CPTG doTERRA | Badanie jakości czystości olejków eterycznych

CPTG doTerra

  Czystość jest najistotniejszą cechą olejku eterycznego. Jeżeli olejek eteryczny zawiera sztuczne domieszki lub zanieczyszczenia, staje się mnie efektywny i nie spełnia potrzeb użytkowników. Czystość jest najważniejszym priorytetem, jakim kieruje się CPTG doTERRA podczas produkcji olejków eterycznych. W jaki sposób doTERRA upewnia się, że oferowane olejki eteryczne są czyste? Od samego początku misją naszej firmy […]

Dlaczego dōTERRA?

  Dlaczego dōTERRA? Wybierając doTERRA, wybierasz olejki eteryczne pozyskane w drodze delikatnej i starannej destylacji z roślin zebranych przez doświadczonych hodowców z całego świata w idealnym momencie, by zapewnić doskonały skład i najwyższą efektywność ekstraktu. Każdy olejek eteryczny doTERRA został poddany dokładnym i drobiazgowym testom w oparciu o rygorystyczny protokół Testowanej Certyfikowanej Czystej Jakości (CPTG™). […]

Certyfikaty ekologiczne

Certyfikat ekologiczny

Certyfikat ekologiczny jest dokumentem zaświadczającym, że dany produkt spełnia normy i kryteria stanowiące podstawę do nadania symbolu ekologicznego. Podstawowymi kryteriami, jakie stawiają jednostki certyfikujące producentom kosmetyków ekologicznych określają:

składniki dopuszczone do produkcji kosmetyków ekologicznych
procesy, które można stosować przy przetwarzaniu surowców
minimalną zawartość [%] składników naturalnych
dopuszczalny poziom składników syntetycznych (np. konserwantów)
Elementem procesu certyfikacyjnego jest poddanie się producenta regularnym audytom jednostki certyfikującej, które mają na celu zapewnić pełną zgodność ze wszystkimi kryteriami i regułami standardu.

Kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, a konwencjonalne?

Podstawowa różnica to skład. Kosmetyki naturalne muszą mieć w składzie większość składników naturalnych – o tym, w jakiej konfiguracji, napisałam w artykule o certyfikatach ekologicznych. Kosmetyki konwencjonalne zawierają sztuczne składniki w większości, a tylko w niewielkim procencie składniki naturalne pochodzące na dodatek z tradycyjnych upraw zanieczyszczonych chemikaliami. A jakie są różnice w poszczególnych składnikach?

Historia makijażu

Historia makijażu

Cywilizacja używała kosmetyków w różnej formie. Wizaż, czyli wizualny wygląd był nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji ciała i duszy. Nie zawsze kosmetyki te są rozpoznawalne przez obecnych użytkowników. Od wieków używane w różnorodnych rytuałach religijnych, w celu zwiększenia piękna i promocji zdrowia. Wykorzystywanie kosmetyków w całej historii może być oznaką praktycznych cywilizacyjnych problemów, takich jak ochrona przed słońcem, system klasowy lub jego konwencja piękna.

You cannot copy content of this page