Naturalne szampony bez chemii są coraz bardziej popularne, prawie połowa populacji już je kupuje, a kolejne 8% twierdzi, że chciałoby je zacząć kupować. Ale jak łatwe i niedrogie jest robienie zakupów w sposób naturalny? A jakie są ich znaczące korzyści?
Być może największą zaletą korzystania z organicznych i naturalnych produktów jest to, że nie zawierają sztucznych chemikaliów. Większość zwykłych szamponów zawiera trzy główne substancje chemiczne – laurylosiarczan sodu (SLS), laurylosiarczan sodu (SLES) i parabeny i SLS są dodawane do szamponów, aby się pieniły i zapewniały cudowne pienienie. Parabeny są używane jako konserwanty. Jednak wszystkie trzy z tych chemikaliów mogą czasami powodować reakcje alergiczne i podrażnienie skóry.
Naturalne szampony bez chemii nie zawierają takiego ryzyka. W rzeczywistości udowodniono, że niektóre naturalne składniki poprawiają zdrowie skóry, a nie podrażniają. Z bio składników poleca się organiczne drzewo herbaciane w przypadku łupieżu i beta glukan na zaostrzoną skórę. Mówi się, że produkty organiczne delikatnie napełniają mieszki włosowe i komórki skóry naturalnymi minerałami, ekstraktami ziołowymi i olejkami.
Oprócz wysuszania skóry chemikalia stosowane w produktach do włosów mogą również szkodzić środowisku. Za każdym razem, gdy bierzemy kąpiel lub prysznic używane przez nas szampony i mydła są spłukiwane wraz z wodą. Nie zawsze o tym myślimy, ale woda jest następnie poddawana recyklingowi, a szkodliwe chemikalia mogą trafić do naszych rzek i mórz. Nie jest tajemnicą, że naturalne produkty od wieków są stosowane w leczeniu dolegliwości, stanów skóry i działają jako środki oczyszczające. A teraz ludzie coraz bardziej chcą tych naturalnych składników w swoich produktach.
Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze naturalnego szamponu? Sugerujemy, aby upewnić się, że etykieta nie zawiera więcej niż 12 składników. produkty z większą ilością najprawdopodobniej zawierają szkodliwe składniki syntetyczne. W szczególności polecamy szukać szamponów zawierających olej kokosowy i aloes. Udowodniono, że stymulują one wzrost włosów, ponieważ skutecznie nawilżają skórę głowy. Aby uzyskać super lśniące włosy, wybierz masło shea.

You cannot copy content of this page