Argital

Argital jest jedną z czołowych firm na świecie specjalizujących się w produkcji kosmetyków na bazie glinki. Jest włoską marką a jej produkty bazują na zielonej glince pochodzącej z Morza Śródziemnomorskiego z dodatkiem ziół. Niepowtarzalny i naturalny zapach pochodzi z eterycznych olejków. Korzenie firmy Argital sięgają 1976 roku i od tego czasu firma specjalizuje produktach bazujących na zielonej glince. Wciąż poszerza wiedzę na temat zastosowania glinki w kosmetyce. Argital w produkcji stosuje jeszcze specjalnie wybierane zioła i naturalne składniki. Wyznając zasadę, że dla jakości produkcji istotna jest lokalizacja, w 2005 roku produkcja została przeniesiona na Sycylię – w czyste, słoneczne i wietrzne miejsce w pobliżu którego wydobywana jest glinka.

Argital

Glinka, która jest głównym składnikiem produktów firmy Argital jest jednym z wielu lekarstw, które natura oferuje człowiekowi. Czasami można ją stosować samodzielnie innym razem musi jej towarzyszyć dieta, kuracja fitoterapeutyczna lub jedno i drugie, a nawet coś innego. Glinka jest to częścią tak zwanych podstawowych lub prostych substancji takich jak zioła lekarskie, sól, ziemia, powietrze, woda, światło słoneczne, światło księżyca czy gwiazd. W tych substancjach ukryta jest mądrość, siła, zdrowie i uroda. Miękkość, chęć i dostępność, otwartość i urok to typowe cechy żywych systemów, a także gliny, którą można określić jako serce królestwa minerałów, czyli organizmu mineralnego, który jest wysoce rozwinięty w porównaniu z poszczególnymi elementami, które go tworzą. A są to mianowicie krzemionka, wapń, oligoelementy i sole mineralne. Glinka Argital to jednak coś więcej niż poszczególne elementy, które ją tworzą, tak samo jak człowiek jest czymś więcej niż sumą wszystkich narządów, zmysłów i kończyn. Od zarania dziejów i bez zwracania na siebie uwagi glinka podobnie jak krzemionka jej główny składnik po cichu towarzyszy rozwojowi cywilizacji, życiu planety i życiu codziennym jednostki. I będzie to robić w przyszłości. W naturze glinka reguluje wzrost roślin, jest cennym źródłem soli mineralnych i odtrutek dla zwierząt. Glinka zielona pochodzenia morskiego, spowalnia proces starzenia się organizmu ludzkiego, a wraz z zawartymi w niej metalami i oligoelementami stanowi, jako organizm żywy, ważną część Ziemi.

Pewnego ranka w Mediolanie

Argital narodził się w Mediolanie w 1979 roku w wyniku spotkania przeznaczenia Giuseppe Ferraro młodego biologa pełnego pomysłów, Grazielli jego kochającej towarzyszki i Pietro Bianchi figury słonecznej i założyciela KI wiodącej firmy zajmującej się dystrybucją produktów ekologicznych. Powszechne przekonanie: pewność wyjątkowości glinki jako podstawowego składnika do tworzenia innowacyjnych produktów kosmetycznych.

Pierwszym krokiem było zidentyfikowanie miejsca na znalezienie najlepszej gliny znajdującej się notabene na Sycylii.

Od sukcesu do sukcesu, Argital rozszerzył następnie swoje badania na inne naturalne składniki aktywne, formułując ponad sto produktów dla piękna, higieny i dobrego samopoczucia ciała.

Historia firmy Argital

Firma Argital urodziła się w Mediolanie w 1979 roku w celu badania właściwości zielonej glinki i formułowania naturalnych kosmetyków dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W ciągu kilku lat Argital staje się liderem w produkcji kosmetyków naturalnych na bazie zielonej glinki. Oprócz zielonej glinki, Argital wykorzystuje do swoich produktów tylko wyselekcjonowane naturalne składniki. Do zapachu używane są mieszanki czystych olejków eterycznych. W 2005 roku firma przeniosła swoją siedzibę operacyjną na Sycylię do słonecznego, wentylowanego i czystego miejsca z widokiem na Morze Śródziemne w pobliżu kamieniołom, z którego wydobywa zieloną glinę. Dziś kosmetyki naturalne Argital, podobnie jak we Włoszech są dystrybuowane i cenione również w wielu krajach na świecie.

Kosmetyki naturalne Argital uzyskały następujące certyfikaty jakości:

  • BDIH , znak jakości poświadczający kosmetyki naturalne;
  • DEMETER , międzynarodowy znak jakości oznaczający zioła lecznicze i ogólnie wszystkie produkty rolne otrzymywane metodą biodynamiczną, autorstwa Rudolfa Steinera;
  • ICEA , instytut certyfikacji kosmetyków ekologicznych, organicznych i wegańskich;
  • ICEA VEGAN* , marka certyfikująca produkty etyczne, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego;
  • LAV, marka stowarzyszenia broniącego życia i praw zwierząt.
  • COSMOS ORGANIC , znak jakości poświadczający kosmetyki organiczne.
  • COSMOS NATURAL , znak jakości poświadczający kosmetyki naturalne.
  • BIOAGRICERT , marka certyfikująca eko-organiczne detergenty i kosmetyki organiczne.

Argital wspiera pracę niektórych stowarzyszeń humanitarnych, które pomagają innym oraz niektórych stowarzyszeń, które dbają o życie zwierząt i ochronę planety.

Argitalne badania

Rozwój nowych produktów odbywa się we współpracy z różnymi włoskimi uniwersytetami, z którymi przeprowadzane są dogłębne testy zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami.

Badania antropozoficzne

U podstaw pracy firmy Argital leży studium antropozofii, która traktuje człowieka jako harmonijną istotę złożoną z ciała, duszy i ducha. W świetle wiedzy antropozoficznej dobro ciała i skóry jest odzwierciedleniem pogody ducha i świadomości ducha oraz zdrowego stylu życia i zdrowej diety. Badaniom antropozoficznym towarzyszą badania eksperymentalne prowadzone wewnątrz i na zewnątrz firmy w laboratoriach uniwersyteckich. Założyciel antropozofii Rudolf Steiner zdefiniował antropozofię jako „drogę wiedzy, która chciałaby doprowadzić to co duchowe, które jest w człowieku do tego co duchowe, które jest we wszechświecie”. Wrażliwa krystalizacja i dynamoliza kapilarna, opracowane przez firmę Pfeiffer za radą Rudolfa Steinera podkreślają obecność sił witalnych w produkcie czy to żywności czy kosmetyku.

Argital i surowy materiał

Produkty Argital zawierają:
Glinkę zielona w postaci proszku lub żelu. Żel glinkowy jest rozpuszczalną w wodzie częścią zielonej glinki, jest bogaty w sole mineralne i pierwiastki śladowe; Olejki eteryczne z czystego złota natury są wynikiem długich badań prowadzonych przez firmę Argital wychodząc od koncepcji trójdzielnej rośliny złożonej z kwiatu, liścia i korzenia. Badania te wykazały, że możliwe jest obudzenie zapachu i właściwości całej rośliny w olejku eterycznym dzięki szczególnemu procesowi harmonizacji opatentowanemu przez Argital; Zioła lekarskie z certyfikatem Demeter są ekologiczne lub ze zbioru spontanicznego stosowane w formie odwarów. Certyfikowane zioła lekarskie są dla konsumenta gwarancją i oznaką szacunku dla ziemi. Czysta woda źródlana jest z kolei elementem, który niesie w sobie czystość i witalność. Dodatkiem są naturalne witaminy stymulujące procesy skóry i skóry głowy oraz emulgatory i środki pieniące na bazie roślin jako podstawowe składniki kremów i szamponów. Surowce i produkty Argital nie są testowane na zwierzętach. Argital zawsze wspierał stowarzyszenia, które bronią życia i godności zwierząt.

Opakowanie produktów Argital

Aby przyczynić się do dobrobytu naszej planety, używamy opakowań, które mają możliwie najmniejszy wpływ na środowisko. Papier, którego używamy do produkcji pudełek, posiada certyfikat FSC, znak etyczny, a druk odbywa się przy użyciu atramentów na bazie wody. Do pakowania większości naszych produktów używamy aluminiowych tub i szklanych butelek, dwóch szlachetnych i nadających się do recyklingu materiałów. Do czyszczenia i ze względów bezpieczeństwa używamy plastikowych butelek nadających się do recyklingu.

Argital etyka

Kodeks Argitalny etyki

Argital od samego początku inspirowany jest szeregiem wartości. Dziś postanowiła je ogłosić w formie kodeksu etycznego, aby regulować różne relacje z maksymalną przejrzystością:
– pomiędzy firmą a jej współpracownikami oraz z każdą inną osobą, która z różnych powodów z nią współpracuje
– między firmą a instytucjami

Kodeks etyki ma na celu:

stosować wartości, do których jest inspirowany w codziennym życiu zawodowym, przybliżać je i rozpowszechniać,
ukierunkować zachowanie zarówno osób pracujących w Argitalu jak i partnerów zewnętrznych w oparciu o wspólne wartości,
wyjaśniają prawa i obowiązki między firmą a instytucjami.
Wartości, które inspirują Argital kierują firmą w formułowaniu produktów, w doborze współpracowników i partnerów, w decyzjach handlowych, w sposobie w jaki Argital odnosi się do środowiska i natury.
Kodeks etyczny inspirowany jest twórczością i myślami wielkich ludzi przeszłości i teraźniejszości w tym poetów, astronomów, muzyków, artystów, naukowców, filozofów, zakonników, a w szczególności myślą i twórczością Rudolfa Steinera, twórcy antropozofii.

Wartości Argital

Ludzie są prawdziwym bogactwem świata i dla Argitala stanowią największy kapitał. Swoją miłością, entuzjazmem, pomysłami, kreatywnością, aspiracjami, poczuciem poświęcenia, odwagą wyznaczają ciągłość życia, dzień po dniu budują przyszłość świata.
Tożsamość ludzi i firmy to dwie wartości i dwa wielkie atuty, które należy chronić i bronić.
Poczucie braterstwa i współpracy to dwie zdrowe siły, które kształtują i chronią ciało korporacyjne oraz zwiększają jego świadomość.
Badania i studia, zarówno w sferze naukowej i duchowej, jak i sztuka jako wyraz prawdy, są źródłem nowych pomysłów na poprawę jakości życia, pracy, produktów oraz minimalizację wpływu na środowisko i odpadów.
Praca jest okazją do spełniania marzeń, nabierania godności, wyrażania tego, co w sobie najlepsze.
Środowisko i przyroda to dobra, które nie należą do rządów, nie do instytucji, ale do ludzkości i wszystkich innych istot. Środowisko jest etapem życia, na którym ludzie wraz ze zwierzętami, roślinami i minerałami, ich towarzyszami w przeznaczeniu, wypełniają swoją misję i pozostawiają myśl przyszłym pokoleniom jako spuściznę.
Konsekwencja, poprawność, przejrzystość, odpowiedzialność, profesjonalizm wobec współpracowników i partnerów, klientów i dostawców.

Zrównoważenie środowiska.

Życzliwość, zrozumienie i odrzucenie wszelkich form przemocy jako zasady stylu życia i pracy. Życzliwość, zrozumienie i odrzucenie wszelkich form przemocy są zapachem duszy, są częścią tajemnic serca i żyją w nim.

Misja

Argital produkuje i sprzedaje kosmetyki naturalne dla kobiet i mężczyzn oraz dla różnych grup wiekowych: dzieci, dorosłych, osób starszych. Argital wykorzystuje w swoich produktach: zieloną glinkę wydobywaną z własnego kamieniołomu, zioła lekarskie z certyfikatem Demeter, ekologiczne lub ze zbioru spontanicznego, złote olejki eteryczne będące wynikiem badań opartych na wizji trójprzegubowej rośliny złożonej z korzenia, liścia i kwiatu oraz patent Argital, czyli woda źródlana. Argital nie wykorzystuje składników pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem propolisu, miodu i wosku pszczelego, których używa się tylko w nielicznych produktach. Nie używa konserwantów ani innych składników chemicznych. Szanuje, pielęgnuje i chroni środowisko, z którego czerpie swoje surowce. Promuje badania antropozofii jako rozszerzenie wiedzy naukowej, kulturowej i artystycznej, mające na celu poprawę jakości życia i jakości pracy. Argital co roku przekazuje część zysków stowarzyszeniom non-profit realizującym cele humanitarne, realiom antropozoficznym, stowarzyszeniom chroniącym życie zwierząt i dbającym o środowisko, stowarzyszeniom artystycznym i muzycznym.

Zasady Argital

Szanuj prawa państwa, w którym prowadzisz działalność.
Poszanowanie zasad wewnętrznych.
Szacunek i uczciwość wśród współpracowników .

Certyfikaty

Jako gwarancję dla konsumenta, jakość produktów Argital jest certyfikowana przez następujące organy:
BDIH to marka, która certyfikuje produkty bez konserwantów, z ekologicznych i zrównoważonych surowców.
DEMETER to marka, która certyfikuje produkty rolnictwa biodynamicznego, najwyższy standard jakości, jaki można dziś osiągnąć w sektorze rolniczym.
ICEA to marka certyfikująca kosmetyki organiczne.
BIOAGRICERT to marka, która certyfikuje eko-organiczne detergenty i kosmetyki organiczne.
ICEA VEGAN to marka certyfikująca kosmetyki niezawierające składników pochodzenia zwierzęcego.
LAV to znak towarowy, który poświadcza ochronę zwierząt.
ISO 9001 to znak, który poświadcza identyfikowalność różnych etapów pracy.

Relacje z klientami, dostawcami, konkurencją

Szacunek, uczciwość, uwaga i punktualność wobec klientów.
Szacunek, uczciwość, uwaga i punktualność wobec dostawców.
Szacunek i dialog z konkurencją.

Małe gesty, duże zmiany

Zapobiegaj wszelkim formom zanieczyszczenia środowiska.
W miarę możliwości ogranicz użycie plastiku i tam, gdzie to możliwe, zastąp go ekologicznymi materiałami.
Zwiększenie i rozpowszechnienie wykorzystania materiałów ekologicznych.
Użyj zasobów zero km.
Używaj naturalnych, zrównoważonych i organicznych surowców. Ten wybór przyczynia się do uniknięcia pustynnienia planety, wyzysku i cierpienia świata zwierząt. To obowiązek wobec przyszłych pokoleń.

Środowisko i przyroda

Świat mineralny
Argital wydobywa i hoduje zieloną glinkę we własnym kamieniołomie przy użyciu naturalnych metod, takich jak suszenie na słońcu do uprawy gliny.
Świat roślin
Aby promować zdrowy sposób uprawy ziemi i uniknąć pustynnienia, Argital używa ziół marki Demeter, organicznych, spontanicznych iw niewielkim procencie konwencjonalnych. Zioła konwencjonalne, ale w każdym razie o rygorystycznie kontrolowanej jakości, są używane tylko w przypadku odmian obecnie niedostępnych ani pod marką Demeter, ani certyfikowanych organicznych, ani spontanicznych.
Świat zwierząt
Argital sprzeciwia się wszelkim formom wykorzystywania zwierząt i wszelkiej przemocy, która na różne sposoby inwestuje w ten świat. Argital promuje szacunek dla życia zwierząt. Argital nie używa składników pochodzenia zwierzęcego. Jedynymi używanymi składnikami pochodzenia zwierzęcego są niewielkie ilości propolisu, wosku pszczelego i miodu. Firma była jednym z promotorów ustawy o zakazie testów na zwierzętach i odmówił przeprowadzania testów na zwierzętach narzuconych przez chińskie władze.
Odbiorcy
Kodeks etyczny adresowany jest do wszystkich, którzy na różnych stanowiskach współpracują z firmą Argital w realizacji jej celów korporacyjnych oraz do każdego, kto uznaje etykę za fundamentalną wartość życia. Wszyscy, którzy na różne sposoby współpracują z Argitalem, muszą go znać, wdrażać, doskonalić i rozpowszechniać. Firma obowiązuje się dostarczyć kopię niniejszego kodeksu etyki wszystkim swoim współpracownikom i opublikować go online.
Stosowanie kodeksu etyki
Argital nie będzie nawiązywać jakichkolwiek relacji z osobami, partnerami lub firmami, które nie zamierzają przyjąć lub odmawiają przestrzegania wartości i zasad niniejszego kodeksu etyki.
Naruszenie kodeksu etyki
Ci, którzy odrzucają zasady kodeksu etycznego i naruszają jego zasady, niszczą relację zaufania nawiązaną z firmą Argital. W przypadku naruszeń Argital zastosuje systemy mające na celu uwrażliwienie sprawcy niezgodności.

You cannot copy content of this page