliwe. Mowa oczywiście jest o opakowaniach, które bez problemów można poddać recyklingowi.

Czytaj więcej

GG

W powojennej Wielkiej Brytanii produkcja witamin nie była tak prężnie rozwijającą się gałęzią przemysłu jaką jest dzisiaj. Witaminy były w większości ograniczone do niewielkich ilości witaminy A i D, a multiwitaminy były całkowicie obce. Zmęczony brakiem wiedzy na temat naturalnego zdrowia przemysłu farmaceutycznego, David Gaiman zwrócił się do dużej firmy farmaceutycznej i wynegocjował produkcję witaminy E o wysokiej dawce i trójczęściowej witaminy. Pierwotnie była ona przeznaczona dla niego i jego żony oraz dla przyjaciół i rodziny. Ale słowo wkrótce rozprzestrzeniło się w lokalnej społeczności, a w 1965 roku urodził się pomysł utworzenia firmy G&G suplementy. To była idealna współpraca męża i żony, którzy zaczęli sprzedawać swoje suplementy diety pocztą i mieszkańcom z ich domu w Sussex. W 1974 roku David i Sheila kupili swój pierwszy sklep na East Grinstead High Street, który sprzedawał własne preparaty witaminowe, a także inne produkty zdrowotne.

Czytaj więcej

Green People

Green People to marka znamienitych szeroko rozpowszechnionych na świecie kosmetyków naturalnych założona w 1997 roku. Firma w swojej ofercie certyfikowanych produktów ekologicznych do pielęgnacji twarzy i ciała posiada między innymi: kremy do twarzy ,szampony, żele do mycia ciała i mleczka do opalania oraz wiele innych. Jest niewątpliwie pionierem i jedną z najpopularniejszych i największych marek wśród kosmetyków organicznych w Wielkiej Brytanii. Green People dzięki 15 letniemu doświadczeniu w kreowaniu nowych i zdrowych dla ciała i duszy produktów dla całej rodziny zdobywa wiele nagród, a kosmetyki są wysoko oceniane przez licznych specjalistów od chorób skóry. Celem nadrzędnym producenta jest także czynne ochrona naszej planety, która urzeczywistniona jest produkcji opakowań posiadających 90% składników aktywnych.

Czytaj więcej

Hanoju

Firma Hanoju jest pionierem jeśli chodzi o sprzedawane przez nią produkty ekologiczne, które z kolei wykonane są z najwyższej jakości produktów organicznych potwierdzonych certyfikatami ekologicznymi. Niezwykle szeroka gama suplementów diety jaką oferuje Hanoju stanowi uzupełnienie pożywienia z całego świata. Owoce natury wykorzystywane do produkcji chociażby soków są zawsze dojrzałe dzięki czemu uzyskiwany napój zawsze zawiera możliwie najwięcej substancji dobroczynnych. Wyciskane są bowiem tuż po zbiorach w miejscu pochodzenia. Największy nacisk jest położony na jakość dzięki czemu klienci raz posmakowawszy naszych suplementów zostają z naszą firmą na długi czas. Nawet wśród naszych dostawców, z którymi od lat prowadzimy relacje biznesowe znajdują się osoby mające nasze zaufanie również w relacjach osobistych. Miejsca, z których pozyskujemy surowce są niezwykle drobiazgowo kontrolowane pod kątem restrykcyjnych wymagań ekologicznych. Bardzo często jednym z wymogów jest brak udziału pestycydów w uprawie bądź spełnienie bardzo rygorystycznych norm czystości wody w przypadku źródeł pozyskiwania mikroalg.

Hauster® jest doświadczoną polską firmą prężnie rozwijającą się na rynku ochrony zdrowia. Jako producent wyrobów farmaceutycznych dostarczamy bezpieczne i sprawdzone preparaty.  Uzupełniamy codzienną dietę w wysokiej jakości produkty. Nadmiar obowiązków, brak czasu oraz postępujący proces starzenia się społeczeństwa sprawiają, że trudno każdemu z nas dbać o zachowanie odpowiedniej siły i witalności. Tworzone przez nas produkty są odpowiedzią na potrzeby codziennej diety. Ułatwiają postępowanie przy najczęstszych dolegliwościach oraz  wspierają równie istotną ochronę i profilaktykę. Za pomocą starannie wyselekcjonowanych surowców i nowoczesnych procesów technologicznych tworzymy i oddajemy w Państwa ręce preparaty, które cieszą się uznaniem i zaufaniem lekarzy, farmaceutów oraz przede wszystkim pacjentów.  Firma Hauster obecna jest na rynku od 2014 roku.

Czytaj więcej

Holistic logo

Misją firmy Holistic jest pomaganie ludziom praktycznie w każdej dziedzinie związanej z ich zdrowiem. Mamy na myśli rozwój osobisty, fizyczny oraz duchowy. Dzięki posiadanej przez zespół Holistic ogromnej wiedzy pomagają oni odbudować równowagę w każdym ciele. Potrafią tak ukierunkować poszczególne osoby, aby przepływ energetyczny był prawidłowy zarówno dla ciała jaki i dla ducha. Holistic pracuje na rzecz zdrowszego świata dzięki zrozumieniu przyczyn powstawania chorób, sposobów ich unikania i eliminowania, a także informując w kwestii zdrowego trybu życia, diety i dobrego samopoczucia. Działania poszczególnych osób w firmie są tak ukierunkowane, aby uzupełnić lukę pomiędzy medycyną tradycyjną i alternatywną. Holistyczne podejście do zdrowia sprawdz się u każdej osoby.

Huangjisoo logo

Dr Jisoo Huang stworzyła markę kosmetyków naturalnych Huangjisoo w oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę na temat rozwoju produktu. Huangjisoo to naturalna firma zajmująca się pielęgnacją skóry, która łączy innowacyjną technologię ze sprawdzonymi naturalnymi składnikami. Każda formuła opracowana przez Dr. Huang zapewnia konsumentom czystą, naturalną i skuteczną pielęgnację skóry. Każdy produkt przechodzi rygorystyczne testy kliniczne przed wprowadzeniem na rynek. Dzięki sprawdzonym efektom marka Huangjisoo szybko rozwija się w 20 krajach na świecie. Filozofią Huangjisoo w opracowywaniu produktów jest podkreślanie współistnienia ludzi i natury. Naturalne składniki i innowacyjna technologia pozwalają nam tworzyć różne linie produktów do pielęgnacji skóry, które obejmują szeroką gamę konsumentów. Niezależnie od tego, czy mają wrażliwą skórę, czy są bardzo wybredni, huangjisoo zawsze stara się zapewnić najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie z korzystania z kosmetyków dla wszystkich konsumentów. Właśnie dlatego tak szybko ta marka zdobyła zaufanie klientów.

Czytaj więcej

HyggeColour jest średniej wielkości rodzinną firmą produkującą odzież. Jako producent odzieży na zamówienie, promujemy politykę zerowego marnotrawstwa i zrównoważone praktyki produkcji odzieży. Uwielbiamy produkcję odzieży i lubimy pracować z niekończącym się kodem kolorów, fascynującym światem tkanin, hipnotyzującym wzorem nadruków, oszałamiającymi stylami i dotrzymując terminów. HyggeColour ma na celu uproszczenie wymagań dotyczących produkcji odzieży dla naszych klientów dzięki dużemu wyczuciu szczegółów projektowych, czasu realizacji i oczekiwań dotyczących jakości.

Czytaj więcej

Invex Remedies

Invex remedies jest firmą posiadającą prawie 30 letnie już doświadczenie, bowiem na rynku zaistniała w 1987 roku pod początkowo podobnie brzmiącą nazwą Inwex. Z czasem firma została nieco przekształcona w oparciu o technologię Jednostki Innowacyjno – Wdrożeniowej INWEX. Firma ta zajmuje się produkcja i sprzedażą ekologicznych środków chemicznych. Główny jej założyciel Pan Stanisław Szczepaniak jest bardzo wybitnym wynalazcą, który może się poszczycić ponad 150 patentami, które znalazły uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wiele z tych wynalazków zostało uhonorowanych licznymi medalami i nagrodami przyznawanymi na targach wynalazczości. Pan Stanisław Szczepaniak jest z wykształcenia chemikiem i absolwentem uniwersytetu toruńskiego. Początki jego pracy zawodowej to placówki badawczo-rozwojowe w Kielcach.

Czytaj więcej

Iodica logo

Iodica są naturalnym suplementami wytwarzanymi przez firmę SOLCA S.R.L ,SILUR TRADE S.L., którą założono w celu pomocy w ogólnoświatowym problemie z deficytem jodu. Wizja firmy opiera się na trzech podstawowych filarach: tworzeniu wsparcia zdrowia, eliminacja deficytu jodu oraz poprawa stanu zdrowia ludności. Miasto Solca leży w Czechach nad rzeką Olzą i jest jednocześnie stolicą powiatu Karwina. Nieopodal tegoż miasta przez wiele stuleci występowało rzadkie naturalne źródło jodu. Powstało z prehistorycznych mórz, których pozostałości zaległy w fałdach Ziemi. Jod pierwotnie był wykorzystywany do wydobywania soli. Po pewnym czasie produkcja została wstrzymana aż do 1912 roku, w którym to ponownie zaczęto wydobycie.

Czytaj więcej

Jentschura Peter

Jentschura Peter to znakomita niemiecka marka innowacyjnych produktów spełniających nawet najbardziej wygórowane wymagania konsumentów. Mowa oczywiście o zasadowych produktach do pielęgnacji ciała oraz o zasado-twórczych artykułach spożywczych. Gwarancją skuteczności ich działania jest niezwykle staranne dobranie poszczególnych i zarazem naturalnych składników i surowców. Omnimolekularne zaopatrywanie organizmu w substancje witalne oraz zastosowanie zasadowej pielęgnacji ciała to nasza sprawdzona metoda, dzięki której zagospodarowaliśmy niszę, w której tak naprawdę nie mamy liczącej się konkurencji. Naszym mottem jest stwierdzenie: zrównoważona gospodarka kwasowo-zasadowa, której harmonizacja odbywa się dzięki działaniu naszych wyrobów an długo zapewniając piękno, zdrowie i witalność. Te wszystkie nasze działania sprawiły, że produkty firmy Jentschura Peter zdobyły zaufanie klientów praktycznie na całym świecie.

John Masters Organics

Siłą przewodnią w tworzeniu naturalnych produktów do włosów John Masters Organics jest przede wszystkim dbanie o stan matki ziemi a tum samym o zdrowie przyszłych pokoleń. Firma już od 20 lat prężnie się rozwija kreując kolejne linie kosmetyków luksusowych traktujących ziemię z należytym szacunkiem. Obecny status firmy  jest wynikiem ciężkiej pracy wielu osób na całym świecie, które przekonują ludzi do stosowania kosmetyków pochodzenia organicznego.

Czytaj więcej

Konjac Sponge Company Logo

Konjac Sponge Company to brytyjska firma będąca jednym z największych dystrybutorów i jednocześnie oferująca najwyższej jakości gąbki Konjac. Jakość poszczególnych produktów potwierdzone są licznymi certyfikatami ekologicznymi oraz zdobytymi licznymi nagrodami za wkład jaki poczyniły dbając o czystość naszego ciała. Ich produkcja odbywa się według wielce rygorystycznych standardów jakości i bezpieczeństwa. Gąbki firmy Konjac Company znacznie różnią się od tych spotykanych na rynku ich odpowiedników, bowiem należy tu nadmienić, iż to właśnie one są w 100% czyste. Nie znajdziecie w nich Państwo nawet najmniejszej domieszki nieporządanych mikroorganizmów. Są całkowicie wolne od zanieczyszczeń i ewentualnych bakterii szkodliwych dla ludzkiego ciała.

Czytaj więcej

Larens logo

Larens to polska marka naturalnych kosmeceutyków opartych na unikalnym kompleksie kolagenowym i naturalnie pozyskanych składnikach. Marka Larens należy do Grupy WellU. Główną twarzą tejże firmy jest niewątpliwie prof. n. dr. hab. med. Andrzej Frydrychowski. To dzięki patentom tego wybitnego naukowca oparto wiele z składów kosmetyków Larens. Należy tu nadmienić, że prof. Frydrychowski ma na swoim koncie aż 5 patentów oraz przyznano mu liczne wyróżnienia przyznane między innymi w Brukseli i Genewie. Najważniejszym z nich jest opracowanie niepowtarzalnej metody pozyskiwania kolagenu dzięki której zachowuje on w pełni jego strukturę.

Lavera

W marce Lavera kierują się standardami kontrolowanych kosmetyków naturalnych, określonymi przez Natrue. Produkty Lavera są testowane i certyfikowane przez niezależny instytut IMO Control (Institute for Market Ecology). Bez wyjątku produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyki Lavera są opracowywane i produkowane zgodnie z tymi standardami. W przypadku produktów do pielęgnacji włosów Lavera, oprócz innych składników producent wykorzystuje niemal naturalne surowce, które łączą skuteczność i zdrowotność w jednym, a tym samym Lavera świadomie osiąga kompromis na rzecz skuteczności. W niezwykle łagodnych procesach produkcyjnych produktów Lavera naturalne surowce z kontrolowanej uprawy organicznej i certyfikowana kolekcja dzikich roślin są zawsze pierwszym wyborem. Lavera całkowicie unika sztucznych pigmentów i konserwantów, a także testów na zwierzętach lub genetycznie modyfikowanego materiału. Zapachy, które Lavera tworzy we współpracy z czołowymi producentami perfum we Francji i specjalistami od perfum Lavery, są w 100% naturalne.

Czytaj więcej

Lipid Systems Sp. z o.o. to producent suplementów diety w oparciu o technologię LIPOSHELL®  charakteryzujących się wysoką zawartością witaminy C w liposomie. Firma jest założona w 2009 roku prowadzi prace nad nowymi postaciami farmaceutycznymi znanych substancji czynnych, tzw. generykami. Ich celem jest opracowanie nowych formuł posiadających korzystniejsze z punktu widzenia farmakoterapii lub wygody dla pacjenta, właściwości poszczególnych substancji aktywnych. 

Czytaj więcej

Liposol

Zaletą liposomów w suplementach Liposol jest to, że są tak małe, iż mogą bez problemu przechodzić przez ściany naczyń krwionośnych. Dzięki temu liposomy mogą opuścić naczynie krwionośne i skupić się na miejscu, w którym występuje niedobór witamin. Normalne ściany naczyń krwionośnych są słabo przepuszczalne, dając taki efekt, że liposomy będą tak długo krążyć, aż natrafią na miejsce niedoboru witamin. Sprawia to, że liposom kumuluje się w obrębie miejsca niedoboru dając pożądany efekt.

Czytaj więcej

Livon Labs

Współzałożyciel Les Nachman zawdzięcza swoje życie witaminie C. Dzięki swojej wizji, intuicji i determinacji po osobistym kryzysie zdrowotnym firma Livon Labs jako pierwsza wprowadziła na rynek suplementy diety na bazie Liposome Entrance Technology (LET). Było to swoiste doświadczenie niedaleko śmierci jak to sam ujął. Laboratorium Livon Labs zostało utworzone w wyniku desperackiej osobistej potrzeby. W 2002 roku Les Nachman został zdiagnozowany z powodu niewydolności serca i został wezwany przez konwencjonalnych kardiologów, aby wszystko załatwić, ponieważ bez przeszczepu serca (możliwość zdystansowania) umrze. Z niezaprzeczalnym przekonaniem, że była gdzieś na świecie odpowiedź na jego niewydolność zdrowotną zaczął uporczywe poszukiwanie sposobu na uzdrowienie jego serca. Poszukiwanie doprowadziło go do dwóch niezwykłych lekarzy w Kalifornii. Jeden, znany na całym świecie programista wirusologiczny i epidemiolog, a drugi – kardiolog, który przez długi czas eksperymentował z alternatywnymi sposobami leczenia chorych serc. Obaj lekarze byli przekonani, że jego uszkodzone serce może zostać naprawione lub co najmniej postęp choroby może zostać spowolniony lub zatrzymany.

Czytaj więcej

Madara

Madara to naturalne kosmetyki posiadające certyfikat Ecocert. Nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, środków konserwujących takich jak parabeny, bez oleju mineralnego, bez glikolu propylenowego i wielu innych syntetycznych składników. Kosmetyki Madara zawierają natomiast naturalne ekstrakty roślin rosnących w Europie północnej, specjalnie dobierane dla zapewnienia skuteczności działania kosmetyków. Ekstrakty roślinne przy połączeniu z innymi naturalnymi substancjami pozwoliły stworzyć wysokiej jakości i skuteczności linie kosmetyków naturalnych organicznych Madara. Twórcy kosmetyków naturalnych uważają, że najlepsza pielęgnacja skóry to rodzaj pielęgnacji, która jest głębsza niż skóra. Nie tylko po to, abyśmy wyglądali lepiej, ale abyśmy czuli się i działali lepiej. To jest opieka, dobre samopoczucie i poczucie własnej wartości, dbałość o wybory, które podejmujemy, wartości, które szanujemy i dbałość o ślad ekologiczny, który zostawiamy.

Czytaj więcej

Manuka Health
Firma Manuka Health została założona w 2006 roku. Zainspirowani wiedzą, że nowozelandzkie produkty pszczele posiadają specjalne i wyjątkowe właściwości zdrowotne, kierowaliśmy się chęcią wykorzystania nauki do zrozumienia i wykorzystania tych unikalnych naturalnych produktów oraz do podzielenia się nimi ze światem. Dzisiaj Manuka Health składa się z rosnącego zespołu oddanych specjalistów (około 1,5 miliarda pszczół i 140 ludzi), którzy starannie wytwarzają i pielęgnują nasz miód Manuka, propolis, mleczko pszczele, aby uchwycić żywą energię nowozelandzkiej przyrody dla smakoszy.

Czytaj więcej

Masmi

Masmi to firma z półwyspu iberyjskiego specjalizująca się w produkcji pełnej gamy produktów do higieny intymnej Feminine wykonanej ze 100% czystej bawełny organicznej, co pomaga zmniejszyć ryzyko podrażnień i alergii u kobiet które powodują zawarte w produktach konkurencji : chlor, celuloza, wiskoza, perfumy, dioksyn. Masmi oferuje najzdrowsze na rynku , wykonane wyłącznie z naturalnych i ekologicznych materiałów produkty do higieny intymnej dla kobiet. Najwyższej jakości produkty nie zawierają perfum, celulozy, wiskozy, dioksyn, itp., które mogą uszkodzić skórę kobiet, powodować stany zapalne i alergie. Produkty Masmi są w 100% biodegradowalne. Nasz zaawansowany proces produkcji i znajomość obróbki włókien pozwoliły nam opracować wewnętrzną technologię i szeroką gamę produktów wykonanych z czystej bawełny, która pod marką Masmi natural cotton, zaspokaja potrzeby wszystkich kobiet z korzyściami płynącymi z czystej bawełny. Wszystkie produkty ekologiczne Masmi zostały certyfikowane przez ICEA (Environmental and Ethical Certification Institute) i GOTS (Global Organic Standard). Produkty zostały również przetestowane jako hipoalergiczne “nie drażniące” przez laboratoria zewnętrzne.

Czytaj więcej

Medi Flowery

Medi-Flowery jest firmą oferującą w szczególności szeroką gamę ekologicznych produktów ukierunkowanych na wzmacnianie i uodparnianie organizmu na działanie szkodliwych dla naszego zdrowia czynników zewnętrznych. Jeśli dbasz właściwie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie to z pewnością suplementy diety przygotowane przez firmę Medi-flowery pozwolą Ci szybko je odzyskać bowiem przygotowano je wyłącznie z naturalnych składników od lat uznawanych za wzmacniające organizm i wspomagające układ odpornościowy. I choć receptury są stare, to nadal dowodzą swojej skuteczności.

Czytaj więcej

Medi Hemp

Produkty MediHemp są “made in Austria”. Wszystkie części rośliny są przetwarzane, co oznacza, że produkcja jest zrównoważona – nie jest marnowana. Ręcznie zbierane kwiaty są wykorzystywane do wytwarzania ekstraktu CBD. Liście są używane do herbat i mieszanek ziołowych. Oleje i białka o wysokiej jakości są utworzone z ziaren i orzechów. W dolnej części roślin stosuje się nawóz organiczny, tkaniny i materiały budowlane. Od uprawy do gotowego produktu jakość jest naszym priorytetem co jest odzwierciedleniem naszej współpracy z wybranymi rolnikami ekologicznymi. Każdy z naszych produktów zdrowotnych jest testowany i certyfikowany przez niezależne laboratoria, zgodnie z surowymi kryteriami jakości. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty ekologiczne zgodnie z AT-BIO-301.

Czytaj więcej

MyVita

MyVita to firma powstała z fascynacji naturalną medycyną i kulturą zdrowego trybu życia. Ciągle poszukuje nowych produktów i składników na wszystkich kontynentach czerpiąc inspiracje z tradycyjnej medycyny wielu kultur. MyVita ® to firma rodzinna powstała w 2010 roku. W swojej ofercie mamy ponad 160 unikalnych produktów żywności funkcjonalnej, suplementów diety oraz kosmetyków naturalnych. Wciąż poszukujemy nowych składników, czerpiąc inspiracje z tradycji wielu kultur, zdrowego stylu życia i sposobu odżywiania na wszystkich kontynentach. Dążymy do jak najlepszej jakości, dobierając odpowiednie składniki naszych produktów, jednocześnie ulepszając procesy produkcji, przetwarzania oraz konfekcjonowania.

Czytaj więcej

Narine to naturalny probiotyk stymulujący produkcję własnego interferonu, który bierze bezpośredni udział w ochronie przeciwnowotworowej i antywirusowej. Ponadto skutecznie przywraca system odpornościowy organizmu produkując przy tym procesie znaczną liczbę nieszkodliwych, ale silnych antybiotyków w organizmie, które łącząc się z jakimikolwiek preparatami medycznymi i artykułami spożywczymi powoduje uwolnienie enzymów promujących całkowite trawienie białek, tłuszczów i węglowodanów. Do jego właściwości należy także asymilacja pierwiastków śladowych, produkcja niezbędnych aminokwasów, przywracanie właściwego metabolizmu oraz zwiększenie zawartości hemoglobiny we krwi. Probiotyk Narine został wytworzony przy użyciu czystej kultury bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus odkryty w 1964 roku przez armeńskiego profesora Levona Akopovicha Erzinkyana, który przez długi okres badał rodzaj bakterii acidophilus.

Czytaj więcej

Natessance

Hipoalergiczne kosmetyki Natessance w głównej mierze przeznaczone są dla niemowląt i dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Naturalne składniki zapewniają naturalną ochronę i pielęgnację bez naruszania fizjologicznej warstwy hydrolipidowej skóry. Kosmetyki Natessance Bebe są wyjątkowo łagodne, hipoalergiczne i zaspokajające potrzeby wrażliwej skóry dziecka. To najbardziej naturalna ochrona po brzuszku mamy. Starannie dobierane naturalne składniki aktywne sprawiają, że pielęgnacja jest łagodna, chroni wrażliwy naskórek najmłodszych i właściwie go pielęgnuje. Wszystkie kosmetyki zawierają roślinne wyciągi w minimum 95% pochodzenia biologicznego. Produkty nie zawierają syntetycznych aromatów ani barwników. Nie są testowane na zwierzętach.

Czytaj więcej

Natur Planet

Dziś wysokiej jakości olej kokosowy produkowany przez NaturPlanet spotkać można w wielu domach. Stale wprowadzamy nowości, dbając o to, aby każdy produkt stworzony był z najwyższej jakości surowców. Starannie opracowujemy skład każdego nowego produktu. To wszystko jest dla nas bardzo ważne. Natur Planet to dziś grono zaangażowanych pracowników, którzy każdego dnia dbają, aby nasze produkty były najwyższej jakości, a wszyscy klienci byli zadowoleni. Nasza marka obecna jest dziś w renomowanych drogeriach, a także w aptekach, salonach kosmetycznych i sprawdzonych sklepach zielarskich oraz sklepach ze zdrową żywnością.

Czytaj więcej

Nutrivi

Nutrivi suplementy diety to naturalne produkty, których producentem jest Grupa WellU. Na podstawie najnowszych badań naukowych WellU opracowało rewolucyjny program, który umożliwia uzupełnienie „molekuły życia” w codziennej diecie co w rezultacie odnawia niezbędną równowagę cząsteczkową w naszym ciele. Podstawą tego programu są suplementy pochodzące z naturalnych ekstraktów roślinnych i zwierzęcych, które ludzie znają od tysięcy lat jako zdrowy i niezbędny składnik codziennej diety. Z medycznego i terapeutycznego punktu widzenia unikalne właściwości suplementów odżywczych korzystnie wpływają na kompleksowy efekt oddziaływania na organizm człowieka. Istota naszych osiągnięć polega na czerpaniu z nauki, która pokazuje nam, że jedynym sposobem na osiągnięcie celów jest natura i siła składników, które są ukryte w jej darach. Nasze suplementy diety są odpowiedzią na brak równowagi spowodowany zmianami cywilizacyjnymi. Przywrócenie homeostazy w organizmie poprzez odpowiednie uzupełnianie składników odżywczych jest kluczem do złagodzenia skutków czynników środowiskowych, a dzięki temu jest możliwe.

Czytaj więcej

Odylique

Odylique Essential Care to producent jednych z najlepszych naturalnych kosmetyków na świecie. To rodzinna brytyjska firma istniejąca od 2003 roku. W swojej ofercie ma naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała włosów także te specjalistyczne dla kobiet w ciąży oraz dzieci i niemowląt. To produkty naturalne certyfikowane i wyprodukowane z największą starannością. Stanowią połączenie wiedzy na temat ziołolecznictwa, aromatoterapii. Wielokrotnie produkty Odylique Essential Care zdobywały nagrody za najwyższą jakość, skuteczność, innowacyjność i delikatność. Wytwarzane są na bazie ziół, bogatych w antyoksydanty roślinnych olejach, ekstraktów roślinnych z roślin pochodzących z ekologicznych upraw. Są odpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Produkty Essential Care posiadają certyfikat organiczności Soil Association będącej jedną z najbardziej restrykcyjnych europejskich instytucji certyfikującej organiczne produkty.

Czytaj więcej

OkiOki Sleep Factory w swoim arseanle posiada produkty takiej jak poduszki oraz maski na oczy stworzone na podstawie światowej i zarazem opatentowanej innowacji polegającej na tym, że prodkty OkiOki są i są nasączone naturalnym, roślinnym kwasem hialuronowym YOUTH™ zapewniający skórze intensywną dawkę nawilżenia. Patent polega na tym, że kwas hialuronowym zamknięty w mikrokapsułkach wtłoczono w tkaninę maski lub poduszki i jest on stopniowo uwalniany na skórę pod wpływem jej ciepła, kiedy śpimy lub się relaksujemy. Korzystanie z produktów OkiOki stanowi ekwiwalent 4 miesięcy regularnej nocnej nawilżającej pielęgnacji skóry wokół oczu.

Czytaj więcej

Założona jesienią 1991 roku jako rumuńsko-niemiecka PlantExtrakt spółka joint venture z siedzibą w Radaia, 14 km od Cluj Napoca na niezanieczyszczonym terenie w środku natury. Plantextrakt Laboratories ma ponad 27 lat doświadczenia w przetwórstwie roślin. Realizuje suplementy fitoterapeutyczne, gemoterapeutyczne i homeopatyczne. Platforma przemysłowa ma powierzchnię 38 000 m2, z czego 3500 m2 to hale produkcyjne i magazyny, a na powierzchni ponad 12 hektarów znajdują się uprawy roślin leczniczych. W latach 1992–1995 firma działała wyłącznie poprzez eksport surowców do homeopatii – nalewki macierzyste – na rynki farmaceutyczne w Europie Zachodniej (Niemcy, Austria, Włochy) i Daleki Wschód (Indie, Pakistan).

Czytaj więcej

Proved

 

Czytaj więcej

Provida Organics

Kosmetyki firmy Provida Organics łączą w sobie najnowszą wiedzę z zakresu dermatologii, osiągnięcia ziołolecznictwa, nauki Ayurvedy, zasady antropozofii, reguły fito- i aromaterapii. Większość oferowanych przez firmę Provida Organics kosmetyków to również preparaty dla wegan. Historia marki sięga 1530 roku. Jeszcze dziś bazę wielu sformułowań stanowią odręczne zapiski zaczerpnięte z receptariusza z 1896 roku. Już wtedy pochodzący z Sumatry bio-surowiec jakim jest szelak, stanowił składnik jednej z pilnie strzeżonych receptur. Dzisiaj szelak stanowi podstawowy surowiec jedynego na świecie bio-lakieru do paznokci.

Pukka Herbs Suplementy diety

Wyobraźmy sobie planetę pokrytą ekologicznymi ziołami, gdzie majestat i moc Matki Natury jest zawsze szanowana i chroniona, i gdzie każdy ma wolny wybór, aby żyć w naturalnym środowisku wypełnionym zdrowiem i szczęściem. Tak, to jest wielka wizja – ale trzeba mieć marzenia, prawda? Marzenie o zdrowych ludziach. Twórcy firmy Pukka Herbs zauważyli potrzebę głębszego związku z naturą społeczeństwa, które szuka natury w codziennym życiu. Dzięki wspólnej chęci dokonania pozytywnych zmian w świecie wizja Tima i Sebastiana zaczęła się krystalizować: pomóc ludziom czuć się zdrowiej i przywrócić im szczęście dzięki wspaniałej jakości ziół i suplementów ziołowych tworząc tym samym jakość Pukka. Całkowicie życzliwy biznes.

Czytaj więcej

Rainforest Foods suplementy diety

Spożywanie suplementów diety Rainforest Foods jest swoistym uzupełnianiem niezbędnych składników w łańcuchu pokarmowym. Ze względu na charakter niektórych zbiorów i lokalizacji wiele roślin narażonych jest na unicestwienie. Z tego też powodu firma Rainforest Foods wykorzystuje najbardziej odpowiedzialnych dostawców. Rainforest Foods jako instytucja pomaga również zebrać fundusze na realizację projektów społecznych i środowiskowych w różnych regionach lasów deszczowych i na świecie. W Rainforest Foods uważamy, że pożywienie organiczne jest najlepsze dla kilku powodów. Istnieją coraz większe dowody i świadectwa zdrowotne na to, że żywność ekologiczna wpływa korzystnie na ludzki organizm. Poprzez zwiększenie udziału diety, która produkowana jest ekologicznie, możemy zmniejszyć ilość toksycznych substancji chemicznych, organizmów genetycznie zmodyfikowanych, dodatków i barwników, które zjadamy.

Czytaj więcej

Sanotint farby do włosów

Marka Sanotint powstała ponad 40 lat temu w słonecznych Włoszech. Od początku menedżerski trzon firmy tworzyli członkowie rodziny. Przez wiele lat włożono mnóstwo trudu i doświadczeń w udoskonalanie składu produktów. Nazwa marki w tłumaczeniu na język polski oznacza „zdrowy kolor”. Farby Sanotint są jednymi z najlepszych farb ziołowych na świecie. Ich podstawowym walorem jest sam skład, którego aż 98% stanowią wyciągi roślinne i drogocenne zioła. Marka Sanotint należy tak naprawdę do firmy Cosval, której początki sięgają ponad jednego wieku. Pierszymi produktami tej firmy były zioła, ponieważ właściciel firmy był z zamiłowania i wykształcenia zielarzem. Z hodowanych przez siebie ziół zaczął produkować maści oraz kremy lecznicze na obolałe mięśnie i oparzenia. Obecnie firma Cosval posiada bajecznie bogatą gamę suplementów diety i witamin tworzonych na bazie jedynie naturalnych składników.

Santaverde Naturkosmetik

Misją firmy Santaverde Naturkosmetik jest połączenie od dawna stosowanej starożytnej wiedzy o uzdrawianiu w powiązaniu z nowoczesną technologią, która wyszła na przeciw wynikom badań nad starzeniem się skóry oraz tworzeniu  w 100% naturalnych i wyjątkowo skutecznych kosmetyków spełniających wymagania nowoczesnych kobiet i mężczyzn. Połączenie racjonalnej wiedzy naukowej i magicznej mądrości przyrody, z uwzględnieniem odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Organiczne kosmetyki Santaverde są wizjonerskim pomysłem na naturalne zwalczanie defektów skórnych.

Czytaj więcej

W kosmetykach firmy Sante Naturkosmetik nie są stosowanie składniki ze znanymi alergenami. Szczególna uwaga zwracana jest na czystość i brak działania uczulającego stosowanych składników. Dlatego kosmetyki Sante Naturkosmetik są specjalnie polecane dla skóry wrażliwej i mającej skłonności do alergii. Przyjemne, przynoszące ulgę działanie wszystkich produktów oraz wygoda ich stosowania jest kontrolowane i potwierdzane regularnie w badaniach prowadzonych na ochotnikach przez towarzystwo dermatologiczne.  Sante Naturkosmetik to firma spełniająca najwyższe wymagania nowoczesnego, naturalnego i szczególnie przyjaznego skórze kosmetyku. Odpowiednie proporcje roślinnych składników działających i pielęgnujących, połączone z najnowszą wiedzą kosmetologii, zapewniają otrzymanie długotrwale działających produktów pielęgnujących i ochronnych.

Czytaj więcej

Slim Food

SLIM FOOD WellU to marka suplementów diety nastawionych na obniżenie wagi ciała poprzez zdrowe odżywianie. Kto jeszcze ma problem z wagą, rozmiarem i sylwetką? Jakże wielu z nas chciałoby wyglądać nieco szczuplej. Jakże wielu z nas próbowało coś z tym zrobić, ale dotąd – bezskutecznie. Nadwaga ma wiele przyczyn, większość z nich wiąże się z trybem życia (dużo siedzenia, mało ruchu) oraz odżywianiem (niska wartość odżywcza dostępnej żywności oraz niewłaściwe nawyki żywieniowe). Nadwaga, a następnie otyłość to skumulowane efekty kilku procesów, które w krajach rozwiniętych urosły do rangi epidemii. Lekka nadwaga przeszkadza nam głównie na poziomie psychicznym – przestajemy się sobie podobać. Większa nadwaga prowadzi do otyłości, a to już poważny problem zdrowotny. Szukając rozwiązania, większość ludzi koncentruje się wyłącznie na MASIE ciała. Najczęściej to waga łazienkowa kontroluje nasze postępy w odchudzaniu. Nie ma w tym nic dziwnego, nawet język polski nazywa problem nadwagą.

Czytaj więcej

So Bio etic

W So Bio etic ® naszą misją jest przyczynianie się do kobiecego piękna podczas działania na rzecz lepszego świata. SO BiO etic ® narodziła się w 2007 roku w czasach, gdy kobiety coraz bardziej martwiły się o problemy związane z globalnym przemysłem kosmetycznym. Charles Kloboukoff – społecznie odpowiedzialny przedsiębiorca zdał sobie sprawę, że istnieje pilna potrzeba naturalnych kosmetyków wyprodukowanych z ekologicznych składników, bezpiecznych, skutecznych i przyjemnych oraz w pełni odzwierciedlających podstawowe wartości LEA NATURE Group: humanitarne, zdrowe i przyjazne dla ziemi pozyskiwanie, innowacje, produkcja i rozwój. SO BiO etic ® stara się dać każdej kobiecie środki do codziennego wzmacniania jej naturalnego piękna. Dystrybuujemy nasze organiczne i etyczne kosmetyki poprzez sprzedawców detalicznych i Internet, aby były one łatwo dostępne dla wszystkich. Nasze szerokie i zróżnicowane linie produktów są dostosowane do wszystkich rodzajów skóry i są przeznaczone do codziennego użytku w każdym wieku.

Czytaj więcej

Speick to kosmetyki naturalne firmy, która obchodziła w 2018 roku swoje 90-lecie działalności. Jest uznaną na niemieckim rynku marką szczycącą się kreowaniem produktów najwyższej jakości do pielęgnacji urody, które z pewnością dostarczą Twojej skórze wielu cennych witamin oraz wartościowych składników odżywczych.  Produkty te zawdzięczają swoją zdrowotną moc oczywiście perfekcyjnie dobranym naturalnym ekstraktom roślinnym. Producent naturalnych kosmetyków firma Speick  jest obecnie zarządzana przez trzecie pokolenie. Głównym prezesem jest Wikhart Teuffel będący wnukiem założyciela firmy Waltera Raua.

Czytaj więcej

Sun and Food

Produkty firmy Sun And Food są właśnie produkowane z myślą o zdrowiu przyszłych pokoleń. Badacze doszli do wniosku, że najbardziej naturalnym pożywieniem dla człowieka jest odpowiednio skompensowana dieta. Wyszli naprzeciw oczekiwaniu wielu osób tworząc produkty dzięki, którym w zaciszu domowym każdy może stworzyć samodzielnie 4 produkty mleczne. Obecnie stosowana przez większość społeczeństwa nowoczesna dieta nie przynosi pozytywnych skutków zdrowiu. Jest ona w dużej mierze przyczyną powstawania wielu przewlekłych chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej

Podstawową filozofią produktów Terezia Company sprzedawanych w aptekach jest to, że nie używamy dodatków, środków wiążących ani innych substancji, które ułatwiają proces produkcji. Z powodu całkowitego braku tych środków pomocniczych cały proces produkcyjny jest bardzo czasochłonny i przeszkolony. Nie stosujemy dodatków z dwóch głównych powodów, po pierwsze dlatego, że staramy się, aby produkty były w 100% naturalne, aby były odpowiednie dla wszystkich, a po drugie, że większość spoiw i dodatków w produktach ma skutki uboczne i neguje pozytywne działanie naturalnych surowców. Surowce wchodzące do procesu produkcyjnego pochodzą od certyfikowanych producentów z UE i sprawdzonych dostawców. W przypadku wszystkich surowców wejściowych monitorujemy substancje czynne i wybieramy surowce o najwyższej zawartości. Na przykład, zgodnie z długoterminowymi badaniami, znamy dokładny szczep ostryg, który zawiera najwyższą zawartość beta-glukanu (jednej z wielu substancji aktywnych w ostrydze), dzięki czemu nasza ostryga jest jedną z najbardziej skutecznych.

Czytaj więcej

Terra P. P. Sp. z o.o. jest polską firmą, którą współtworzą specjaliści i pasjonaci życia w zgodzie z naturą. Celem jej twórców jest dostarczanie produktów przyjaznych środowisku, które naturalnie wspomagają zdrowie. Chcą oni wprowadzić nową jakość w ekologicznym stylu życia współpracując z krajowymi i zagranicznymi instytucjami naukowymi.

Czytaj więcej

Toda Herbal International inc. znajduje się w Vancouver, Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Przez wiele lat pracowaliśmy nad formułami ziołowymi, które wspierałyby o ogóle układ krążenia, zdrowie serca i układ odpornościowy. Badaliśmy wielowiekowe tradycje europejskie i połączyliśmy je z badaniami naukowymi XXI wieku. W trosce o bezpieczeństwo i skuteczność rozważaliśmy wykorzystanie roślin jadalnych jako źródła naszych produktów. Mówiąc najprościej, naszym celem jest tworzenie naturalnych produktów ziołowych, które byłyby tak samo bezpieczne jak Twoja żywność, a jednocześnie skuteczne i korzystne dla zdrowia. Naszą misją jest dostarczanie produktów o bezkompromisowej jakości o niekwestionowanej integralności oraz dalsza poprawa zdrowia i życia jak największej liczby osób. Tradycyjne leki ziołowe stosowane są od tysięcy lat w celu poprawy zdrowia i zwalczania chorób. Znaczna część naszych badań i rozwoju poświęcona jest badaniu historycznych dokumentów dotyczących środków ziołowych, identyfikacji oryginalnych receptur ziołowych z konsekwentnymi twierdzeniami o korzyściach zdrowotnych oraz powtarzalnymi metodami przygotowania i podawania. Przy opracowywaniu naszych receptur łączymy te przepisy z danymi naukowymi dotyczącymi poszczególnych składników, ich wskazań i możliwych skutków ubocznych.

Czytaj więcej

Together Health suplementy diety

Firma Together Health została stworzona, aby dawać ludzkości najzdrowsze produkty na ziemi, które pomagają coraz większej ilości osób czuć się świetnie i żyć pełnią długiego życia. To jest potencjał firmy, która tym samym pragnie przyczynić się do dobrobytu ludzi. W coraz większym stopniu Together Health jako firma udziela się charytatywnie. To ma zbawienny wpływ na działanie i sposób myślenia wszystkich pracowników, którzy ciężko pracują cały dzień przez cały dzień dając z siebie jak najwięcej. To jest właśnie motto firmy „dlaczego” i to jest jej sposób myślenia. Dbamy o znalezienie nowych sposobów, aby produkty były możliwie najlepsze bez dodatków przy jednoczesnym zminimalizowaniu negatywnego wpływu na naszą planetę. Rozumiemy, że nasze produkty pomagały naszym klientom do tej pory, więc dzielimy się jak największą ilością informacji o tym jak możemy zachować zdrowie. Rozumiemy również, że życie nie jest sprawiedliwe i równe i zależy nam znaleźć sposób, aby zwiększyć równowagę do naszego świata.

Czytaj więcej

Viridian Nutrition suplementy diety

Viridian Nutrition to firma z organicznym sercem. Misją firmy Viridian Nutrition jest zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkim, z którymi się stykamy. Viridian korzysta z materiałów, które poddawane są recyklingowi, wykorzystuje szklane butelki z recyklingu. Cechuje ich etyczne podejście w dbaniu o zdrowie innych i swoje. Sercem Viridian Nutrition jest filozofia wspierająca organiczny rozwój, naturalne podejście do zdrowia, pełne szacunku zachowanie dawnych tradycji zdrowotnych i delikatne wprowadzanie innowacyjnych, uzupełniających, zdrowych produktów spożywczych, suplementów i koncepcji .

Wojtkowski Andrzej gospodarstwo ekologiczne
Gospodarstwo ekologiczne Andrzej Wojtkowski to firma, która prosperuje już od lat i wielokrotnie była nagradzana za wyjątkowe, ekologiczne i wartościowe produkty. Ekologiczne podejście do upraw. korzystanie z dzikich, czystych zbiorów i właściwe przetwarzanie aby nie stracić na wartości zbiorów to jedne z głównych założeń w Ekologicznym gospodarstwie pana Andrzeja Wojtkowskiego. Celem jest również propagowanie takich działań. Zioła organiczne są lepsze od nieorganicznych, ponieważ nie są uprawiane przy użyciu chemicznych nawozów lub chemicznych pestycydów. Substancje chemiczne mogą pozostawiać pozostałości w materii roślinnej i przedostawać się do korzeni, liści, łodyg, kwiatów lub kory rośliny, a to oznacza, że mogą dostać się do organizmu, jeśli je połkniesz. Zamiast tego zdrowszą alternatywą jest rezygnacja z chemikaliów i trzymanie się organicznych ziół. Organiczne zioła i przyprawy dodają pikantnego smaku przepisom, pite jako herbatę, a kilka z nich można również wykorzystać do celów wspomagających zdrowie. Zioła organiczne stanowią kuszącą alternatywę dla ziół uprawianych chemicznie. Organiczne zioła luzem to gotowy zapas smacznych przypraw dostępnych na wyciągnięcie ręki. Możesz mieć pod ręką zapas organicznych ziół luzem w kuchni, gdzie często je przeglądasz podczas przygotowywania przepisów. Produkty standby, takie jak wspaniały pieprz, liść laurowy, mniszek pospolity, melisa lekarska, mięta pieprzowa i wiele innych, będą używane codziennie w twoich posiłkach.

Czytaj więcej

Wooden Spoon
Firma Wooden Spoon jest bułgarską firmą produkującą etyczne, organiczne kosmetyki. Jak o sobie mówią: „Wooden Spoon to nie tyle marka co filozofia życiowa, wierzą w synergię Natury i ludzi i że im bardziej oszczędzamy skarby natury, tym więcej otrzymamy w zamian”. Miłość do ludzi oraz etyczna odpowiedzialność to podstawy działania firmy Wooden Spoon. To naturalna pielęgnacja skóry, w której wykorzystywane są surowe, nieprzetworzone oleje organiczne z cennymi, naturalnymi ekstraktami ziołowym. Taka pielęgnacja zapewnia wspaniałe odczucia dla ciała a także zapewnia utrzymanie zdrowej, odmłodzonej i miękkiej w dotyku skóry. Przy produkcji kosmetyków stosowne są przyjazne technologie zapewniające maksymalną ochronę naturalnych składników.

Czytaj więcej