Firma produkująca suplementy diety Carska oficjalnie jest zgłoszonym zakładem w Głównym Inspektoracie Sanitarnym (GIS), specjalizującym się w produkcji suplementu diety Carska, znanej również jako “carska wódka”. Ten suplement został opracowany na podstawie receptury profesora Bołotowa i oparty jest na autentycznym składzie tzw. “Wódki Carskiej”. Przykładamy dużą wagę do doskonalenia formuły produktu, co zaowocowało nową, ulepszoną wersją. Skonsultowane właściwości, wpływ na procesy trawienne i funkcje całego organizmu, zyskały uznanie zarówno wśród naturopatów z Polski, jak i klientów, którzy przez wiele lat korzystali z naszego oryginalnego produktu.

Zakład posiada skonfigurowany system bezpieczeństwa żywności HACCP oraz posiadamy certyfikat BIOCERT, a proces produkcji ściśle przestrzega procedur GMP. Do produkcji wykorzystujemy wodę oczyszczoną za pomocą technologii odwróconej osmozy, co zapewnia nam prawie krystalicznie czystą wodę.

Warto zaznaczyć, że niektóre produkty dostępne do zakupu online, opracowane na bazie receptury Profesora Bołotowa (wódka carska), w wielu przypadkach są wytwarzane bez wymaganych przez prawo pozwoleń. Ich brak zgłoszenia do GIS jako suplementów diety, a także brak posiadanych przez producentów w Polsce zezwoleń na produkcję jako suplementów diety, stawia znak zapytania nad ich legalnością. Niektórzy z tych producentów, stosując mniej rygorystyczne procedury kontrolne i rejestracyjne, zadeklarowali prowadzenie domowej produkcji zakwasu (zakwas Bołotowa), co jednakże, naszym zdaniem, może być wprowadzające w błąd, biorąc pod uwagę, że zakwas jest produktem fermentacji, a oferowany przez nich produkt trudno jest traktować jako zakwas.

Kwestią istotną są także etykiety, które w niektórych przypadkach nie spełniają obowiązujących w polskim prawie norm dotyczących oznakowania suplementów diety. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa, zawsze zachęcamy do badania pochodzenia produktu oraz sprawdzenia, czy producent posiada odpowiednie zgłoszenia i pozwolenia na produkcję jako suplement diety zgodnie z polskim prawem. Ponadto, warto upewnić się, że producent wprowadził odpowiednie procedury bezpieczeństwa żywności.

Suplement diety Carska oparty na recepturze profesora Bołotowa, produkowany w Polsce spełnia wszystkie wymagania.

You cannot copy content of this page