Argiletz

Argiletz kosmetyki to produkty, których celem jest szanowanie ludzi i natury. Każdego dnia wdrażamy nowe procesy kontroli i technologie, dzięki czemu nasze produkty mogą spełniać jeszcze bardziej wymagające standardy. Byliśmy pierwszym producentem naturalnych produktów organicznych w celu uzyskania normy ISO 9001 w 2007 roku. Nasze produkty są kontrolowane wspólnie przez IRM (Instytut Badań nad Mikrobiologią), zatwierdzone przez Cofrac (Francuski Komitet Akredytacji Laboratoriów). Współpracujemy z INRA (Narodowym Instytutem Badań Agronomicznych) i CNRS (Francuskie Krajowe Centrum Badań Naukowych), aby poprawić podstawowe badania gliny. Dlatego szanujemy to, co oferuje Ziemia.

Argiletz kosmetyki to 100% naturalnych produktów. Nasza glina pochodzi od Matki Natury głównie z francuskiego tajnego kamieniołomu. Nasza glina jest naturalnie suszona w łagodnym słońcu, koncentrując w ten sposób jego aktywne składniki. Nasza glina regeneruje się w kontakcie z wodą stymulując sole mineralne. Wyrywamy czyste zasoby z Ziemi. Zobowiązujemy się do tego zachować: konserwanty i opakowania zanieczyszczające są zabronione z naszych produktach.

Nasza zielona glina illite jest naszym ulubionym materiałem. Jak już wcześniej wspomniliśmy jest ona suszona na słońcu. Składniki mineralne zwiększają skórę każdego dnia. Lubimy białą glinę ze względu na jej delikatność. Wzbogacona ekstraktami roślinnymi starannie rozjaśnia Twoje życie. Nasza etyka ma zaoferować Twojej osobie wszystkie zalety Ziemi. Nasza glina jest tak lekka jak piórko gdyż jest ultra-wentylowana. Jest kremowa gdy jest używana jako pasta. Jest tak delikatna jak pieszczota na skórze gdy rozprowadzana jest na taśmach celulozowych. Argiletz troszczy się o twoje ciało i umysł.

Argiletz i trochę historii

Specjalista od gliny od 1953 roku firma Argiletz jest dumna, że głośno i wyraźnie nosi symbol przodków i 100% francuskiego know-how!

Wszystko zaczęło się kilka lat wcześniej w czasie II wojny światowej od prostych i ratujących życie gestów matki założyciela Jeana Heitza, która w lesie jurańskim leczyła bojowników ruchu oporu dzięki znanym siłom illitowej zielonej gliny, która może z łatwością schować się w jego torbie. Swoje gesty i sekrety przekazuje swojemu synowi Jeanowi. Następnie odkrywa i z pasją uczy się mocy gliny. Opracowuje zabiegi, pasty i okłady na bazie gliny, która to wiedza jest obecnie przekazywana w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Prawie 70 lat później nadal i zawsze z miłością pracujemy w Argiletz z tą samą gliną w zakątku zieleni w rejonie Paryża.

Czy wiedziałeś?

Od momentu powstania firma Argiletz szanuje glebę gliniastą od jej wydobycia w kamieniołomie po pakowanie:

  • Nasze glinki są wydobywane i suszone we Francji, z wyjątkiem Ghassoul, która pochodzi z Maroka
  • Nasze glinki są starannie pakowane w naszym zakładzie produkcyjnym w Lizy-sur-ourcq we Francji
  • Nasza zielona glinka illitowa jest wydobywana w tym samym francuskim kamieniołomie od 1953 roku
  • Nasze produkty kosmetyczne składają się z gliny oraz składników mineralnych i roślinnych, naturalnych lub certyfikowanych organicznych, głównie z lokalnej tkanki gospodarczej

To również w Lizy-sur-Ourcq nasz zespół entuzjastów pracuje z poświęceniem, aby projektować i wytwarzać dla Ciebie produkty wysokiej jakości zarówno skuteczne jak i naturalne, aby dbać o Ciebie z poszanowaniem natury.

Argiletz preferuje lokalne zaopatrzenie: oprócz wcielania francuskiego know-how w życie, drastycznie minimalizujemy nasz wpływ na środowisko (mniejszy transport, partnerzy odpowiedzialni ekologicznie, odzyskiwanie wody deszczowej itp.).

Wreszcie, wszystkie nasze produkty są projektowane, produkowane i pakowane we Francji od prawie 70 lat, w naszym zakładzie w Lizy-sur-Ourcq. Chętnie promujemy know-how „niebiesko-biało-czerwony”!

Wsparcie Argiletz

Zaangażowana z pasją firma Argiletz każdego dnia angażuje się w szacunek dla człowieka, natury i zwierząt. Bardziej niż słowami aktywnie wspieramy aktorów ze świata zaangażowanych w tę dziedzinę.

Człowiek w sercu Argiletz

Nasza historia zakorzenia się w szacunku dla Człowieka poprzez glinę, która troszczy się, pociesza i chroni. Przez te wszystkie lata podążaliśmy tą czerwoną nitką, którą przekazała nam matka naszego założyciela Jeana Heitza. Glina jest gestem miłości, która czyni dobro i przekazuje to co ma najlepsze.

Przywiązujemy dużą wagę do dobrego samopoczucia kobiet i mężczyzn, które tworzą nasze zespoły ekspertów i pasjonatów. Dlatego dążymy do zapewnienia przyjemnego środowiska pracy, w którym dobrze się żyje i gdzie szacunek jest wspólną wartością. Naszą chlubą są ludzie, którzy tworzą Argiletz. To dzięki nim jesteśmy tu dzisiaj! Opowiadamy się za silnym duchem zespołowym, który wymaga słuchania i życzliwości.

Ochrona dziecka

Dzisiejsze dzieci to dorośli jutra dlatego firma Argiletz jest zaangażowana w stowarzyszenie L’ENFANCE AU CUR, zgodnie z jego wartościami opartymi na szacunku i miłości do Natury. Tym wsparciem wspieramy nasze zaangażowanie w codzienne działania na rzecz dobrego samopoczucia i zdrowia ludzi. ENFANCE AT CUR to stowarzyszenie terenowe, które od kilku lat pracuje nad zagadnieniami związanymi z ochroną dzieci. Bowiem sposób traktowania dziecka w dzieciństwie determinuje dorosłość jaką się stanie. Bo dzieciństwo jest prawem. Argiletz chce walczyć z tym co najbardziej sprawiedliwe z miłością i ochroną naszych najcenniejszych dobytków tych stworzonych przez ziemię i tych, które zostały spłodzone przez matki. Jesteśmy przekonani, że natura i dzieciństwo łączą się z przyszłością.

You cannot copy content of this page