Provida Organics

Historia marki Provida Organics sięga 1530 roku. Jeszcze dziś bazę wielu sformułowań stanowią odręczne zapiski zaczerpnięte z receptariusza z 1896 roku. Już wtedy pochodzący z Sumatry bio-surowiec jakim jest szelak, stanowił składnik jednej z pilnie strzeżonych receptur. Dzisiaj szelak stanowi podstawowy surowiec jedynego na świecie bio-lakieru do paznokci.

Rok 1984 przyniósł przełom w historii firmy Provida Organics. Hitem rynkowym okazał się wypróbowany najpierw na bardzo wrażliwej skórze córki właściciela krem dla dzieci, naturalny i pozbawiony konserwantów. Nagrodzony najwyższym wyróżnieniem ÖKO-Test krem dla dzieci zachęcił właścicieli firmy do podjęcia jeszcze bardziej intensywnych działań w zakresie produkcji i promocji kosmetyków naturalnych. W międzyczasie kilkanaście innych kosmetyków również otrzymało najwyższe wyróżnienie nadawane przez ÖKO-Test.

Provida Organics produkuje uczciwe kosmetyki organiczne i stale ewoluuje w zgodzie z naturą i najnowszymi odkryciami naukowymi. Gwarantujemy czyste kosmetyki naturalne i posiadamy certyfikaty takie jak Demeter, Icada oraz znak PETA bez testów na zwierzętach. W Provida kochamy naturę i jej wspaniałe składniki aktywne. Nasze produkty powstają wyłącznie we własnym laboratorium i zawsze staramy się łączyć najwyższą jakość z najwyższym poziomem naturalności. Provida Organics została założona w 1984 roku przez Jerga i Thedę Wohnhas i przekazana ich córce Danie Wohnhas w 2017 roku. Sami założyciele mieszkają na własnej farmie Demeter i zawsze wspierają Providę dużą wiedzą i kreatywnymi sugestiami. Jesteśmy dumni, że jesteśmy firmą rodzinną i mamy niesamowite szczęście, że mamy wspaniały zespół. Ponadto cieszymy się, że mamy zainteresowanych klientów, którzy interesują się naturą i składnikami i zawsze pomagają nam swoją opinią!

Na targach Vivaness 2015 firma Provida otrzymała nagrodę „Najlepszy nowy produkt 2015” za opracowanie pierwszego kolorowego organicznego lakieru do paznokci na bazie opatentowanego lakieru. Na BioFach 2015 cukrowo-cytrynowy peeling do ciała został wybrany „Produktem Roku 2015 Demeter”!

Provida Organics

Od początku firma Provida Organics wytwarza wszystkie swoje produkty we własnym laboratorium przy użyciu autorskich receptur. Z tego powodu wyraźnie wyróżniamy się na tle wielu producentów kosmetyków naturalnych. Wszystkie receptury produktów są oryginalne. Provida Organics jest wyłącznie producentem kosmetyków. Wszystkie produkty są wytwarzane i pakowane ręcznie w Geseke. Zanim produkty opuszczą nasz dom przechodzą wiele osobistych interakcji. To tylko niektóre z powodów naszej wysokiej jakości.

Zapach, konsystencja i kolor mogą się nieznacznie różnić w przypadku wszystkich naszych produktów. Nie jest to wada jakościowa, ale wynika z konsekwentnego stosowania naturalnych surowców, które mogą się różnić w zależności od zbiorów! Temperatury powyżej 25°C mogą również prowadzić do zmiany konsystencji, ale nie obniżają jakości produktu.

Starannie dobieramy wszystkie surowce w oparciu o ich odpowiednie właściwości. Każdy składnik naszych produktów ma określone zadanie. Nie używamy żadnego wypełniacza. Każdy z naszych składników jest „składnikiem aktywnym”. Provida Organics wykorzystuje wyłącznie czysto naturalne i ziołowe składniki takie jak olejki eteryczne, aloes, wiesiołek, jojoba, awokado, naturalne witaminy i pierwiastki śladowe – wszystkie niezbędne dla zdrowia i witalności skóry. Wiele z naszych ziół leczniczych jest uprawianych na naszej własnej farmie Demeter i zbieranych ręcznie. Nasze produkty nie zawierają konserwantów, syntetycznych zapachów ani sztucznych barwników. Provida łączy najnowszą wiedzę dermatologiczną ze sprawdzoną wiedzą medyczną z zakresu ziołolecznictwa. Uwzględniono nauczycieli Ajurwedy, zasady antropozofii oraz prawa fitoterapii i aromaterapii.

Inspiracja kosmetyczna

Provida oznacza „na całe życie”. Provida to filozofia holistycznych kosmetyków naturalnych – idealne połączenie natury, inspiracji i nauki. Od wieków, a nawet tysiącleci, naturalne preparaty kosmetyczne wykorzystywane są do pielęgnacji i zachowania skóry, piękna, a tym samym ogólnego samopoczucia. W przypadku prawdziwych kosmetyków naturalnych w centrum kosmosu znajduje się cała osoba.

Głębokie połączenie z naturą i otwartość na nowe wynalazki to podstawa Providy. Świadczy o tym rozwój wielu innowacyjnych produktów naturalnych. Podstawą tych prawdziwych kosmetyków są zioła lecznicze oraz najlepsze oleje i tłuszcze roślinne o właściwościach upiększających, leczniczych i pielęgnacyjnych dla skóry. Pozostałe składniki to żywice roślinne, miód, wosk pszczeli i wyselekcjonowane olejki eteryczne. Żadna tkanina syntetyczna nie może zrobić tego samego. Tam, gdzie to możliwe, Provida wykorzystuje surowce z kontrolowanych upraw ekologicznych (kbA) lub Demeter. Provida łączy najnowsze odkrycia dermatologiczne ze sprawdzoną wiedzą medyczną z zakresu ziołolecznictwa.

Dla Providy kosmetyki naturalne to nie tylko modne hasło. Nasze nowoczesne laboratorium w Geseke stale wytwarza produkty Provida na świeżo i z dbałością o surowce: bez konserwantów, bez olejów mineralnych i tłuszczów oraz bez substancji „identycznych z naturalnymi”. Ponieważ tylko naturalne surowce są powiązane z własnymi substancjami skóry i wspierają funkcje skóry nie uszkadzając jej. Od 2013 roku asortyment został uzupełniony o kosmetyki naturalne z certyfikatem Demeter: wyprodukowane z surowców roślinnych najwyższej możliwej jakości – z dużo bardziej rygorystycznymi wytycznymi niż wszystkie inne organiczne kosmetyki. jakość

Stosowane są wyłącznie naturalne materiały najwyższej jakości. Jak już wcześniej wspomniano duża część roślin leczniczych pochodzi z naszej własnej farmy posiadającej certyfikat Demeter, pozostałe rośliny lecznicze pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz z dzikich zbiorów.

You cannot copy content of this page