Esencje kwiatowe Australian Bush Flower Essences to prosty system dla każdego, kto chce pomóc sobie lub innym. Środki na bazie kwiatów były wykorzystywane w wielu kulturach przez tysiąclecia. Wyjątkowość Australian Bush Flower Essences na tym tle polega na tym, że w przeciwieństwie do medycyny ludowej, te esencje odpowiadają na wyzwania typowe dla XXI wieku związane z takimi obszarami jak seks, komunikacja czy duchowość. Za wszystkim tym stoi wywodzący się z rodziny od pięciu pokoleń zajmującej się ziołolecznictwem Ian White, lekarz medycyny naturalnej. Do poszukiwań zainspirowało go bogactwo australijskiej flory.

Australian Bush Flower Essences

Z pokolenia na pokolenie

Ian wychowywał się w australijskim buszu, dokąd często zabierała go babcia. Podobnie jak jej matka, specjalizowała się w praktycznym wykorzystaniu roślin typowych dla tego kontynentu. To ona pierwsza pokazała mu, jakie właściwości mogą mieć rośliny lecznicze i kwiaty. Później stała się inspiracją dla dalszej działalności Iana. Z głębokiego szacunku do roślin zdobytego w dzieciństwie wyrosła jego pasja, która z czasem zamieniła się w badanie niezwykłych właściwości roślin typowych dla australijskiego buszu.

Magia australijskiej flory

To z Australii pochodzi najwięcej gatunków kwiatów na świecie. Charakteryzują się one wyjątkowym pięknem, ale też mocą. To z tego kontynentu pochodzą najstarsze na świecie gatunki. Ten stosunkowo mało zanieczyszczony kraj wciąż przenika pradawna energia pierwotnej mądrości.

Obecnie w Australii daje się odczuć niezwykłą energię przemiany. W połączeniu z wrodzoną mądrością tych ziem pozwala to uzyskać unikalną moc, na jakiej bazuje marka Australian Bush Flower Essences. Esencje Australian Bush Flower Essences są przepisywane przez praktyków ziołolecznictwa i terapii alternatywnych na całym świecie.

Świadomość, radość, intuicja

Pomagają nie tylko w zyskaniu jasności podczas codziennych wyborów, ale też odwagi, siły i determinacji, które składają się na realizację życiowych celów i marzeń. Dają wyższą świadomość, intuicję, poczucie wartości i większą radość z życia. Im częściej stosowane, tym bardziej mogą przyczynić się do poszerzenia świadomości i szczęścia. To zysk nie tylko dla jednostki, bo zyskuje na tym również otoczenie: społeczeństwo, a na końcu także nasza Matka Ziemia.

Jak działają esencje kwiatowe?

Efekt przypomina nieco działanie medytacji, która ułatwia nawiązanie kontaktu z mądrością Wyższego Ja. Tym samym pomaga uwolnić negatywne przekonania, jakie skrywa podświadomość. To z kolei daje więcej miejsca na realizację pozytywnych wartości związanych z Wyższym Ja, takich jak miłość, radość, wiara czy odwaga. W ten sposób może udać się przywrócić tak długo poszukiwaną równowagę i uleczyć duszę.

Kto to jest Ian White?

Ian White to założyciel Australian Bush Flower Essences. Jego rodzina od pięciu pokoleń zajmuje się ziołolecznictwem. Ukończył Uniwersytet NSW w Sydney z tytułem licencjata nauk ścisłych, a następnie zdobył jeszcze dyplom z naturopatii, ziołolecznictwa i homeopatii, co pozwoliło mu otworzyć własną praktykę w 1979 roku. Jego prapraprababka leczyła ziołami w trakcie Gorączki Złota w Australii w latach 50. XIX wieku.

Zarówno jego prababcia, jak i babcia, były wśród pierwszych białych zielarzy, którzy zajmowali się badaniem gatunków roślin leczniczych endemicznych dla Australii. W dzieciństwie Ian mieszkał w australijskiej puszczy niedaleko babci, którą obserwował podczas pracy nad wywarami i ekstraktami ziołowymi. W trakcie spacerów po australijskim buszu nauczył się od niej nazw i właściwości wielu leczniczych roślin i kwiatów. To z tych wspólnych chwil wyniósł cechujący go do dziś związek z przyrodą i szacunek do roślin.

Działalność Iana White’a na świecie

Od 30 lat zawodowo kontynuuje w Australian Bush Flower Essences rodzinną tradycję, badając wpływ australijskich dzikich roślin na życie emocjonalne i duchowe człowieka. Do tej pory napisał na ten temat pięć książek. Regularnie prowadzi warsztaty na całym świecie. Dotychczas opowiadał o niezwykłych właściwościach australijskich esencji kwiatowych w ponad 30 krajach.

Rodzina Iana White’a

W trakcie podróży towarzyszy mu żona Jane, z zawodu główna harfistka w Australijskiej Orkiestrze Baletu i Opery Narodowej. W wolnych chwilach też zajmuje się tematem esencji kwiatowych, a dodatkowo interesuje się numerologią. Z tych pasji powstały wspólne projekty muzyczne, jak np. płyta „White Light” opierająca się na założeniu, że każdej dacie urodzenia przyporządkowany jest określony numer w numerologii, a każdemu numerowi odpowiada kolor i dźwięk.

Córka Iana Grace pracuje jako organizatorka imprez. Na razie nie zanosi się na to, żeby miała zostać szóstym pokoleniem zielarzy w tej rodzinie. Kolejną pasją Iana jest surfing, który stara się uprawiać każdego dnia.

You cannot copy content of this page