Promocja!
Original price was: 97,00 zł.Current price is: 48,00 zł.
Promocja!
Original price was: 134,00 zł.Current price is: 99,00 zł.

Viridian Nutrition

Viridian Nutrition to firma z organicznym sercem. Misją firmy Viridian Nutrition jest zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkim, z którymi się stykamy. Viridian korzysta z materiałów, które poddawane są recyklingowi, wykorzystuje szklane butelki z recyklingu. Cechuje ich etyczne podejście w dbaniu o zdrowie innych i swoje. Sercem Viridian Nutrition jest filozofia wspierająca organiczny rozwój, naturalne podejście do zdrowia, pełne szacunku zachowanie dawnych tradycji zdrowotnych i delikatne wprowadzanie innowacyjnych, uzupełniających, zdrowych produktów spożywczych, suplementów i koncepcji .
Viridian Nutrition
Historia
Viridian Nutrition została założona w 1999 roku w Northamptonshire, w Wielkiej Brytanii, przez Cheryl Thallon. Jest ona wegetarianką, odkąd skończyła 18 lat, rozpoczęła karierę w branży produktów naturalnych, pracując w sklepach ze zdrową żywnością. W 1998 roku po szkoleniu w wydawnictwie magazynu Natural Food Trader, Cheryl została tam redaktorką i pracowała tu przez trzy lata. Praca jej polegała m.in. na odwiedzaniu sklepów ze zdrową żywnością i firm dostarczających produkty naturalne na całym świecie i raportowaniu ich działań. To szerokie doświadczenie w branży produktów naturalnych doprowadziło do specjalizacji w suplementach diety. W 1991 roku dołączyła do Solgar Vitamins – amerykańskiej firmy zajmującej się suplementami diety – najpierw jako dyrektor marketingu, a następnie jako dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii.
Wcześniej firma Solgar Vitamins była firmą rodzinną do czasu gdy na początku 1999 roku , została sprzedana dużej firmie farmaceutycznej. W tym momencie Cheryl zdecydowała się odejść i założyć Viridian Nutrition, opierając firmę na podstawowych zasadach czystości, środowiska i miłości. Otaczając się wykwalifikowanymi i doświadczonymi doradcami technicznymi, Viridian Nutrition rozpoczęła działalność w grudniu 1999 r.. Na początku w ofercie były zaledwie 24 produkty. Obecnie firma oferuje ponad 180 produktów, ekspertyzy sprzedażowe, zaplecze techniczne i marketingowe. Produkty Viridian dostępne są w kilkunastu krajach na całym świecie.
Viridian Nutrition
Odżywianie: podstawy
Odżywianie jest fundamentem ludzkiego zdrowia. Każda reakcja, szlak biochemiczny i reakcje fizjologiczne zachodzące w naszym ciele, na każdym etapie wymagają składników odżywczych. Wyrafinowana i doskonale zorganizowana sekwencja witamin, minerałów, tłuszczów i aminokwasów pozwala naszym organizmom funkcjonować na co dzień. Jednak gdy nasze potrzeby w tym obszarze nie zostaną zaspokojone, sprawy mogą szybko zacząć iść źle. Dlatego ważne jest, abyśmy zwracali szczególną uwagę na naszą codzienną dietę. Dieta oparta na nie przetworzonej żywności, warzywach, owocach i właściwych rodzajach tłuszczów może być największym zabezpieczeniem zdrowotnym, jakie możemy mieć. Suplementacja jest również praktycznym narzędziem. To smutny fakt, że we współczesnym świecie nie możemy w 100% polegać na jakości  składników odżywczych nawet najlepszych świeżych produktów, z powodu intensywnego rolnictwa, zubożonych gleb i czynników środowiskowych. Na dodatek, mamy znacznie większe wymagania fizyczne nałożone na nas, co oznacza, że bardzo często nasze wymagania dotyczące określonych składników odżywczych są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej i nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym fizjologicznie. Suplementy diety, gdy są prawidłowo stosowane, mogą być cennym narzędziem w rozwiązywaniu takich problemów, w zaspokajaniu zapotrzebowania witaminowo-mineralnego i energetycznego.
Ankiety rządowe wykazały, że niektóre grupy osób są szczególnie narażone na niskie spożycie witamin i składników mineralnych, są to: osoby bardzo aktywne, miesiączkujące kobiety, wegetarianie i weganie, osoby starsze, osoby po złamaniach kości, kobiety w ciąży i karmiące piersią, palacze, osoby nadmiernie spożywające alkohol i jedzące mięso.
Viridian Nutrition

Dobroczynność

„troszczcie się o innych tak, jak dbacie o siebie”

Podobnie jak miliony innych ludzi prawdopodobnie i Ty już przyjmujesz witaminy. Wybierając gamę produktów Viridian Nutrition, polepszysz swoje życie – wiedząc, że pomagasz jednocześnie dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji i środowisku.

Viridian jest firmą o dużym sercu, zaangażowaną w tworzenie etycznych suplementów diety, naturalnych, wysokiej jakości i innowacyjności. Firma została założona w 1999 roku na dwóch podstawowych zasadach: aby opracować szereg suplementów o najwyższych możliwych standardach etycznych i wygenerować znaczne fundusze na cele charytatywne dla dzieci i środowiska.

Jak dotąd program darowizn charytatywnych Viridian Nutrition przekazał 300 000 funtów + na cele charytatywne, w tym dla Friends of the Earth, NSPCC, Woodland Trust, UNICEF, The Princes Trust, Comic Relief, RSPB, Terrence Higgins Trust, Save the Children i więcej. Wybierając Viridian Nutrition jako preferowane witaminy, nie tylko odnosisz korzyści z własnego zdrowia, ale także przyczyniasz się do poprawy życia innych.

W jaki sposób Viridian decyduje, na które organizacje charytatywne przekazać darowiznę? Po prostu, Viridian nie decyduje, zostawia to swoim dystrybutorom. Każdego roku wysyła formularz głosowania do wszystkich przedstawicieli sklepów z artykułami zdrowotnymi i prosi ich o nominowanie i głosowanie na ulubione organizacje charytatywne. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że 40% przeznacza się na cele charytatywne dla dzieci, a 40% na organizacje charytatywne, 20% może następnie przejść do kombinacji innych organizacji charytatywnych. Wszystkie organizacje charytatywne muszą być odpowiednio zarejestrowane i sprawdzane są m.in. pod względem, czy nie mają one udziału w badaniach na zwierzętach.

Etyka

Co na Ziemi jest etyczną witaminą?

Viridian jest wiodącą marką witamin etycznych, ale co to oznacza? Produkty Viridian zostały uznane za najlepszy zakup w magazynie Ethical Consumer oraz w Good Shopping Guide. Magazyn i roczny katalog pochwalił Viridian za zaangażowanie w czyste składniki, świadomość ekologiczną i darowizny na cele charytatywne.

Dr Alex Richardson w gazecie Daily Mail nazwał ViridiKid Multi najlepszą multiwitaminą dla dzieci ze względu na czystość składników.

Etyka w suplementach diety zaczyna się od właścicieli firmy – sprawdzając i szukając właścicieli firm, których witaminy, suplementy widzimy masowo na co dzień, okazuje, się że właścicielami są wielkie koncerny farmaceutyczne nie zważające na etyczną produkcję witamin. Viridian Nutrition jest rodzinną, brytyjską firmą o przejrzystych poglądach i czystych zasadach.

Etyka kontynuowana jest poprzez pozyskiwanie składników i procedury produkcyjne. Viridian gwarantuje produkty niezawierające GMO, nienapromieniowane i w 100% aktywne bez żadnych niechcianych dodatków. Bez dodatku cukrów, bez barwników i sztucznych aromatów, dzięki czemu produkty są tak czyste, jak tylko mogą. Viridian nie wykonuje testów produktów na zwierzętach, nie są testowane również żadne składników na zwierzętach, wszystkie wybrane składniki mają tradycję bezpiecznego stosowania u ludzi. Tak więc od nasion do recyklingu, Viridian Nutrition utrzymuje etyczną filozofię na każdym etapie.

Viridian Nutrition angażuje się w „zielone praktyki biznesowe”, doceniając znaczenie minimalnego śladu na ziemi. Ponad 40% produktów Viridian Nutrition ma certyfikat Organic Soil Association, gwarantujący pochodzenie i ekologiczność składników. W Viridian wierzą, że zdrowie planety i zdrowie jednostki są ze sobą nierozerwalnie związane. Ekologiczny wzrost, unikanie stosowania potencjalnie szkodliwych pestycydów, herbicydów i innych chemikaliów – i posiadanie 100% gwarancji bez GMO – oferuje najlepszą szansę na długoterminowe, dobre zdrowie dla ludzi i dla naszej planety.

W Wielkiej Brytanii dostępnych jest obecnie wiele produktów odżywczych, które używają terminu “ekologiczny” jako nazwy marki lub wymyślnej nazwy, które naśladują status ekologiczny ale bez certyfikacji nie można być pewnym, że produkt jest prawdziwie ekologiczny, inaczej jest gdy produkt jest certyfikowany przez renomowany organ regulacyjny, taki jak np. Soil Assotiation.

Wszystkie świeże, organiczne nalewki i maści Viridian są produkowane z roślin, owoców uprawianych tradycyjnie a produkcja odbywa się w Wielkiej Brytanii, zmniejszając wpływ transportu składników na całym świecie.

Kapsułki i organiczne olejki odżywcze są produkowane w Wielkiej Brytanii, tworząc lokalne miejsca pracy. Używane są opakowania dla produktów, wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do recyklingu, poczynając od szklanych butelek po recyklowane kartony wysyłkowe.

Czystość ma znaczenie
Czy wiesz, że 50% tabletki składa się z klejów, znanych jako spoiwa, aby tabletka mogła mieć taką formę? Dla większości ludzi jest to po prostu irytujący fakt, ale dla osób hiper alergicznych może to stanowić poważny problem. Czy dodasz do posiłku stearynian magnezu, kwas stearynowy, szelak, talk lub barwnik, tak jak posypałeś solą lub pieprzem? Viridian czyniąc kapsułki, płyny i proszki tak czystymi i prostymi, jak to tylko możliwe, unika wszystkich złych dodatków. Pokazuje, że możliwe jest wyprodukowanie szeregu suplementów żywieniowych akceptowanych przez większość ludzi.
Viridian to firma pasjonatów m.in. tego aby
• 100% składników aktywnych było naturalnych
• aby suplementy nie zawierały zbędnych dodatków
• Produkcja odbywała się w Wielkiej Brytanii
• stosować Zielone praktyki biznesowe
• Wspierać społeczności
• aby składniki były organiczne
• nie używania produktów GMO
• Nie napromieniowania
Dane producenta ekologicznych suplementów diety Viridian Nutrition
Viridian International Ltd (trading as Viridian Nutrition).
15 High March
Daventry
Northamptonshire
NN11 4HB UK
Main number:
Tel: +44 (0)1327 878050
Fax: +44 (0)1327 878335
Technical Helpline:
Tel: +44 (0)1327 368333
www.viridian-nutrition.com
Viridian Nutrition

You cannot copy content of this page