Tradycyjne farby do włosów to jedne z najbardziej zanieczyszczających środowisko kosmetyków na świecie. Barwniki często zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które są toksyczne dla organizmów wodnych, a także roślin i gleby. Są dostępne w plastikowych butelkach, które mogą być trudne do umycia w celu recyklingu. Farba do włosów It’s Pure Organics jest całkowicie biodegradowalna. A proszek przychodzi do ciebie w papierowej torbie; żadnych plastikowych butelek.

Nie jesteśmy wolni od plastiku ze względu na rękawiczki i czepek kąpielowy, które dostarczamy z każdym barwnikiem. – Testujemy plastikowe rękawice nadające się do kompostowania – z różnym skutkiem, ponieważ muszą być w miarę wytrzymałe, w przeciwnym razie rozpadną się podczas użytkowania. I nie znaleźliśmy jeszcze alternatywy dla plastikowego czepka prysznicowego. Ale dotrzemy tam.

Nasze zioła są uprawiane, transportowane i przetwarzane w sposób możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska. Są uprawiane metodami ekologicznymi i powszechnie uznaje się, że są lepsze dla dzikiej przyrody, różnorodności biologicznej i zdrowia gleby. Transportujemy je łodzią, a nie powietrzem, do naszej fabryki zasilanej w 100% energią odnawialną.

Dzięki kompensacji emisji dwutlenku węgla It’s Pure Organics do końca 2023 r. stanie się całkowicie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

It's Pure Organics

Jak stosować farby do włosów It’s Pure Organics?

Farba do włosów It’s Pure Organics ma postać proszku, który mieszasz na pastę, nakładasz i pozostawiasz na włosach do 3 godzin. Chociaż jest to dłuższe niż w przypadku barwnika chemicznego, wielu klientów potwierdza, że ​​warto poczekać! Wykorzystaj ten czas, aby odżywić swoją duszę i włosy…  

Do każdego pudełka z farbą do włosów It’s Pure dołączona jest pełna instrukcja (a także czepek i rękawiczki), ale przedstawiamy ogólne kroki:

  1. Wymieszaj proszek z ciepłą wodą o temperaturze 40-50°C w niemetalowej misce do uzyskania konsystencji jogurtu.
  2. Nałóż pastę palcami w rękawiczkach lub szczoteczką na czyste, suche włosy bez użycia odżywki ani produktu do stylizacji. Podziel włosy na sekcje i nałóż pastę na każdą sekcję. 
  3. Załóż czepek na włosy i zetrzyj pozostałą pastę ze skóry (np. twarzy lub karku). Uwaga: jeśli farbujesz pasmo włosów w celu sprawdzenia efektu koloryzacji, zamiast używać czepka kąpielowego, możesz owinąć pasmo folią spożywczą i przypiąć je do włosów. 
  4. Pozostawić na 0,5 – 3 godz. (postępować zgodnie z zaleceniami na załączonej ulotce).
  5. Dokładnie spłucz i w razie potrzeby nałóż odżywkę.

Ile naturalnej farby do włosów będę potrzebować?
Na włosy sięgające do ramion zwykle wystarcza jedno opakowanie ziołowego proszku koloryzującego. Bardzo gęste włosy będą potrzebować więcej, a jeśli Twoje włosy są bardzo cienkie, będziesz potrzebować mniej.

Jaki będzie efekt kolorystyczny lub jaki kolor wybrać?
Spójrz na powyższą kartę kolorów lub skorzystaj z naszego narzędzia kolorów tutaj . Należy jednak pamiętać, że ostateczny kolor zależy od początkowego koloru włosów, ich struktury i czasu ekspozycji. Ciemniejszy kolor można uzyskać wielokrotnymi aplikacjami. Zalecamy najpierw przetestować produkt na pasmie włosów, a następnie nałożyć go na wszystkie włosy.

Czy możesz rozjaśnić włosy farbą do włosów?
Nie, nie rozjaśnią włosów, ponieważ nie zawierają nadtlenku.

Czy mogę nakładać farby na włosy farbowane chemicznie?
Wielu klientów z powodzeniem stosowało nasze farby do włosów na włosach farbowanych chemicznie, ale należy zachować ostrożność, ponieważ będzie to miało wpływ na to, jak przyjmie się kolor, a kolor może być nieprzewidywalny i niezgodny z oczekiwaniami. Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: 1. Po farbowaniu chemicznym najlepiej odczekać 5 lub 6 tygodni. 2. Ważne jest, aby najpierw przetestować pasmo włosów farbowanych chemicznie, aby sprawdzić, czy kolor jest odpowiedni, zanim nałożysz całą głowę. 3. Jeśli Twoje włosy są rozjaśniane, szczególnie ważne jest wykonanie testu pasm, ponieważ rozjaśniacz zmienia strukturę włosów i sprawia, że ​​stają się one bardziej porowate, przez co kolor może wydawać się bardziej miedziany lub może przybrać dziwny kolor.

Czy mogę zastosować farbę chemiczną po użyciu farb do włosów?
Zwykle można nałożyć na włosy wyłącznie depozytową, chemiczną farbę do włosów przyciemniającą, jednak nadal należy uważać, aby kolor był taki, jakiego można się spodziewać. Najlepiej odczekać 5 lub 6 tygodni po naturalnym kolorze włosów i teście pasm, aby sprawdzić, czy kolor jest zgodny z oczekiwaniami. Nie zaleca się stosowania chemicznego rozjaśniacza na włosy farbowane ziołową farbą zawierającą indygo, czyli odcienie czarnego, brązowego lub samego indygo, chyba że wyblakło lub odrosło. Dzieje się tak dlatego, że wybielacz nie usunie indygo, dlatego może pozostać niebieskawy kolor. Jeśli chcesz spróbować, najpierw przetestuj pasmo.

Czy mogę używać Waszych farb do włosów, jeśli jestem w trakcie chemioterapii lub jestem w ciąży?
Podczas chemioterapii lub ciąży zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, czy można je stosować. Nasze farby do włosów różnią się znacznie od farb chemicznych, ponieważ wszystkie są naturalne i na bazie henny, i zazwyczaj lekarze nie mają nic przeciwko, ale zawsze dobrze jest sprawdzić, czy Twój stan jest inny. Jeśli chcesz pokazać swojemu lekarzowi pełną listę składników produktów, znajduje się ona na odpowiednich stronach produktów w witrynie internetowej lub na opakowaniu. Alternatywnie możemy przesłać Ci dokument zawierający listę składników wszystkich sprzedawanych przez nas farb do włosów.

Czy kolory Twoich włosów są trwałe?
Trwałość farb do włosów zależy od tego, jakiego odcienia użyjesz i od tego, jak porowate są Twoje włosy. Na przykład włosy u nasady mają tendencję do szybszego blaknięcia niż włosy na końcach, które są bardziej zwietrzałe i przez to bardziej porowate. Jeśli chodzi o odcienie, czerwone odcienie są praktycznie trwałe. Brązowe lub czarne odcienie utrzymują się średnio od 3 do 4 tygodni na cebulkach, ale mogą utrwalić się na porowatych obszarach włosów, takich jak dłuższe włosy.

Czy kolory Twoich włosów pokrywają siwiznę?
Większość naszych klientów wykorzystuje je do zakrycia szarości. Nie kryją szarości tak mocno jak barwniki chemiczne. Tam, gdzie masz siwe włosy, zazwyczaj będzie to jaśniejszy kolor w porównaniu do reszty, tj. jeśli masz trochę brązowych i trochę siwych włosów, siwe włosy będą zwykle jaśniejsze niż brązowe.

Czy mogę używać Waszych farb do włosów, jeśli mam alergię na chemiczne barwniki?
Wiele klientek uczulonych na konwencjonalne farby do włosów chętnie używa Its Pure Organics. Nasze farby do włosów są naturalne i na bazie henny, bez PPD, nadtlenku, amoniaku, rezorcyny i jakichkolwiek sztucznych substancji chemicznych. Nie możemy jednak zagwarantować, że nie będziesz mieć alergii. Podobnie jest w przypadku wielu produktów naturalnych, takich jak orzechy czy truskawki, na które ludzie mogą reagować alergicznie, mimo że są wyłącznie naturalne. Aby mieć pewność, czy zareagujesz na kolor włosów, najlepiej wykonać test płatkowy na 48 godzin przed nałożeniem produktu na skórę głowy. Aby wykonać test płatkowy, nałóż niewielką ilość barwnika na wewnętrzną stronę łokcia. Jeśli wystąpi jakakolwiek reakcja (swędzenie, łuszczenie się, zaczerwienienie), może to oznaczać reakcję na kolor włosów.

Jakiego szamponu najlepiej używać do włosów farbowanych?
Podobnie jak w przypadku naszych produktów, zalecamy stosowanie delikatnego, organicznego szamponu, takiego jak Gentle Herb Shampoo firmy Odylique.

Skąd pochodzą barwniki It’s Pure Organics?
Mieszamy barwniki w Wielkiej Brytanii, używając ziół uprawianych w gospodarstwach sprawiedliwego handlu i certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych w Indiach. Zioła przetwarzane są na proszki przy użyciu zaawansowanych technologii, aby dostarczyć niezwykle czyste, wysokiej jakości ekstrakty, wolne od zanieczyszczeń.

Czy można stosować farby na rzęsy lub brwi?
Nie zalecamy stosowania henny lub barwników na bazie henny do farbowania rzęs lub brwi. Istnieje ryzyko, że mieszanina dostanie się do oczu i wyschnie podczas procesu koloryzacji.

You cannot copy content of this page