AnneMarie Börlind jest od prawie 50-ciu lat marką naturalnej urody. W skład preparatów pielęgnacyjnych wchodzą tłoczone na zimno oleje roślinne, olejki eteryczne, ekstrakty z ziół, aktywne substancje czynne pochodzące z morza oraz witaminy. Surowce roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych, przy czym całkowicie wyeliminowano zarówno modyfikacje genetyczne, jak i składniki syntetyczne. Należąca do firmy własna studnia dostarcza bogatej w minerały najczystszej wody wypływającej z warstw piaskowca pstrego z głębokości 166 m.
 
AnneMarie Börlind naturalne kosmetyki
Naturalne kosmetyki AnneMarie Börlind są tworzone w procesach produkcyjnych uwzględniających najnowocześniejsze osiągnięcia techniki gwarantujące delikatne przetwarzanie wartościowych substancji naturalnych. Wszelkie produkty są testowane w instytutach i klinikach dermatologicznych, gdzie bada się je pod kątem tolerancji skóry i skuteczności. Wynikiem wszelkich działań jest rozwinięty system pielęgnacji urody – dla każdego typu skóry i dla każdego wieku. AnneMarie Börlind stawia na pierwszym miejscu typ skóry. Jego ustalenie pozwala zalecić właściwe skuteczne i tolerowane przez skórę preparaty do jej pielęgnacji. Naturalne kosmetyki tejże firmy to jakość, tradycja i innowacja.
 
Zgodnie z filozofią AnneMarie Börlind wyróżnia się następujące kategorie typów skóry:
 
– skóra młoda normalna powyżej 20 lat
– skóra wymagająca powyżej 30 lat
– skóra szczególnie wymagająca powyżej 40 lat
– skóra zanieczyszczona
– skóra wrażliwa
 
 
Produkty do pielęgnacji twarzy i ciała AnneMarie Börlind oferują też pielęgnację uzupełniającą na bazie naturalnych substancji aktywnych przeznaczonych do pielęgnacji problematycznych partii skóry, jak usta, okolice oczu i dłonie.
 
Seria Anne Lind – żele pod prysznic i lotiony do ciała. Skóra kobiety jest szczególnie narażona na cellulit, znany też jako skórka pomarańczowa. Co druga kobieta ma tego typu kłopot ze swoją skórą: postrzegane jako nieestetyczne nierówności skóry – zwłaszcza na biodrach, udach, brzuchu, pośladkach i ramionach. .
 
 
 
AnneMarie Börlind Seria Rosentau odbudowuje zasoby wilgoci w skórze, dla skóry młodej.
 
Annemarie Borlind Seria Rosentau
 
 
 
AnneMarie Börlind Seria ZZ stworzona jest z kolei dla skóry wrażliwej, bez barier wiekowych. Stabilizuje i odbudowuje warstwę ochronną skóry.
 
Seria ZZ AnneMarie Börlind
 
 
 
AnneMarie Börlind Seria Purifying Care stworzona z myślą o skórze zanieczyszczonej i problemowej, bez barier wiekowych. W kremach tej serii nie obowiązuje tradycyjny podział na kremy na dzień i na noc. Zadaniem tych naturalnych kosmetyków jest: usunąć zanieczyszczenia, hamować rozwój bakterii i stanów zapalnych oraz dostarczyć wilgoci. Składniki tych kosmetyków to ekstrakty z rumianku, krwawnika, korzenia lukrecji, wyciąg z drożdży i aloes. Skóra się uspokaja, tonizuje.
 
Annemarie Borlind Seria Purifying Care
 
AnneMarie Börlind Seria LL Regeneration – regeneracja skóry. Dla osób z pierwszymi oznakami zmarszczek, uskarżających się na brak naturalnego natłuszczenia skóry, odczuwających zwiotczenie skóry. Zawiera tzw. biokompleks – opatentowana formuła składników chroniona tajemnicą firmy. Biokompleks poprawia obraz skóry, co zostało udowodnione w badaniach przeprowadzonych na żądanie Amerykanów. To seria doskonała także po zabiegu depilacji oraz dla mężczyzn po goleniu. Każdy preparat serii LL Regeneration należy przed użyciem ogrzać na opuszkach palców.
 
Seria LL Regeneration AnneMarie Börlind
 
AnneMarie Börlind Seria System Absolute – nawilżenie i odbudowa. Dla osób aktywnych, dużo przebywający na powietrzu, w pomieszczeniach klimatyzowanych, z widocznymi zmarszczkami. Szczególnie żel regenerujący, którego formuła oparta jest o kwas hialuronowy i wyciąg z alg. Polecany jako serum, które nawilża i daje poczucie jędrności, doskonale ochrania skórę przed wpływami środowiska.
 
Seria System Absolute AnneMarie Börlind
 
AnneMarie Börlind Seria Aquanature
Linia dla osób powyżej 30 roku życia, dla skóry potrzebującej zrównoważenia gospodarki wodnej. Z wiekiem skóra traci wodę i elastyczność a tylko tkanki z prawidłową wilgotnością mogą bronić się przed starzeniem się i zmarszczkami aby skór była dłużej elastyczna. Seria Aquanature to ekstra wilgotność dla Twojej skóry.
 
Annemarie Börlind naturalne kosmetyki
 
AnneMarie Börlind Seria Naturoyale
Linia Naturyale biolifting zawiera naturalny kompleks liftingujący oraz korzysta z dobrodziejstw jakie wnoszą ze sobą białe trufle. Naturalne luksusowe składniki oraz innowacyjne rozwiązania a wszystko po to aby zapewnić przeciwzmarszczkową kurację skórze dojrzałej. Opatentowany biokompleks, moc białych trufli, witamin, kwasu hialuronowego i innych cennych naturalnych składników  stymuluje odnowę komórkową i regenerację. Skóra jest wyraźnie wygładzona i napięta.
 
AnneMarie Börlind Seria Naturoyale
AnneMarie Börlind Seria Naturoyale
 
AnneMarie Börlind Seria dla mężczyzn
Każdy mężczyzna docenia łagodny, uspokajający i po prostu skuteczne produkty. Linia Men zaspokaja  potrzeby męskiej skóry skóry zarówno przed goleniem, po goleniu jak i w codziennej aktywności. To natura, świeżość i regeneracja.
 
AnneMarie Börlind seria dla mężczyzn
 
AnneMarie Börlind Seria SUN
Linia zapewniająca optymalną ochronę przed promieniami UVA i UVB oraz niechcianymi konsekwencjami ich działania na skórę. Roślinne składniki wspierają skórę w samoobronie a wilgoci skutecznie dostarcza panthenol. Naturalne składniki kremu oraz żelu po kąpieli słonecznej ukoją i schłodzą skórę dostarczając również wilgoci i ochrony. Produkty są przebadane dermatologicznie, nie zawierają  parabenów, silikonów, syntetycznych barwników, PEG, i ekstraktów zwierzęcych.
 
AnneMarie Börlind Seria Sun
 
Certyfikaty ekologiczne:
Certyfikaty ekologiczne Annemarie Borlind
 
Dane producenta AnneMarie Börlind:
 
Telefon: +49 (0)7051 6000-871
Fax: +49 (0)7051 6000-825
Börlind GmbH
Verbraucherservice
Lindenstraße 15
75365 Calw
strona: www.boerlind.de