Bjobj

Bjobj to marka ekologicznych kosmetyków dla całej rodziny, która została stworzona przez firmę Sanecovit, dla której temat bioekologii stanowi kluczowy kierunek działania. Firma Sanecovit skupia swoje działania wokół kosmetyków naturalnych oraz ekologicznych detergentów. Działa dynamicznie i elastycznie. Prowadzone badania, uczciwość, przejrzystość działania i współpraca ze specjalistami, sprawia, że firma współpracuje z największymi dystrybutorami w dziedzinie produktów naturalnych specjalistycznych. Produkty Sanetovit posiadają certyfikaty jakości potwierdzające ich jakość oraz dające gwarancje konsumentom bezpieczeństwa stosowania. Są tworzone z największym zaangażowaniem i pasją, dzięki czemu powstają kosmetyki oryginalne, innowacyjne i niezwykle bogate w wartościowe naturalne aktywne składniki.

Odzwierciedleniem naszej misji jest linia kosmetyczna BJOBJ przekazująca obfitość i ogromną wartość czerpaną z natury. Kosmetyki Bjobj zawierają najbardziej wartościowe surowce naturalnego pochodzenia, olejki eteryczne, roślinne ekstrakty z ekologicznych upraw. Są bezpieczne, delikatne, wysokiej jakości i sprawiają, że codzienna dbałość o higienę i ciało zapewnia wspaniałe doznania.

Motorem napędowym naszych działań jest pasja i zaangażowanie oraz motywacja do stworzenia najwyższej jakości naturalnych produktów w zgodzie z przyrodą. Jakość naszych produktów ma źródło w składnikach z organicznych oraz dzikich upraw. Są bezpieczne również dla środowiska. Wkładamy wiele troski w badania skuteczności i tolerancji, aby konsument otrzymał bezpieczny i przebadany produkt.

Bjobj

Otrzymane certyfikaty jakości gwarantują przejrzystość całego procesu produkcji i używanych składników oraz etyczne działanie. Celem naszym jest bycie aktywnymi w przekazywaniu wiedzy na temat przewag kosmetyki naturalnej i zyskiwanie zaufania nawet u sceptycznie nastawionych konsumentów.

Bjobj posiada w swojej ofercie wiele linii kosmetyków, które za pomocą naturalnych składników oddają naszemu ciału wszystko co jest w nich najlepsze i co Matka Natura ma dla nas do zaoferowania. Bjobj jest włoska marką kosmetyków, których jakość znajduje odzwierciedlenie w jakości i aktywności zastosowanych naturalnych surowców, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji niemowląt i dzieci. Wszystkie produkty są tworzone z myślą o jak najmniejszej degradacji środowiska naturalnego. Tworzą je także wysoce wyspecjalizowani w tym zakresie inżynierowie, których zadaniem jest kreowanie coraz to bezpieczniejszych formuł kosmetyków. Firma Bjobj za swój nadrzędny cel postawiła sobie testowanie swoich produktów pod względem ich skuteczności i tolerancji przez skórę.

Bjobj jako marka produktów naturalnych posiada wiele certyfikatów potwierdzających pochodzenie oraz jakość składników zawartych w każdym z produktów.

Certyfikat ICEA (Istituto per la Certificazione Etica e Ambientale – włoski instytut certyfikujący produkty wg etyki środowiskowej) uznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa ma za zadanie kontrolowanie pochodzenia zastosowanych w produktach Bjobj składników roślinnych, a w szczególności pochodzenie olejków eterycznych i ekstraktów, które zawsze pochodzą z upraw ekologicznych (zgodnie z rozporządzeniem EWG 2092/91). Instytut ICEA nadał certyfikat i pozwolenie jego używania dla każdego produktu Bjobj.

Bjobj

Produkty Bjobj wolne są od niklu <1 ppm
Nikiel to metal wbrew pozorom bardzo często stosowany w przedmiotach codziennego użytku. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często nasze ciało ma z nim bezpośredni kontakt. Nawet niektóre produkty roślinne takie jak marchew, szparagi, czy cukinia potrafią go w sobie zawierać. Wiele osób jest na niego uczulonych dlatego też powinny starać się go unikać jak ognia, aby nie mieć zdrowotnych konsekwencji. Co prawda nie jest on metalem niebezpiecznym, ale mimo wszystko powinno się go ograniczać jak to tylko możliwe. Badania przeprowadzone na produktach kosmetycznych dowiodły, że w każdym z nich nie powinno być niklu więcej niż 1 ppm, czyli jedna część na milion lub 0,000001. Praktycznie rzecz ujmując to nie ma kosmetyków całkowicie wolnych od niklu. Jedynie jego zawartość może być poniżej pewnego progu. Aby zagwarantować klientom, którzy są wrażliwi lub uczuleni na nikiel kupno odpowiednich kosmetyków należy tu nadmienić, że WSZYSTKIE PARTIE KOSMETYKÓW Bjobj przechodzą testy na obecność niklu wykonywane przez niezależne zewnętrzne laboratorium. Badania oczywiście potwierdzają, że w każdym z produktów niklu jest poniżej 1 ppm, a nawet jest go 10 razy mniej.

Kosmetyki Bjobj nie są testowane na zwierzętach, bowiem wszystkie z nich stosują się do międzynarodowych standardów uznanych przez LAV (liga przeciw wykonywaniu wiwisekcji). Ponadto kontrolowane są przez wcześniej wspomnianą organizację ICEA, która gwarantuje, że poszczególny składnik a co za tym idzie cały produkt nie był testowany na zwierzętach. Ponadto wszystkie produkty Bjobj nie zawierają substancji będących lub pochodzących od zwierząt i dlatego mogą być używane przez wegan.

Produkty Bjobj testowane są dermatologicznie na ochotnikach we współpracy z Uniwersytetem Degli Studi w Pawii, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i tolerancji kosmetyków.

Marka Bjobj w swojej ofercie posiada wiele linii kosmetyków naturalnych.

Pierwsza z nich jest linia do pielęgnacji twarzy, która jest w sumie nasza wizytówką. Firma Bjobj w szczególności przykłada dużą wagę do jej produktów, aby każdy kto je codziennie stosuje wyglądał młodziej i zdrowiej. Najnowsze formuły połączone z zastosowaniem innowacyjnej techniki wyrobu tychże kosmetyków sprawiają, że składniki w nich zawarte przekazują naszemu ciału wszystko co najlepsze i wartościowe. To właśnie one dbają o właściwe nawilżenie, odżywienie uelastycznienie skóry. Kosmetyki Bjobj służące do pielęgnacji twarzy są stworzone do każdego typu skóry.

Jednym ze składników, które odpowiadają za właściwy poziom nawilżenia skóry jest antyoksydant zwany kwasem hialuronowym chroniący przede wszystkim skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ubichinon lub koenzym Q10, bo tak inaczej nazywa się ten antyoksydant jest składnikiem działającym podobnie jak witamina E i odpowiada za wytwarzanie energii w każdej komórce organizmu. Ponadto jego zadaniem jest stymulowanie układu odpornościowego i zwiększanie dotlenienia tkanek co ma bezpośredni wpływ na starzenie się skóry. Badania nad koenzymem Q10 wykazały, że przeciwdziała wolnym rodnikom i zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA.

Kosmetyki Bjobj mają także certyfikat ECO BIO dzięki któremu możemy być pewni, że nie zawierają one żadnych substancji silikonowych pochodzenia petrochemicznego, których zadaniem jest poprawa wydajności produktu. Produkty Bjobj zawierają jedynie odżywcze oleje roślinne, które zapewniają skuteczne działanie kosmetyków. Niewielka ilość kosmetyku zapewnia odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry twarzy.

Kolejną z linii kosmetyków Bjobj są produkty do pielęgnacji ciała, aby Twoja skóra miała codziennie zdrowy i piękny wygląd. Podobnie jak linia do pielęgnacji twarzy kosmetyki do ciała również są niezwykle udoskonalonymi formułami stworzonymi z innowacyjnych składników, które z kolei są posiadaczami wspaniałych właściwości oczyszczających, odżywiających, pielęgnujących i uelastyczniających. Kremy, płyny do kąpieli i pod prysznic w swej formule zawierają bardzo wysoki procent organicznych olejków roślinnych, które w połączeniu z roślinnymi substancjami myjącymi dają wspaniałe rezultaty delikatnego ale skutecznego oczyszczenia, nawilżenia i pielęgnacji skóry. Płyny do kąpieli Bjobj charakteryzują się zawsze świeżymi, delikatnymi zapachami, które można stosować codziennie. Odpowiednie dla każdego rodzaju skóry nawet bardzo wrażliwej. Ze względu na brak sztucznych składników pieniących, płyny prawie się nie pienią.

Dane producenta kosmetyków ekologicznych marki Bjobj

San.Eco.Vit. srl
Headquarters:
via Marco Biagi, 8/10
23871 Lomagna (LC)

Registered office:
via Galileo Galilei, 9
21040 Gerenzano (VA)

strona: www.bjobj.com