Elena liofilizaty

Elena liofilizaty i suplementy diety to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm produkujących produkty w specjalnej formule opartej na rybach gwarantujących wysoka jakość odwzorowaną w pozytywnym oddziaływaniu na nasz organizm. Jej historia jest godna naśladowania dlatego tez pozwoliłem sobie na jej uszczegółowienie.

Firma Elena jest producentem produktów liofilizowanych już od 1989 roku. Wówczas to założyciel pan Franciszek Siegień zakłada firmę pod pierwszą nazwą WPPH Elena Import-Export Franciszek Siegień, która rozwija się aż po dziś dzień.

ROK 1989
Marka powstaje jako rodzinne przedsiębiorstwo, prowadzone i wspierane przede wszystkim przez spokrewnione ze sobą osoby. Pierwsza nazwa firmy to WPPH Elena Import-Export Franciszek Siegień.

LATA 90’
Marka Elena rozwija swoją działalność w zakresie liofilizacji, będąc pod stałą kontrolą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. W ramach usług firma zajmuje się przede wszystkim sublimacją ziół i przypraw, grzybów, różnych rodzajów mięs, a także owoców i warzyw.

ROK 2000
Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej wydaje firmie Świadectwo Ochronne nr 153232, którego zadaniem jest zastrzeżenie znaku towarowego.

ROK 2001
W roku tym w standardy firmy został wdrożony nowy system kontroli jakości HACCP. Jako pierwsza w Polsce firma WPPH ELENA dostaje zezwolenie, które pozwala jej produkować oraz eksportować część produktów liofilizowanych: mięso drobiowe, wieprzowe oraz wołowe. W związku z tym marka widnieje w rejestrze Głównego Lekarza Weterynarii pod numerem 3452, a także otrzymuje weterynaryjny numer identyfikacyjny 30 07 03 06. Rok ten bogaty jest w rozmaite sukcesy. Firma otrzymuje specjalne wyróżnienie za Naturalne Produkty Liofilizowane podczas VIII Targów Rolno-Przemysłowych „AGRO-ZAM 2001”. Udaje się również uzyskać certyfikat, który pozwala na umieszczenie na wytwarzanym przez markę liofilizowanym szczypiorku godła „DOBRE, BO POLSKIE”.

ROK 2002
Liofilizowane flaki wołowe, mięso drobiowe oraz szynka wędzona, wytwarzane przez firmę, otrzymują od Polskiej Izby Gospodarczej Znak Wielkopolskiej Jakości. W roku tym firma WPPH ELENA otrzymała również dwie istotne nagrody: złoty medal na Międzynarodowych Targach Bydgoskich „INTERPIEK POLGASTRO 2002” oraz Puchar Starosty Kaliskiego podczas V Targów Ogrodniczo-Rolniczych i Działkowych, przyznany w kategorii Najlepszego Produktu.

ROK 2003
Rok ten odznaczał się wielkimi zmianami dla firmy. Przede wszystkim dotychczas istniejący Zakład Liofilizacji został rozbudowany, zaś oprzyrządowanie przeszło modernizację, obejmującą m.in. stworzenie nowoczesnych chłodni składowych czy wprowadzenie nowych zasad logistycznych. Po tych zmianach firma otrzymała w wyniku audytu firmy TUV Rheinland Group pozytywną opinię, a także certyfikat jakości.

W tym roku rozpoczęła się również współpraca WPPH ELENA z wojskiem, poczynając od wprowadzenia firmy do rejestru przedsiębiorstw unijnych D&B zajmujących się produkcją oraz zaopatrzeniem sił wojskowych; sygnatura wpisu: D-U-N-S: 422532247. Jednocześnie podczas III Międzynarodowych Targów Zaopatrzenia Wojska, Straży Granicznej i Policji „LOGISPOL 2003” marka otrzymała nagrodę GRAND PRIX za stosowanie technologii liofilizacji w obróbce żywności.

You cannot copy content of this page