Jak zrobić suchy szampon w sprayu w domu?

Jak zrobić suchy szampon w sprayu w domu
Jeśli szukasz naturalnego suchego szamponu, który nie jest zwykłym proszkiem, ale sprayem, to dobrze trafiłeś. Ten suchy szampon w sprayu nie zawiera ostrych i szkodliwych substancji chemicznych. Jako dodatkowy bonus, w tak zwanym ‘Zrób To Sam” użyj kilku kropli olejku rozmarynowego, aby uzyskać gładkie, świeże i zdrowo wyglądające włosy. Postaramy się pokazać jak w krótkim czasie zrobić suchy szampon w sprayu w domu.
 
Tak, suchy szampon może być niesamowitym produktem, ale tylko pod warunkiem, że jest używany prawidłowo. Często popełniamy kilka powszechnych błędów, niezależnie od tego, czy używamy sprayu w aerozolu, pudru czy suchego szamponu w formie pianki. Te błędy mogą prowadzić do łupieżu, efektu popielatego na korzeniach oraz matowych i suchych włosów. Jednakże, jeśli znasz właściwy sposób korzystania z suchego szamponu, możesz zaoszczędzić dużo czasu i energii poświęconej na stylizację włosów.
Jak zrobić suchy szampon w sprayu w domu
Chociaż uzyskanie 99-procentowego alkoholu izopropylowego wymaga trochę dodatkowego wysiłku – można go kupić w Internecie lub u farmaceuty – rezultaty są warte poświęconego czasu. Można jednak także użyć czterech łyżek 50-procentowego izopropylu i po prostu odlać wodę (lub sześć 70-procentowych łyżek stołowych na dwie łyżki wody). Jeśli chodzi o węglan wapnia, zawsze będziesz chciał kupić proszek, zamiast kupować tabletki i samodzielnie je kruszyć. Drobniejszy proszek będzie lepiej się mieszał i łatwiej rozprowadzał się na włosach.

Składniki
4 łyżki 99% alkoholu izopropylowego
4 łyżki wody destylowanej
1 łyżeczka sproszkowanego węglanu wapnia

5 kropli olejku rozmarynowego doTerra

Instrukcje

  1. Za pomocą lejka wlej wszystkie składniki do szklanej butelki ze sprayem. Aby zapobiec zatykaniu, lepiej jest używać głowicy pompy niż głowicy rozpylającej.
  2. Zakręć pokrywkę i dobrze wstrząśnij. Węglan wapnia jest nierozpuszczalny, ale po wstrząśnięciu będzie równomiernie mieszać się z alkoholem i wodą. Zawsze wstrząśnij przed każdym użyciem.
  3. Rozpylić mieszaninę na korzenie i przeczesać włosy.
Wskazówka: lawenda, drzewo cedrowe i mięta pieprzowa to świetne olejki, które warto wypróbować w tym majsterkowaniu.
 
Nie rozpylaj suchego szamponu na całą głowę – po prostu trzymaj się kilku centymetrów u góry . Jest prawdopodobne, że spód twoich włosów nie jest tłusty, więc nałożenie pochłaniacza sebum na całej powierzchni może po prostu sprawić, że twoje włosy staną się sztywne i pozbawione blasku. Zamiast tego „zidentyfikuj te części włosów, które są tłuste, dzieląc je na części, aby odsłonić skórę głowy i cebulki.
 
Nadmierna ilość suchego szamponu z olejkiem doTerra może sprawić, że twoje włosy wyglądają świeżo, ale zbyt duża ilość może sprawić, że staną się matowe i przebarwione. Nadużywanie suchego szamponu jest częstym błędem, który może spowodować, że włosy staną się suche, szorstkie i sztywne. Aby uniknąć tych problemów, zaleca się używanie niewielkiej ilości i wmasowanie jej w korzenie. Początkowo wystarczy mała ilość suchego szamponu w sprayu, poczekaj kilka minut, a następnie dodaj więcej, jeśli uważasz, że twoje włosy są nadal zbyt tłuste.
 
Po spryskaniu suchym szamponem nie należy go od razu szczotkować ani wytrząsać. Zamiast tego daj produktowi szansę na wchłonięcie się we włosy i wchłonięcie olejku u nasady pozostawiając go na kilka minut przed wmasowaniem i szczotkowaniem lub przeczesaniem.
 
Następnie po wchłonięciu produktu we włosy, za pomocą rąk wmasuj suchy szampon w skórę głowy. Jeśli tego nie zrobisz to po prostu osiada on na włosach i nie jest w stanie wykonać swojej pracy. Możesz użyć szczotki do przeczesania produktu lub suszarki do włosów, aby wydmuchać korzenie i pomóc usunąć nadmiar produktu, gdy produkt zdąży wykonać swoje zadanie.
 
Zbyt częste używanie suchego szamponu może być szkodliwe dla włosów poprzez zatykanie mieszków włosowych. Osłabia to siłę włosów, co może prowadzić do wypadania włosów i problemów skórnych, takich jak infekcje, zapalenie skóry i trądzik.

You cannot copy content of this page