Promocja!
Original price was: 47,14 zł.Current price is: 41,00 zł.
Promocja!
Original price was: 47,14 zł.Current price is: 41,00 zł.
Promocja!
Original price was: 47,14 zł.Current price is: 41,00 zł.

doTERRA olejki eteryczne

W doTERRA doceniamy siłę ludzi i czyste intencje, aby uzdrowić świat. Zaprojektowaliśmy naszą firmę, aby celowo pomagać ludziom — finansowo*, emocjonalnie, w edukacji na temat zdrowego stylu życia i poprzez poczucie przynależności do społeczności.

Założona w 2008 roku firma doTERRA szybko się rozwijała dzięki wizji grupy pasjonatów, których misją jest dzielenie się najczystszymi olejkami eterycznymi ze światem. Założyli firmę i nazwali ją doTERRA, co jest łacińską pochodną oznaczającą „Dar Ziemi”. Obejrzyj historię genezy doTERRA.

Firma dōTERRA w sposób odpowiedzialny współpracuje z rzemieślnikami z ponad 45 krajów, którzy dbają o najlepsze nasiona, glebę i warunki uprawy. W tych ekskluzywnych partnerstwach wiemy, że liczą się najdrobniejsze szczegóły.

Różnica dōTERRA

Podczas gdy inni w branży olejków eterycznych obchodzą na skróty podczas procesu sadzenia, uprawy i zbioru, a nawet próbują „rozszerzyć” czyste oleje, dodając tańsze składniki, dōTERRA jest bezkompromisowo selektywna.

doterra olejki eteryczne

Czy olejki doTERRA są czyste?

Czystość olejku eterycznego jest jego najważniejszą cechą. Kiedy olejek eteryczny jest zafałszowany lub zanieczyszczony, staje się mniej skuteczny, a nawet może być niebezpieczny. Przede wszystkim czystość jest priorytetem doTERRA przy produkcji olejków eterycznych. 

W jaki sposób doTERRA zapewnia, że ​​ich olejki eteryczne są czyste?

Od samego początku naszą misją było dzielenie się czystymi, wysokiej jakości olejkami eterycznymi ze światem. Jednak bez ostatecznego standardu czystości olejków eterycznych doTERRA postanowiła ustanowić standard czystości w przemyśle olejków eterycznych. 

Nie wszystkie firmy produkujące olejki eteryczne decydują się na egzekwowanie wysokich standardów testowania swoich olejków. W rzeczywistości wiele firm pomija ważne kroki w procesie testowania, aby zaoszczędzić pieniądze lub czas. Niestety, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie testy, nie można zapewnić, że olejek eteryczny jest naprawdę „czysty”.

Aby upewnić się, że każda butelka olejku eterycznego jest czysta i wolna od zanieczyszczeń lub syntetycznych wypełniaczy, doTERRA stworzyła protokół CPTG Certified Pure Tested Grade ® . Proces CPTG obejmuje rygorystyczne badanie każdej partii oleju, a także testy przeprowadzane przez strony trzecie w celu zagwarantowania przejrzystości. 

Dlaczego ważne jest stosowanie czystych olejków eterycznych?

Niektórzy pytają: „Czy czystość olejków eterycznych naprawdę ma znaczenie?” Lub „Co się stanie, jeśli użyję olejków eterycznych, które nie są czyste?” 

Odpowiedź brzmi: tak – czystość olejków eterycznych ma znaczenie. Jeśli użyjesz oleju, który został zafałszowany, zanieczyszczony lub wypełniony syntetycznymi wypełniaczami, nie uzyskasz w pełni naturalnych korzyści z rośliny. W niektórych przypadkach olejki niskiej jakości mogą być nawet niebezpieczne i stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. 

Dlatego doTERRA tak bardzo dba o czystość olejków eterycznych. Jeśli używasz zanieczyszczonego oleju, może być trudno odczuć korzyści płynące z oleju i może narazić twoje zdrowie. Jeśli jednak użyjesz czystych, niezmienionych olejków eterycznych, będą one bardziej skuteczne i możesz pozostać w granicach bezpiecznego stosowania.

Jak się dowiedzieć, czy twoje olejki eteryczne są czyste?

Jak możesz stwierdzić, czy twoje olejki eteryczne są czyste? Zanim kupisz olejki eteryczne, zrób trochę badań, aby dowiedzieć się, w jaki sposób firmy zajmujące się olejkami eterycznymi pozyskują, produkują i testują swoje olejki. 

Oto kilka pytań, które należy zadać podczas badań: 

  • Jakość roślin: Czy firma używa wysokiej jakości roślin do produkcji olejków eterycznych? Czy rośliny uprawiane są w odpowiednich warunkach i przy odpowiednich praktykach rolniczych?
  • Praktyki produkcyjne: Czy firma posiada procedury bezpieczeństwa mające na celu ochronę przed zanieczyszczeniem podczas procesu produkcyjnego? Czy oleje są zafałszowane, czy też syntetyczne wypełniacze są dodawane w celu obniżenia kosztów?
  • Metody testowania: Czy firma testuje każdą partię olejku eterycznego? Czy stosowane są bezstronne testy przeprowadzane przez osoby trzecie? Czy wyniki testów są dostępne publicznie? 
  • Przechowywanie i przenoszenie: Czy oleje są starannie przetwarzane, pakowane i przechowywane w celu uniknięcia zmian chemicznych spowodowanych narażeniem na ciepło lub światło? (Bursztynowe butelki są zazwyczaj najlepszą opcją do przechowywania olejków eterycznych).

Zapewnienie czystości olejków eterycznych: proces CPTG

doTERRA rozpoczyna proces testowania CPTG wkrótce po destylacji, kiedy każdy olej jest sprawdzany pod kątem jego składu chemicznego. Zakład produkcyjny doTERRA przeprowadza drugą rundę testów, aby upewnić się, że oleje destylowane i testowane podczas pierwszej rundy są tymi samymi olejami, które dotarły do ​​naszego zakładu. Trzeci przegląd chemii olejów jest przeprowadzany, gdy oleje są pakowane do butelek przed wysłaniem ich do konsumentów. 

Każdy test potwierdza, że ​​nasze olejki eteryczne są wolne od zanieczyszczeń i że podczas produkcji nie nastąpiły żadne nieoczekiwane zmiany.

Celowo pozyskujemy dary ziemi, wzbogacając każde życie, z którym się stykamy.

Założyliśmy doTERRA z odważnym zobowiązaniem do sprzedaży tylko 100% czystych olejków eterycznych. Nasze dążenie do czystości nie tylko przynosi korzyści życiu naszych klientów, gdy otrzymują one w pełni naturalne korzyści z rośliny, ale także zapewnia wzbogacenie każdego życia, które dotykamy od źródła do Ciebie.

Wspieramy ludzi i społeczności w dążeniu do samowystarczalności.

Jesteśmy firmą opartą na osobistym upodmiotowieniu. Nasz model biznesowy, strategia pozyskiwania i działania humanitarne mają na celu zapewnienie ludziom i społecznościom zasobów i narzędzi umożliwiających uzyskanie samowystarczalności.

Przerywamy cykle ludzkiego cierpienia i ubóstwa w miarę rozwoju naszej firmy.

Od początku było jasne, że doTERRA wyruszyła w podróż, która była większa niż olejki eteryczne. Dzięki czystym praktykom biznesowym i naszemu skupieniu się na zdrowiu, dobrym samopoczuciu i filantropii, nasza firma jest wyjątkowo zaprojektowana pod kątem wpływu społecznego i osobistego wzmocnienia dla wszystkich.

Opowiadamy się i edukujemy, aby zapewnić każdemu naturalne rozwiązania wellness.

Dokładamy wszelkich starań, aby dzielić się zasobami, edukacją, narzędziami i rozwiązaniami, które mogą umożliwić każdemu podejmowanie własnych świadomych decyzji dotyczących dobrego samopoczucia siebie i swoich bliskich. Aby zaoferować wszystkim najlepszą osobistą edukację i doświadczenie w zakresie olejków eterycznych na całym świecie, doTERRA wykorzystuje siłę ludzi poprzez nasz zmodernizowany model sprzedaży bezpośredniej.

Rozwijamy naukę w zakresie innowacyjnego wykorzystania olejków eterycznych.

Wybieramy pozyskiwanie najpotężniejszych esencji natury w inny sposób i wyznaczamy standardy dla reszty branży zdrowia i dobrego samopoczucia. Zespół naukowców i partnerów badawczych doTERRA nieustannie rewolucjonizuje krajobraz poprzez najnowocześniejsze testy i nieustające innowacje.

Od 14 lat po cichu pracujemy dobrze, jednocześnie radykalnie naruszając normy odpowiedzialności korporacyjnej. Ale w dzisiejszej kulturze szybszej i tańszej, zmuszamy się do robienia więcej, aby pomóc światu uzdrowić.

Naszym celem do końca 2030 r. jest potrojenie naszego wpływu na ludzi, których wzmacniamy, społeczności, którym służymy, poprawę życia oraz postęp w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i nauki. Wiemy, że osiągniemy ten cel dzięki nieustannemu dążeniu do czystości. Wraz z naszymi liderami Wellness Advocate, jesteśmy zobowiązani do zamknięcia tej dekady, wzbogacając więcej żyć naszymi czystymi produktami, czystymi intencjami, czystymi praktykami biznesowymi i naszą czystą miłością do ludzkości.

doterra olejkidoterra

Kiedy dōTERRA poszukuje partnerstwa w zakresie pozyskiwania, celowo wybieramy lokalizacje, w których możemy poprawić indywidualne, społeczne, ekonomiczne i środowiskowe samopoczucie, jednocześnie produkując najwyższej jakości olejki eteryczne.

Ponieważ wiele naszych olejków eterycznych najlepiej rośnie w krajach rozwijających się, dōTERRA ma wyjątkową pozycję do budowania i wspierania etycznych łańcuchów dostaw, które przynoszą korzyści potrzebującym społecznościom wiejskim.

Często zdarza się, że doświadczeni hodowcy olejków eterycznych, zbieracze, hodowcy i gorzelnicy na obszarach słabo rozwiniętych są nieuczciwie opłacani lub wykorzystywani, co ogranicza ich zdolność do ucieczki przed ubóstwem. Co-Impact Sourcing zapewnia narzędzia potrzebne do wydźwignięcia tych rodzin i społeczności z ubóstwa i promowania rozwoju gospodarczego. Firma dōTERRA przestrzega dodatkowych Wytycznych dotyczących zaopatrzenia podczas pracy w krajach rozwijających się.

doTerra eteryczne olejki

Promowanie spółdzielni

Cō-Impact Sourcing wspiera i szanuje prawo wszystkich pracowników i producentów do tworzenia i przystępowania do spółdzielni, do zbiorowych negocjacji i maksymalizacji korzyści z kolektywnej organizacji. Takie zbiorowe członkostwo często umożliwia członkom uzyskanie lepszych cen środków produkcji rolnej, lepszy dostęp do instrumentów finansowych, a także dostęp do zbioru zbioru i innego sprzętu.

doTerra Co ImpactdoTerra Co Impact

Gorzelnie

doTERRA współpracuje z doświadczonymi gorzelnikami, którzy stosują niestandardowe ciśnienia i temperatury, aby wyekstrahować każdy olejek eteryczny – zapewniając najmocniejszy i najbardziej korzystny profil chemiczny.

Destylacja parowa

W procesie destylacji z parą wodną para z wrzącej wody przechodzi przez materiał roślinny, a następnie przenosi lotne związki aromatyczne z rośliny do rury zbiorczej.

W rurze para jest chłodzona i skraplana w wodę. Rozpuszczalny w tłuszczach olejek eteryczny oddziela się następnie od wody, a olejek jest zbierany. W tym procesie czas, temperatura i ciśnienie są dokładnie monitorowane i dostosowane do potrzeb każdej rośliny, aby oleje zachowały swoje korzystne składniki chemiczne.

Wyrażenie

Ekspresja, znana również jako tłoczenie na zimno, jest używana do produkcji kilku olejków cytrusowych doTERRA. Podczas tego procesu ze skórek owoców wydobywany jest olej pod ciśnieniem mechanicznym.

Owoce ocierają się o ostre cylindry tarcia, które drapią powierzchnię skórki, otwierając mikroskopijne woreczki zawierające olejki eteryczne. Następnie woda jest spryskiwana wodą w celu zebrania uwolnionego olejku eterycznego, a wodnista mieszanina przechodzi przez filtr usuwając pozostałe kawałki skórki owocu. Olejek cytrusowy jest następnie oddzielany i zbierany z wody. Ten proces odciągania wytwarza olejki, które są silne, skuteczne i pachnące.

Zachowanie chemii roślin

Po prawidłowym zebraniu aromatycznej rośliny jest ona transportowana do gorzelni, gdzie wychwytywany jest jej olej. Wydobywanie olejku eterycznego to niezwykle delikatny proces. Nieprawidłowo wykonana destylacja może radykalnie zmienić lub zniszczyć związki aromatyczne rośliny. Jeśli destylacja zostanie zakończona z zachowaniem indywidualnej pielęgnacji, uzyskany olejek eteryczny zachowuje silny profil chemiczny, aby zapewnić korzyści terapeutyczne użytkownikom.

doTerra

You cannot copy content of this page