Jesteśmy czeską firmą produkującą kosmetyki konopne od 2010 roku. Sensowne jest dla nas tworzenie produktów, które są przydatne, potrzebne, a także uszczęśliwiają innych ludzi. Zadowoleni klienci i ich dobre referencje są naszą siłą napędową dlatego naszym głównym celem jest wprowadzanie na rynek wysokiej jakości i unikalnych preparatów konopnych z możliwie najwyższą proporcją naturalnych składników.

Annabis produkty konopne

Know-how Annabis

Nasze know-how opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu leczniczych właściwości konopi i innych naturalnych substancji. Konopie mają znaczące działanie przeciwzapalne, lecznicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zioło to skutecznie pomaga nie tylko w przypadku poważnych schorzeń, ale szczególnie stosowane miejscowo w postaci nalewki lub maści, gdzie przynosi ulgę i szybkie gojenie nawet przy powszechnych problemach zdrowotnych. Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu tzw. chorób cywilizacyjnych oraz schorzeń związanych ze starością. Certyfikowane odmiany konopi technicznych, których używamy do produkcji produktów kosmetycznych mają stłumione działanie psychoaktywne. Nasze preparaty na tej bazie są całkowicie bezpieczne i nie trzeba się martwić o substancje uzależniające i konsekwencje zdrowotne.

Innowacyjność i proces rozwoju w Annabis

W związku z popularnością naszych produktów na rynkach stale poszerzamy dotychczasowy asortyment, dlatego naszą uwagę skupiamy głównie na badaniach i rozwoju nowych produktów. Innowacja to klucz do naszego sukcesu. Działalność badawcza zapewnia zespół doświadczonych badaczy we współpracy z firmami partnerskimi, instytutami badawczymi, szkołami wyższymi i uniwersytetami w całej Republice Czeskiej i za granicą.

Jak produkujemy w Annabis

Nasza produkcja odbywa się w certyfikowanych laboratoriach posiadających certyfikaty jakości iso 9001:2008, akredytację laboratorium kontrolnego badań leków, a także certyfikat gmp dla producentów produktów leczniczych dla ludzi w zakresie produktów niesterylnych i kontroli jakości. Konsekwentna kontrola jakości produktów jest podstawowym filarem naszej praktyki produkcyjnej. Celem wszystkich naszych procesów jest dostarczenie na rynek produktu o odpowiedniej jakości, bezpieczeństwie i wydajności. Skupiamy się nie tylko na kontroli produktu końcowego, ale również na badaniach surowców wejściowych, pakowania oraz kontroli całego procesu produkcyjnego. Pracownicy zaangażowani w proces produkcyjny są regularnie szkoleni w zakresie higieny, bezpieczeństwa i procedur produkcyjnych.

„Naszą misją jest wprowadzanie na rynek najwyższej jakości produktów konopnych i poprawa jakości życia jak największej liczby osób”.

Nasze wartości

Szacunek dla jednostki i konkurencji
Główny nacisk kładziony jest na klienta
Doskonałość we wszystkim, co robimy

Naszym celem jest umożliwienie naszym klientom zakupu produktów Annabis za pośrednictwem naszych partnerów na wszystkich właściwych rynkach światowych. Poprzez innowacje i koncentrację na badaniach i rozwoju wprowadzaj na rynek bardziej udane produkty o wysokiej wydajności.

Historia

Podobnie jak w starożytnej przeszłości, konopie są dziś używane ze względu na swoje znaczące działanie lecznicze. W ostatnich latach na całym świecie opracowano szereg badań naukowych, które potwierdziły skuteczność konopi w medycynie. Historia konopi idzie w parze z historią osadnictwa i rozwojem społeczeństwa ludzkiego.

Dzięki odporności i zdolności adaptacyjnej rośliny, jej stosowanie stopniowo rozprzestrzeniało się na wszystkie kontynenty. Nasi przodkowie wykorzystywali konopie do wyrobu papieru, odzieży, olejów, impregnatów i farb. W przeszłości zadziwiająco ostrożnie podchodzili również do recyklingu. Stare żagle i ubrania okrętowe zostały ponownie przetworzone na papier. Ciekawostką jest fakt, że w 1640 r. gubernator stanu Connecticut zarządził, że roślina musi być uprawiana przez wszystkich właścicieli ziemskich. Wśród największych hodowców konopi na kontynencie amerykańskim byli m.in. także prezydenci USA George Washington i Thomas Jefferson.

Wycofanie się konopi jest zwiastowane przede wszystkim następującymi wydarzeniami. W XIX wieku udoskonalenie technologii przetwórstwa bawełny, zniesienie niewolnictwa, a więc tania siła robocza do ciężkiej pracy przemysłu konopnego, a odkrycie włókien syntetycznych w XX wieku. Obecnie istnieje tendencja do używania konopi, zwłaszcza w Europie i Ameryce Północnej, zwłaszcza ze względu na ich wszechstronność i niskie obciążenie ekologiczne. Światowe środowiska akademickie przywiązują dużą wagę do wykorzystania leczniczych właściwości konopi w życiu codziennym.

Dlaczego zielone złoto?

Wykazuje znaczące działanie przeciwzapalne, lecznicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zioło to skutecznie pomaga nie tylko w przypadku poważnych schorzeń, ale stosowane miejscowo w postaci nalewki lub maści przynosi ulgę i szybkie gojenie nawet typowych problemów zdrowotnych. Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu tzw. chorób cywilizacyjnych oraz schorzeń związanych ze starością.

Nasiona i olej z konopi są jednym z najlepszych źródeł niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Oprócz rzadkiego kwasu gamma-linolenowego zawierają kwasy omega 6 i omega 3 w idealnej proporcji 3:1 (skóra ludzka zawiera je w proporcji 4:1). Zawiera wszystkie osiem niezbędnych aminokwasów. Nazywa się je niezbędnymi, ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie ich sam wyprodukować i musimy je otrzymywać z pożywienia lub poprzez wchłanianie. Jedna garść nasion konopi pokrywa zapotrzebowanie osoby dorosłej na białko i kwasy tłuszczowe na jeden dzień.

You cannot copy content of this page