Lakshmi  to ajurwedyjskie kosmetyki organiczne o pielęgnacyjnym zastosowaniu do codziennego stosowania oraz profesjonalne produkty stosowane w ekskluzywnych SPA w wielu krajach Europy także i w Polsce. Stworzone według ajurwedyjskich receptur, w 100 % naturalne i posiadające certyfikat ekologicznej jakości ICEA (Institute for Ethical and Environmental Certification) oraz AIAB (Italian Association of Organic Farming), zapewniające poszanowanie zdrowia ludzi i środowiska oraz gwarantujące użycie surowców pochodzenia naturalnego i redukcję ich wpływu na środowisko. Ani produkty finalne ani poszczególne składniki nie są testowane na zwierzętach. Kosmetyki Lakshmi tworzone są z radością, z wykorzystaniem czystych, bardzo odżywczych naturalnych surowców: ziół, kwiatów, nasion, owoców, produktów pszczelich. Wykorzystywane są takie cenne naturalne komponenty jak: masło shea, olej jojoba, sezam, wąkrotka azjatycka ( zwana zielem tygrysim), róża, mirra, naturalne olejki eteryczne.

Lakshmi

Tylko naturalne zapachy
Kosmetyki Lakshmi charakteryzują się wspaniałymi zapachami pochodzącymi od zawartych naturalnych olejków eterycznych, które podnoszą jeszcze skuteczność produktów. Nie zawierają żadnych syntetycznych, podrażniających aromatów.

Tylko naturalne konserwanty
Kosmetyki Lakshmi wytwarzane są bez użycia sztucznych konserwantów a z użyciem jedynie naturalnych takich jak ekstrakt z pestek grejpfruta, glikol z soi, olejki eteryczne. Stosowanie naturalnych konserwantów nie skutkuje żadnymi negatywnymi reakcjami ubocznymi jak to jest w przypadku chemicznych środków konserwujących. Badania przeprowadzone w USA dotyczące działania ekstraktu z pestek grejpfruta wykazały jego dobroczynny wpływ na skórę.

Lakshmi

Bez wazelin
Lakshmi nie stosuje żadnych syntetycznych silikonów ani dimetikonu. W składzie znajdziemy szlachetne roślinne olejki tłoczone na zimno, takie jak: jojoba, masło Karite, olejek z dzikiej róży nieprzetworzony, olejek z rośliny neem (Miodła indyjska) i olejek z sezamu dojrzewającego przygotowywany według starej recepty ayurwedyjskiej. Lakshmi nie używa tłuszczów zwierzęcych a roślinne olejki są w 100% czyste i naturalne, nie rozcieńczone, nie przetworzone, pozbawione limonenów. Zawierają informację o biologicznym i naturalnym pochodzeniu oraz o miejscu wytwarzania. Produkowane są poprzez parowanie i bez rozpuszczalników. Zawierają nazwę botaniczną i definicję biochemiczną ( chemotyp) na przykład Rozmaryn z Borneo: rosmarinus officinalis borneon. Brak nazwy botanicznej wskazuje na gorszą jakość lub podróbkę.

Ekstrakty z ziół
Lakshmi wprowadza w Europie glicerynowe ekstrakty z ziół. Do tej pory ekstraktami z ziół były tylko glikole, otrzymywane z glikolu propylenowego (syntetyk). Firma LAKSHMI jest szczęśliwa, że może zaoferować ekstrakty z ziół otrzymane z certyfikowanej gliceryny roślinnej, bez dodatku glikolu propylenowego. Ponadto rośliny pochodzą z upraw biologicznych oraz z dzikich plantacji, rosną one w warunkach naturalnych co zapewnia dużą witalność i niezwykłe zdolności funkcjonalne.

Kosmetyki ajurwedyjskie

Doskonałe nawilżenie
Dzięki takim składnikom jak sok z aloesu, wyciąg z malwy i prawoślazu, kosmetyki Lakshmi uzyskują dodatkowe naturalne intensywnie nawilżające komponenty.

Naturalny sok z aloesu
W kosmetykach Lakshmi wykorzystywany jest tylko naturalny sok z aloesu bez syntetycznych dodatków, bez sorbitolu i gliceryny. Chemia naśladuje naturę ale jej nie zastępuje i może mieć działanie uboczne.

Bez sztucznych barwników
Kosmetyki Lakshmi swój kolor zawdzięczają jedynie naturalnym komponentom jak: kurkuma, henna, chlorofil i aloes. Dlatego delikatne zabarwienie może się zmieniać w czasie.

SLS Free
Kosmetyki Lakshmi nie zawierają laurylosiarczanu sodowego a także pochodnych ropy naftowej ani olejów mineralnych.

Lakshmi

Roślinne liposomy.
Kremy Lakshmi są na bazie liposomów roślinnych – fito-liposomów, które są skutecznym środkiem przeciwdziałającym powstawaniu zmarszczek oraz zapobiegają utracie nawilżenia skóry.

Kamienie szlachetne
Wśród składników kosmetyków Lakshmi są również minerały i kamienie szlachetne o szczególnych właściowściach i oddziaływaniu na skórę i tkanki podskórne. Zawarte są takie kamienie jak: linia Vata: malachit, szmaragd, koral, linia Pitta: hematyt, topaz, diament, linia Kapha: cynkit, rubin oraz opal.

Mądrość Ayurwedy
Produkty Lakshmi w celu stworzenia wewnętrznej równowagi wynikającej z piękna i dobrego zdrowia są podzielone i rozróżniane według dosz: Vata, Pitta, Kapha. Niektóre cenne receptury i instrukcje firma Lakshmi wykorzystała z mądrości Ayuwerdyjskiej, między innymi w zakresie przetwarzania oleju z sezamu i zastosowania składników z ziół.

Firma Lakshmi wykorzystuje cenne i niezbędne dla pięknego wyglądu, dobrego samopoczucia oraz niezbędne dla zdrowia Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe ( NNKT ). Występują one w naturze ale tylko w roślinach, nie ma ich w substancjach pochodzenia zwierzęcego ani tym bardziej w syntetycznych, ropopochodnych i pochodzących z olejów mineralnych komponentach. Błony komórkowe są w dużej części zbudowane z NNKT a nasza fizjologia nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować i musimy je dostarczać z zewnątrz. A znajdują się one tylko w roślinnych olejach tłoczonych na zimno oraz w ziołach. Są niezbędna dla regeneracji komórkowej i odgrywają kluczową rolę w przeciwdziałaniu zmarszczkom i starzeniu się skóry.

Lakshmi to kosmetyki tworzone z radością – Naturalne kosmetyki dla zawodowej estetyki

Zawierają całe bogactwo natury:
– wykorzystywane rośliny pochodzą z upraw biodynamicznych, biologicznych i naturalnych
– tylko roślinne emulgatory
– naturalne konserwanty dopuszczone przez jednostki certyfikujące Co.co.nat/So.cert, takie jak: wyciąg z nasion grejpfruta, witaminę A, E i C
– w 100% czyste i naturalne olejki eteryczne
– olejki roślinne tłoczone są na zimno
– stosujemy mądre połączenie roślin, olejków eterycznych oraz naturalnych wyciągów roślinnych
– ważne wskazania Ajurwedy
– stosowane są cenne liposomy kiełków pszenicy, które transportują do skóry cenne substancje nawilżające, odżywcze i odbudowujące
– stosowane wyciągi roślinne działają w sposób skuteczny i zrównoważony, bez efektów ubocznych, posiadają certyfikat biologicznego pochodzenia i zrównoważonego rozwoju

Kosmetyki Lakshmi

Nie zawierają:
– politlenku etylenu, silikonów, estrów kwasu akrylowego, EDTA (kwas etylenodiaminotetraoctowy), glikolu propylenowego, itd.
– syntetycznych zapachów
– wazeliny
– chemicznych konserwantów
– dodecylosiarczanu sodu
– syntetycznych barwników
– składników pochodzenia zwierzęcego

Lakshmi jest przeciw manipulacjom genetycznym oraz testom na zwierzętach. Hołduje fundamentalnym zasadom najwyższej jakości.

Opis typów osobowości psychofizycznej, tzw. doszy.

VATA – LINIA KOSMETYKÓW DLA SKÓRY NORMALNEJ I SUCHEJ

Typ VATA – ich żywioł to powietrze
– główne cechy to ruchliwość, szybkość, szczupłość
– jest miła i pełna entuzjazmu
– ma tendencję do nerwowości
– miewa problemy ze snem oraz z nieregularnym jedzeniem
– ma suchą skórę i zbyt małe wydzielanie sebum

PITTA – LINIA KOSMETYKÓW DLA SKÓRY NORMALNEJ I WRAŻLIWEJ

Typ PITTA – ich żywioły to ogień i woda
– główne cechy to energiczność, wrażliwość na gorąco, płynność
– średnia budowa ciała
– miewa skłonność do zapaleń skóry
– wrażliwa na wysoką temperaturę i upały
– ma skórę wrażliwą

KAPHA – LINIA KOSMETYKÓW DLA CERY TŁUSTEJ, TRĄDZIKOWEJ

Typ KAPHA – ich żywioł to woda i ziemia
– główne cechy to powolność, wytrwałość, odporność
– osobowość odporna i trudna do wyprowadzenia z równowagi
– dobra i długotrwała pamięć
– tendencja do nadwagi
– stabilna budowa ciała
– troskliwa, tolerancyjna, delikatna
– ma skórę tłustą, trądzikową i zbyt duże wydzielanie sebum

Strona internetowa producenta:

https://lakshmi.it