Jak używać gąbki Konjac?

Jak używać gąbki Konjac?

Jak używać gąbki Konjac? Na to pytanie pozwolę sobie Państwu odpowiedzieć możliwie jak najdokładniej prezentując jej możliwości. Zatem, aby gąbka Konjac służyła nam stosunkowo długo należy przestrzegać pewnych zasad jej użytkowania. Dlatego też pierwszą ważną czynnością jest staranne umycie i wypłukanie gąbki. Najlepiej zrobić to pod bieżącą wodą lub oczywiście w jakimś większym pojemniku typu miska, a następnie kilka razy zanurzyć ją w wodzie delikatnie ściskając w dłoni. W tym miejscu należy nadmienić, że gąbki Konjac w żadnym wypadku nie należy wykręcać lub wyżymać, bowiem szybko stanie się bezużyteczna.

Każdorazowo przed użyciem gąbki należy także pamiętać, że zawsze powinno się ją namoczyć oczywiście w czystej wodzie. Następnie tą namoczoną gąbką bardzo delikatnymi ruchami kolistymi masować ciało i twarz. Specyfika budulca z jakiego jest wykonana gąbka sprawia, że wszelkiego rodzaju i maści martwy naskórek jest skutecznie i głęboko usuwany. Nie ma konieczności podpierania się chociażby kosmetykami peelingującymi skórę, gdyż właśnie wspomniana struktura gąbki ma podobne działanie. Jednakże można oczywiście spróbować wspomóc proces eliminacji naskórka nakładając na gąbkę żel czy też emulsję, ale oczywiście w bardzo niewielkiej ilości. Gąbka Konjac tak naprawdę oszczędza nasze pieniądze, gdyż jej wydajność eliminuje chęć korzystania podczas mycia z innych środków myjących. Szczególnie polecam ten produkt osobom o bardzo wrażliwej i trądzikowej skórze, który pozwoli im na pielęgnacje twarzy bez dalszego pogłębiania się jej negatywnego samopoczucia. W bardzo krótkim czasie po zastosowaniu oczywiście z gąbki Konjac zauważalna jest poprawa stanu tejże skóry twarzy. Ponadto do innych zastosowań tego naturalnego produktu należy bez wątpienia zmywanie makijażu. Wówczas polecam na gąbkę nałożyć odrobinę mydła i w ten sposób zarówno makijaż na policzkach jak i na oczach znika jak za pociągnięciem magicznej różdżki.

Jak używać gąbki Konjac?

Gąbka Konjac to maksymalnie 3 miesiące. Wszystko zależy od tego jak i w jakim celu będziemy ją używać. Jeśli będzie wyglądać na zużytą lub co bardziej prawdopodobne zacznie się kruszyć i łamać to z pewnością należy pomyśleć o jej wymianie na nowy egzemplarz.

Po umyciu twarzy lub ciała ważnym jest, aby dokładnie wypłukać z niej ewentualnie zastosowane środki myjące. Zawsze robimy to już w czystej wodzie. Następnie gdy wspomniany proces wypłukiwania zakończy się sukcesem delikatnie wyciskamy gąbkę, aby w możliwie jak największym stopniu wycisnąć z niej nadmiar wody. Kolejną ważną czynnością jest znalezienie odpowiedniego miejsca do jej wyschnięcia. Pomieszczenie w którym będzie dosychała powinno mieć zapewnioną dostateczną cyrkulację powietrza. Gąbkę położyć w suchym miejscu lub powiesić na ścianie na sznurku. Nigdy nie należy Gąbki Konjac mocno wyżymać, gdyż szybko przestanie nam służyć i równie szybko będziemy zmuszeni ją wymienić. Przechowywanie gąbki chociażby w mocno zawilgoconej kabinie prysznicowej zdecydowanie skraca się jej żywotność, bowiem nasz naturalny produkt zaczyna się wówczas szybciej rozkładać.

Gąbka Konjac jest całkowicie produktem naturalnym tym samym biodegradowalnym. Bez najmniejszych obiekcji można ją zakopać bez ujemnego wpływu na środowisko naturalne. Gąbka Konjac może mieć natomiast drugie życie. Mianowicie po wykonanej pracy związanej z oczyszczeniem naszego ciała i twarzy może służyć na dnie doniczki jako element „trzymający” wilgoć. Dzięki temu nawet nasze domowe rośliny uszczkną nieco natury rodem z Azji. Gąbkę można także poddać procesowi sterylizacji, który może odbyć się w garnku z gotującą się wodą. Mam nadzieję, że już wiecie Państwo jak używać gąbki Konjac bez negatywnego wpływu na stan zmęczonej codziennymi zagrożeniami cery.

Jak używać gąbki Konjac?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page